Heads Up HT SNG - P****Stars

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Axif 22 Máj 2013 11:01

0:51 - fold; ake karty mozes callovat na turne? Problem je, ze ak ma jacka, tak ti nepomoze ani 8x and Tx. Jedina equity ktoru mas je GS a BD FD. Ak vies, ze villain s tymto sizingom a na takejto texture boardu bluffuje, tak to mozes cez jeho c/r jamnut.

2:04 - da sa to limpnut, ale proti tomu villainovi sa mi to nepaci, kedze doteraz neprejavil ziadnu agresiu. Takze minraise je v pohode. Netreba byt result oriented.

3:02 - urcite raise, kedze vies, ze cbetuje 100% v limpovanych potoch.

3:42 - cbet; dostanes call od over kariet, od hocijakeho paru a samozrejme of FD. On ti to eso neuveri prakticky nikdy a moze sa tu vylevelovat. Uz si videl robit nejake blbosti, takze smelo do toho.

6:30 - malokedy bude mat flush s tymto sizingom, tych str8 tam tiez vela nedoslo a tazko moze nejaku z nich hitnut, kedze to vobec nezodpoveda jeho calling range. Kludne takto moze zahrat missnutu draw alebo si mysli, ze jeho 9x je stale dobre. Takze raise pre value.

7:18 - polka potu uz je prilis vela, vzhladom na efektivny stack. Nebudes mat taku paku pri barrelovani

8:22 - preco limpujes K9o?

9:18 - za 7bb to nemozes zahodit

9:24 - minr/fold

Za tento príspevok od Axif poďakovali :
Lucky566
Axif
 
Príspevky: 23
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 5 krát/2 krát
Karma: 1

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 22 Máj 2013 14:09

Ahoj Axif!

Axif napísal:8:22 - preco limpujes K9o?

Asi som si myslel, že je agresívny pf ale ako pozerám tak mal 3bet malý. My bad.

Otázka je čo by som mal robiť s podobnými handami na SB (K9o/QJo/A8o) keby ma 3betol:
a. passívny hráč
b. agressívny hráč
c. tight hráč

13bb eff. stack

Ešte ma zaujíma čo to K2s v čase 4:32? Aká by mala byt range proti takémuto súperovi na push?

Veľmi pekne ti ďakujem, že si si našiel čas! :gl:
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 22 Máj 2013 15:48

Po dneskajšej mini session som začal uvazovat čo vlastne ovplyvňuje môj zlý run najviac.

1. Nízke ROI respektíve ešte neviem vlastne či som winnig player.

2. Má zmysel hrať s chlapíkom, ktorý má jasný god mod a s ktorým sa pravdepodobne už nikdy nestretnem? Hrá síce otrasne a ja som 15 BI nad EV ale tie peniaze už nikdy neuvidím. Je to pre mňa +EV? Nebolo by lepšie vybrať si ďalšieho oponenta?

Som zatiaľ len 58BI pod EV ale na tomto limite je to pomerne dosť.
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Axif 22 Máj 2013 22:33

Ahoj Lucky!

1. Aky mas sample?

2. Ake hras limity? Skus poslat graf s EV lajnou, a tiez nonSD a SD lajnami

Ono nie je dobre zistovat, ako sa super sprava proti limpom s takouto handou, kedze je to prilis silna handa na limp bez readov. Ja niekedy limpujem uz aj na prvom blind leveli, aby som si otukal supera. A robim to hlavne s trash handami, ktore by som inak foldoval - napr. 72o, 52o atd.

Myslim, ze na zaciatok bude pre teba dobra ROFL tabulka, ktora sa nachadza v eBooku od Mersennearyho. Ja som s nou tiez zacinal a podla mna je to super pomocka. Neskor uz si poradis aj bez toho. Este jedna dobra rada - nie vzdy ju musis dodrzovat presne, treba sa prisposobit hre supera.

a) musis mi vysvetlit, ako presne to myslis, pretoze ja si pod tymto pojmom predstavujem calling station
b) tu tiez, myslis to tak, ze ma velky 3bet? Ak ano, tak raise/call
c) znamena to, ze malo flatuje a takmer vobec ne3betuje? Ak ano, tak open shove

No kedze K2s sa nehra az tak dobre post flop a uz vobec nie oop => jam :evil:
Dalej je dolezite si uvedomt, ake su villainove tendencie. Myslim tym, aku range limpuje. Ak vies, ze su to trash handy, mozes posielat naozaj siroku range cez ten jeho limp. Ja viem, ze by si chcel nejaku konkretnu range, ale tu ti bohuzial nemozem poskytnut, kedze stale zanedbavam matematicke aspekty pokru. Ale kludne by som shipol suited Tx, Jx, Qx, Kx potom nejake connectory a samozrejme PP's + Ax handy.

Nemas za co. Ak mas nejake otazky, kludne sa pytaj. Ale vedz, ze ja som len low stake hrac a nejake mid stake regular by ti mozno odpovedal na tvoje otazky inak.
Axif
 
Príspevky: 23
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 5 krát/2 krát
Karma: 1

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 22 Máj 2013 23:36

Ahoj Axif!

Na začiatku by som ti chcel ešte raz poďakovať za to ako ochotne mi odpovedáš na moje otázky. Čítal som tvoj blog na ps a dúfam, že sa ti darí už viacej, škoda, že ho neupdatuješ.

HU HT som začal brat vážnejšie až teraz. Začal som s krásnym volume ale teraz je skúškové a kedže som celý semester hral poker (hlavne MTT) tak musím poriadne makať. Paradox je že koncentrovať sa dlhé hodiny na učivo mi ide ako nikdy pred tým (prisudzujem tomu hlavne tréning MTT).

Sample je veľmi malá. Som schopný odohrať 5000 turnajov do mesiaca ale až po skúškovom.

Vážnejšie som sa začal venovať tomuto formátu len od 17.5. čo je paradoxne (áno, toto slovo som už použil druhý krát) obrovský prepad vo winnings (posledných 800 turnajov). Hrám na stároch 3,5$. A som presvedčený, že to beatujem, i keď výsledky sú viac než tragické.
real life graph [$]:
Spoiler:
real_life_23_5.png
rok 2012 + 2013
real_life_23_5.png (56.42 ) Zobrazená 3840 krát


real life graph [chips]:
Spoiler:
real_life_23_5_chips.png
2012 + 2013 chips
real_life_23_5_chips.png (86.19 ) Zobrazená 3832 krát

Axif napísal:Ono nie je dobre zistovat, ako sa super sprava proti limpom s takouto handou, kedze je to prilis silna handa na limp bez readov. Ja niekedy limpujem uz aj na prvom blind leveli, aby som si otukal supera. A robim to hlavne s trash handami, ktore by som inak foldoval - napr. 72o, 52o atd.

Túto stratégiu zapájam len teraz do svojej hry, písal som o tom pred tým v blogu. Taktiež sa snažím rozmýšľať o tom, kto mi to dovolí, aby som to potom mohol využívať aj 10bb eff.

Axif napísal:Myslim, ze na zaciatok bude pre teba dobra ROFL tabulka, ktora sa nachadza v eBooku od Mersennearyho. Ja som s nou tiez zacinal a podla mna je to super pomocka. Neskor uz si poradis aj bez toho. Este jedna dobra rada - nie vzdy ju musis dodrzovat presne, treba sa prisposobit hre supera.

Toto mám už tiež za sebou, v tom videu som sa sa pokúšal "exploitovat" súperov. A ako si sám mohol vidieť mám obrovské medzery. Z dňa na deň cítim obrovské posuvy v mojej hre a facepalmujem nad tou mojou včerajšou.

Axif napísal:a) musis mi vysvetlit, ako presne to myslis, pretoze ja si pod tymto pojmom predstavujem calling station
b) tu tiez, myslis to tak, ze ma velky 3bet? Ak ano, tak raise/call
c) znamena to, ze malo flatuje a takmer vobec ne3betuje? Ak ano, tak open shove


odpoviem si sám nechápem ako som sa mohol tak hlúpo pýtať.
a) passívny hráš - tight passive - open/f (nechcem sa stack offnút do silnej range) - loose passive / cs - open/f - 3betovat ma bude len s úzkou a hlavne špecifickou range
b) agressívny s veľkým 3betom raise/call for value
c) TAG - to som si nebol istý - ale ako si napísal vypadá to najlogickejšie - open shove

Btw cítim potrebu splácať dlh, ktorý som nadobudol a tak sa snažím pomáhať ešte menej skúseným hráčom (áno, som namyslený) ako ja hlavne čo sa týka BM a študijných materiálov. Dúfam, že tým niekomu neskazím nádejnú kariéru. :ROFL:

Dneska je historický deň pre môj otrasný blog. Najprv som začal s CG, potom som presedlal na SNG, neskôr na MTT a teraz na Heads Up HT SNG. STAY TUNED!
Spoiler:
9999_pp.png
9999_pp.png (6.93 ) Zobrazená 3814 krát
posledných 10 zobrazení som urobil ja :lol2:


Dneska som si dal pokoj od pokru kvôli škole takže najbližšie budem hrať v sobotu. (cez víkend by malo dôjsť aj ku koučingu)
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 24 Máj 2013 21:40

Dneska session za odmenu, že som sa tak tvrdo učil dva dni. 15 HU HT SNG. 8BI pod EV :good:
Od 17.5. 2013 je to 63 BI pod EV za 856 SNGs. Môj prvý crying post ever. Na 3,5 by sa takéto veci nemali stávať.

Celkovo profit po 1809 HU HT SNG - 197$ 61 BI pod EV :fish:

Have a nice day. :)
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Axif 25 Máj 2013 15:46

Mas nejaku rutinu? Lebo 15 sng za den je dost mala vzorka. Nesmies byt result oriented, pretoze long term > short term. Chcem tym povedat to, ze ak prehras vela sng za sebou alebo proste nemas svoj den, tak si daj pauzu a znovu horsa do grindenia.

Aspon tych 50 denne na zaciatok by si mohol zvladnut. Najlepsie by bolo, keby si kombinoval hranie s ucenim. Inak co konkretne si studoval? A co mas nastudovane doteraz?

Btw to je este dost maly sample, aby si zistil, ako na tom si. Tiez som zo zaciatku prehraval. Musel som velmi dlho cakat na plusove dni. Ale to nie je celkom tvoj pripad, kedze uz mas znalosti o hre, co som ja na zaciatku vobec nemal (3x pre flop, give turn, ak nemam handy a podobne smaky).

Inak ja som na 6k sampli na 7usd 100bi pod EV. Mozne je vsetko, aj na micros. Nestracaj nadej a hraj dalej.
Axif
 
Príspevky: 23
Založený: Nov 2011
Poďakoval/li: 5 krát/2 krát
Karma: 1

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 25 Máj 2013 15:59

Ahoj Axif.

No rutina bola asi taká: pustil som si všetko čo potrebujem k hre (hudbu, hud, client), vypol všetko čo nepotrebujem (fb, gmail, pp ...) a pustil si jeden stôl 1,5. Tam som odohral 3-5 sng aby som sa do toho dostal a potom som začal s 3,5-kami. Ale takto hrat som začal len teraz. Určite sa nevzdávam po 15 SNG. Len ma to zarazilo trošku, že hrám úplné micro a také swingy veľké.

Axif napísal:Aspoň tých 50 denne na začiatok by si mohol zvládnuť. Najlepšie by bolo, keby si kombinoval hranie s ucenim. Inak co konkretne si studoval? A co mas nastudovane doteraz?


No hlavne pf hru. Post flop som vôbec nikde nečítal. A videl som všetky videá na ps.com.

Myslíš si z toho čo si videl v tom krátkom videu, že mám na to ?

Dakujem za odpoveď a prajem veľa šťastia.
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 06 Jún 2013 09:40

Ahojte,

hlásim sa po odmlke.
Za tento čas sa toho veľa neudialo, hlavne som sa venoval škole. Ale sem tam som si našiel čas aj na poker. Co sa týka variacie tak sa to chvalabohu všetko otočilo. Hrám ale malé objemy.

Motivačný graf:
Spoiler:
5a6_6_upswing.png
5a6_6_upswing.png (25.86 ) Zobrazená 3421 krát


Gl for all. :)
Naposledy upravil Lucky566 dňa 08 Jún 2013 09:10, celkovo upravené 1 krát.
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

Re: Heads Up HT SNG - P****Stars

Odoslaťod Lucky566 08 Jún 2013 06:18

Zdar,

Graf za posledných 17 dní. Objem strašný. :(

Spoiler:
23_5_to_8_6_2013_graf.png
23_5_to_8_6_2013_graf.png (52.93 ) Zobrazená 3284 krát


Momentálne pozerám seriu videí od chadders0. Je to trošku staršie ale základné koncepty sú rovnaké.
Stále ešte nemám vyriešenú školu, takže grind sa ešte odkladá.

:gl:
Lucky566
 
Príspevky: 154
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 21 krát/5 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!