Ondokov blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Chlpo1989 07 Feb 2012 12:17

44/31/3bet 12 (aj ked len 70 ruk) je pasivna ryba? Ryba je preto ryba, lebo robi celkom cudne veci (uz si asi odohral par ruk, tak by si to mohol vediet).Este sa ti nikdy nestalo, ze by ti ryba spravila nejaky cudny move? "Slowplayujem QJ lenze niekde treba nahnat value, tak minraisnem turn" - napriklad.

Jednoducho rybam nemozes takmer nikdy prikladat range na zaklade ich akcie, pretoze niekedy rovnaky move moze znamenat xyz ruk s ktorymi to robia. A hlavne za tym nehladat logiku, lebo to ziadnu nema (z ich strany). On vidi TP, tak raz ho "slowplayne", raz ch/r, raz len pasivne odcalluje atd.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 07 Feb 2012 12:54

Chlpo1989 napísal:44/31/3bet 12 (aj ked len 70 ruk) je pasivna ryba? Ryba je preto ryba, lebo robi celkom cudne veci (uz si asi odohral par ruk, tak by si to mohol vediet).Este sa ti nikdy nestalo, ze by ti ryba spravila nejaky cudny move? "Slowplayujem QJ lenze niekde treba nahnat value, tak minraisnem turn" - napriklad.

Jednoducho rybam nemozes takmer nikdy prikladat range na zaklade ich akcie, pretoze niekedy rovnaky move moze znamenat xyz ruk s ktorymi to robia. A hlavne za tym nehladat logiku, lebo to ziadnu nema (z ich strany). On vidi TP, tak raz ho "slowplayne", raz ch/r, raz len pasivne odcalluje atd.


Tak pfr stats tomu nenasvedcuju, ale osobne moje stackoff tendencie sa vzdy odvijaju od AF, co v tom pripade je 1,9 a tak si vzdy radsej dvakrat rozmyslim, ci idem do toho alebo nie proti hracom, ktori su pasivnejsi v postflop hre. Hlavne 3bet 12 sa vobec neriadim(konkretne v tomto pripade 3 z 25) A v tomto pripade ja neverim jednoducho tomu, ze by to bol schopny spravit trebars s QJ alebo aj s J9 a nie s nuts 78. Predsalen betujem plny pot a to by mu ako value s TP alebo aj s 2p malo stacit, ak by mal. A tie cudnejsie a nepochopitelnejsie movy su pravdepodobnejsie a castejsie ich badat u agro rybach, ked clovek betne 2/3 potu a podobne. No neviem. Stale si asi stojim za svojim, ze kedze mi nedorazil ziaden out, tak som mal river foldnut :D
Z celkoveho hladiska asi ale mas pravdu, presiel som si teraz v rychlosti spoty v databaze,ktore mi utkveli v pamati a kedy prisli nepochopitelne stackoffy s 9 high a podobne a nasli sa aj hraci, co to spravili s AF<2. Napr. vid spoiler. Budem to musiet riesit nejak individualne :)
Spoiler:
Poker Stars $5.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1627957
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: $5.00
CO: $5.75
Hero (BTN): $5.14
SB: $5.02
BB: $9.33 - VPIP: 56, PFR: 20, 3B: 0, AF: 1.7, Hands: 50
UTG: $9.13

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with KObrázok KObrázok
UTG raises to $0.14, MP raises to $0.30, 1 fold, Hero raises to $0.80, 1 fold, BB calls $0.75, 1 fold, MP calls $0.50

Flop: ($2.56) 3Obrázok 6Obrázok 3Obrázok (3 players)
BB bets $8.53, MP folds, Hero calls $4.34 all in

Turn: ($11.24) 5Obrázok (2 players - 1 is all in)

River: ($11.24) AObrázok (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $11.24
Hero shows KObrázok KObrázok
BB shows 9Obrázok TObrázok
Hero wins $10.69
(Rake: $0.55)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod sudden 07 Feb 2012 13:59

si nejako moc fixovany na ten agression factor, co je imo jedna z tych menej podstatnych stats, ked uz tak si skor vsimaj agression frequency, ale vseobecne si radsej vsimaj co tie ryby robia a neriad sa len podla cisel co ti pri nich ukazuje HUD, u nepredvidatelnej ryby tazko vycitas zo stats coho je ta ryba schopna

inak minraise na turne od ryby je vacsinou nuts, ale to mozu byt aj vsetky 2pair handy, mozno nejake random TP, FD+oesd, FD+gs
je to spot kde sa da foldnut TPTK a podobne, ale so setom je to stackoff, ak sa nahodou trafis do 78 tak mas 20% equity
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 08 Feb 2012 10:57

Rozhodol som sa, ze tu dnes uverejnim svoje staty po 40k odohratych handach na NL5 a NL10, pretoze pri vcerajsich sessions som nejakym sposobom citil, ze rozsirenim svojej range by som mohol dosiahnut ovela vyssiu winrate ako mam. Na NL10 si sice zatial drzim 11BB/100, ale podla mna by to mohlo byt aj viac, ak by som sa nejak vhodne adjustol a viac otvoril hru. No ale to neviem ako :( Tak ak by si niekto fundovany nasiel cas, pozrel sa na tieto staty a poradil, tak by som bol velmi povdacny.
Napriklad najvacsi leak, ktory som zistil, ze som mal na NL5 bol, ze som hral prilis vela suited connectorov OOP proti rybam, co bolo overall velice EV- v mojej hre, tak takym sposobom, ze ich znovu zacnem otvarat to nechcem riesit urcite. Taktiez KJo z EP open.range som bol nuteny vyradit...

Takze hla:
VPIP 15, PFR 13, 3bet 6, 3bet call 22, 4bet 1,2(tu mam dojem, ze by som asi mal zaexperimentovat s 4bet blufmi), Sqz 7, WtsD 26, Agg 3,2, Agg% 31, Flop/Turn/River agg% 36/25/19, Flop/Turn Cbet 65/46, Steal 22, EP/MP/CO/BU/SB PFR 11/12/16/27/22, SB reraise to steal 9, BB reraise to steal 11

Napriklad som si vedomy, ze zo SB niekedy az neumerne malo otvaram, ale hatujem hru OOP s trashom apod. A takisto citim slabinu, ze este nemam doladenu uplne hru kedy doublebarellovat a podobne a myslim si, ze to je v tychto poziciach podstatna zlozka hry.
No a river je jedna velka kapitola u mna. Tu som urcite zbytocne malo agresivny a stracam tam zrejme istu cast value. Ale zas na druhej strane oni strasne radi slowplayuju monstre az do aleluja a potom neviem, ci este tahat value, alebo mam SD value a pod.. No je to urcite street, kde som vzdy najviac strateny...
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Chlpo1989 08 Feb 2012 11:16

Tie staty su dost tight, co ale nie je chyba. Netreba si hovorit, ze teraz budem hrat tolko a tolko, ale skor sa prisposobit stolu na ktorom sedis. Urcite sam vies, ze na jednom stole hras 11/10 za 50 ruk povedzme, ale na druhom zatial 35/30/3bet 15.
Je dobre poupravovat si PF ranges, ale netreba to tlacit nasilu. Dolezite je, aby si sa vedel adjustnut proti konkretnemu typu supera.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Ondokov blog

Odoslaťod slemo69 08 Feb 2012 12:57

nie som odbornik na staty ale mne tie tvoje pridu celkom v poriadku :gl:
slemo69
 
Príspevky: 345
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 30 krát/13 krát
Karma: 0

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Zeltzn 08 Feb 2012 16:03

ozvi sa mi do ss,ak by si mal záujem a môžme sa nato pozrieť:)

EDIT: Ako vidím,sudden ti povedal všetko zrozumiteľne za mňa. ;)
Naposledy upravil Zeltzn dňa 08 Feb 2012 16:17, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: Ondokov blog

Odoslaťod sudden 08 Feb 2012 16:08

chlpo to zhodnotil dobre skusim to este trochu konkretnejsie

tvoje staty su dost nitty, ale vzhladom na to ako kratko to hravas a ake stakes tak si myslim, ze to je uplne v poriadku, vzdy je lepsie zacinat s tight hrou a postupne rozsirovat ranges

ak chces viac otvarat hru musis na to ist postupne, nie, ze si povies chcem hrat 25/22 a preto pridam xy hand do opening ranges na jednotlivych poziciach :) v prvom rade najviac priestoru na hranie sirsich ranges je na BTN a CO s tym, ze sa prisposobis podla toho koho mas na blindoch, ak si na CO a za tebou sedi nit tak sa mozes spravat ako keby tam ani nebol a otvarat bez problemov siroku range podobne ako na BTN

zo SB by som to s tym stealovanim az tak neprehanal, ak mas na BB niekoho kto nerad folduje tak raisovat trash nebude dobre, zase prisposobit podla toho kto sedi na BB, cim viac folduje tym viac mozes ziskovo stealovat

No a river je jedna velka kapitola u mna. Tu som urcite zbytocne malo agresivny a stracam tam zrejme istu cast value. Ale zas na druhej strane oni strasne radi slowplayuju monstre az do aleluja a potom neviem, ci este tahat value, alebo mam SD value a pod.. No je to urcite street, kde som vzdy najviac strateny...

netreba sa tych monstrov na river az tak bat, hlavne pre ryby je dost tazke mat nejaku monster handu ked hraju velke % ruk a ich ranges, s ktorymi sa dostavaju do showdownu su vseobecne slabe a ked uz monster maju tak vacsinou daju vediet, ked valuebetujes thin je dolezite vediet aj zahodit na dalsiu agresiu
je to vzdy neprijemne ked si valuebetujes 3 streets s TP a na river dostanes x/r shove od pasivnej ryby, ale na druhu stranu vies, ze to mas a mozes to easy zahodit, je niekedy tazke zmierit sa s tym, ale to, ze to villain obcas ma neznamena, ze bol ten valuebet nespravny

Za tento príspevok od sudden poďakovali :
ondoko
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: Ondokov blog

Odoslaťod ondoko 08 Feb 2012 16:32

Chlpo1989 napísal:Tie staty su dost tight, co ale nie je chyba. Netreba si hovorit, ze teraz budem hrat tolko a tolko, ale skor sa prisposobit stolu na ktorom sedis. Urcite sam vies, ze na jednom stole hras 11/10 za 50 ruk povedzme, ale na druhom zatial 35/30/3bet 15.
Je dobre poupravovat si PF ranges, ale netreba to tlacit nasilu. Dolezite je, aby si sa vedel adjustnut proti konkretnemu typu supera.


To mas uplnu pravdu a o to sa hlavne snazim celu dobu ako hram, prisposobovat svoju hru superom. Len si myslim, ze 40k hands je uz celkom slusna vzorka na to, aby sa vedeli urobit ako-take zavery o mojej hre a skritizovat staty, ktore nie su v poriadku a nasledne vyvodit nejake upravy ci uz v preflop alebo postflop hre. O toto mi teraz ide. Ako som povedal, leaky so SC a KJo sa mi podarilo najst a odstranit, pretoze ich neviem zatial hrat a teraz sa vzhladom k statom snazim najst dalsie. Podla mna som tym zvolil spravnu cestu.

sudden napísal:ak chces viac otvarat hru musis na to ist postupne, nie, ze si povies chcem hrat 25/22...


Toto zatial vobec nechcem. Ja sa vzdy zatial snazim vyuzivat toho, ze ked nemam poziciu a su za mnou nitti alebo na blindoch brutalne ryby, tak openujem sirsie, aby som sa s nimi dostal do hry, co najcastejsie v v pozicii, ale je este vela ruk, s ktorymi si jednoducho neverim hrat hoci by som ich mohol otvorit,tym padom sa dostavat do tazksich spotov a tak ich radsej foldnem, hoci prichadzam urcite o value. A osobne este mi robi problemy hrat OOP s rukou, ktoru nemam v mojej zakladnej open.rangi aj proti rybe, preto sa chovam dost ako nit :)
Neviem no, skusim buduci tyzden radsej urobit nejake komentovane video 4 stoly NL10 alebo shotu NL25. To bude asi osoznejsie.
Kazdopadne diky moc za postrehy :good:
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Ondokov blog

Odoslaťod Chlpo1989 08 Feb 2012 16:49

Video je asi najlepsia forma, ked chces zistit, kde mas leaky (komentovane samozrejme).
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!