lovec velryb (teh yegon blog)

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 24 Jan 2014 10:59

12345 napísal:A ja som si myslel, že je to odvodené od normálneho turnu ako karty, street. Takže potom turnovať na bluff môžem aj na flope, turne, riveri? Alebo trebárs aj tak, že dajme tomu na 552/2/x boarde callnem flop, turn a shipnem river, akože repujem fullhouse alebo čo?


otacat ruku na bluff spravidla vyzaduje aby predtym to bluff nebol, cize ak na 55224 boarde callnes flop a turn s TT a super betne river a ty shovnes s tym ze chces aby foldol JJ+ tak si otocil svoju (predtym value) ruku na bluff


12345 napísal:A ešte jedna vecička a to levelnúť sa, levelovať sa, leveling... Čo to znamená? Leveling by mal byť asi level myslenia hráčov a tak, ale levelnúť sa? Je to niečo akože súper si myslí, že bluffujem raisom na riveri a tak ma reraisne allin, to znamená, že sa levelne?

Vďaka


levelling znamena ze chces niekoho presvedcit ze robis nieco co nerobis, ja to nepouzivam :)

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
12345
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod TomMolivan 24 Jan 2014 12:17

12345 napísal:A ja som si myslel, že je to odvodené od normálneho turnu ako karty, street. Takže potom turnovať na bluff môžem aj na flope, turne, riveri? Alebo trebárs aj tak, že dajme tomu na 552/2/x boarde callnem flop, turn a shipnem river, akože repujem fullhouse alebo čo?


Presne tak.

12345 napísal:A ešte jedna vecička a to levelnúť sa, levelovať sa, leveling... Čo to znamená? Leveling by mal byť asi level myslenia hráčov a tak, ale levelnúť sa? Je to niečo akože súper si myslí, že bluffujem raisom na riveri a tak ma reraisne allin, to znamená, že sa levelne?

Vďaka


Niečo také :) Alebo napr. raisneš niekoho cbet na JJ4r lebo vieš, že častokrát nič nemá, on ťa 3betne a ty si povieš "on vie, že ja viem, že on často nič nemá, takže ani ja nič často nemám" a 4bet shovneš a on ťa snapne s QJ... tak vtedy sa povie, že si sa vyleveloval :)

Za tento príspevok od TomMolivan poďakovali - 2:
Thewater, 12345
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod 12345 01 Feb 2014 11:09

Zdravím. Chcel by som sa ešte opýtať, keď urobím cold call 1x open raisnutého potu a súper mi dá na flope cbet a ja tam budem brániť dajme tomu 55% range, tak z ktorej range budem vychádzať? Zase zo 100%? Dík
12345
 
Príspevky: 36
Založený: Jan 2014
Poďakoval/li: 4 krát/1 krát
Karma: -7

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 01 Feb 2014 17:51

vzdy vychadzas z toho s cim si sa do daneho spotu dostal

proti flop cbetu samozrejme ako zaklad beries to co tam mas teda iba to co si callol preflop
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod blazek 04 Mar 2014 21:34

Ahoj,

chtěl by Ti v první řadě poděkovat za všechny Tvoje aktivity, které děláš a jak pomáháš pokerové komunitě.

Mohl bych se jenom ujistit:

1.

yegon napísal:Open/defend:
openujem vsetko, ak dostanem 3bet tak:
cervene = 4b/stackoff
modre = call
zlte = 4b/f


Takže si opravdu z UTG otevíral cca 15%, včetně J9s? Dá se tam opravdu tahle kombinace hrát ziskově?

2. "LIMP vs 0-51% fold BB to SB steal", chápu to správně, že ty nevybarvené kombinace si limp foldoval?

3. Není u BB vs open 60% moc malá "4b/stackoff" range? Nebo si to i přesto, že to tam takto máš, občas rozšířil (proti některým hráčům) třeba na 77+, AJ?

Vím, že si někde psal, že už máš V4, ale jen jsem si chtěl ujasnit tyhle banality. Mám v plánu si udělat vlastní range pro NL10. Můžu se toho držet i u FR? Pozdní pozice a blindy se více méně hrají stejně.
blazek
 
Príspevky: 4
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 04 Mar 2014 22:27

1. neviem, ale s 15% UTG openom patrim medzi najviac tight hracov
2. ano
3. co tam je z BB AQ+/TT+? taku pouzivam teraz, zda sa mi to byt dostatocne loose, malokto na BTN ever stackoffne horsie takze ani my si moc nemozeme vyskakovat

FR v poslednych 6 poziciach moze byt podobny, akurat mam pocit ze tam ludia stackoffuju tighter aj na BTN a blindoch ale mozem sa mylit

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
blazek
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod blazek 05 Mar 2014 18:23

yegon napísal:1. neviem, ale s 15% UTG openom patrim medzi najviac tight hracov


Aha, tak v tom případě bych se měl nad sebou zamyslet. Hrál jsem dlouhou dobu FR, takže jsem dost tight. Teď v podstatě hraji mix FR i 6max, podle toho jak dobrý stoly najdu přes TST a občas taky FastForward.

Tím, už také chápu to, proč máš u "vs open" nejnižší 15%. Já jsem vyšší limity zatím nehrál, tak nevím, jak se tam hraje. Ale na NL10 potkávám hráče co mají třeba i z UTG 9%.

Vyfiltroval jsem si handy od nového roku a na FastForwardu NL4 u UTG přece jenom mám taky skoro 15%:

Spoiler:
Obrázok


A na NL10 6max mám malý vzorek, ale UTG mám pouze 8%:

Spoiler:
Obrázok


yegon napísal:3. co tam je z BB AQ+/TT+? taku pouzivam teraz, zda sa mi to byt dostatocne loose, malokto na BTN ever stackoffne horsie takze ani my si moc nemozeme vyskakovat


Jo, kromě AQs, tam si měl 3b/call. Já jsem se chtěl jenom ujistit, protože jsem ve videu viděl, že jsi to i s 99 zahrál 3b/stackoff. Rozšiřuješ to i podle dynamiky nebo proti agresivnějšímu hráči? Myslíš si, že není nutné mít v rangi "3b/stackoff" vyloženě bluff handy a radši takhle zahraješ ty 99, než třeba nejnižší pocket pairy?
blazek
 
Príspevky: 4
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod yegon 05 Mar 2014 19:06

tie 99 boli na zaklade statov supera a ako som uz aj pisal nepouzivam uz rpesne tie tabulky ktore som zverejnil

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
blazek
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod blazek 05 Mar 2014 19:33

OK, díky moc za odpovědi. Akorát si upravuji vlastní tabulky, tak snad mi to pomůže. ;)
blazek
 
Príspevky: 4
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: lovec velryb (teh yegon blog)

Odoslaťod nguyendong 18 Mar 2014 19:17

Zdravím yegon. Chcel by som ťa poprosiť o vysvetlenie 3bet/callu v tých tvojich tabuľkách, čo si tu postnul. Keď niekto otvorí na utg a ty ho 3betneš dajme tomu s QQ a on ťa 4betne, alebo ťa 4betne niekto za tebou, tak to skutočne calluješ pri 100bb efektívnom stacku, alebo to iba zle chápem? Ako to potom hráš postflop ip alebo prípadne oop pri 100bb, keď toto sú tabuľky pre 100bb ef. stack? Dík
nguyendong
 
Príspevky: 7
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 2 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!