Ableton's blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Ableton's blog

Odoslaťod tucniak 22 Feb 2010 18:02

Mayday napísal:
tucniak napísal:hlavne najdolezitejsie je dobre hrat styl passive/aggresive 8-)


niekto cital two plus two :D

Ableton: pocuvaj tucniaka, je to mudry chlapec. nahraj slusnu vzorku ruk (aspon tych 20K...ale cim viac tym lepsie), postni to a bude debata k veci :)


nie niekto cital toto
post97317.html#p97317 :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Ableton's blog

Odoslaťod dzejkej 22 Feb 2010 18:07

Je dobre postovat ja male vzorky v pokrovych zaciatkoch. Odhali to extremy ako 50/10/1, 40/35/3 alebo 5/4/5 . Tiez sa musite fesaci vcitit do toho, ze vy riesite nejake ine problemy, ktore su nie lahko zistitelne a na ktore treba velky pocet ruk Zacinajuci hraci ale chcu mat istotu, ci nestavaju na zlych zakladoch, lebo potom to moze skoncit naozaj neslavne :).

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali - 3:
ableton, Mayday, pegas1975x
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Ableton's blog

Odoslaťod 1zart1 22 Feb 2010 18:14

Nechcem robit reklamu inej stranke ani byt protivny, ale na inom portaly, slovenskom je serial o HM a tam sa dozvies cosi o statistykach z HM vseobecne a myslim, ze je to zaujimave.
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: Ableton's blog

Odoslaťod Mayday 22 Feb 2010 18:48

mas pravdu dzejkej, ze aj z malej vzorky sa da vycitat aspon nieco, ale toto mi pridu ako cisla nie moc sa odchylujuce od solidnej TAG hry...podla mna to na nl2 by to malo priniest rychly uspech a ked neprinesie (po tych 20K rukach trebars) tak potom nam uz mozno cisla (alebo individualne hand history) povedia viac o tom, kde je pes zakopany.
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: Ableton's blog

Odoslaťod dzejkej 22 Feb 2010 18:59

Presne tak, suhlasim Mayday :).

Z tych statov mozem vycitat to, ze si dost pasivny. Tvoje river aggression faktor je velmi nizky a vyzera to tak, ze nevaluebetujes dostatocne na turne a riveri - mozes mat tendencie betovat na riveri az ked mas velmi silnu ruku a netahat value so slabsich, ktore vsak callovaci range supera biju. Moze to byt pravda, nemusi .. to sa uvidi :).

Netusim aky mas 3bet a celkovo sa mi dost zle orientuje, som si akosi zvykol na staty Holdem Managera :).

Suma sumarum staty neodhaluju nejake super vazne leaky a na vacsej vzorke a Tvojom winrate sa bude dat mrknut lepsie aj na detaily Tvojej hry.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Ableton's blog

Odoslaťod ableton 23 Feb 2010 15:37

Dakujem za rady i za kritiku.

to dzejkej: s tym value betovanim mas pravdu, skusim na tom popracovat

zetko61 napísal:Ale najväčší leak bude tá červená, byť -5BI za necelých 2k rúk len v nonSD potoch je pomerne dosť


Co to ako znamená?

napr. teraz mam(po 3275 hands):
- zelenu +5BI
- modru +14.5BI
- cervenu -9BI

Ako by to malo v idealnom pripade vypadat(co mam z tych cisiel vyvodit)?
ableton
 
Príspevky: 70
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 1

Re: Ableton's blog

Odoslaťod Riddlah 23 Feb 2010 15:40

cervena to su vyhry kde sa nedostanes na showdown
modra je ta kde sa dostanes na showdown, pokial zahras jednu hru AA allin preflop a tu prehras tak ti modra pojde dole, pokial by si stavil 99%stacku a pred showdownom foldol tak ty pojde dole cervena
a zelene je to ako na tom realne stojis
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: Ableton's blog

Odoslaťod dzejkej 23 Feb 2010 15:47

Mat na uNL vidlicku (cervena dole a modra hore) nie je vobec zle, pokial teda nie je zelena (co je sucet cervenej a modrej) nejaka poslabsia :).

Mozes napr. po nejakej session postnut ruky, kde uz bol pot celkom velky a Ty si foldol. To znamena, ze Ti tam padla cervena (nedostal si sa na showdown a prisiel si o dost BB). Daj sem 2-3 ruky, kde si foldol, ked uz mal pot napr. 40+ BB z najblizsich session :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Ableton's blog

Odoslaťod Mayday 23 Feb 2010 16:17

z vidlicky si nic nerob a uz vobec nie na uNL kde nemas ziadnu fold equity a superi ti preplatia vsetko. Ja hravam nl100/nl200 a mam vydlicku tiez (stale mam pocit, ze by som vyhraval viac, keby som ju nemal...) a som ziskovy hrac. Na limitoch, ktore hras ty sa to da ocakavat, ze vacsina value bude pochadzat zo situacii, v ktorych ta superi dorovnaju s blbostami a tym padom ti stupa SD winnings.
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: Ableton's blog

Odoslaťod Horsey7 23 Feb 2010 17:37

riesit cisla (kym to teda nie je 50/1) je menej relevantne ako sa zda..mozes hrat 19/16/3/3b 5/wtsd 24 a mozes mat kopec leakov..cisla udavaju len frekvencie, ale nehovoria o adjuste na protihracov, stacky, dynamiku

mozes mat flop cbet 65% ale cbetujes na nespravnych flopoch, mozes mat turn cbet 45% a nebarrelujes na vhodnych kartach proti vhodnym oponentom, mozes 3betovat 5-8%, ale v nespravnych situaciach a s nespravnou rukou, atd.

skor sa snaz analyzovat situacie, kde nemas istotu, ci je tvoja akcia korektna vs konkretny oponent, board, dynamika, stacky a postuj tieto ruky sem..pomozes sebe aj inym

a sukromne odporucanie - vyhybaj sa postom "tak to komentujte niekto" DUCY?
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!