Deluxe Challenge €75,000 GTD: Traja Slováci ITM

Deluche ChallengeCez víkend sa vo Viedenskom Montesine a CCC Simmering uskutočnil turnaj s peknou garanciou, až €75,000. Až trojici Slovákov sa podarilo skončiť na platených pozíciách, a to Bartálošovi, Martišovi a Letkovi. Pre víťaza bolo pripravených €18,000, no turnaj sa nakoniec skončil 3-way dealom.

Vienna Deluxe Challenge. Tak znel presný názov turnaja s buy-inom €220 a garanciou €75,000, ktorý sa počas víkendu uskutočnil v CCC Simmering a Montesino Viedeň. Day 1a sa odohral v piatok v Montesine, Day 1b v sobotu o 15:00 taktiež v Montesine a Day 1c v sobotu o 19:00 v CCC Simmering.

Do turnaja sa celkovo zapojilo 309 hráčov a nechýbali medzi nimi ani Slováci. Po Day 1 bol na tom najlepšie Jozef Bartáloš so stackom 219,900, čo ho radilo na priebežné druhé miesto! Pred ním figuroval len domáci Friedrich Dollenz. Ten mal dokonca až 258,500 chipov.

Ďalší Slováci postupujúci z Day 1: 22. Lukáš Beňačka - 1110,000, 24. Patrik Letko - 109,600, 33. Andrej Martiš - 85,600, 43. Pavel Chalupka - 65,700, 50. Juraj Šošovička - 48,600.

Celkovo z Day 1 postúpilo 67 hráčov, ktorí si v nedeľu prišli do Montesina zahrať finálový deň. Platených miest bolo 31 a pre víťaza bolo pripravených krásnych €18,000. Žiaľ, Slovákom sa počas finále až tak nedarilo a do peňazí sa dostali iba trojica z nich. Ešte pred platenými miestami vypadli: Juraj Šošovička, Pavel Chalupka a Lukáš Beňačka.

Patrik Letko skončil na 26. mieste za €570. Andrej Martiš dokázal skončiť na 14. mieste za €1,080. Najlepšie si počínal Jozef Bartáloš, ktorý obsadil 10. miesto za €1,390. Na jednej strane pekný výsledok, no po prvom hracom dni si Bartáloš určite predstavoval lepšiu výhru. Aj tak všetkým trom Slovákom gratulujeme.

V poslednej trojici sa hráči dohodli na deale. Víťazom sa napokon stal Walter Matura, ktorý už má ITM umiestnenie z WSOP, EPT aj Eureka. Konečné poradie: