s0ram blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: s0ram blog

Odoslaťod ondoko 03 Nov 2015 16:55

haman napísal:zo slabych ruk, co villain moze mat::

1) pocket par, s ktorym robi raise for info a protectuje sa proti overkartam
2) 56 - OESD
3) total bluff

Hero repuje na turne:

1) 4x ruky
3) fullhouse

teda silne ruky, ktore si dovolili len callnut raise na flope a na turne raisuju for value.


1. skoda ze nevieme staty, ale mat 65s na SB v calling range je prinajmensom otazne - myslim, ze to tam nema. Raise for info? To dufam, ze nerobis :)
2. preco chceme raisovat 4x na turne, ked ho mozme nechat vybarelovat sa na riveri?? nedava zmysel, to radsej clickbacknem na flope.
3. ak mame FH na turne, tak na 99% ma villain air => urcite nechcem turn raisovat. ak ma 4x, tak ho stacknem aj na riveri.

==> podla mna to hero zahral zle a teda sa nezhodneme :)

A_Rimmer napísal:
Mozno na to, ze nechceme, aby mu tam na to jeho K9 nieco doskocilo.. Ono zase A-high nie je nejaka monster SD value, takze otocit ju na bluf by som nevidel ako velky problem. A ked hovoris, ze on len "random klika" tak to vlastne ani nie je bluff, ale raise 4value. :) Mne sa to agresivne zahranie paci. :good: A to, ze rapujeme air asi clovek, ktory random klika nepochopi, takze v tom nevidim problem. Otazne je, co by soram spravil, keby na tom turne dostal plnu...


K9s resp. ine broadwaye, ktore neblockujeme mu doskocia v 12% pripadoch, stratime tym padom iba 12% equity. To je podla mna good deal na to aby som callol AJ na turne :)
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: s0ram blog

Odoslaťod AnyFace 03 Nov 2015 19:45

Mal som napisany nejaky dlhsi komentar k tej AJo hande CO vs SB, ale nejak sa mi zahadne stratil, tak len v kratkosti:
– CBet OTF mi nepride prilis zmysluplny. Je to for value, protection ci ako bluff?
– Callovat XR OTF mi pride uz ako dost velky spew. Genericky reg na tych stakes podla mojich skusenosti nema dost dobre polarizovanu XR OOP range, ma ovela sirsiu value part range nez bluff part a pochybujem, ze callovat taku silnu range s iba dvomi overcards s nulovym backdoor potencialom bude +EV.
– Turn uz dost dobre okomentoval ondoko.
AnyFace
 
Príspevky: 37
Založený: Máj 2012
Poďakoval/li: 8 krát/9 krát
Karma: 1

Re: s0ram blog

Odoslaťod soram 03 Nov 2015 20:31

villain to hral agresivne/tvrdohlavo vs hero, na SB range by som nepozeral pretože to hral veľmi wide proti mne, na flope ma snap x/raisol, neviem čo tu chce repovať, aj keď to hral wider tak 4x tam asi nema, buď total bluff alebo 8x/55 imo, všetky pp 99+ by 3betoval. Moc by som nad tou rukou nešpekuloval, skôr išlo o to kto koho vyfolduje z bluffu.
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: s0ram blog

Odoslaťod AnyFace 03 Nov 2015 20:51

Ked mas na niekoho take ready a povazujes ich za doveryhodne, tak sa s nim asi nechces pustat do EV nejasnych, marginalnych a vysoko variancnych spewy lines zalozenych na dost pochybnej myslienke "kto koho vyfolduje z bluffu", ale skor si budes chciet proti nemu vyberat situacie, ktore su jednoznacne extremne profitabilne a teda ho budes predovsetkym bluffcatchovat a nie snazit sa ho "vyfoldovat z bluffu" :wall:
AnyFace
 
Príspevky: 37
Založený: Máj 2012
Poďakoval/li: 8 krát/9 krát
Karma: 1

Re: s0ram blog

Odoslaťod soram 03 Nov 2015 21:31

páči sa mi ta pasivna agresivita všeobecne u poker hráčov, stačí napísať že som to zahral ako idiot, ja sa neurazím, ja som ten kto hraje na mikro stakoch :fish:
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Re: s0ram blog

Odoslaťod haman 04 Nov 2015 00:16

s0ram, neber to ako utok, normalne diskutujeme o spote. keby si dal cisla/ready na hraca, bola by ta diskusia konkretnejsia/presnejsia.
ondoko napísal:Raise for info? To dufam, ze nerobis :)

nerobim, len som sa zamyslel, ako by mohol rozmyslat villain.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: s0ram blog

Odoslaťod soram 07 Nov 2015 20:55

Obrázok

vs bluff happy lag, ten turn sa mi nepáči ale čakal som že fodlne všetky draws/pp
Poker Stars $0.10/$0.25 No Limit Hold'em - 6 players

CO: $25.62
BTN: $25.85
SB: $42.30
BB: $43.03
UTG: $38.56
Hero (MP): $43.62

Pre Flop: ($0.35) Hero is MP with K :spade: K :diamond:
1 fold, Hero raises to $0.75, 2 folds, SB calls $0.65, 1 fold

Flop: ($1.75) 9 :diamond: 8 :spade: 9 :spade: (2 players)
SB checks, Hero bets $1.20, SB raises to $3.25, Hero calls $2.05

Turn: ($8.25) 4 :diamond: (2 players)
SB checks, Hero bets $3.94, SB raises to $8.50, Hero calls $4.56

River: ($25.25) J :club: (2 players)
SB bets $12.53, Hero calls $12.53

Final Pot: $50.31
SB shows 3 :heart: 3 :club: (two pair, Nines and Threes)
Hero shows K :spade: K :diamond: (two pair, Kings and Nines)
Hero wins $48.31
(Rake: $2.00)
soram
 
Príspevky: 110
Založený: Aug 2014
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 0

Predchádzajúca

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!