QuarKUS7's cash game FR blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod QuarKUS7 02 Nov 2012 15:00

Takže zdravím. Rád by som znovu vzkriesil svoj blog :D
Zmeny oproti môjmu prvému postu z pred x rokov. Som o niečo starší a dúfam, že aj zodpovednejší :D Aktuálne som prvák na VŠE v Prahe obor ekonomie. Čo sa týka pokru tak som zhruba pred mesiacom znovu začal hrať a naviazal som tam kde som pred tým skončil čiže na 1$ SNG, akurát už hrávam na P****Stars. Po 2 týždňoch som zahral nejakých 200 turnajov a bol som -15$. (viem že je to strašne malá vzorka aby to o niečom vypovedalo). A tak som si len tak zo srandy pustil cash game, ktorú som vlastne ani nikdy neskúsil poriadne hrať. Tak som si pustil pár NL2 stolov a na moje veľké prekvapenie som začal zaznamenávať svoje prvé zisky :Yahoo!: Tak som začal hrávať 24 stolov NL2 čo ma až tak nebavilo. Tak som presedlal na 4 stoly ZOOM-u a tam som vlastne dodnes.
Results.png
Tu su moje vysledky za 2 týždne cash game. Prvých 20000 hand je 24 tabling NL2 ostatné su Zoom NL2 a posledných 7000 je Zoom NL4.
Results.png (69.53 ) Zobrazená 3852 krát

Na svojom blogu chcem zverejňovať hadny s ktorými si neviem rady a rôzne moje hlúpe otázky :crazy:
Budem rád sa každý post na mojom blogu.
Gl :gl: všetkým.
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod Chlpo1989 02 Nov 2012 15:10

Opat vitaj a nech sa ti dari :gl:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod QuarKUS7 02 Nov 2012 17:02

Opäť dík Chlpo :D

Hneď by som aj vyžil svoj blog a postol handy z dnešnej rannej session.
Poker Stars $0.02/$0.05 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 1974551
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.00
SB: $5.00
BB: $5.15
UTG: $7.97
UTG+1: $5.57
UTG+2: $2.45
MP1: $5.99
MP2: $5.00
Hero (CO): $6.44

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with AObrázok JObrázok
3 folds, MP1 raises to $0.15, 1 fold, Hero calls $0.15, 2 folds, BB calls $0.10
Takže pre flop som dal call, lebo si myslim, že na 3-bet táto handa nie je. Ak sa mýlim prosím upozornite ma na to.

Flop: ($0.47) JObrázok 5Obrázok 2Obrázok (3 players)
BB bets $0.25, MP1 calls $0.25, Hero calls $0.25

Dostal som pár, tu si myslím že som mal 3-betovať. A tu prichádzam k mojej prvej hlúpej otázke. Problém je ten že mám strach že vyženiem horšie ruky ako 88,99,TT plus flop bol rainbow takže som sa nemusel báť agresívne zahratých draw.

Turn: ($1.22) AObrázok (3 players)
BB bets $0.70, MP1 raises to $1.60, Hero calls $1.60, BB folds

Dostal som 2 páry takže sa nebojím isť all-in, chyba tu asi bola že som to hned nepušol, ale iba zavolal, lebo som dúfal že sa k nám pridá aj BB.

River: ($5.12) 8Obrázok (2 players)
MP1 bets $3.99 all in, Hero calls $3.99

Tu som len dúfal, aby mal niečo ako AKx,AQx, A8x a nie set. Nakoniec ukázal set Jackov.


Poker Stars $0.02/$0.05 No Limit Hold'em - 9 players - View hand 1974963
DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.00
SB: $3.97
BB: $11.51
UTG: $7.64
UTG+1: $4.04
Hero (UTG+2): $5.05
MP1: $4.00
MP2: $5.00
CO: $3.00

Pre Flop: ($0.07) Hero is UTG+2 with AObrázok AObrázok
1 fold, UTG+1 calls $0.05, Hero raises to $0.20, 4 folds, SB calls $0.18, BB calls $0.15, UTG+1 calls $0.15

pre plof som mal asi raisnuť viac než len 3bb+ 1bb za limper, ale je to moje štandartné otváranie.

Flop: ($0.80) 7Obrázok 5Obrázok 5Obrázok (4 players)
SB checks, BB checks, UTG+1 bets $1, Hero calls $1, SB folds, BB folds

Flop prišiel vcelku priaznivý. Zarazilo ma agresívne hranie UTG+1. Z toho som si vyvodil, že 77 alebo 5 takto nezahral, ale slowplayioval. Tak som si myslel, že má nejaky over pár, preto som aj raisol, aby som ho nevyhnal. A zase som pri svoj prvej blbej otázke. Bol by som super vdačný keby mi tu niekto vysvetlil mind set resp. by mi dal nejaký odkaz na knihu/video/článok kde sa toto rieši.

Turn: ($2.80) 2Obrázok (2 players)
UTG+1 bets $1, Hero raises to $2.20, UTG+1 calls $1.20

Tento bet ma len utvrdil v mojich (ako sa ukázalo nesprávnych) domienkach. Tuto si myslím, že som mal raisnuť do all-inu.Aj keď je pravda, že už by to nemohol položiť.

River: ($7.20) 6Obrázok (2 players)
UTG+1 checks, Hero bets $0.65, UTG+1 calls $0.64 all in

tu nemám čo povedať, akurát že som ho tipoval na 88+

Final Pot: $8.48
súper ukázal 77... :bad:

Za všetky postrehy bude veľmi vďační.

P.S. prosím o čo najtvrdšiu kritiku aby som prišiel čo najskôr o ilúzie. ďakujem
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod johnaz.sk 04 Nov 2012 11:57

hellou, nudim sa v praci tak ti napisem svoje postrehy. hravam 6max NL25 keby nieco ;).

AJs preflop: ci 3betovat alebo nie - zalezi od toho co je za hraca, ak je to fish co vsetko calluje mozes aj 3betnut, v inych pripadoch by si najskor z potu vyhnal vsetky horsie ruky, resp. bola by skoda pozbierat iba zopar BB s takou handou - hra sa s nou velmi dobre, navyse v pozicii.

flop: flop ta trafil, je VELMI dry. pri slabsom donkbete za 50% by som zvysil ostrazitost, navyse po dorovnani od preflop raisera (BB mohol setminovat). opat - ak nie su villaini slabi, tak raisom takmer vzdy zuzis range svojich superov na handy ktore ta porazaju (sety, QQ+). CALL.

turn: tvoja handa sa vylepsila, ale... BB zase donkuje, a preflop raiser NAVYSUJE. vzhladom na texturu boardu urcite nema draw, ale made hand. velmi tazka situacia, ale ak by si to dorovnal teraz, pot bude dost velky na to, aby oponent vsadil na rivery allin - co sa s najvacsou pravdepodobnostou stane. navyse ak iba dorovnas, moze BB ist allin, MP to dorovna a vtedy si na 99% porazeny. navyse ak by mal MP AK/AQ tak nevidim dovod preco by mal raisovat. je to FR kde su priemerne kombinacie o nieco silnejsie ako 6max, pretoze hraci su viac tight. takze tu sa da foldnut, resp ak dorovnas na turne, uz musis dorovnat aj river.

Big blind konci v hre - najskor mal asi slabsieho Jacka/air.


river: dosla karta, ktora nic nezmenila.. porazas snad iba prepalene AK/AQ, A5, A2(otvaral by to z MP?) a splitujes s AJ. ostatne s cim vsadza ta poraza - musis brat na vedomie, ze jeho linia reprezentuje monster.


co sa tyka druhej handy, s AA mozes navysit naviac, ale nie prilis - chces aby ta dorovnal. najprv som si myslel ze je to fish, ale tuto liniu casto pouzivaju nitky s cielom setminovat... styria hraci na flope a utg overbetne, kto by bluffoval?


inak treba uvadzat aj popis hracov, staty. tak snad ti to nieco dalo, ale netreba hovorit ake boli handy v showdowne, mozno ma to ovplyvnilo.

:crazy:

Za tento príspevok od johnaz.sk poďakovali :
QuarKUS7
johnaz.sk
 
Príspevky: 15
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod QuarKUS7 04 Nov 2012 20:20

zdravím johnaz som veľmi vdačný za tvoje postrehy :poklona:

Som rád, že si ma utvrdil vo tom, že tú prvú handu nebolo treba 3-betovať. Čo sa týka toho donkbetu na flope, tak som si na to začal dávať pozor a hneď sa to aj prejavilo v dnešnej session. Páči sa mi ten tvoj turnový mind-set a tak sa nim budem inšpirovať. t.j. viac nad súperovimi moves za premýšľam. Aj keď je pravda, že na to nemám počas hry moc čas. No po hre sa na takéto handy pozriem bližšie.

V druhej hande je pravda ako tvrdíš, že by tam nik nebluffoval, no pokiaľ by mal hráč niečo ako 88, 99 či TT (aj keď je možné, že to by asi raisol pred flopom a nie len limpol) tak by sa tým betom snažil vyhnať netrafené 2 vysoké karty aby nevidel žiadne over card či diamanty na turne. Kedže na turn prišla blank 2 tak mu nič nebránilo betnuť znova. Plus som si myslel, že by taký monster slowplayoval a snažil aby ho dorovnali aj horšie ruky a nie len KK či AA.

Ospravedlňujem sa, že som nenapísal nič bližšie k hráčom, ale pravda je taká, že HUD nepoužívam a na ZOOM-me si len ťažko na hráčom napíšem nejaké bližšie notes. Takže boli pre mňa tí hráči neznámy. A výsledky už písať nebudem aby to neovplyvňovalo :D
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod QuarKUS7 20 Dec 2012 15:01

Takže zdravím,

zima dorazila v plnom prúde, teda aspoň pre mňa. Čo znamená dlhé večery, teda aj veľa pokru a moje milovanie obdobie plné použitých kapesníkov, čaju a kvapiek do nosa :D
Na mojej pokrovej ceste som sa posunul na NL5 kde som zažil moje zatiaľ najhoršie obdobie kedy som bol 20 000 break event, ale to prešlo a presne v 20 132. ruke sa to otočilo k lepšiemu.
Aktuálne mám asi 23 buyinov na NL10, takže keď prídem domov na sviatky, tak sa pustím do tohto limitu. Rád by som postol aj graf, ale vypršal mi trial na holdem mangery a už aj na poker trackery, ale v najbližšom čase chcem kúpiť poker tracker, ktorý mi prišiel lepší a menej zaťa žujúci môj pomaly starnúci počítač.

Takže prajem príjemné sviatky všetkým a veľa štastia pri stoloch.
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod QuarKUS7 26 Dec 2012 23:55

Takže zdravím,

sviatkujem v plnom prúde čiže plný nos zemiakového šalátu a rezeň v ruke, čo je dosť veľký rozdiel oproti vifonkovej strave, ktorú praktizujem na internáte. Akurát učenie na januárové skúškové uviazlo na mŕtvom bode, ale aspoň mám viac času na poker. :D

Môj boj na NL10 zatiaľ prebieha dosť zvláštne. Očakával som výraznejší rozdiel od NL5 či NL2. No moje obavy sa našťastie nenaplnili, aj keď som mal problémy s tým, že keď prehrám 3BI tak to na mojej psychike podpíše viac ako na NL5. Čo je aj vidieť na mojom grafe. No situácia sa už upokojila a už si na to pomaly zvykám.

To že som asi 6BI pod EV zatiaľ beriem športovo, aj ked preflop pushnem s AA a villian ma zavolá s AKo tak už mi je jasné, že po flope už budem výrazne behinde :lol2: utešujem sa tým, že je to malá vzorka a všetko môže byť inak.

V najbližších dňoch postnem nejaké ruky s ktorými si neviem rady čo mi minule dosť pomohlo.
Prílohy
My Currency Won in USD over Hands Played for QuarKUS7.png
celý NL10 zatial
My Currency Won in USD over Hands Played for QuarKUS7.png (71.42 ) Zobrazená 3151 krát
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Predchádzajúca

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!