Scarmaker's Grinder's Diary

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod TomMolivan 27 Dec 2009 04:27

Tááákže, kedže tu máme koniec roka, bolo by hádam aj na čase zhrnúť, čo v súvislosti s pokrom tento rok priniesol, no predtým sa chcem venovať hlavne posledným 2-3 mesiacom.

Uvažujem, ako by som na tom asi dneska bol, keby som si v jeden náhodný septembrový deň nenašiel vo svojej mailovke poštu od Pokerstrategy.com, v ktorej stálo, že som bol náhodne vyžrebovaný a mám právo na ďalších instant free $50 výlučne pre herňu Titan Poker + ďalších $100 po nahratí vcelku prijateľného počtu bodov.

Keď free, tak free, povedal som si a bral som to ako slušnú šancu začať zase singláčiť, kedže všetky moje predošlé pokusy o návrat k úspešnému aprílovému ťaženiu zlyhaly, a ja som nemal akosi motiváciu to znova skúšať. Predsalen, keď človek môže len získať, tak sa hrá lepšie. Singláčenie však akosi opäť nevychádzalo a tak som si zo zúfalsta za posledné chcetáky zapol raz v noci $15 freeze a sotva som sa dostal ITM. Dôležité však bolo, že som tam vďaka tomu mal aspoň niečo, vďaka čomu som mohol hrať turnaj s názvom "Klobása" a vyhrať ju dva krát v po sebe, čo dávalo priestor na môj ďalší plán. 5$ DoNy.

Najprv to išlo veľmi pomaličky a ústrachane, no začal som ako-tak opäť multitablovať... len naozaj pár session do týždňa po 8 stolov, potom 9, potom 10 a čuduj sa svete, ono to vychádzalo! Od novembra som to už rozbehol naplno a clearoval si kombináciu no deposit, first deposit bonusu a VIP programu, čo mi celkovo dávalo takmer 53% rakeback.

TITAN POKER:
Nakoniec som už začal hrávať 2-3 sessiony denne po 13-15 stolov a medzi $5 DoNy som začal pridávať aj $10. Väčšinou to vyzeralo tak, že k 9x $5 som si pustil 4-5 desiatkových, aby som čo najviac urýchlil clearovanie, no a pred asi dvomi týždňami som konečne zavŕšil svoje ťaženie poslednou úspešnou session.

Odohraných DONov: 557
Rakeback: 53%
ROI: 6%
Profit (s RB): 310$

K tomu som dokázal ešte vychytať nejaké dvociferné sumy na rôznych Titanovských VIP a New Depositors Freerolloch + už spomínané výhry na Klobáskach, čo mi dokopy pridalo ďalších približne $250, takže dokopy som bol z Titanu v pluse viac než 550 dolárov. Myšlienka kombinovať NDB, FDP a VIP program mi prišla ako celkom zaujímavý spôsob získania adekvátneho rakebecku a tak som sa po nejakých poobzeral.


TONY G POKER:
Táto herňa bola krátkou, rýchlou, no hlavne veľmi milou zastávkou pri mojich potulkách grindsvetom. Na možnosť vybrať instant $30 free stačilo nahrať $35 raku a presne také množstvo bolo treba nahrať aj na získanie prvých $5 z FDP. Inými slovami, za $35 rake, $35 bonus = 100% rakeback. Samozrejme, 35 dolárov človek nagrindí rýchlo, takže už po dvoch dňoch bolo po všetkom. Dôležité však je, že som sa ako new depositor mohol účastniť VIP turnaja, ktorý hráva aj samotný Tony G, na ktorého je tu vypísaná bounty $300. Tonyho som síce schmatnúť nestihol (došiel som na jeho stôl krátko po tom, ako vypadol), no podarilo sa mi uhrať štvrté miesto, za ktoré bol môj bankroll obohatený o 105$

Odohraných DONov: 59
Rakeback: 100%
ROI: 2%
Profit (s RB): 20$

Po Tony G Pokri som si našiel ešte jednu herňu fungujúcu na podobnom princípe, kde som trávil posledný týždeň a kde dokonca stačilo nahrať $100 rake na to, aby človek dostal od herne $110. Takže 110% RB FTW! Bohužiaľ, kvôli kope sick sessions som ani s takýmto monster rakebackom nedokázal byť na singláčoch profitabilný.

BET N GO POKER:

Odohraných DONov: 116
Rakeback: 110% ROI: 4%
Profit (s RB): -18$

Treba ale povedať, že posledných $25 som namiesto DoNov vyrakoval hraním mojej novej lásky, 6-handed PLO 20 (:D), na ktorej som bol plusový $55 a ešte som trhol $25 v jednom MTT, takže aj z tejto herne som vyberal viac peňazí, než som sem vkladal :)


Mojím najnovším pôsobiskom sa stala herňa VC Poker, ktorá má snáď najlepší first deposit bonus a kde som dnes uskutočnil full deposit $600. Spolu s VIP programom by mal rakeback presahovať 75%. Mám za sebou prvý hrací deň v tejto herni s úspechy na oboch frontoch (aj DoNy aj PLO) s profitom takmer $40. Ešte však nechcem predbiehať, kedže posledné dni chodím spávať, keď ostatní vstávajú a dovtedy sa na cash game, obzvlásť v PLO môže stať čokoľvek :)

Ešte som chcel slovíčko k live turnajom, ktorých som síce moc neuhral za posledné dva-tri mesiace, no boli o to pamätnejšie :) Za zmienku určite stojí jeden z prvých turnajov CPL, kde som mal tú možnosť prvý krát hrať s Masurom, vedľa ktorého som sedel takmer celý čas. V tomto turnaji som zobral tuším 95€. Nedávno som taktiež po prvý krát zavítal do nového Milion Clubu, kde sa hral 20€ double chance freeze a z ktorého som odchádzal o ďalších 160€ bohatší :)

No a zlatým klincom tohto blogu je moja 3-handed 1€/2€ cash game z minulého týždňa práve v Milion Clube. Nedá sa nečinne pozerať, ako sa dvaja ožratí penzisti oberajú o peniaze bez toho, aby som z toho niečo mal a tak som si na chvíľku prisadol. Stakol som sa s kamošmi, lebo predsalen, nech človek hrá voči akejkoľvek rybe, sick suck outy môžu prísť kedykoľvek. Každopádne, z 50€ buy-inu som cashoutoval 190€, čo pre mňa činilo profit rovný 84€ a možnosť pochváliť sa, že som hral NL200... v euráčoch :D smile smile

Toľko moje posledné tri pokrové mesiace :) Dúfam, že tie vaše boli ešte úspešnejšie ako tie moje. Ak áno, tak prajem, aby boli tie nasledujúce ešte úspešnejšie a ak nie, tak prajem to isté :P

Scar! :gl:
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod yegon 27 Dec 2009 06:29

Super a nech sa dari!

V prvom rade by si mal nieco spravit so spankovym rezimom. DUCY? ;)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod TomMolivan 27 Dec 2009 13:32

Nope, IDCY.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod yegon 27 Dec 2009 15:34

od TomMolivan Ne Dec 27, 2009 3:27 am

o tomto case by uz ludia mali spat obv :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod TomMolivan 27 Dec 2009 19:56

šak nech si spia :D :Bravo:
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod TomMolivan 31 Dec 2009 10:37

To hééééj spať.... určite :D Keby som dneska spal, tak by som nemal tento screenshot :)
Obrázok
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod Chlpo1989 31 Dec 2009 11:22

Gratz...co to bolo za turnaj (to ze je 5000 garant vidim :D )?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod TomMolivan 31 Dec 2009 14:45

Nevidíš, elbo je to 500 :D 3$ rebuy, 102 entrants
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod Chlpo1989 31 Dec 2009 14:46

TomMolivan napísal:Nevidíš, elbo je to 500 :D 3$ rebuy, 102 entrants

lol to som sa este zobudzal a mal som asi zalepene oci :D
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Scarmaker's Grinder's Diary

Odoslaťod TomMolivan 28 Sep 2010 23:38

Helou helou. :)

Končí nám September a ja, ako tak pozerám, som sem za celých 9 mesiacov nehodil ani bobok. Tak je snáď na čase čo
najstručnejšie (j, to je moja špecialita) týchto deväť mesiacov popísať a spomenúť všetko to pekné a škaredé, čo sa mi v pokri stalo.

Blog končí tým, ako som depositoval na VC Poker a pokračoval tam v mojom DoN ťažení. Dnes môžem hrdo a neskromne povedať, že Victor Chandler bol pre mňa zlatou baňou. Hneď prvý mesiac hrania som tam chytil môj zatiaľ sickest hot run a celkovo som mal
po odohraní 647 prevažne $5 double or nothing sng za toto obdobie neskutočné 10% ROI a spolu s takmer 80% RB môj profit na konci januára činil $623, čo bolo ubernuts.

Dobre motivovaný hot runom a taktiež nadchádzajúcou obrovskou double or nothing sit & go race pre celý iPoker som Vo februári
grindenie zaktívnil. Prvý týždeň som presedlal na BetFred a nastavil "mega grind lockdown" mód, čo sa v praxi prejavovalo tým,
že som poriadne ani nevyšiel z domu a hral 9-10 hodín denne. Výsledkom bolo 1,200 odohratých donov (áno, za jediný týždeň), no ROI nebolo až také priaznivé a tak som spolu s výťažkom z race skončil plusový "iba" $400. Podotýkam však, že týchto 1,200 donov som odohral hraním 18 stolov na starom 17 palcovom CRT monitore a mrznúcim lagujúcim softwarom, čo určite moju winrate negatívne ovplyvnilo. Na ďalší týždeň som sa vrátil späť na VC, kde mi ešte ostávalo doclearovať first deposit bonus. Nakoniec som tu odohral ešte 920 sng a február ukončil plusový $900. Väčšina z týchto peňazí šla na kúpu nového PC, samozrejme vrátane monitora, ktorým sa stalo 21,5" LCD.

Ďalšou zastávkou v mojej bonus whoring tour bol Chili Poker, no predtým, než som tam šiel som preflákal celý marec. Toto obodbie nebolo ničím zvláštne, stabilne som si grindil až som nagrindil dosť na vybratie bonusu a tak šupho s ďalšími +700$ niekam preč. Opäť som si užíval zarobené peniažky a viac než mesiac nehral... prakticky vôbec. To už sa dostávame k šiestemu mesiacu v roku - júnu, kedy veci prestávali byť až také ružové. Vlastne asi jediné, čo ma môže z tohto obdobia tešiť je akurát tak úspešne zvládnutá maturita :D. V júni som sa totiž rozhodol presedlať z full ringov na 6-maxy, pretože čo sa týka FR, tak na vyšších stakes na iPokri prakticky neexistuje traffic. Pustil som sa teda smelo do 10$-20$ 6-max DoNov na herni MyBet a aj keď som to nehral až tak zle, škaredý swing spôsobil, že som sa za celý jún-júl držal breakeven, a aj to iba vďaka monster rakebacku a viacerým MTT hitom. Povedal som si teda "stop 6-maxom", no namiesto toho, aby som sa vrátil k full ringom, som sa opäť iba tak flákal. Môžem sa však vyhovoriť na otrasný traffic, ktorý tradične v lete postihuje online poker a iPoker dvojnásobne. Hľadal som teda nejakú alternatívu, ako si v auguste opäť zarobiť nejaké peniažky pokrom. Zaujímavou, no riskantnou možnosťou sa ukázala herňa 24h Poker. Megagrindením super turbo sng sa tu dal dosiahnúť rake back presahujúci 100% a ja som si povedal, že to risknem. To som však netušíl, že môj 6-max downswing ešte stále nepokračuje a po prehre 500€ v priebehu troch dní som si vytiahol späť na účet aspoň ostávajúcich 350€.

Môj BR sa tak dostal k vcelku škaredým číslam, kedže som od mája pokrom nezarobil dokopy nič a za sebou som mal tento otrasný shot. Back to basics, povedal som si, šupol 250€ na iPokrovský Wi****m hill a vrátil sa koncom augusta späť k FR DoNom, ktoré sa na moje potešenie opäť dali hrať aj vo väčšom množstve naraz. Najbližších 30 dní som tak pod nickom SralDoLavora crushoval svoju kompetenciu a aj vďaka trafeniu jedného freerollu za $440 pred pár dňami sa mi podarilo byť plusový okolo $1000.

V týchto dňoch je to vlastne rok, čo som začal hrávať $5+ DoNy a moje stats za toto obdobie vyzerajú nasledovne:
$5: 4580 DoNs played with 4,42% ROI
$10: 1190 DoNs played with -0,43% ROI

Podotýkam, že toto sú stats z iPokru, kde je väčšie fee (10%) kompenzované rakebackom. V praxi to znamená, že moje ROI je ekvivaltné 10,42% resp. 5,57% hráča hrajúceho na P****Stars, s čím som vzhľadom na vzorku spokojný.

Najbližšie mám na pláne doclearovať zvyšok first deposit bonusu na Wi****m Hille. Pôvodne som to chcel stihnúť ešte teraz v septembri, no začala mi výška a nie je toľko času ani síl na grind. V októbri však určite zaberiem, kedže sa chystá aj DoN Race pre celý iPoker, aj keď po skúsenostiach z februára nepredpokladám, že by som tam hitol niečo veľké.

Toľko odomňa nateraz, čoskoro sa odomňa dočkáte ďalšieho dielu, ktorý, narozdiel od tohto, bude venovaný live pokru a najmä turnajom 100€ Mega-Deep Freeze v Poker23 a druhom otváracom 30€ freeze v HotRune.

GL, Scar! :gl:


Pre fanynky ešte foto na záver: :lol2:
Obrázok
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Ďalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!