Johny40- DON 6-max - shoting 2,75 €

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Johny40- DON 6-max - shoting 2,75 €

Odoslaťod Johny40 05 Aug 2013 13:18

Ahojte, nakoľko znova začínam s hraním pokru a pokerportal čítam už nejakú tú dobu, tak som sa rozhodol založiť si tiež svoj fishy blog :) Aby som rovanko ako ostatní aj ja niečo o sebe prezradil, tak spomeniem, že mám 21 rokov a poker som začal hrať pred rokom a pol. Prišiel som do pokrového klubu, sadol som si na svoj prvý turnaj a až keď som skončil na FT som zistil, že je to kvalifikácia na freezout. Samozrejme som sa kvalifikoval a na freezoute vypadol na bubble. O samotnom pokri som mal veľmi málo poznatkov a sám neviem ako som to vlastne hral :D Tuším to bolo niečo, čo by som nazval ultra mega tight hra :D Hral som so strašným rešpektom, ale mal som pocit, že mi to celkom ide, tak som začal hrať trošku viac. Druhý live turnaj - 2. miesto, potom nejaké 4. atď. Približne 70% turnajov som bol 2 mesiace ITM a to som hral skoro každý deň. Poker ma začal oveľa viac baviť, začal som hrať aj na nete, čo to som aj počítal, popozeral nejaké videá. Inšpiroval som sa najmä hrou Gus Hansena. Potom sa začali ale diať zvláštne veci. Čím viac som o tej hre viac vedel, keď som začínal chápať odds, čítať súperov, plánovať si handy, stále viac som prehrával. Na turnaje som chodieval už len odovzdať svoje nie ľahko zarobené peniaze. Potom prišlo ešte horšie obdobie, kedy som v tilte z ďalšieho suckoutu alebo nepochopiteľného preflop callu súpera začal sadať ku automatom, rulete, blackjacku a podobne. Týmto spôsobom sa mi podarilo moju pokrovú "kariéru" totálne zničiť. Iracionálny správaním a tiltom. Chválabohu, keď som si už narobil dostatok problémov a dlhov, tak sa mi podarilo z toho dostať s skončiť. Nakoľko som si ale poker naozaj obľúbil a časom mi začal chýbať, tak som skoro po pol roku zas hral 1 live turnaj - 2. miesto, po mesiaci potom ďalší - 1. miesto. A teraz znova sedím pri notebooku a hrám online na full tilte.

Aby som sa veľmi nevykecával, lebo neviem či sa toto všetko vôbec chce niekomu čítať :D tak spomeniem, že hrám hlavne SitNGo - stále sa hľadám či turbo alebo non turbo, či 6-man alebo 9-man. Momentálne ale najmä 9-man non turbo - príde mi, že by tam mali byť najmenšie swingy. Čo sa týka CG, nikdy som k nej nemal vzťah, hlavne kvôli negatívnym skúsenostiam s live CG. Skúšal som ale včera aj predvčerom NL2 aj NL5 a mám pocit, že CG má svoje výhody - ešte menšie swingy, neriešim bubble, nemusím doplácať kvôli bubble na viac loose ťahy mňa aj súperov. Pri NL5 ( na FTP je 9-man prevádzka len 1-2 stoly) sa mi podarilo ľahko vyhrať pár BI. Čiže zvažujem aj prechod z SitNGo na CG, ale to len čisto teoreticky :D SitNGo mi prídu ziskovejšie a zaujímavejšie :D Ešte čo sa týka počtu stolov hrávam na šiestich.

Hlavný dôvod, prečo zakladám blog, je ten, že rád by som na svojej hre pracoval pod nejakým dozorom, prečítal si rady skúsenejších a lepších hráčov ako som ja a naozaj sa aj niekam posunul :) Pravidelne by som chcel posielať handy, s ktorými si neviem rady, handy kde som stratil veľa chipov alebo vypadol a pokiaľ sa nájde niekto, kto by bol ochotný si pozrieť video, tak ho strašne rád urobím :)
Naposledy upravil Johny40 dňa 01 Dec 2013 19:45, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Johny40
 
Príspevky: 156
Založený: Máj 2009
Poďakoval/li: 42 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod Johny40 05 Aug 2013 13:20

hlavný cieľ na dnešný deň - začať používať nejaký pokrový soft ako HEM :D - predtým som mal trial verziu, ale za boha som nevedel nastaviť správe zobrazenie hudu :/
cieľ na týždeň - identifikovať a odstrániť najväčšie leaky v mojej hre
Obrázok používateľa
Johny40
 
Príspevky: 156
Založený: Máj 2009
Poďakoval/li: 42 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod 1886er 05 Aug 2013 13:41

ahoj, ak chceš hrať sng, tak určite radšej turbá ako reg speedy. na reg speedoch síce môžeš dosiahnuť vyšší roi a tým pádom mať menšie swingy, ale na turbách máš vyššiu hodinovku a lepší rakeback, pri rovnakých stakes. okrem toho bežia vyššie stakes na turbo sng ako na non-turbo. tiež sa hrajú vyššie stakes na 6max ako FR, ale to už záleží na tebe, čo ťa viac baví. v 6maxoch sa určite hrá viac post flop, full ringy sú asi ľahšie.
ak to video spravíš aj s tvojim komentárom, tak by som si ho pozrel, ak to bude 9man sng, tak by som ti mohol aj niečo poradiť :gl:
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod Johny40 05 Aug 2013 13:58

1886er napísal:ahoj, ak chceš hrať sng, tak určite radšej turbá ako reg speedy. na reg speedoch síce môžeš dosiahnuť vyšší roi a tým pádom mať menšie swingy, ale na turbách máš vyššiu hodinovku a lepší rakeback, pri rovnakých stakes. okrem toho bežia vyššie stakes na turbo sng ako na non-turbo. tiež sa hrajú vyššie stakes na 6max ako FR, ale to už záleží na tebe, čo ťa viac baví. v 6maxoch sa určite hrá viac post flop, full ringy sú asi ľahšie.
ak to video spravíš aj s tvojim komentárom, tak by som si ho pozrel, ak to bude 9man sng, tak by som ti mohol aj niečo poradiť :gl:



no presne takto nad tým rozmýšľam aj ja :) video tu dám teda ešte dnes teda :)
Obrázok používateľa
Johny40
 
Príspevky: 156
Založený: Máj 2009
Poďakoval/li: 42 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod LukinoaNikina 05 Aug 2013 14:50

ak ta bavi turnajoví systém tak hraj heads-up turbo ja dnes som šiel na P****Stars zapol to mal som tam 4$ , pustil heads-up 3,50$ , následne 7,50$ , potom 15$ postupne som sa vyšvihol na 30$ za 3 turnaje

ale bol som dnes aj na fulltilte vcera som vyhral vo freerolli 12$ , dnes som hral tam cg vytiahlo ma na 40$ zapol som 35$ heads-up a skončil som:)


mimochodom keby tam mam peniaze ktore som si ja sam dobil tak urcite by som takto neriskoval ale kedze som vyhral peniaze vo freeroloch tak tam žiadny stres a ideš

možno ešte 2-3 roky a začnem aj riskovať ale zatiaľ by to bolo len o gemblovaní keby si tam dam peniaze a takto hazardujem keď tie peniaze máš zadarmo lepšie sa hrá a nesere ta to
LukinoaNikina
 
Príspevky: 75
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod 1886er 05 Aug 2013 15:01

LukinoaNikina napísal:...


sorry ale ak mu chceš poradiť, aby robil to isté, čo ty, tak mu radšej nič nepíš. sitkár by mal mať poriadny BRM, aby ustál swingy a nie, že bude neustále bustovať 1BI roll na martingale, veď to nemá s pokrom nič spoločné.

Za tento príspevok od 1886er poďakovali :
matiapag
Obrázok používateľa
1886er
 
Príspevky: 995
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 197 krát/125 krát
Karma: 15

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod Johny40 05 Aug 2013 15:22

LukinoaNikina napísal:...


daj vedieť o mesiac ako sa ti darí :D hrať s BR 3BI je pekný gambling :D
Obrázok používateľa
Johny40
 
Príspevky: 156
Založený: Máj 2009
Poďakoval/li: 42 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod matiapag 05 Aug 2013 16:07

LukinoaNikina napísal:...


srsly si taketo rady radsej nechaj a daj vediet, ked budes online aby sme si zahrali spolu :)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod Azuritko 05 Aug 2013 17:48

LukinoaNikina napísal:...



Nepoužíval takýto BRM aj Isildur za mladi ? :D A pozrite kde je dneska :D
(irónia)
Obrázok používateľa
Azuritko
 
Príspevky: 71
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 29 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Jančiho blog - nový začiatok :)

Odoslaťod Zajacekk 05 Aug 2013 17:51

LukinoaNikina napísal:...


Keď budeš rozdávať takéto rady aj naďalej, začnem blogovať aj ja :D

Johny40 napísal:...


Tebe janči prajem gl, či sa rozhodneš pre cg či sng, to je už na tebe, čo ti viac sedí, myslím, že tu je dostatok kvalitných hráčov, ktorí hrávajú cg aj sng a je aj jedno či 6max abo 9... Ak by si sa rozhodol nakoniec aj pre tie HU, tak aj tu sa nájde okrem Lukina a Nikiny ešte jeden-dvaja dobrí HU hráči, čiže aj to by malo byť ok...

Ak ideš kupovať HM, tak kamoš mi sľúbil, že si so mnou na polovicu kúpi, lebo mam nový PC a chcem tam nový HM, čiže ak by si chcel a ak ten kamoš nakoniec vycúva, tak by som ti mohol jednu licenciu predať...
Obrázok používateľa
Zajacekk
 
Príspevky: 284
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 19 krát/42 krát
Karma: 5

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!