Hra s 10-15 BB

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Hra s 10-15 BB

Odoslaťod kajzak27 02 Jan 2014 00:37

Chcel som si hned na zaciatku roka vyskusat zahrat hru na shortstacku trosku inac. Ak som bol doteraz vo faze turnaja dajme tomu 8/13 z celkoveho poctu hracov okolo 400-600,vacsinou som hral svoj zhruba 10-15bb stack agresivne a z UTG som s A 10 poslal all in cez cely stol. Casto to nevyslo a nakolko na finalovom stole boli ciastky pre vyhru podstatne odlisne ako na nejakom 15 mieste,rozhodol som sa, ze to skusim hrat inac.

V poslednych dvoch turnajoch v neskorej faze som ako 4/6 AJ len limpol,alebo len miniraisol namiesto klasickeho all inu 12bb. Chcel som vidiet flopy a neposlat tam cely stack ako vzdy. Za kazde miesto bolo o cca 50-70 eur viac a ja som nechcel riskovat stack, ak som mal pod sebou este jasne shortstacky, na druhej strane ak by som cakal na ich vypadnutie, bolo by dost mozne, ze ten moj by sa zmensil na uplne minimum a ja som uz turnaj vyhrat nemohol. Ak sa mam rozhodnut medzi fold a raise, volim raise, ale je to prospesne aj v takejto situacii ako som teraz popisal?

Z poslednych dvoch turnajov v novom roku som napokon skoncil 3. a 25. zhruba zo 400 ludi. Pri oboch turnajoch som skusil All in s kartami ako 55 na buttne alebo AJ z UTG neposlat iba limpnut ci miniraisnut a vzhladom na flop a akcie hracov rozhodnut, co dalej. V oboch turnajoch som uspel a dostal sa o zopar miest vyssie, ako keby som to hral agresivne all inom. Aj tak si vsak nemyslim, zeby sa to takto hrat malo...Mate podobne skusenosti, ako to hrat,hlavne na final table,kde je za kazde miesto ovela vyssia suma?

Diky,Kajzi :)
kajzak27
 
Príspevky: 58
Založený: Máj 2012
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Hra s 10-15 BB

Odoslaťod ramzey 02 Jan 2014 02:21

kazdy turnaj chceme vyhrat predsa nie?
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: Hra s 10-15 BB

Odoslaťod yegon 02 Jan 2014 09:57

toto je uz dlho vyriesene - eixstuje matematicky model ktory ti povie ci ist allin je ok alebo nie - ICM

limp miesto shovu moze byt ok, netvrdim ze nie ale co ak shovne niekto za tebou? co ak sa dostanes na flop a nechas sa vybluffovat ked obaja netrafite - pri 10BB stacku a 4BB v pote to je obrovska chyba zle foldnut nieco co ti mohlo zvysit stack o 40%
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Hra s 10-15 BB

Odoslaťod kajzak27 03 Jan 2014 01:48

na to, ze ma bude chciet vybluffovat po flope je asi taka sanca, ako ze by mi to pri all ine pre flop doslo na turn alebo river...vacsinou ak viem, ze mam lepsiu kartu pre flop tak to poslem,dajme tomu z buttnu na velmi agresivneho hraca na bb,ktory dorovna s hocicim. :) ale to je v tych chvilach hlavne na aktualnom feelingu. Pri zivakoch ti slabsi hraci aspon mozu dat nechceny tell,pri online akurat tak rychly prednastaveny ceck :)
kajzak27
 
Príspevky: 58
Založený: Máj 2012
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0


Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!