Xaress Poker Blog

Píšte si svoj pokrový blog/denník a pomáhajte si s ostatnými hráčmi

Re: Xaress Poker Blog

Odoslaťod Xaress 10 Sep 2013 15:23

@ Matiapag
No, to ti neviem. Ako vedel by som si tam predstaviť otvárať možno ešte nejaké suited ruky, len potom čím väčší máš open, tým skôr sa dostaneš veľa krát do spotu, kedy nevieš čo na flope resp. v dnešnej dobe ti protihráč často bude callovať wide range a ty sa dostaneš do spotu kedy nevieš čo s danou rukou resp. otváraš range podobnú button a nemáš pozíciu, čiže musíš dostatočne poznať čo calluje súper, čo raisuje (a dnes často tých chuligánov 3betujú wider, keď je BvB situácia), tendencie súpera či folduje na Ahi, Khi boardoch, či floatuje veľa a givupuje turn alebo až river ako hrá draws atp. aby si mohol vykázať profit. A zbytočne sa dostať do spotu, kde musíš byť advanced v postflop playing tiež nieje optimálne, hlavne keď si OOP. Nemám to matematicky zrátane, koľko % musí foldnúť pre aby bol si dostatočne ziskový. (a keď už aj by si bol ziskový tým že ti preflop foldnú, tak stále sa treba pozrieť na spoty, keď ti calluje a nevieš čo s rukou a možno tam viacej stratíš ako keď uberieš troška na SB range ale to už je individuálne). Alebo sa mýlim?
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Re: Xaress Poker Blog

Odoslaťod Xaress 10 Sep 2013 15:31

@Kapor
BTN/CO je najziskovejšia pozícia, máš pozíciu a hráčom sa OOP bude hrať veľmi nekomfortne, či už ťa len dorovnajú alebo 3-betnú, tak či tak budú post flop OOP. A ak vieš, že ruka ich (takisto aj teba) trafí tak v 33%-tách prípadov resp. 1 z 3-och rúk tak môžeš post flop robiť čo uznáš za vhodné od textúry boardu, súpera, dynamiky pri stole a stále máš pozíciu. Dostanem sa aj k 3/4/5b ranges časom, lebo není to len tak naklikať ruky do equilabu a čakať na odozvu. :)
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Odoslaťod matiapag 10 Sep 2013 16:14

Oop sice som, ale mam za sebou iba jedneho villaina, a teda sanca, ze budeme hrat post flop je ovela mensia. Neni som si isty, ale aj ked si pozries tie dopredu spravene range v equilabe tak tiez su sb sirsie ako but a imo odjakživa som to takto hraval, akurat na sb v podstate nemam range ale hram tam čisto podla oponenta :)

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

Za tento príspevok od matiapag poďakovali :
Xaress
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Xaress Poker Blog

Odoslaťod Xaress 10 Sep 2013 16:19

No tam som to smeroval, samozrejme, že ak tam sedí 10/8 tak otváram 10/10 ale hore som postol viac menej proti random hráčovi pre predstavu. Takisto keď tam bude hrať nejaký solídny LAG tak ta range je iná.
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Odoslaťod matiapag 10 Sep 2013 16:57

No ja ked som to pisal tak este ten tvoj post som nevidel :) mas pravdu v podatate, BvB je ozaj specificka situacia a mne osobne sa to velmi dobre hra, najma ked som IP, lebo vela ludi este stale tie rozdiely nerobi a bude robit hrozne vela chyb uz preflop, nehovoriac o tom, ze postflop budu, ako si napisal, casto v tazkej pozicii so slabou rukou a nebudu si vediet, co si pocat. Tiez este som chcel len tak pridat, ze asi v ziadnej inej situacii nemam vacsi c/r flop, ako BvB :)))

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

Za tento príspevok od matiapag poďakovali :
Xaress
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Xaress Poker Blog

Odoslaťod yegon 10 Sep 2013 17:12

vsetko je to velmi podobne mojim opening rangom, teraz uz len s tym vela odohrat a zistit ci v niektorej pozicii nemas problem s urcitymi rukami a bud ich vypustit alebo pridat ine ak sa uz citis komfortne

imo je lepsie zacinat tighter a postupne pridavat ruky ked postflop skill vzrastie nez sa snazit nasilu hrat loose

co sa tyka SB tak ako bolo povedane je to velmi specificke, ja mam v hude stat "fold BB to SB steal" ak ho ma super pod 62% tak openujem zhruba range ako mas ty s 3xbb sizingom, ak ma nad 62% tak openujem s 2,5xBB sizingom cca 70% ruk a ak ma nad 70% tak openujem 100% ruk

dolezite ale je potom s tou sirokou open range postflop hrat tak, ze ak netrafim nieco fakt hratelne tak vsetko to co je mimo moj std sb open proste x/foldujem aby som si tu value co som spravil pf stealom neodprasil nejakymi heroprojektami postflop

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
Xaress
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Odoslaťod matiapag 10 Sep 2013 17:19

Slovne spojenie "heroprojekt postflop" si daj patentovat :lol:

Sent from my HTC One using Tapatalk 4
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Xaress Poker Blog

Odoslaťod Xaress 10 Sep 2013 20:28

Ďakujem vám za postrehy. Páči sa mi ta myšlienka resp. play s tým "fold BB to SB steal". Ak môžem sa opýtať máš to nejako prerátane alebo to je takto optimálne? Narážam na open<62% - SB range, 62-70- 70% rúk resp. relatívne niečo ako BTN range? a ak 70+ tak 100% ak som to správne pochopil.
Xaress
 
Príspevky: 466
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 41 krát/19 krát
Karma: 10

Re: Xaress Poker Blog

Odoslaťod yegon 10 Sep 2013 21:17

ked openujes SB na 3x tak riskujes 2,5bb na vyhru 1,5bb teda potrebujes aby to fungovalo

2,5 / (2,5+1,5) = 62,5%

cize ak niekto folduje viac tak ho beriem ako exploitovatelneho a budem openovat wide, navyse znizim sizing na 2,5BB aby to bolo este ziskovejsie, ak sa ale pohybuje blizko tejto hranice tak mu sem tam chcem aj foldnut aby som nevzbudil podozrenie, resp neshowdownol ruku ako 74o a nepovedal mu "hej prestan mi foldovat"

ak niekto ale folduje na 70+% tak uz ho beriem ako beznadejny pripad ktory to vobec nesleduje a bolo by skoda nevyuzit to naplno tak openujem 100%

Za tento príspevok od yegon poďakovali :
Xaress
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Xaress Poker Blog

Odoslaťod Zeltzn 11 Sep 2013 07:26

Určite by som zapojil suited gappery do UTG a MP range,aspon 2-3. Ďalej neviem ako ty, ale ja sa necítim komfortne otvárať 22-55 UTG a MP, často si one and DONE bez EQ a stále mozes mat menší set,ked ťa raisne na T72r. Proste meh imo. SB Určite by som otváral J9o-K9o,ďalej aspon o 2-3 komba Kxs a Qxs a určite by som ešte otváral viac 2gapperov.
PS: Som v škole, pisem to naslepo takmer,tak snáď to ma trochu zmysel
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Blogy

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!