lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 02 Jan 2014 16:00

tu su moje range ktore som pouzival, teraz ich znova upravujem ale na predstavu budu stacit

https://dl.dropboxusercontent.com/u/471 ... r/v2.0.zip

vyznam farieb si snad domyslite nemam to okomentovane :) ak by nieco bolo nedekodovatelne tak sa pytajte ale cele sa mi to popisovat nechce

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 4:
1zart1, kapor, nabokow, Thewater
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 02 Jan 2014 19:18

sudden napísal:Diky za videa :good:

Zatial som videl len prve a som rad, ze si zvolil takyto format review nahrateho videa. Pozera sa to imo ovela lepsie a je to detailnejsie nez live plays, ktore robi vacsina video producerov (co bude asi tym, ze to zabere najmenej casu).


ja osobne mam radsej live comment, lebo takto sa moze stat ze autor videa so znalostou vysledku handy "trosku" smeruje komentar k tomu aby vyzeral ako borec co vie skvele handreadovat a vzdy trafo co mal super :)

sudden napísal:2:25 K9o

Paci sa mi ten reasoning co si tam vseobecne spominal ohladom necbetovania ruk, ktore nemaju 3 streets of value etc., ale v tejto konkretnej ruke proti nejakemu fishy BTN limperovi sa mi stale zda lepsie cbetnut for value ten flop pretoze tam je strasne vela drawy ruk, od ktorych dostaneme value skor na flope a turne, hlavne ak je pasivnejsi a nestabne svoje draws sam, pripadne stabne flop a checkne turn.


suhlas, cim horsi hrac tym tensie chceme valuebetovat, tym ze sa stale viac odklaname od nasej default polarizovanej strategie ho viac a viac exploitujeme

sudden napísal:41:30 62s

Hovoril si, ze na river nema moc s cim bluffovat ak ta shovne, ale myslim, ze v tomto spote by urcite dobry hrac mohol turnovat AcXx na bluff, pripadne KcQx (hlavne ak neocakava, ze budes donkovat Ax+fd na turne) lebo si nemyslim, ze s jednoparovymi bude/moze bluffcatchovat kedze tam po tejto line asi nebudes mat perceivnutych moc bluffov. Neviem odhadnut ako casto budu schopni random regovia robit taketo moves a neviem ako ti to bude vychadzat v teorii, ci si tu mozes dovolit foldovat najslabsie flushe, ale myslim, ze uplne easy fold by to nebol.


turnovanie made hand na bluff je sice koncept rozumne casto pouzivany ale aj na nl200 sa ludia boja valuebetovat thin, cize otocenie na bluff funguje vacsinou vtedy ked super nevaluebetoval ale bluffoval a vtedy by stacil aj call

su situacie kedy otacanie ruky na bluff je fajn vec a robi sa to ale toto mi nepride ako ona, ja mozem v ociach supera mat flush cize bude priposraty jednak z toho

no a po druhe proti linii x/c-donk ludia hraju strasne ustrachane vo vseobecnosti cize to je dalsi faktor preco si nemyslim ze tu dostatocne casto dostanem raise od horsieho
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod nabokow 03 Jan 2014 02:04

MP+CO cold callujes monsters a nemas 3bet value range, ale len 3bet bluff, ci tam len nemas cervenou dorobeny 3b/5bet?
rovnako na SB len cold callujes AA, KK vs UTG+MP?
pri BB prosim vysvetli, co znamenaju fialove handy + AJo
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 03 Jan 2014 07:01

nabokow napísal:MP+CO cold callujes monsters a nemas 3bet value range, ale len 3bet bluff, ci tam len nemas cervenou dorobeny 3b/5bet?
rovnako na SB len cold callujes AA, KK vs UTG+MP?


to nie je coldcall ale 3bet a potom call 4betu, coldcall je nevyfarbeny (resp svetlejsia farba)


nabokow napísal:pri BB prosim vysvetli, co znamenaju fialove handy + AJo


fialove su exploitativne rozsirenie 3bet/fold range ked opener prilis folduje na 3bety
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 1zart1 03 Jan 2014 11:34

yegon napísal:tu su moje range ktore som pouzival, teraz ich znova upravujem ale na predstavu budu stacit

https://dl.dropboxusercontent.com/u/471 ... r/v2.0.zip

vyznam farieb si snad domyslite nemam to okomentovane :) ak by nieco bolo nedekodovatelne tak sa pytajte ale cele sa mi to popisovat nechce


Vdaka za tabulky, ale asi mi to menej mysli, ospravedlnujem sa, to bude vekom asi:

-- - raise/3bet
-- -
-- -
-- -
-- - coldcall
-- -
-- -
-- - exploitativne rozsirenie 3bet/fold range ked opener prilis folduje na 3bety

Ak farby nie su presne vystihnute, tak 1-6 sa vyskytuju na vsetkych poziciach, 7 - len BTN, 8 - len BB
1zart1
 
Príspevky: 1763
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 9 krát/17 krát
Karma: 8

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod nabokow 03 Jan 2014 17:15

mam v tom tiez trochu bordel, myslel som, ze modrou je cold call, zlta 3b/bluff, cervenou stackoff vzdy, este je tam aj zelena na BTN a par hand typu AJo inou farbou niekedy...svetlejsia na MP su len stredne PP...hm, ak budes mat cas, trochu vysvetlis? :)
Obrázok používateľa
nabokow
 
Príspevky: 923
Založený: Nov 2010
Poďakoval/li: 213 krát/105 krát
Karma: 9

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Jan 2014 12:32

tomuto som sa chcel vyhnut :)

svetle farby su akoze nevyfarbene to je len default co combonator rozlisuje suited/offsuit/pary, podstatne su tie syte farby

Open/defend:
openujem vsetko, ak dostanem 3bet tak:
cervene = 4b/stackoff
modre = call
zlte = 4b/f


vs open:
cervena = 3b/stackoff
zlta = 3b/f
modra = 3b/call
nevyfarbene = cold call

zelena na BTN je coldcall a potom call ak niekto squeezne
fialova na BB je exploitativne rozsierenie 3b range ak opener prilis folduje na 3bety

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 3:
1zart1, nabokow, Thewater
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod grulo 11 Jan 2014 16:13

Ahoj, chcem sa spytat na Video 2, 45min., stol 3 mas J2s
Co by si robil na riveri s KJ, QJ?
Nie je tvoja range super capnuta na medium strange ruky a tym padom ta bude overbetom exploitovat?
Vo videu sice spominas, ze mozes mat 2 pary, ale okrem J8 tam toho moc nie je, teda vtom pripade, ze nie vzdy defendujes 57% range, kde su aj slabe Jxs ruky (co asi voci 50% stealing range vsBTN OOP neudefendujes?).
A tiez by si ich asi raisoval na turne pre value z overparov, AJ, KJ, QJ, draws.
grulo
 
Príspevky: 94
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 8 krát/7 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 12 Jan 2014 09:51

grulo napísal:Ahoj, chcem sa spytat na Video 2, 45min., stol 3 mas J2s
Co by si robil na riveri s KJ, QJ?
Nie je tvoja range super capnuta na medium strange ruky a tym padom ta bude overbetom exploitovat?
Vo videu sice spominas, ze mozes mat 2 pary, ale okrem J8 tam toho moc nie je, teda vtom pripade, ze nie vzdy defendujes 57% range, kde su aj slabe Jxs ruky (co asi voci 50% stealing range vsBTN OOP neudefendujes?).
A tiez by si ich asi raisoval na turne pre value z overparov, AJ, KJ, QJ, draws.



to ze je moja range capnuta nie je nejaky podstatny problem ak viem aka presne je a kolko si mozem dovolit foldnut

ak super betne cez pot tak mne staci defendovat menej nez 50% ruk s ktorymi sa dostanem na river, AJ, KJ by som dorovnal, QJ si nie som isty - nemam ten spot spocitany ze s cim presne sa tam dostanem

urcite by som sa pozrel aj na jeho stats ci je schopny vobec bluffovat river
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 18 Jan 2014 11:27

Zdravím yegon. Chcel by som ťa poprosiť o vysvetlenie jedného spotu. Ide o video - http://www.pokerportal.info/poker-videa/c ... -10-stolov. V čase 43:55 s handou QQ, kde chytíš na flope set, tak hovoríš, že už máš dostatočnú equity aj proti hotovej flush a potom súperov minraise pushneš. Ako to myslíš?

A ešte by ma zaujímalo, že ako hrať draws na mikrolimitoch a hlavne proti rybám? Dávať s nimi 2nd barrel na turne a na akom? Čo som videl videá z nízkych limitov, tak nikde nie sú spoty, kde by niekto mal draws a dával na turne 2nd barrel...

Vďaka
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!