Erichoff a jeho 3 ciele

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Erichoff a jeho 3 ciele

Odoslaťod erichoff 27 Aug 2010 17:10

Po dlhsej odmlke tu je sumar:

Beh:

zatial sa drzim treningoveho planu, dnes som si dal 1:15 hod beh, bolo to dost narocne. Pocas behu som az rozmyslal, ze vobec behat 2 hod vkuse uz je samo o sebe vynikajuci vykon, nie to este za ten cas ubehnut polmaraton. Za 1:15 som ubehol nieco malo viac ako 14km, co si myslim, ze je na mna super vykon.

Chudnutie:
Zacal som jest menej a castejsie, opat som zacal doslova zrat ovocie (obrovske mnozstva denne). Spolocne s behom sa to odrazilo aj na vahe, z coho mam radost. Momentalny stav je 90.5kg

Poker:
Pomalicky sa stveram spat, august by som rad zakoncil aspon BE. Zmenil som pushing range, ubral som plyn na FT, tight callujem kvoli ICM. I z tohto mam radost. Za 2 dni (cca. 400 $3.25 a $6 MT SnG) plus cca. $700.

Do buducna by som rad uverejnil pushing/calling chart mimo ICM, na zaklade ktoreho hram.

Absolvoval som 2 webinare, jeden s Jennifear, druhy s Nickom na Rainmanpoker.net.

Nick rozoberal svoju HH $12 45 man. Naucil som sa, ze za 10BB z UTG je dobre pushnut uz KJs+ - hlavne, ak je pri stole len 7-8 hracov, co som nerobil. Za 10BB som mal na push hranicne ruky ATs+, AJo+, 55+.

Jennifear mala rozbor 2 zaujimavych ruk:
1. ruka bola push za 16BB s J7s - velmi dobre vysvetlene, zacal som to pouzivat :)
2. ruka bola loose call na bubline v 45-man (push chipleadera do 3.na cipoch pri 8 ludoch v hre - 7 platenych). Toto bolo velmi zaujimave, pretoze tu Jennifear vysvetlovala, ze je tu lepsie callovat trosku viac loose ako radi ICM, vzhladom na to, ze ICM je staticky model. Pri folde je skutocna equity nizsia ako ukaze ICM, pretoze v dalsom orbite dostaneme od chipleadera dalsi push. Pri calle je skutocna equity o trosku vyssia, pretoze ak vyhrame, budeme terorizovat bublinu. Velmi dobry webinar, dost podobny Alkaatchovym videam, hlavne co sa tyka matematickeho rozboru.

Uz sa tesim na dalsie webinare, skoda len ze zacinaju o 3:00 AM nasho casu :(
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Erichoff a jeho 3 ciele

Odoslaťod erichoff 01 Sep 2010 09:18

August Update:

Skoncil som - $175, co vzhladom na priebeh augustu je celkom fine.

Kvoli psychike som posledny tyzden hral len $6 a $3, myslim, ze mi to pomohlo, jednak som to vytiahol skoro na BE a jednak som mal za sebou 5 dni plusove sessions.

Dnes uz pustam $6 a $12, uvidime, ako to pojde.
Prílohy
od_25_augusta.png
Od 25. augusta, len $3 a $6 pinkanie si....
od_25_augusta.png (18.39 ) Zobrazená 1798 krát
august.png
August celkovo
august.png (14.86 ) Zobrazená 1793 krát
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Erichoff a jeho 3 ciele

Odoslaťod oli.strs 01 Sep 2010 12:12

erichoff napísal:Jennifear mala rozbor 2 zaujimavych ruk:
1. ruka bola push za 16BB s J7s - velmi dobre vysvetlene, zacal som to pouzivat :)
2. ruka bola loose call na bubline v 45-man (push chipleadera do 3.na cipoch pri 8 ludoch v hre - 7 platenych).


1. A mozes sa s nami podelit ze kedy a preco je dobry push s J7s pri 16BB
2. A co znamena to loose? tak od oka ked bude do nas pushovat 50%-60% tak wiz asi povie TT+,AK,AQs
cize viac loose znamena ze dajme tomu 88+,AT+ alebo este viac loose????
oli.strs
 
Príspevky: 246
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 8 krát/12 krát
Karma: 5

Re: Erichoff a jeho 3 ciele

Odoslaťod erichoff 02 Sep 2010 16:58

oli.strs napísal:1. A mozes sa s nami podelit ze kedy a preco je dobry push s J7s pri 16BB
2. A co znamena to loose? tak od oka ked bude do nas pushovat 50%-60% tak wiz asi povie TT+,AK,AQs
cize viac loose znamena ze dajme tomu 88+,AT+ alebo este viac loose????


1. Jednoducha matematika na zaklade cEV vypoctov. Tato ruka bola zaujimava len tym, ze vela regov zacina pushovat tak 10, max. 12 BB, nie viac a robi to s ATC. Jennifear vysvetlovala, ze za 16BB mozes pushovat 44% (na zaklade Nashovho equilibria) a budes mat urcite edge, kdze super ta nebude callovat s 27% range (ako radi equilibrium).

2. Ano, cca. si posun tej range odhadol. Ide o to, ze ICM nerata to, ze ked budes chipleader, tak budes terorizovat bublinu s pushmi s ATC, ci ti equity stupa a taktiez ICM nezohladnuje to, ze v dalsom orbite (ak si sa predoslemu pushu nebranil) dostanes dalsi push, cim ti equity klesa.

Konkretny priklad bol o tom, ze chipleader na bubline pri 45max MTSnG pushuje do 3-tieho v chipoch BvB s ATC. Wiz ukazal, ze tam mozes callovat niekde na urovni 99+, AQs+. Potom Jennifear vypocitala equity, ake budeme mat po:
1. fold
2. call vyhraty
3. call prehraty = 0

Pri folde equity znizila o par %, pretoze v dalsom orbite dostaneme zo SB push s ATC opat.
Pri Call vyhraty equity zvisila o %, pretoze jednak budeme my ten, kto bude terorizovat bublinu a kradnut blindy a zaroven uz asi nedostaneme push BvB s ATC (ten, co do nas pushuje, uz si musi dat pozor, lebo mu hrozi vyradenie na bubline, kedze teraz uz sme my chipleader). Na zaklade tychto par % posunov vyratala, ze calling range v tomto pripade sa posunula niekde na uroven 77+, AJs+, AQ+.

Bolo to nazorne ukazanie toho, ze ICM je staticky model, nezohladnuje dynamiku, takze ho trosku treba brat s rezervou. Vacsina regov vie, ze sa napr. pri 4BB stacku mozes uplne vykaslat na ICM a MUSIS pushovat, ked chces prezit. Maloktori z nich vsak vedia, ze mozes calling range trosku povolit na zaklade dynamiky popisanej vyssie.

Za tento príspevok od erichoff poďakovali :
oli.strs
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Erichoff a jeho 3 ciele

Odoslaťod erichoff 13 Sep 2010 17:35

Po dlhsej odmlke update:

Beh: ciel splneny - dnes odbehnutych 21,2 km za 1:54:44 - bol to taky necakany shot, vzhladom na to, ze som v poslednej dobe zistil, ze moj treningovy plan by sa mal viac zamerat na vytrvalost, nie na rychlost (tempo som mal vzdy dobre, nikdy som vsak nevedel odbehnut viac ako 1:15 - bolo jedno akym tempom). Povedal som si, ze treningovy plan zmenim tak, aby som kazdy den treningu odbehol 14km. Dnes, prvykrat nasadeny tento druh treningu. Po odbehnuti 9 km som sa citil, ako keby som mal za sebou len 3, po odbehnuti 11 km som zacinal uvazovat o pokuse na polmaraton, po odbehnuti 14 km som sa citil, ako keby som ich odbehol len 7, takze som to nakoniec vyskusal. Podarilo sa.

Plan do buducna: budem chodit este behavat (zajtra pochopitelne pauza, boli ma cely clovek), chcem dat este minimalne jeden pokus, ak vyjde pocasie tak najlepsie na MMM v Kosiciach 3.10.

Chudnutie: Vaha je momentalne 89.3kg, co je viac-menej podla planu. Som vcelku spokojny az na to, ze niekedy si jednoducho od huby neviem odtrhnut. :( To je vsak ale moj sposob stravovania sa. Ked mam chut, tak jem, hladovat nebudem.

Poker: Som nespokojny. Nie s hrou, ta sa zda ok, najviac ma vsak stve objem. Jednoducho sa neviem pustit do hrania (nutit sa nechcem, hrajem iba ked mam naladu). V principe, nechce sa mi to akosi zapnut, ked uz to vsak zapnem, tak to ide. Hram o 106. Problem je v tom, ze az od 20:00 nasho casu sa zacinaju zapinat $12 45 a 180 man v dostatocnom pocte a bezia do 05:00. Nechce sa mi vsak hravat v noci, to som parkrat urobil, dost ma to ubija. Da sa to urobit 1 tyzden, ale cely mesiac. Preto som sa rozhodol hravat normalne cez den. Doobeda zapnem $12 45man a 180man, doplnim $6.50 45man (to bude cca. 13 stolov) a doplnim to 12 stolmi $16 18man (tych sa otvara aj rano dost vela). Jedine, co ma odradza na 18 man je to, ze tieto sitka (tak ako 9man) nemaju prestavku. Mne ta prestavka kazdu hodinu velmi pomaha.

Pripajam este graf, velku cast z neho tvoria $6.50 a $3.25, pretoze som ich v auguste kvoli psychike hraval. Ten strmsi koniec, poslednych cca. 350 turnajov, to je zapojenie $12 sitiek.
Prílohy
stats.gif
stats.gif (19.94 ) Zobrazená 1524 krát
erichoff
 
Príspevky: 70
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 1 krát/5 krát
Karma: 0

Predchádzajúca

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!