Sad's "learn as you go"

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 15 Feb 2010 13:25

Tiez vidim ze to nebolo zahrate v tychto pripadoch zrovna spravne

AA turn CR, to by bola asi standartna linia, dufal som ze aspon na river nieco chyti (vcelku tight super, 18/14/2/agresivita 1,2/ WTSD 17/ W$SD 50, 250 ruk, som si hovoril ze na rais by tu zlozil, keby doskakalo aspon nieco na river tak by nejakeho pol potu az 2/3 snad dal, holt neprislo nic, tak som skusil ci nahodou...

55 super 19/17/4/ 2,5 agg/ WTSD 16/ W$SD 50/ 300 ruk- na takom boarde, no jedine ze ma kinga, a nevedel som kolko doplati s nejaky parom 66-JJ, turn bet mal byt vecsi snad by pustil viac zilou

33 - super 19/15/6/agg 6,7/ WTSD 14/ W$SD 50/ Flop CBET 50/ Turn CBET 78/ 227 ruk // tiez som tu predpokladal ze bude pokracovat a ze ho CR na turne, asi tam mal AK/AQ a nic nechytil
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 15 Feb 2010 13:54

SadPraetor napísal:AA turn CR, to by bola asi standartna linia, dufal som ze aspon na river nieco chyti (vcelku tight super, 18/14/2/agresivita 1,2/ WTSD 17/ W$SD 50, 250 ruk, som si hovoril ze na rais by tu zlozil, keby doskakalo aspon nieco na river tak by nejakeho pol potu az 2/3 snad dal, holt neprislo nic, tak som skusil ci nahodou...


Eh, len teraz mi nie je jasne, ci je Ti jasne preco to bola chyba alebo to obhajujes. Prepac, len som to nejak z toho textu nebol schopny spracovat :).

No dufal si podla mna zle, pretoze ak tam chytil nieco, s cim je schopny callnut taky overbet, tak to betne a callne raise - for sure.Ak ma trips alebo FH, tak z toho ziskas value v pohode. Ak ma nejake PP, tak s tym Ti takto herocallovat nebude a skor moze urobit nejaky thin valuebet a samozrejme je dost value z bluffov. Treba sa naucit check/raisovat river vo vhodnych spotoch :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 15 Feb 2010 14:07

no skusim
aby callol taky overbet, tak by musel mat 55/53/33/3x, pricom vramci toho aky je to hrac, tam vidim maximalne tak 55 a 33, pricom takute ruky by sam tlacil all in, takze tam asi nic s cim by platil nema ak check river
zatial co jemnejsi bet by callol aj s nejakym parom 66-JJ povedzme
takze je viacej ruk s ktorymi by zaplatil mensi value bet na river (a v ramci toho ako sa to hralo je aj pravdepodobnejsie ze nieco take ma) cize uvaha keby nahodou, v tej chvili bola nespravna
to vidim, v tej chvili, v zapale boja, chyba...

EDIT: no pozeram ze som v podstate napisal to iste co ty, ja som v rychlosti reagoval na prvu vetu, a nedocital zvysok
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod dzejkej 15 Feb 2010 14:32

No hej, pri pasivnejsom sa da donknut malo na riveri, pri agresivnom check/raise na riveri, lebo je v jeho range jednak viac bluffov a je schopny valuebetovat thin (zvycajne). Len ak je pasivnejsi, tak aj ten turn vzhladom na river je zaujimavy a zase to posobi trosku chaoticky. Ak je pasivnejsi, nepride Ti lepsie rovno betovat aj turn nejak zlahka, lebo bluffovat tam moc nebude, taktiez casto svoju slabsiu SD value checkne behind a draw checkne behind tiez? Tym padom proti pasivnemu je viac value uz aj na turne v betovani.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 15 Feb 2010 15:05

Co hovoris je pravda, do pasivneho treba leadovat ten sa dobrovolne neodovzda, pametam si ze som uz mal naklikanu sumu na bet, len potom ma napadlo ci reku neskusim checknut, druhe eso na flope, nevidel som tam vela ruk s ktorymi by platil, ja checknem mozno ho kopne a betne do mna ze bude reprezentovat trips
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 21 Feb 2010 12:27

Monday - Friday

Takze 2k ruk
Uspesne sa mi dari pracovat na tom W$SD kde som to vytiahol na 53% (predoslych 48)
Cesta za VIP statusom 234/1000 takze by som to mal stihnut
Niekdy po vikende by som mal mat odohratych 20k ruk na 6max NL4, co uz je vzorka vhodna na analyzu doterajsieho priebehu... tak sa sem potom rozpisem

Obrázok

Par ruk

To naserie...
Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 549530
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (SB): $5.00
BB: $5.57
UTG: $3.02
MP: $3.47 58/16/0 31 ruk
CO: $1.59
BTN: $5.00 17/13/3/ BTN raise first 26%/ 350 ruk,

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with QObrázok QObrázok
1 fold, MP calls $0, CO calls $0, BTN raises to $0.28, Hero raises to $0.98, 1 fold, MP calls $0.98, 2 folds
limpovany pot, BTN to raisuje, viem ze QQ je uricte na tom lepsie nez jeho BTN range, navyse viem ze limpovane poty sa snazi zobrat pred flopom, ma tu v tomto pripade poziciu, a mozno sa aj snazi izolovat nejaku fish, kedze som na SB cize OOP tak to raisujem poriadne

Flop: ($2.24) AObrázok JObrázok KObrázok (2 players)
Hero checks, MP bets $1.18, Hero folds
nenapadlo ma nic ine len check fold, je sice fish, ale skor by som si predstavil ze taky velky raise pred flopom by volal s Ax... a to ze su 3 srdcia na boarde, vcelku koordinovany, a ja nemam Qh...




KK
Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 549534
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BTN): $5.00
SB: $2.23
BB: $10.54 16/9/0/agg 1/ 56 ruk
CO: $17.17

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with KObrázok KObrázok
1 fold, Hero raises to $0.16, SB calls $0.16, BB calls $0.16

Flop: ($0.48) 5Obrázok 6Obrázok 7Obrázok (3 players)
SB checks, BB bets $0.36, Hero raises to $0.88, SB folds, BB calls $0.52
vzorka na donkbet bola iba 2 takze nemohol som vyvodit zaver, ale donkbet sa raisuje z principu (viac menej)

Turn: ($2.24) 4Obrázok (2 players)
BB bets $1.36, Hero folds
pokracuje v betovani, na takom boarde....predpokladam ze mal set+
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 23 Feb 2010 00:29

No mam tu par ruk z dneska, kde som si nie uplne isty svojou hrou (citaj, zahral blbo, nevedel co robi), dakujem vopred za commenty

Trips

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 553240
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

CO: $8.85
Hero (BTN): $5.10
SB: $6.57
BB: $0.88
UTG: $6.23 11/8/4/1,8 agg/ WTSD 21/ W$SD 59/ 80 CBET/ 55 Fold to CBET/1,5k ruk/// pre mna regular, znamy hrac, read hovori ze si je vedomy mojej hight CBET a agresie, robi floating, tiez ze necebetuje ak nehitne, s AK CBET nie second barrel ak nehitne (low board) - proste tight hrac, nit, ktory nevystraja
MP: $1.55 67/10/0 / agg 7/ 21 ruk, read bol ze vlezie do cohokolvek, a na flope/turne vystraja, raisuje, all iny proste aggressive donk

Pre Flop: ($0.00) Hero is BTN with TObrázok JObrázok
UTG calls $0, MP checks, 1 fold, Hero calls $0, SB calls $0, BB checks
mam pred sebou vcelku vela callov, za sebou loose hracov, uplne to raisom urcite nepreriedim, tak volim radsej multiway pot, JTs ma vcelku dobry potencial v takom pripade
poznamka, limp od UTG je pre mna nezvycajny, nerozumiem mu, mozno kvoli dynamike stola, sa prisposobil a limpoval viacej at vidi viacej spotov s rybickami, neviem povedat, ale vobec to nanho nesedi
raisovat taku kartu na BTN stoj co stoj?


Flop: TObrázok TObrázok QObrázok (5 players)
SB checks, BB checks, UTG bets $0.22, MP raises to $1.49, Hero calls $1.49, SB folds, BB folds, UTG calls $1.27
bet od UTG je dost povazlivy (all in od MP je pre mna no deal, s JT aj tak bijem vecsinu jeho Tx range ak by tam take mal, za druhe je to short, a za tretie jeho spravanie), no netusim co tam ma UTG, predpokladam ze trafil nejaku slusnu Qx, callujem s tym, ze ak to UTG shovne, tak ma Tx, pravdepodobne lepsie nez ja, jeho zrovna nevidim na limp s T9, T8 a pod stuff, par vylucujem, ten by raisoval (i ked neviem podla stola)
moznost je este nejaky kombodraw, K9 v srdciach, alebo cosi take, ale pri jeho agresivite na takom stole kde to kazdy odcalluje mi to nedava zmysel
volim call, no tu si neviem dat rady ake by bolo najlepsie rozhodnutie? poslat to tam teraz, lebo i keby to shovol, tak to asi odcalloval, i ked pred nim mam respekt, a viem ze hra tight... tazke rozhodnutie proti nemu, ale asi i tak call


Turn: ($4.47) 2Obrázok (3 players)
UTG checks, Hero bets $2.34, UTG folds
check od neho, bud slabe Tx (slabsie nez ja), alebo Qx, betujem mozno este nieco callne

River: ($4.47) 4Obrázok (2 players)

Final Pot: $4.47
MP shows 3Obrázok 3Obrázok
Hero wins $4.38
(Rake: $0.09)


AQ

ten isty stol, borec s 33 sa dokupi za 3$, a zacina vystrajat uz aj pred flopom, moj standartny raise na 4 bb 3x raisuje na 1$ (25bb), bez ohladu na to z ktorej pozicie to robim, (zahadzujem KJs, KQ, 66) inym hracom to nerobil, ale postflop stale vystraja
s akou range by ste s nim sli all in?? sice vystraja, ale i tak nemam za potrebu sa pretlacat, hram skor na istotu, hladam spoty kde mam navrch (pre mna AJ+, JJ+, proti nemu)

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 553265
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BB: $8.83
Hero (UTG): $8.60
MP: $6.53
CO: $0.94
BTN: $5.00
SB: $3.35

Pre Flop: ($0.00) Hero is UTG with QObrázok AObrázok
Hero raises to $0.16, 3 folds, SB raises to $0.98, 1 fold, Hero raises to $8.60, SB calls $2.37 all in
nemienim investovat do toho dolar a potom zahodit, je to short, a uz blbne, chcem vidiet cely board, ukazal bohuzial KK
spravne zahrate? ci som to mal pustit


Spoiler:
Flop: ($6.70) 8Obrázok 8Obrázok TObrázok (2 players - 1 is all in)

Turn: ($6.70) 3Obrázok (2 players - 1 is all in)

River: ($6.70) 4Obrázok (2 players - 1 is all in)
:poklona: :P
Final Pot: $6.70
SB shows KObrázok KObrázok

samozrejme sa dokupi za full stack, 125bb, a pise v chate jak ma roztrha, uber tilt..., zhodou okolnosti zatvaram stoly koncim session :lol2:



Kombo draw

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 553270
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (CO): $5.64
BTN: $3.32 28/18/0/agg 3/ 50 ruk, vsimol som si akurat ze je agresivny
SB: $3.49
BB: $8.10
UTG: $7.26

Pre Flop: ($0.00) Hero is CO with JObrázok TObrázok
1 fold, Hero raises to $0.12, BTN calls $0.12, SB calls $0.12, 1 fold
CO a BTN obcas raisujem i 3bb, ale ruka je dobra pozicia dobra takze rais

Flop: ($0.36) JObrázok 9Obrázok 7Obrázok (3 players)
SB checks, Hero bets $0.36, BTN calls $0.36, SB calls $0.36
gutshot, a flush draw, k tomu top par, kludne i all in si myslim (alebo nie?), betujem, je to toho dost co ma odcalluje, a atm by bom mal byt popredu

Turn: ($1.44) 9Obrázok (3 players)
SB checks, Hero bets $1.00, BTN raises to $2.84, SB folds, Hero calls $1.84
na jeho all in mi doslo ze ma 9x, dufam ze nie full house, mam vcelku 12 outov, HEM tvrdi 30% equity
musim callnut 1,84 aby som hral o pot 7,16$, takze 25% odds, v rychlosti som ratal 2 k 7 stale mi vychadzali ok cisla tak som to callol
edit: 14 outov, hraje mi i 2x J, a mne ta moja matika nesedela s HEM equity ale hovoril som si ze najskor sa ja mylim, teraz to uz sed


Spoiler:
River: ($7.12) KObrázok (2 players)

Final Pot: $7.12
BTN shows 9Obrázok AObrázok
Hero wins $6.69
(Rake: $0.43)


dik
Cya Sad
Naposledy upravil SadPraetor dňa 23 Feb 2010 01:22, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Riddlah 23 Feb 2010 00:47

moj skromny nazor

1.ruka

to JTs by si mohol raisnut, kvoli vyske multiway potu, napr. na 3bb, takmer nikto ti nezlozi cize budes mat multiway pot akurat vacsi, co asi nieje dobre zhladiska potcontrol ale mozes do takeho potu betovat viacej, a hraci sa s nimi tazsie lucit

ja by som urcite reraisoval flop, bud poriadny bet, 3 nasobok toho co tam dal ten MP, nitov range tam toho na tom flope moc netrafia mozno TJs, T9s pochybujem zeby limpoval KTs alebo ATs z utg, pravdepodobne si bude uvedomovat ze ruka ako ATs sa nehra dobre multiway, plus rozhoduju sa hraci za tebou este teda kvoli tomu raisu a ten flop je drawy a nechces im davat ziadne karty zadarmo, ci do flash alebo straight drawu

2.ruka

pokial sa zacne blaznit tak AQ je dobry push, kludne ako tie KK tam mohol maj aj K8o

3.ruka

do not have idea :D
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 23 Feb 2010 01:20

Riddlah napísal:moj skromny nazor



2.ruka

pokial sa zacne blaznit tak AQ je dobry push, kludne ako tie KK tam mohol maj aj K8o



aku range na all in s nim by si ty zvolil?
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Riddlah 23 Feb 2010 09:29

ja som bojazlivy hrac asi JJ+, AQ+, v jednom videu som vsak videl ze proti takym maniakom je dobre pokusit sa staknut od 99+
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!