Sad's "learn as you go"

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 26 Dec 2009 23:47

Zdravim, rozhodol som sa pre zalozenie "blogu"

prvym dovodom je ze komunita na pp.sk je podla mojho nazoru velmi dobra, ludia su aktivny, snazia sa diskutovat, a tiez priemerny vek i IQ vyzera byt vysoke, takze drviva vecsina prispevkov su na urovni, konstruktivna snazi sa pomoct. Po asi pol roka poctiveho pozorovania a par prispevkov, som sa odhodlal byt viac aktivny. A i hraci ktory hraju uz na peknych limitoch :poklona: nemaju problem diskutovat ruky z NL10. Dufam ze vypocutim nazorov a rad od inych sa moja hra zlepsi...

druhym dovodom je ze ak chcem v pokri nieco dokazat (a nie len byt vikendovym hracom) budem musiet zacat tvrdo makat na sebe, "blog" sa mi zda byt dobrym motivujucim (i ked kusok pridava na strese ) prostriedkom, musim sa prezentovat, a teda hadam pomoze aby som zacal hrat poriadne objemy ruk, a zlepsil svoju hru, a aky je lepsi cas si robit naivne predsavzatia nez na prelome rokov :D

tak dufam ze sa mi podari mat posty na slusnej urovni, i ked postovat ruky ktore som pokaslal aby ma ostatni zjazdili :vyprask: bude vyzadovat urcite odhodlanie

par slov k mojmu stylu pisania, nepouzivam diakritiku (bite me), obcas moj styl moze byt neprehladny (budem sa snazit)a velmi obsirny, smajlik iba sem tam, a tiez velmi rad vkladam urcite myslienky do zatvoriek (taka poznamka rozvijajuca co hovorim :D ), a ak nieco napisem gramaticky zle, tak sa stane, tiez nie ste dokonaly

pouzivam HM cracknutu verziu 1.05 v pohode mi to zatial importuje ruky z IPK, z Titan pokru ( i ked iba dolarove stoly) takze zatial neplanujem kupovat, i ked ma to asi neminie

takze o mne - 22 rokov, student/pracujuci (este sa uvidi, pomerne komplikovany pribeh) VSE Praha
mimo pokru knihy, filmy, nejaka ta pc hra, a samozrejme zajst s kamaratmi na jedno (sak som vychodnar)

The story is
S pokrom som sa zoznamil na strednej, 5card draw, ale nic vyznamne. Druhe nase rande nastalo v marci 2009, ked kamarat spomenul, tak som skusil, Wikipedia pomohla sa naucit pravidla holdemu, a kamarat poskytol prvu strategiu "hraj iba vysoke karty od T hore...". Cuduj sa svete i s touto strategiou som bol schopny uhrat ITM na freeroloch. Nastalo pochopenie ze ide o ovela komplexnejsiu hru, google pomohol zohnat par knih v pdf od Sklanskeho a Harringtona, a zacalo sa studium. Pochopil som par veci, hra sa zlepsila. Maj a jun som stravil na 10€ Freeroloch na PokerGalaxy, kde som uhral nieco cez 20€ (30$) ktore som premiestnil na PS. Tam som skusal trosku MTT, ale moc to neslo, kopec hracov, i ked nejake to ITM sa podarilo. Zacal som hrat cash game NL2, kde som doteraz (cash game, nie limit). Na PokerGalaxy som este uhral raz 20€ a tie som znovu preniesol na PS. Od polovice jula som hraval cash game NL2 asi do zaciatku septembra. Z vlozenych 60$ som asi za 25k ruk zrobil 170$, kde som isiel na NL5, tam som odohral asi 10k ruk (moja verzia HM mi neimportuje ruky z PS, ale mam ich ulozene) Koncom septembra som sa rozhodol ze zmenim hernu na Titan Poker. Dobre referencie, hovori sa ze slusna premavka, nejake tie bonusy, a tiez som vyuzil moznost yourpokercash.com, a dostal som od nich 50$ na posilnenie BR :) . Nez som presiel na TP tak som mal odohratych asi 45k ruk vsetko na Full ring stoloch

Titan Poker sa nakoniec neukazal az taka zlata bana ako sa zdalo ked som si ho zvolil. Hra na full ring je strasne tight, fishky sa najdu, ale iba sem tam, staty v style 7/2/2 by vas tu neprekvapili, a tiez full ringy boli oblubene u hracov shortstack strategy, takze to bolo dost o hubu. Vlazne zaciatky, potom som chytil heater, no koncom novembra som dostal moj prvy dowswing 8-) . Hraval som najprv na NL4, az mi to BR dovolil tak som si skusil NL10

NL4

Obrázok



NL10

Obrázok



dokopy

Obrázok



Staty

Obrázok

za ten steal sa hambin, no za 3 betom si stojim, asi nic viac sa kritizovat neda (vy urcite najdete, ale zas az tak mimo tie staty nie su)


Na NL10 som odohral len asi 5k ruk, hned ako sa prestalo darit, a nedokazal som dat dokopy 3 ci 4 winning sessions tak som okamzite isiel naspet na NL4, chvilku som obmedzil hranie, a kolisal okolo breakeven
Potom prisla skola a ja som cely december nehral.

Znovu som sa do toho pustil az okolo 20.12. Rozhodol som sa presedlat na 6max, co samozrejme so sebou prinasa uplne iny styl, ovela agresivnejsiu hru. Nastudoval som si teda nieco, pozrel par videi z deuces cracked, a pustil som sa do toho. Hoci mam BR na NL10, svoje skolne som sa rozhodol zaplatit na NL4 :P . Kvoli sviatkom som odohral iba 1000 ruk, co je sice mala vzorka, no je to uz dost na prve zhodnotenie, a myslim si ze to celkom ide... po 700 rukach som bol 2 BI v pluse (to som sa uz rozhodoval sem napisat, no chcel som uhrat 1k objem), no potom som zazil hodne nepeknu session a za 100 ruk padol na 0 (KK vs AA, 3 poty proti fish ktora zazracne trafila na river, set/gutshot/druhy par, a potom jeden nepekny spot A2 vs AK ktory planujem postnut). No nastastie som to dnes znovu vsetko vyhral :Yahoo!: a mam i ten 1k objem tak pisem... :P

(dufam ze tie obrazky sa podarili)

6max

Obrázok


Staty

Obrázok

+squeeze 10%

vcelku si myslim ze asi mam predstavu co na tej 6max robit, ale badam este hodne spotov kde robim chyby, najme prehnana agresivita sem tam, CBETujem kde nemam, obcas sa lapim do pasce (slowplay je narodnym sportom na titane), a asi najviac chcem pracovat na tom kde tahat value

takze do buducna, nacvicit tu 6max hru, asi po objeme 10k na NL4 presedlat na NL10, a zacat znovu splhat hore, k tomu studium studium a studium, a byt viac aktivny na fore, a udrzat blog up to date...
na najblizsi rok si nedavam ziadne predsavzatia v style do leta byt na NL50, a uhrat tolko a tolko... No chcel by som kazdy mesiac uhrat aspon 20k ruk, to by na uvod slo, no ovela radsej by som videl cisla nad 30k (ked tuto vetu citam znovu tak mi to pripada naivne, pri mojej doterajsej hre, ale holt snivat sa musi :crazy: )

Cya Sad

P.S. nejake tie ruky planujem postnut zajtra, uz je pekne neskoro
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 27 Dec 2009 00:08

vitaj a GL

SadPraetor napísal:Staty

Obrázok

za ten steal sa hambin, no za 3 betom si stojim, asi nic viac sa kritizovat neda (vy urcite najdete, ale zas az tak mimo tie staty nie su)


18/4/ats 10/3b 1.9/flop cbet 88% si si isty? :) ak sa chces zlepsovat tak odporucam vymenit "no za 3 betom si stojim, asi nic viac sa kritizovat neda" za "na co by som sa mal zamerat a ktore leaky mam zacat odstranovat najskor" a vsetko bude fajn :)

SadPraetor napísal:vcelku si myslim ze asi mam predstavu co na tej 6max robit


stastny to clovek :)

v kazdom pripade postuj ruky a nezabudni pridavat na hracov ready (staty), prip. s komentarom ake boli tvoje myslienkove pochody v tej konkretnej ruke - to ti pomoze najviac

:gl:
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 27 Dec 2009 12:07

horsey pozeras staty na full ring :P , a ked tam mas shortstackov ktorych PFR je do 4, tvoja 3bet range nebude 8, steal je slaby to vidim i ja, CBET (ake je podla teba ok cislo?) je vysoky lebo su tight, a plno hracov hra fit or fold, proste podmienky na tychto limitoch na titane a styl hry

ale to je minulost, trochu nizsie je uz 6max hra, ktoru planujem hravat odteraz, na to ma zaujimaju vase nazory, myslienku "ze mam asi predstavu co robit" znamena ze mam predstavu (take tie hrube obrysy ze AA asi treba 3betovat a pod) a nie ze aj viem co robit a ze to robim


no nejake ruky z poslednych dni, dost tazko sa mi vybera, co by mohlo byt take zaujimave, a vhodne postovat, ale hadam aspon nieco, moje opisy pokrovych myslienkovych procesov nemusia byt na najvyssej urovni,

Najaky ten set

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 442721
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

BB: $4.00
UTG: $5.08 22/10/0 3bet / 2 agg 67ruk
CO: $5.70
BTN: $5.55
Hero (SB): $5.41

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with 7Obrázok 7Obrázok
UTG raises to $0.16, 1 fold, BTN calls $0.16, Hero calls $0.16, BB calls $0.16
call na set

Flop: ($0.64) AObrázok 6Obrázok 7Obrázok (4 players)
Hero checks, BB checks, UTG bets $0.40, BTN calls $0.40, Hero raises to $2.24, BB folds, UTG folds, BTN folds
mam za sebou 3 hracov, neverim ze niekto nebetne, board je koordinovany, chcem check raise, akurat rozmyslam ci som nemal betnut menej, ci by sa este niekto nezviezol jednu street


Final Pot: $1.84
Hero wins $1.72
(Rake: $0.12)



Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 442722
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $5.00
UTG: $7.29
MP: $3.01
CO: $3.47 16ruk nic moc 13/6
BTN: $6.05 24/12/7 3bet/ 1,2 agg videl som ho parkrat callovat flop/turn, ale fold na river bet 50 ruk
SB: $5.00

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with 7Obrázok 7Obrázok
1 fold, MP raises to $0.08, CO calls $0.08, BTN calls $0.08, 1 fold, Hero calls $0.08
call na set

Flop: ($0.32) 9Obrázok 3Obrázok 7Obrázok (4 players)
Hero checks, MP bets $0.17, CO folds, BTN raises to $0.40, Hero calls $0.40, MP folds
flopu sa az tak nebojim, tak chcem check call, s tym ze turn uz lead

Turn: ($1.29) KObrázok (2 players)
Hero bets $0.65, BTN calls $0.65
no turn zvyknem uz betovat, no teraz si uvedomujem ze toho krala by sa mohol zlaknut, v podstat sa pytam aku liniu zvolit aby som z neho vytiahol najviac? check turn, nech skusi betovat? check raise/call, na river bet?

River: ($2.59) 4Obrázok (2 players)
Hero bets $1.36, BTN folds

Final Pot: $2.59
Hero wins $2.44
(Rake: $0.15)


Zapeklita situace

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 442727
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

MP: $3.74
CO: $8.10
BTN: $5.05 17/14/6 3bet/ 0,6agg/ 19 steal /29 WTSD / 40 W$SD/ 180 ruk,
mal som ho tuto session na 3 zo 4 stoloch, na dvoch mal poziciu on na mna na jednom ja na neho, sedeli sme vedla seba, videl ma bluffovat na scare kartu na river, videl ze CBETujem aj ked ma netrafi dost casto, rad ma raisoval na flope, na co som dost casto zahodil, silne ruky ale slowplayoval, nechaval betovat mna, turn a river aktivita nic moc, a vcelku si myslim ze ma pokladal za blaznivu fish


Hero (SB): $5.00
BB: $5.23
UTG: $9.15

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with AObrázok AObrázok
3 folds, BTN raises to $0.12, Hero raises to $0.38, 1 fold, BTN calls $0.26
OOP, tusim som betol pot


Flop: ($0.76) KObrázok AObrázok 3Obrázok (2 players)
Hero bets $0.42, BTN calls $0.42
CBETujem ako blazon, tak to robim i na tomto flope ked ma trafilo, pol potu az 2/3 je u mna standart, flop je aj vcelku koordinovany AK a dve spady, tak som mohol asi betnut viac


Turn: ($1.60) TObrázok (2 players)
Hero bets $0.92, BTN raises to $2.22, Hero calls $1.30
tu som sa zastavil na chvilku, rad ma reraisoval na flop CBET, no silne ruky slowplay, na nejaky nizky flush so suited connectors ktory by si chcel chranit ho nedavam, s tym nezvykol stealovat (skor vysoke karty), a s tym by asi nepreliezol cez moj preflop reraise, moznost je cosi vysoke, napr QJ straight, ale kombinacie od setu hore som ho videl callovat nie reraisovat, callujem s tym ze mam outy, spade a sparovany board, a tiez ze takato aktivita mi u neho nedava zmysel


River: ($6.04) 7Obrázok (2 players)
Hero checks, BTN bets $2.01, Hero calls $1.98 all in
tu mi doslo ze som commited, to ze ma ten straight mu verim na 50%, mozne su i ine karty, checkujem s tym ze so skripajucimi zubami callujem jeho all in


Final Pot: $10.00
BTN shows QObrázok AObrázok
BTN wins $0.02
Hero wins $9.38
(Rake: $0.60)
trosicku na slepo, ale tato ruka si asi zasluzi nejaku tu kritiku tak do toho



Pokracovanie

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 4 players - View hand 442726
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (SB): $6.96
BB: $4.42 ten isty hrac co v predchadzajucej hre AA vs AQ, iny stol, ruka takmer hned po tom
CO: $5.47 27/9/0/ 0,88agg 102 ruk, fish ktora je schopna odcallovat s bottom pairom flop i turn bet, a na river zrobit set, flop ani turn nie je aktivna, ale bet na river je vzdy value bet
BTN: $5.54

Pre Flop: ($0.00) Hero is SB with 3Obrázok 3Obrázok
CO calls $0, 1 fold, Hero raises to $0.14, BB calls $0.14, CO calls $0.14
skor taky automaticky pokus o steal, mohol som 5bb, BB je tight, CO je schopny callovat, z potu ho nevytlacim, ak trafil hocico, planujem tak CBET, a vzdat to, nechcem robit teda pot moc velky


Flop: ($0.42) 3Obrázok 8Obrázok QObrázok (3 players)
Hero checks, BB bets $0.32, CO calls $0.32, Hero raises to $1.76, BB calls $1.44, CO folds
trafili sme set co je dobre, board je nekoordinovany, malo co nas tu bude callovat, tak checkujem, na bet som sa rozhodol reraise, to je u nas s BB tradicia, ale mohol som betnut menej, ved sa tam nie je coho sa bat (napadlo ma ci nema 88 na ruke) a mohol som ho akurat vystrasit

Turn: ($4.26) 4Obrázok (2 players)
Hero bets $2.56, BB calls $2.52 all in
ak callol taky silny raise na flope, callne i all in, ak ma overset tak smola, v pote mam polovicu stacku, ujst so setom na takom boarde sa uz nejak neda

River: ($9.30) 6Obrázok (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $9.30
BB shows AObrázok QObrázok
Hero wins $8.72
(Rake: $0.58)


Resteal

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 442734
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $5.00
UTG: $5.30
MP: $6.11
CO: $5.72
BTN: $5.21
SB: $8.25 46/7/0/1,71 agg/ 48 hands obuboval min raise

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with KObrázok 9Obrázok
4 folds, SB raises to $0.06, Hero raises to $0.16, SB calls $0.10
od neho neprekvapujuci min raise (vlastne to je iba 1,5bb), karty su dobre tak ho 3betujem, snad tu pusti

Flop: ($0.32) 6Obrázok JObrázok KObrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $0.28, SB calls $0.28
checkuje, trafili sme tak betujem, s niekym kto ma siroku range nie som v pote rad pridlho kadeco ho moze trafit

Turn: ($0.88) 4Obrázok (2 players)
SB bets $0.20, Hero calls $0.20
nemyslim zeby 4 nejak zmenila, ale uz zvazujem, ci ak bude silno betovat aj river tak to pustim, alebo check behind

River: ($1.28) 9Obrázok (2 players)
SB bets $0.20, Hero raises to $0.40, SB calls $0.20
druhy par, teraz viem ze som popredu, snad som mohol ho raisnut viac, mozno by doplatil, ako tu co najviac vytiahnut z neho v tejto ruke?

Final Pot: $2.08
SB shows KObrázok 2Obrázok
Hero wins $2.02
(Rake: $0.06)


Ked vas karty nemaju rady

Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 442736
The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

Hero (BB): $4.66
UTG: $4.49
CO: $4.99
BTN: $4.64
SB: $4.00 4ruky v historii, ziaden read

Pre Flop: ($0.00) Hero is BB with AObrázok 2Obrázok
3 folds, SB raises to $0.06, Hero raises to $0.16, SB calls $0.10
taky slabucky raise, suited A2 si priam ziada 3bet, najme ak sme SB vs BB

Flop: ($0.32) 2Obrázok AObrázok 3Obrázok (2 players)
SB bets $0.24, Hero raises to $1.12, SB calls $0.88
betuje ma, mam 2 pary, takmer urcite som popredu, tak raise

Turn: ($2.56) 7Obrázok (2 players)
SB checks, Hero bets $1.32, SB calls $1.32
stale by som mal byt lepsi, no po jeho calle mi doslo ze asi bude mat minimalne eso, set by snad uz aj poslal all in


River: ($5.20) 7Obrázok (2 players)
SB checks, Hero checks
tak sa to pokazilo, toto nevyhravam, davam ho na eso a lepsi kicker, a nemyslim zeby to foldol, tak checkujem


Final Pot: $5.20
SB shows AObrázok KObrázok
SB wins $4.93
(Rake: $0.27)
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 27 Dec 2009 13:12

1. 77

v pohode, random NL4 hrac ti na c/r nezlozi TP ani FD bez ohladu na betsizing

2. 77

asi by som sa to snazil dostat do allinu na flope, nakolko ked BTN raisuje cbet 4way tak asi nebude chciet foldovat a tvoj cold call na dry flope je hrozivy

tiez ak ma nieco ako 88/9x/TT-QQ/OESD, tak overkarta, ktora mu nepomoze, moze killnut akciu

3. AA

v prvom rade aky 3bet callovaci range davas 17/14? aky mal fold 3b? aky mu davas raisovaci range na turne?

4. 33

nie je dovod necbetovat ten flop, zaplatia 2p/TP/8x/9T/TJ/9J/99-JJ/mozno 44-77/mozno Ax

c/r vyzera ovela silnejsie a pochybujem, ze dostanes viac value z niecoho slabsieho ako TPGK na dalsich streets

5. K9s

pravdepodobne by som raisoval turn, jeho minlead vzhladom na jeho c/c na flope vyzera skor ako draw/TPWK type hand, s ktorou ti zaplati

ak raisujes for value, tak raisuj viac

6. A2s

na turne betuj viac, Ax ti zaplati, horsie ako TP aj tak nezaplati, river ok


inac nedavaj showdowny v rukach co pastujes, moze to ovplyvnovat :)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod nelz0n 27 Dec 2009 13:18

Hi :vitaj:
do fullringu sa nerozumiem, ale ked pozeram na tvoje 6max staty tak na malu vzorku vyzeraju celkom slusne, len sa divim ze za 18k ruk nl4 fullringu si nemal ziadny winrate. Nieje to sice ziadna velka vzorka ale na takom nizkom limite by to uz malo ukazat smer. Prave preto ze vyzeras kompetente tak rozmyslam kde moze byt chyba, mozno je to fakt tym titanom, tiez by ma porazilo ak by som mal hrat s bandou nitov a shortstackerov.

hlavne si vyries dobry room s rakebackom, pripadne chod na full tilt, cez nejaky offer tam dostanes HEM, rakeback a este aj deposit bonus, tym nic nemozes pokazit a kedykolvek sa mozes vratit ked budes chciet skusit nosebleed stakes, pripadne si este boostni roll cez pokerstrategy


btw ktora fakulta na vse ? na pp.sk su uz zastupcovia jednotky a trojky
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Mayday 27 Dec 2009 14:40

:vitaj:

zalozit si blog v ktorom ta mozme vsetci nelutostne rozoberat je urcite krok k zlepsovaniu svojej hry :)

par commentov odo mna:

tie staty na full ring vyzeraju byt vsetky fajn, az na vpip/pfr. vo vakuu mas nizky PFR, t.j. si malo agresivny pred flopom, co je velky velky leak. ked je vsak tak, ako vravis, ze si hral s bandou nitov a shortstackov, vtedy dava zmysel nizsie PFR aj 3bet (aj ked ci zrovna az tak nizke...) ale to by malo ist dole aj vpip. alebo myslis, ze callovat raise nitov je viac profitable ako byt sam pre flop raisor?

ukazem ti nieco, na co si casto spominaj ked budes hrat 6max :)

mam v databaze zhruba 250K ruk. limity od nl10 po nl200. a takto vyzeraju moje winnings s filtrom "did cold call = true" t.j. ked som dorovnaval pre flop raisera:

Obrázok

porovnaj si toto s mojimi historickymi winnings s filtrom "PFR = true" t.j. ze JA som pre flop raiser:

Obrázok

trosku rozdiel, co? toto je sila agresie pred flopom. mas iniciativu, mas kontrolu a ked hras dobre pozicne, bude to takto vyzerat aj u teba. teda ten druhy graf. ten prvy svedci o tom, ze hram pasivne post flop ale to uz je ina story.

k tvojim rukam:

1: (77)
c/raise je fajn v multiway pote ale v tomto spote a na tomto limite by som to asi radsej donkol. dockas sa mozno viacerych callerov, pripadne ti to niekto raisne a ty to tam mozem krasne nasypat cele hned na flop a obvykle crushujes superove eso, two pair alebo si favorit proti nejakemu draw. ale c/raise je tiez fajn. aj raise size je gut IMO.

2: c/call je tu dobra volba, kedze flop netrafil velku cast superovho range-u. turn by som volil zrejme c/raise, dat superovi sancu vyuzit K ako scarecard, pripadne ju trafit. c/raise na taku sumu, aby si to tam mohol nasypat na riveri, myslim, ze akekolvek K ti to zaplati na tych limitoch a niekedy aj zvlastnejsie ruky. ked ti foldne na c/raise, tak si z neho uz aj tak dostal maximum value.

3. toto IMO zapeklite nie je. preflop aj flop je standard. akurat by som mozno na flope betoval viacej. na turne si uz committed, takze mu to tam daj uz cele. nebodaj planujes c/fold river? mas nuts, to je jedno, ze dosla najhorsia karta v decku na turn, mas top set a to sa nesklada takmer nikdy a uz vobec nie na nl4. proste ship it.

4. toto urcite cbetuj. totiz pozri sa na to takto: raisujes a mas vysoky cbet% t.j. cbetujes zrejme vsetok svoj air na takychto suchych boardoch. zrazu c/raise na supera krici MONSTER! niezeby sme cakali, ze to super na nl4 pochopi, ale neni na skodu takto zmyslat aj na nizsich limitoch. totiz s cim ta moze callovat? obv vyssie sety mozno AQ (ak je skor pasivny pre flop) ci KQ, QJ a tu uz pomaly koncime. mozno sa vyskytne Q8 v jeho range. turn sa uz hra sam, ked dorovnal taku silnu liniu na flope, tak blank turn callne tiez. gg.

5. ked nevieme o superovi nic, tak ta linia je dobra, akurat by som raisoval viac na river. ked je pasivny, zvolil by som liniu bet/bet/bet, ked je agresivny a ma vo zvyku kradnut poty na turne, ked ukazes slabost, tak by som to zahral ako ty, v ramci pot control, kedze nemame obzvlast sexy kicker. river samozrejme tento problem riesi a ideme so superom do valuetownu.

posledna ruka: betuj viacej na turne, ako horsey spominal. Ax ti to zaplati. river ti skazil ruku, takze jasny check a asi aj c/fold.

gl pri stoloch a pozri si v hmanageri tvoje vlastne staty, ktore som ti ukazoval z mojej databazy :)
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 27 Dec 2009 15:08

Mayday napísal:2: c/call je tu dobra volba, kedze flop netrafil velku cast superovho range-u. turn by som volil zrejme c/raise, dat superovi sancu vyuzit K ako scarecard, pripadne ju trafit. c/raise na taku sumu, aby si to tam mohol nasypat na riveri, myslim, ze akekolvek K ti to zaplati na tych limitoch a niekedy aj zvlastnejsie ruky. ked ti foldne na c/raise, tak si z neho uz aj tak dostal maximum value.


"flop netrafil velku cast superovho range-u" a raise cbet 4way does not compute

to akoze bluffraisuje do 3 ludi s air na NL4? :) tam ma minimalne TP, s ktorym sa happy stackne na flope
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Mayday 27 Dec 2009 15:16

ved v tej ruke ma hero predsa set
Mayday
 
Príspevky: 1148
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 31 krát/24 krát
Karma: 14

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod Horsey7 27 Dec 2009 15:20

tak super snad nie je hero :)

cize si to myslel tak, ze BTN raisuje lebo na tomto flope nikoho netriafa a ocakava, ze mu ten bluff 4way vyjde? :)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Sad's "learn as you go"

Odoslaťod SadPraetor 27 Dec 2009 16:16

Horsey7 napísal:
3. AA

v prvom rade aky 3bet callovaci range davas 17/14? aky mal fold 3b? aky mu davas raisovaci range na turne?



fold to 3bet mal 0, ale myslim zeby calloval 3bet s asi 77-QQ (predpoklad je KK, AA 4bet/ship) AK, AQ, AJ a KQ moc nie, cize vcelku tight
sedeli sme na hromadke na 3 stoloch, takze sme mali cosi odohrate v style BTN/SB/BB
na flope rad raisoval moj CBET, ale tu range by som odhadol na middle/top pair, pairy niekde medzi nimi, overpair, cokolvek lepsie proste call, call, call, slowplay
ak som bol v pozicii ja tak check/fold, obcas call flop ak bol drawy board
na turne ma nikdy doteraz tak nereraisol, nikdy doteraz nebol taky agresivny, preto mi to nesedelo, a tazko povedat aky bol jeho range ked takuto akciu som od neho videl jeden jediny raz, ale straight s QJ by calloval, calloval, mozem tu pisat veci ako ze si chcel hranit nejake 2 pary, set a pod, ale to by sa mu vobec nepodobalo
Horsey7 napísal:
inac nedavaj showdowny v rukach co pastujes, moze to ovplyvnovat :)


budem davat spoilery vyhovuje?


Mayday napísal:
tie staty na full ring vyzeraju byt vsetky fajn, az na vpip/pfr. vo vakuu mas nizky PFR, t.j. si malo agresivny pred flopom, co je velky velky leak. ked je vsak tak, ako vravis, ze si hral s bandou nitov a shortstackov, vtedy dava zmysel nizsie PFR aj 3bet (aj ked ci zrovna az tak nizke...) ale to by malo ist dole aj vpip. alebo myslis, ze callovat raise nitov je viac profitable ako byt sam pre flop raisor?



nejak moc sa neraisovalo, dalo sa i kludne limpnut, pripadne limp/fold, taky ten limp sa dal skusat, na karty v style QT/KJ/QJ niekde z middle, s takymi kartami v takej pozicii sa mi moc raisovat nechcelo
ale vcelku mate pravdu ze pred flopom kusocek viac aggressive treba byt, i ked teraz badam ze to s CBETmi obcas prehanam

nelz0n napísal:btw ktora fakulta na vse ? na pp.sk su uz zastupcovia jednotky a trojky


prva
Obrázok používateľa
SadPraetor
 
Príspevky: 114
Založený: Apr 2009
Poďakoval/li: 1 krát/7 krát
Karma: 6

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!