metal.stuff Bl0g

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

metal.stuff Bl0g

Odoslaťod metal.stuff 06 Júl 2010 13:17

Caute,
tak konecne aj ja si zakladam na pp Blog a dufam ze mi to pomoze v mojej pokrovej journey. :)
Mam 22 rockov a vpodstate som s pokrom zacal pred polrokom ked som zacal aktivne citat clanky+knihy a hrat s mojim 50 dolarovym bankrollom co som dostal zadarmo z PS. Samozrejme sa mi to uspesne podarilo bustnutna 10 dolarov a po dlhej dobe sa vraciam a moj zavazok na leto je prebit sa z micro NL2 na troska vyssie limity.
Moja literatura je na zaciatok Harrington on Hold'em ktoru akurat docitavam a Poker Theory od Sklanskeho a myslim ze Harrington mi zatial dost pomohol.
Druhy level je ze chcem sa poriadne naucit pracovat s pot/implied odds a aplikovat to tak aby sa to stalo uplne prirodzene pocitanie
a dalsi ciel ktory som si dal, je odohrat urcity pocet ruk denne, este vsak neviem ako mi to pojde tak pocet ruk si upresnim casom :).

Mimochodom Mr Kaktus ma tu zaviedol a je taky moj vzor/couch v pokri, aj ked je to rybka a v heads up som ho obral uz o nemale peniaze :fish: :fish: :fish:
metal.stuff
 
Príspevky: 4
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod dzejkej 06 Júl 2010 13:24

:vitaj:

metal.stuff napísal:Mimochodom Mr Kaktus ma tu zaviedol a je taky moj vzor/couch v pokri, aj ked je to rybka a v heads up som ho obral uz o nemale peniaze :fish: :fish: :fish:


To sa nepatri oberat si vzor/coucha! :-D
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod mr_kaktus 06 Júl 2010 13:25

:vitaj: :gl:

btw. cakal som ze spomenies ten HU kde som ti mohol pomoct viac uz len ked by som ti ukazoval moje hole cards :) konecne pochop ze "I dont need cards to own you" :D

kazdopadne sem postuj co najviac problematickych ruk a verim ze ti tu ludia pomozu zlepsit sa :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod metal.stuff 06 Júl 2010 17:14

Na zaciatok relativne uspech !
Na najnizsich micro stakes 0.01/0.02 som dnes 3 tejbloval a odohral dnes 500 ruk.
Z BR 9 dolarov sa mi podarilo urobit 14.5 za asi 2 hodinky, co je celkom fit si myslim :)
Musim povedat ze som bol spokojny so svojou hrou - nemal som skoro ziadne pochybnosti o tom ako mam hrat a vytvoril som si velmi dobry imidz pri stoloch, ze ludia nechceli ist so mnou do heads up. Bluffy mi vychadzali ale potom uz ku konci som stratil svoju koncentraciu a troska sa uvolnil a zacal som byt stratovy tak som sa odpojil. Uvidime este ako sa mi bude darit vecer, zatial je super :)
Citanim Harrington on poker sa urcite situacie stali samozrejmostou a dnes mi to zarobilo. :gl:
metal.stuff
 
Príspevky: 4
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod metal.stuff 08 Júl 2010 10:43

Dnes z rana velmi zle. Povodne planovych minimalne 250 ruk (aby som dalsich 250 dal vecer) som musel ukoncit pri 170.
Bud som mal naozaj smolu alebo som nieco zahral velmi zle, proste kategoricky som isiel dole a uz ked ma asi 150x ani flop poriadne netrafil, alebo ked som s JJ dostal reraise a na to prisiel dalsi reraise, proste ked som vedel ze musim flopnut, vypol som to stym ze hadam vecer bude lepsie stastie...

Dnesne problematicke ruky:

1.) Som myslel ze ma trafi slak... kde mal prijst all in z mojej strany ???



Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
Kód: Vybrať všetko
Position(Stack):
BBvsSteal   WTS   W$SD   ORL
RaisePreflop   hands   AF   vp$ip



BB (1,11):
-   33   80   0
0   27   0,1   52

UTG1 (1,67)

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (9 handed)
Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG1 with AObrázok, AObrázok
Hero raises to $0,06, 7 folds, BB calls $0,04.

Flop: ($0,13) AObrázok, 4Obrázok, QObrázok (2 players)
BB checks, Hero checks.

Turn: ($0,13) 8Obrázok (2 players)
BB checks, Hero bets $0,04, BB calls $0,04.

River: ($0,21) TObrázok (2 players)
BB checks, Hero checks.

Final Pot: $0,21

Results follow (highlight to see):
Hero shows three of a kind, aces (Ah As)
BB shows a flush, queen high (3d 3c)

BB wins with a flush, queen high (3d 3c)




2.



Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
Kód: Vybrať všetko
Position(Stack):
BBvsSteal   WTS   W$SD   ORL
RaisePreflop   hands   AF   vp$ip



SB (1,92):
-   20   0   0
3   31   0,5   6



MP1 (2,73):
0   56   33   -
4   26   2,2   65

MP2 (1,29)


BU (5,33):
100   43   100   0
5   37   1,4   41


0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed)
Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with JObrázok, JObrázok
MP1 calls $0,02, Hero raises to $0,06, 2 folds, BU calls $0,06, SB raises to $0,30, 2 folds, Hero calls $0,24, BU folds.

Flop: ($0,70) 6Obrázok, 7Obrázok, TObrázok (2 players)
SB bets $0,50, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $0,70



3. Moja oblubena ruka 10 A , zahram ju vpodstate vzdy od strednej pozicie, kludne callnem raise a vzdy mi vyjde.
Tentokrat som sa vsak pekne zapalil....



Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)
Kód: Vybrať všetko
Position(Stack):
BBvsSteal   WTS   W$SD   ORL
RaisePreflop   hands   AF   vp$ip



MP1 (1,07):
-   40   100   0
17   12   1,2   33

MP3 (1,11)

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (7 handed)
Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with TObrázok, AObrázok
MP1 raises to $0,04, MP2 folds, Hero calls $0,04, 4 folds.

Flop: ($0,11) 5Obrázok, 8Obrázok, TObrázok (2 players)
MP1 bets $0,06, Hero raises to $0,18, MP1 calls $0,12.

Turn: ($0,47) 3Obrázok (2 players)
MP1 bets $0,14, Hero raises to $0,89 (All-In), MP1 calls $0,71 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

River: ($2,17) 6Obrázok (2 players)


Final Pot: $2,17

Results follow (highlight to see):
Hero shows a pair of tens (Td Ac)
MP1 shows a pair of jacks (Jh Js)

MP1 wins with a pair of jacks (Jh Js)
metal.stuff
 
Príspevky: 4
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod poldinhoo 08 Júl 2010 10:54

1. preco necbetujes flop??
2. s aky planom callujes tie JJ PF?
3.
metal.stuff napísal:Moja oblubena ruka 10 A , zahram ju vpodstate vzdy od strednej pozicie, kludne callnem raise a vzdy mi vyjde.
Tentokrat som sa vsak pekne zapalil...


uff.. ak to myslis s pokrom aspon trosku vaznejsie,tak na taketo zmyslanie rychlo zabudni..
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod metal.stuff 08 Júl 2010 11:01

1. Ja callujem velmi malo ruk, z prvych pozicii necallujem prakticky nikdy a od strednych len nizke pary a zneskorsich suited connectori este mozno, lepsie ruky radsej raisujem a zmensujem opoziciu a neh mam na flope lepsie postavenie. Vsetko ale samozrejme zalezi od toho ako hraju ostatni hraci ale vo vseobecnosti callujem dost malo.

2. Henten call s JJ bola chyba. Chcel som uvidiet texturu flopu ale bol to zly call, to som sa nesustredil.

3. Diq :wall:
metal.stuff
 
Príspevky: 4
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod mr_kaktus 08 Júl 2010 11:13

1. ruka
- bet flop a poriadne mastne - pot sized bet
- bet turn tiez mastne - stale je tam kopec ruk ktore porazas a nebude mat imo v range len made flush. ak ta raisne tak od vysky raise zavisi ci call alebo fold - z mojej skusenosti - ryby s made flush minraisuju a v tom pripade mas dobre odds na call a kuknut na river ci netrafis FH. na river potom fold ak netrafis FH a ryba leadne, resp. som ochotny doplatit nejaky gaybet, teda za predpokladu ze nepride dalsi diamond. ak by dal raise vacsi tak sa zariadim podla readu - ci takto dokaze hrat aj napr par +FD aj ked prepokladam ze NL2 fish to bude hrat pasivne.
- ked uz si sa rozhodol checkovat flop tak betni aspon mastne turn. nie 1/3 potu. sa priprav ze na najblizsej chate ti os.riem ruky za toto :D

2. ruka

podla statov chalanisko vyzera na celkom slusnu nitku - tazko povedat takto bez readu len na zaklade malej vzorky - inac tu by som mu asi daval aj kusok sirsi 3betovaci range nakolko je to dobra situacia na squeeze. defaultne na NL 2 by som sa asi s overparom v 3betnutom pote stackol. resp. zariadil by som sa podla nejakych dalsich readov ale urcite by som necalloval PF 3bet ak planujem foldnut na nizkom flope na cbet.

3. ruka
ak dobre rozumiem oznaceniu pozicii tak MP1 je UTG - tam by som ATo urcite necalloval ani za minraise. Mas ruku ktora je casto dominovana. ten raise na flope sa mi nejak extra nepaci. ake ruky mu davas do range s ktorymi callne a proti ktorym si popredu? typek otvaral UTG (?) cize jeho range bude imo 77+ (mozno nejake 55+), AK, AQ, mozno AJ a mooozno QK. as played leaduje turn po tvojom flop raise tam si nemyslim ze som casto dobry a skro sa priklanam k foldu aj ked betuje strasne malo. btw. preco kurniksopa nemas plny stack :D

edit: vidim ze uz niekto komentoval predo mnou ale nechavam prispevok v povodnom zneni :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: metal.stuff Bl0g

Odoslaťod lolofon 08 Júl 2010 12:55

Len par veci, vsetko ostatne uz bolo povedane:
- hraj s full stackom (100bb+)
- to JJ je fold preflop a ak planujes foldnut na cbet na suchom undercards boarde, tak je to uplne easy preflop fold, na setmining nemas dostatocny stack
- tie esa su uplne najtypickejsi obrovsky leak hracov na micros, ze malo valuebetuju a zbytocne slowplayuju s tym, ze "aj tak by na bet foldol". Proste valuebetuj, valuebetuj, valuebetuj
- nemaj ziadne oblubene ruky :) teda mozes ich mat, ale neprisposobuj tomu svoju hru

:gl:
lolofon
 
Príspevky: 426
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 35 krát/14 krát
Karma: 5


Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!