QuarKUS7's cash game FR blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

QuarKUS7's cash game FR blog

Odoslaťod QuarKUS7 29 Mar 2010 13:41

Dlho som sa rozhodoval či si blog založiť alebo nezaložiť. Nakoniec mi z toho vyšlo ,že na tuto stránku chodím už pomerne dlho (asi 2 roky) a tak aby som jej mohol niečo vrátil z toho čo mi dala ,tak idem do toho. A tak som jedného krásneho dňa prišiel skoršie zo školy, urobil čaj, vystrel sa na posteli a zaregistroval som sa PokerPortal a založil si tento blog.
Ďalším dôvodom bolo to ,že mám veľa otázok ohľadne SNG-čok a nemôžem nájsť odpovede. Ale hlavným dôvodom je to, že chcem zlepšiť svoju hru
Takže to obvyklé cliché na začiatok. Volám sa Peter, poker hrám asi 1 rok a 4 mesiace. Začínal som na play money stoloch, potom som s odstupom času (a ďalšími prečítanými článkami na PP) prešiel na freerolly, kde som vyhral nejaké peniaze, ale nič svetoborné. Potom som začal hrať micro^2 SNG (buy-in asi 0,15€) turnaje na U***et, tie však zakrátko zrušili a ja som nevedel ako ďalej. Po dlhšiom tápaný som našiel stránku Pokerstrategy.com a po prečítaní snáď všetkých možných článkov na PP som sa rozhodol využiť ich ponuku na no deposit money. Spravil som test a nechal si poslať peniaze na Cake Poker. Sprvu som začal hrávať DON turnaje, kde boli moje výsledky rozpačité (prvá časť môjho grafu na SharkScope.com). Potom ako spustili 1$ SNG turbo turnaje som presedlal na ne. Tu som z 45$ bankrolu čo mi ostali, som spravil po odohratí asi 300 turnajov, za 4 mesiace asi 152,19$. A tak podla voľba na SNG turnaje.A tým sa dostávam až k súčastnosti.
Cash game som hral tiež, ale tá ma nenapĺňala radosťou.
Rád by som pristúpil k prvej otázke (zo začiatku budú dosť fishy, ale čo už) akým spôsobom môžem sem postnuť môj SharkScope graf ? Akým spôsobom sem môžem dávať moje handy ?
Dúfam, že tento blog bude prínosný pre obe strany.
Veľa šťastia pri stoloch a len EV+ pushe... :good:
P.S. Je mi jasné, že môj blog je len z radu dalších micro SNG blogov, ale mám chuť na tom pracovať a zvýšiť jeho úroveň.
Bol by som veľmi potešený keby sem, zašli z času na čas zašli aj niektorí pre mňa Veľký hráči, nechcem však menovať aby sa niekto neurazil, ale oni vedia o koho ide.
Naposledy upravil QuarKUS7 dňa 02 Nov 2012 14:38, celkovo upravené 1 krát.
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod 7castle 29 Mar 2010 14:10

Ahoj,

no ja som najvacsi lamer pokial ide o cokolvek pocitacove, ale hentie 2 veci ma uz naucili :D

V SS kliknes na svoj graf aby sa ti zvacsil, na graf pravy click, save as, ulozis. Potom ked sem postujes tak dole pod prispevkom mas tak nevyraznu moznost ze pripojit prilohu, tam to vlozis a je to.

Ruku vlozis tak, ze ju vezmes z Hand History (to si musis niekde v herni nastavit aby sa ti to ukladalo niekam), skonvertujes (napr. na www.handconverter.com), pricom ako output format zvolis phpBB forums, a vysledok postnes sem.

AK budes mat v nazve blogu SNG tak sa urcite obcas kuknem, ale ak mas ruky a chces poradit urcite to daj do vlakna SNG World medzi pokrovymi partiami, tam chodim pravidelne.

GL
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod QuarKUS7 29 Mar 2010 21:24

Takže zdravím 7castle,
vďaka za historický prvý post na mojom blogu. :Bravo:
Co sa tíka takýchto PC veci tak som dosť lama na to.

Ten SS graf už dúfam budem vedieť postnuť. Mám ho na pláne postnuť v blízkej budúcnosti.
S tou hand history sa ešte trochu pohrám a pôjde to.

Takže dnes som sa dôverne spoznal s pani menom Variácia. Zahral som asi iba 10 turnajov,(viem že je to asi malá vzorka), ale bolo mi dosť zle z priebehu.
V prvej pätici som videl najlepšiu kartu asi Ako z UTG+1, ale hráči dalej si našli AA a KK a mojich 5% prekvapivo nestačilo.
Tu sa dostávam k prvému problému. Hrám naraz cca 5 turnajov a asi tak 2 hodiny denne, čo je asi 10-12 turnajov denne.
A to asi 300-360 turnajov mesačne. Čo nieje veľká vzorka a tak v tých swingoch nie je až taký prehlad. Chcem sa opýtať, že koľko turnajov naraz hrávate vy ? Koľko je taký primeraný počet ? Ja keď hrám tak 6-7 naraz tak sa mi stáva, že sa na niakom stole nechám dosť vyblindovať, preto ich hrávam radšej menej. Ale snažím sa pracovať na počte turnajov, chcel by som ich tak 10-15 naraz.
No ale vďaka za vaše posty, každá rada či názor sú dobré...
Veľa šťastia a nízku variáciu...
QuarKUS7
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod dawidsvk 29 Mar 2010 22:27

tak ja napriklad hrajem tiez iba 6 ale to je kvoli malemu rozliseniu na notebooku, teraz ked hram na novom monitore tak davam zatial 9 a postupne by som chcel zvysit na 12 a kaskadovat vobec neviem :D Ono najlepsie je hrat tolko, kolko stihas s prehladom hrat. Ak napr dakto hraje 2 a na 4 uz straca prehlad tak je lepsie hrat 2. Proste hraj tolko kolko ti vyhovuje. Je lepsie hrat svoju A hru na menej stoloch ako B hra na viac :) Ja som niekedy nestihal 4, potom 6 a teraz pri 6 aj chatujem :D Vsetko to chce cas a prax :)
Idealne je hrat cim viac stolov koli "hodinovej mzde" myslim ze taky solid grinderi ako je napr 7castle hraju od tych 15-25 stolov.

Inak je dobre, ze tu je dalsi sngckar :)
Btw k tomu sharkscope - ak sa ti nepodari postnut graf tak mozes dat nick a koho to bude zaujimat tak si to vie najs :)
dawidsvk
 
Príspevky: 193
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 3 krát/1 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod QuarKUS7 29 Mar 2010 22:56

Tak najprv dawidsvk ma veľmi teší, že si objavil môj blog.

Ja som zatiaľ šťastný keď stihnem A hru na 6 stoloch, ale dokonca apríla mám cieľ stíhať 8 stolov a popritom postovať na blogu. 8-)
Ved jasné aj hourly rate je motivacia pre čo najviac stolov.

Ja mám rád cascádovanie a to z toho dôvodu, že mám tiež notebook a že mi to viac vyhovuje. Ale skúšal som aj tilovanie no po pár minutách som mal pocit, že dostanem Epileptický záchvat z toho blikania. :shock:

Takže vďaka za post a budem sa tešiť na ďalšie...
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod 7castle 30 Mar 2010 00:00

Hmm presne ako pise david, pocet stolov musis hrat taky, aby si na 95% nebol ovplyvneny tym poctom, i.e. vedel sa vzdy v klude rozhodnut.

AK ti mozem poradit, jasne ze treba ma aj objem, ale klucove je naucit sa to hrat, nie klikat ako blazon. Toto bola dlho moja chyba, 18 stoloval som $16 turba miesto toho aby som sa snazil fakt zlepsit a isiel vyssie.

Cize hraj tolko aby ti to bolo komfortne, a ked zistis ze sa nudis, pridaj. Ale nedavaj si ciele kolko chces hrat stolov.

A ak ti vyhovuje kaskadovanie to je super, lebo od 12+ (kam mozno raz prides) stolov je to dost prakticke.

Ten objem co zatial davas je malinky, ale tym sa netrap. Ja uz mam fakt odzitu variaciu, a viem ze 1000 turnajov je nic, a to neprehanam. Dobra vzorka je aspon 3k, fakt vypovedna je 5k. Samozrejme, na nizsich limitoch, ak si dobry hrac a mas dobre ROI, tak ta to az tak neovplyvni, a je v podstate vylucene aby si bol v minuse po 1k turnajoch ak si winning hrac.

Ale naozaj sa skus naucit neriesit 50 turnajov, to je fakt nulova vzorka. JA dam za den 100 turnajov, a lieta mi to od -20BI po +30BI :D
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod QuarKUS7 30 Mar 2010 18:05

Nuž, vaše rady si určite beriem k srdcu. A teda som sa rozhodol, že budem hrávať 6 stolov naraz, pričom stíham svoju A hru. Keby som sa však nudil, tak pridám ďalšie, to aby som nestratil koncentráciu.
Teraz sa chcem určiť zamerať na zlepšenie svojej hry. A tu sa chcem opýtať akým najlepším spôsobom si zlepším svoju hru ?
Aby som sa zlepšil tak, som začal čítať Sit 'n Go Strategy od Collin Moshman, dúfam že ma niečim obohatí. Aký je však váš názor na túto knihu ?
Ďalej sa snažím prechádzať si svoju hand history, ale tu je tiež problém. Keď napríklad vypadnem 5 či 6, tak sa pokiaľ viem ICM nedá ešte uplatniť, tak ako mám zistiť či som to dobre zahral alebo nie ?

Na tú svoju malú vzorku sa už sústrediť nebudem, počkám si aspoň na pár stovák turnajov.
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod palo1973 30 Mar 2010 19:02

-ta kniha je samozrejme nuts a must have pre kazdeho sng hraca

EDIT:ak ovladas nemcinu na pokerstrategy existuje mnozstvo sng videi-od profikov na co potrebujes status a vo fore od hracov ako tu,ktori su tiez ciastocne dobrii winning players,ak anglictinu existuju nejake platene treningove sajty,ale ktore su naj neviem,lebo vies aky sam aky jazyk sme sa za nasich cias v skole ucili :bad:
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod Proky 30 Mar 2010 19:55

palo1973 napísal:-ta kniha je samozrejme nuts a must have pre kazdeho sng hraca

EDIT: ak ovladas nemcinu na pokerstrategy existuje mnozstvo sng videi-od profikov na co potrebujes status a vo fore od hracov ako tu,ktori su tiez ciastocne dobrii winning players,ak anglictinu existuju nejake platene treningove sajty,ale ktore su naj neviem,lebo vies aky sam aky jazyk sme sa za nasich cias v skole ucili :bad:


what? :wtf:

there is everything in english!
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9

Re: QuarKUS7's SNG blog

Odoslaťod QuarKUS7 30 Mar 2010 20:07

Tak to bohužiaľ viem presne.
Na tu knihu som čítal len samé kladné recenzie. Tak vidím, že neklamali.
Čo sa týka nemčiny, tak to je pre mňa zapadnutá španielska dedina :) , ale nikdy nie je neskoro si doplniť vzdelanie aj v tejto oblasti.
S angličtinou to je už iná vec. Už som spozeral pár videí na pokerstategy a inde.
Ohľadne train sites som rozmýšľal nad http://www.deucescracked.com, neviem teda či sú najlepší, ale ten 7 dňový trial ma celkom oslovil.

Ináč vďaka za tvoje posty. :good:
QuarKUS7
 
Príspevky: 19
Založený: Mar 2010
Poďakoval/li: 1 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!