Kaprov rybník

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod Stanley VII 10 Jan 2014 15:24

Určite to dávaj aj sem, minimálne pre vlastnú kontrolu, niekto môže objaviť vo výpočte chybu, ktorú si neuvedomíš a mohol by si ju potom stále opakovať a mať tie výpočty nesprávne. A môže to tiež pomôcť aj ostatným :good:
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod kapor 11 Jan 2014 23:32

Postflop sa budem s optimálnou hrou ešte dosť dlho trápiť. Skúsim tu zajtra trochu rozobrať ten adrenalínový rush. Tam postflop hra neexistuje a preflop je len raise alebo fold. Takže by sa to celé mohlo dať celkom jednoducho spočítať.
kapor
 
Príspevky: 84
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 35 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod kapor 13 Jan 2014 12:19

Pre tých, ktorí nečítali info o Adrenaline rush, tak hrajú 4 hráči, betuje sa len preflop, all-in je 10bb, povolené ťahy sú len raise, alebo fold. Jediný call je možný v prípade, že dorovnáva súperov all-in.

Takýto príklad:
Blindy 0,5bb+1bb, CO a BTN fold, SB shove na 10bb.

SB riskuje 9,5bb, aby získal blindy 1,5bb. SB potrebuje, aby BB foldol viac ako 9,5/(9,5+1,5)=86,36%, aby bol automaticky ziskový.
Takže BB musí optimálne defendovať viac ako 13,64%.

Na druhej strane, BB callom riskuje 9bb, aby získal celý pot 20bb, takže jeho calling range potrebuje equity minimálne 9/20=45%.
Range top 13,64% má 45% equity voči range cca 9,2%.

Záver mi z toho vychádza, že SB bude vždy +EV, ak automaticky openshovne s hocijakou range menšou ako top 9,2%. BB sa voči tomu nemá ako brániť. Buď callne príliš wide a bude strácať v showdowne, alebo bude callovať len tight range a SB bude získavať na blindoch.

Je môj záver správny?
kapor
 
Príspevky: 84
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 35 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod kapor 14 Jan 2014 23:47

Vybral som si dve ruky zo včerajšej session, na ktorých sa budem hrať s analýzu optimálnej hry. Ani jedna z nich nebola zahraná dobre.
Pár vecí si viem spočítať hneď a zvyšok si skúsim sám nejako odvodiť, prípadne tu možno niekto niečo rozumné poradí. Budem to tu postupne dopĺňať.
Zišla by sa Jandova kniha, ale k tej sa tak skoro nedostanem. Základ beriem z Bugsovho staršieho tutorialu (tiež vychádza hlavne z Jandu) + nejaké info po ktorom som sa dopátral rôzne na webe.

Hand 1:

Full Tilt Poker $2.00 No Limit Hold'em - 6 players
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $2.16 - VPIP: 69, PFR: 21, 3B: 36, AF: 4,0, Hands: 29
SB: $2.17 - VPIP: 23, PFR: 12, 3B: 7, AF: 2,0, Hands: 93
BB: $1.94 - VPIP: 28, PFR: 21, 3B: 0, AF: 6,3, Hands: 126
UTG: $3.95 - VPIP: 44, PFR: 18, 3B: 0, AF: 2,5, Hands: 120
MP: $1.01 - VPIP: 30, PFR: 8, 3B: 0, AF: 0,3, Hands: 40
Hero (CO): $2.16

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with J:spade: J:club:
2 folds, Hero raises to $0.05, BTN calls $0.05, 2 folds

Flop: ($0.13) 4:spade: 6:spade: J:diamond: (2 players)
Hero checks, BTN bets $0.06, Hero raises to $0.18, BTN calls $0.12

Turn: ($0.49) 8:heart: (2 players)
Hero checks, BTN checks

River: ($0.49) Q:club: (2 players)
Hero bets $0.49, BTN calls $0.49

Final Pot: $1.47
BTN mucks K:diamond: J:heart:
Hero shows J:spade: J:club:
Hero wins $1.40
(Rake: $0.07)


Hand 2:

Full Tilt Poker $2.00 No Limit Hold'em - 5 players
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $3.79 - VPIP: 57, PFR: 0, 3B: 0, AF: 0,5, Hands: 7
SB: $4.74 - VPIP: 18, PFR: 10, 3B: 0, AF: 1,5, Hands: 39
BB: $2.89 - VPIP: 28, PFR: 21, 3B: 0, AF: 6,3, Hands: 126
UTG: $1.01 - VPIP: 44, PFR: 18, 3B: 0, AF: 2,5, Hands: 120
Hero (CO): $2.06

Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with A:heart: 8:diamond:
1 fold, Hero raises to $0.05, BTN calls $0.05, 2 folds

Flop: ($0.13) A:spade: J:heart: 7:diamond: (2 players)
Hero bets $0.09, BTN calls $0.09

Turn: ($0.31) 3:heart: (2 players)
Hero bets $0.31, BTN folds

Final Pot: $0.31
Hero wins $0.30
(Rake: $0.01)
kapor
 
Príspevky: 84
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 35 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod Stanley VII 15 Jan 2014 00:00

Nejako mi to momentálne nemyslí, mozog mi štrajkuje a nechce poskytnúť kapacitu na zaoberanie sa kompletne celou postavenou matematikou, dám preto do rýchlotestu len výsledné tvrdenie :) :

kapor napísal:Záver mi z toho vychádza, že SB bude vždy +EV, ak automaticky openshovne s hocijakou range menšou ako top 9,2%. BB sa voči tomu nemá ako brániť. Buď callne príliš wide a bude strácať v showdowne, alebo bude callovať len tight range a SB bude získavať na blindoch.


Povedzme teda, že BB presne vie, že SB v takomto prípade openshovne vždy presne 9,2% range alebo menej a 89,8% foldne? Alebo aká bude akcia v ostatných prípadoch?

Možno to skúsim presnejšie vypočítať neskôr, ale ak by to bolo takto, tak by som vlastne vždy chcel byť na BB, aj keď to znamená, že mám v pote automaticky mŕtvy jeden blind, lebo v 89,8% prípadov mi ho aj tak necháš a dokonca mi dáš aj svojho 0,5 BB. Big blind je najhoršie miesto pri stole, ale takouto hrou by si v podstate ako hráč na SB posielal BB peniaze a bol by som ziskový aj keby som sit out :vlade: (ak by ti to neukázalo a nezačal by si mi zákerne kradnúť viac :) )

V podstate ak som BB, budem rád, ak tam 9,2% range na SB pošleš a 89,8% foldneš, lebo to znamená, že v 89,8% takýchto hier vyhrám tvojich 0.5bb v pote a v 9,2% prídem o 1bb, ak kompletne všetko zahodím (čo by sa mi proti tejto range neoplatilo a predsa je tam niekoľko rúk, s ktorými by som ziskovo dorovnal a bol ziskový ešte viac, ale pre jednoduchosť dajme tomu, že ti skrátka zahodím úplne komplet všetko).

Výsledná EV pre BB by bola 0.5x89,8%-1x9,2%=0.449-0.092=0.357bb a to ešte zahadzujem na BB aj AA a pod, čo by som asi nezahadzoval. Takouto hrou ma teda donútiš vyhrávať keby mi funguje iba tlačidlo fold, rozhodne musíš na SB pushovať viac než 9,2% a nieto ešte menej :) Niekde budeš mať v tom uvažovaní zásadnú chybu, ak som ju neurobil niekde ja :oops:

kapor napísal:BB sa voči tomu nemá ako brániť


vyzerá to, že sa ani nebude musieť a prinútiš ho k ziskovej hre bez toho, aby vôbec hral :)

Ešte doplním, aby si pri výpočtoch nezabúdal na rake, lebo z vyhraného potu ti herňa vždy zoberie rake, na to treba myslieť :) Na adrenaline rush je rake $0.01 za každých $0.30 (3.33%), max 1BB. Pot nevyhráš celý, ak sa teda pred flopom nefoldne, vtedy herňa rake neberie.

Za tento príspevok od Stanley VII poďakovali :
kapor
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod kapor 15 Jan 2014 00:37

Dík. Rátal s tým, že na SB musím mať širšiu range. Openshovnem top 9% a zyšok range budem hrať nejako "inak". Ako inak, a aký široký ten zvyšok má byť, to som ešte nezrátal. Ale medzitým sa mi to už v hlave trochu rozležalo a mám silný pocit, že ak by som aj pushol top 9%, tak akákoľvek zvyšná range bude tak slabá, že na nej žiadnou stratégiou nedokážem byť +EV. A celá tá otázka bez tej zyšnej range vlastne stráca zmysel.
kapor
 
Príspevky: 84
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 35 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod ondoko 15 Jan 2014 09:43

kapor napísal:Vybral som si dve ruky zo včerajšej session, na ktorých sa budem hrať s analýzu optimálnej hry. Ani jedna z nich nebola zahraná dobre.
Pár vecí si viem spočítať hneď a zvyšok si skúsim sám nejako odvodiť, prípadne tu možno niekto niečo rozumné poradí. Budem to tu postupne dopĺňať.
Zišla by sa Jandova kniha, ale k tej sa tak skoro nedostanem. Základ beriem z Bugsovho staršieho tutorialu (tiež vychádza hlavne z Jandu) + nejaké info po ktorom som sa dopátral rôzne na webe.

no tak kde su tie vypocty, alebo k comu sa mame vyjadrit? :)
dam ti iba moj pohlad na vec, preco si myslim, ze to je zahrate zle, bez nejakej matematiky zatial :)

H1: flop moze byt ok, ak o oponentovi vies, ze stabuje vela flop po tom ako necbetnes, cim c/r dostanes do potu viac penazi. Potom mi to ale nedava, ze preco ked ti callol, si nebetol turn? :) ja by som daval skoro potsize bet - do range mu davam Jx, FD ktore nezahodi. A river easy shovol, moze mat kludne FD s Qc, resp. ta moze lightcallnut s domnenim, ze missla FD.

H2: urcite necbetujem flop. preco ho cbetujes? mas tam 3 streety of value? je tam vela SD/FD, proti ktorym treba protectovat? ak by som vedel, ze dostanem 3 streets of value z Jx, tak idem do toho, ale mas semi strong handu -TPWK, s ktorou sa chces dostat do bluffcatch modu, ak zacne oponent betovat flop, resp. dostanes mozno 2 streets of value z Jx, ak sa checkne flop a betnes turn, river.. Ale casto s rukou A8 nebudes vobec vediet, kde si po turne, ak ti 2 razy callne, ale vacsinou v showdowne prehras proti Ax s vyssim kickerom/2parmi. Betoval by som tu AQ,AK,AJ,A7,JJ mozno AT, ak viem, ze oponent je loose.
Tymto movom - checkom si balancujes svoju checking range, ktora vacsinou bude Jx,QQ,KK a ked super vie ze v nej neni ziadne eso, tak ta z flopu lahko na 2-3 barele vytlaci :)

kazdopadne, sa mi paci, ze sa na to zacinas pozerat matematicky a pocitas si equity a podobne :) nech ti to vydrzi! gl

Stanley VII napísal:V podstate ak som BB, budem rád, ak tam 9,2% range na SB pošleš a 89,8% foldneš.

A zvysne 1% limpne, raise/foldne alebo co s nim urobi? :crazy:

Za tento príspevok od ondoko poďakovali :
kapor
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod Stanley VII 15 Jan 2014 09:56

ondoko napísal: Stanley VII napísal:V podstate ak som BB, budem rád, ak tam 9,2% range na SB pošleš a 89,8% foldneš.

A zvysne 1% limpne, raise/foldne alebo co s nim urobi? :crazy:


Takto to dopadne, keď sa sa snažím myslieť aj keď sa už mozog bráni a každá myšlienka bolí :D Neviem kto mi to 1% ukradol ( :oops: ), ale zlodeja už hľadať nebudem, keďže to percento by zase len zvýšilo ziskovosť hráča na BB, takže aspoň pointa myšlienky ostáva ok :D
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod kapor 15 Jan 2014 10:38

ondoko napísal:no tak kde su tie vypocty, alebo k comu sa mame vyjadrit? :)

včera som už bol dead. do noci som sedel nad prácou, tak som zvládol už len vybrať ruky, ktoré si chcem spočítať, ale už žiadne výpočty. Budem priebežne dopĺňať, ale asi až od zajtra. Dnes to vyzerá tiež na pracovnú noc.

ondoko napísal:H1: ... Potom mi to ale nedava, ze preco ked ti callol, si nebetol turn? :)

V HUDe mi HEM v tej ruke ukazoval AF 11, takže som rátal s c/r. Nedošlo mi že nemám naňho históriu, takže 11 nič neznamená. A aj keby betol, c/r tu nemusí byť najlepší move. som :fish:
kapor
 
Príspevky: 84
Založený: Júl 2013
Poďakoval/li: 35 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Kaprov rybník

Odoslaťod Zeltzn 15 Jan 2014 12:21

H1- Raise for value je určite dobrý, aj ten sizing je ~okish. Ak by si mal 66/44, tak jeho calling range bude širšia (viac top pair comb) a z toho dôvodu by som raisoval viac ako 3x

H2- Foldol by som preflop, ak nemáš na blindoch fish.

Za tento príspevok od Zeltzn poďakovali :
kapor
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!