4BETY light

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

4BETY light

Odoslaťod RunAway 19 Feb 2009 19:54

Čaute,pouzívate ich neikto? Ak áno proti akými hráčom? Myslím že 3 bety light sú už bežná vec ale moc nevidím nejaké tie 4bet lighty pf ,ja osobne ich používam proti hráčom ,ktorí ma často 3betujú pf a ak sa s nimi dostanem na showdownu a vidím handu typu A7o ,tak si už robím notes na týpka len vačšinou ak ich 4betnem light tak mi to tam natlačia celé a 1/4 BI je fuč,pokúšali ste sa už neikto 4betovať light OOP? a akú veľkosť 4betov volíte?
RunAway
 
Príspevky: 48
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 4BETY light

Odoslaťod yegon 19 Feb 2009 21:00

4bet light nie je zla vec ale ja zatial nenarazam prilis casto na superov ktori by 3betovali az tak vela ze by som im light 4 betmi isiel nejak velmi po krku. Navyse ak mi niekto kto ma na mna poziciu robi problemy tak si proste najdem iny stol.

pouzivam ich tak v priemere raz za 1-2 sessions proti hracom ktori jednak casto 3betuju (8+%) ale hlavne ktori casto 3betuju konkretne mna. Moj sizing je okolo 26BB. Light 4betujem v situacii BTN vs blinds, CO vs BTN alebo SB vs BB. Urcite castejsie 4betujem light OOP lebo v pozicii je viac ruk s ktorymi radsej zvolim call 3betu.

light 4bet je idealny pri hlbsich stackoch (150+BB) a v takej situacii uprednostnujem Ax handy kvoli card removal efektu - teda ak mam jedno eso ja tak je ovela menej kombinacii AK/AA ruk ktore moze mat super a jeho 3betting range je tym padom v priemere slabsia a moja fold equity naopak vyssia. Hlbka stackov navyse zuzuje superovu range s ktorou je ochotny ist allin pf.
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 4BETY light

Odoslaťod dzejkej 19 Feb 2009 21:23

Yegon to o5 raz vyborne napisal .. :)

No light 4bet sa moc nevidi hlavne u nas v podzemi, pretoze je malo light 3betterov :). Ja 4betnem light na NL25 priemerne asi raz za 2K ruk, lebo regularom, ktori 3betuju light a snazim vyhybat a duplom sa vyhybam situaciam, aby som bol OOP.

4bet light najma OOP alebo IP, ked s tou rukou netuzim hrat pot, lebo jej postflop hodnota je znacne nanic. Velkost staci mala, aby light 4betovanie nestalo vela. Superovi je jasne, ze tu sa hra o stack a dostat sa do all-inu 100BB deep nie je ziaden problem, takze si to netreba robit prilis drahym. Ja som vo videach cumel zvycajne na velkosti okolo 2.5x 3bet a podobne.

Ten card removal efekt je celkom fajn vec ako yegon spominal. Ono kopa hracov radsej 4betne light K4, A2 ako nejake 74o, pretoze aspon maju zaruceny o nieco slabsi 3betovaci range.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 4BETY light

Odoslaťod ferkan 19 Feb 2009 23:49

Tak tak yegon to dobre opisal. Ja 4betujem light trosku viac ako by sa patrilo asi preto ze som dost casto paranoidny voci 3betom :)

Este otazocka pre yegona: pouzil si uz niekedy 5bet push light ? :)
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: 4BETY light

Odoslaťod dzejkej 19 Feb 2009 23:53

ferkan napísal:Este otazocka pre yegona: pouzil si uz niekedy 5bet push light ? :)


Ja Ta pripravim na odpoved, aby si potom nebol prekvapeny ..

Samozrejme, ze pouzil. Yegon vie aj 7bet limpovat! 8-) :lol2:
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 4BETY light

Odoslaťod dzejkej 04 Mar 2009 17:34

Mam taku otazocku v 4betovaniu.

Co ak mame supera, ktory 3betuje dost ruk, najma ak je v pozici, no 5bet push u neho znamena uz take KK+ (extreme case :) ). Mame na ruke TT, JJ alebo aj QQ a on nas v pozicii 3betne.

Minimalne pre mna hrat take JJ OOP bez iniciativy nie je med lizat. Ma v tomto pripade 4bet/fold opodstatnenie? Vlastne to hrame ako 4bet bluff pricom si myslime, ze jeho 3betovaci range je dost siroky na to, aby sa nam to oplatilo. No zaroven toto su ruky, ktore mi pride, ze maju aj dobru postflop value.

Co s tym ak necalluje 4bet s nicim?

Co taktiez v situacii, ze uz 4bet aj vie callovat a robi tak s 99-QQ, AQ+ napr.?
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: 4BETY light

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 20:05

ferkan napísal:Tak tak yegon to dobre opisal. Ja 4betujem light trosku viac ako by sa patrilo asi preto ze som dost casto paranoidny voci 3betom :)

Este otazocka pre yegona: pouzil si uz niekedy 5bet push light ? :)


nie
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: 4BETY light

Odoslaťod yegon 04 Mar 2009 20:20

dzejkej napísal:Mam taku otazocku v 4betovaniu.

Co ak mame supera, ktory 3betuje dost ruk, najma ak je v pozici, no 5bet push u neho znamena uz take KK+ (extreme case :) ). Mame na ruke TT, JJ alebo aj QQ a on nas v pozicii 3betne.

Minimalne pre mna hrat take JJ OOP bez iniciativy nie je med lizat. Ma v tomto pripade 4bet/fold opodstatnenie? Vlastne to hrame ako 4bet bluff pricom si myslime, ze jeho 3betovaci range je dost siroky na to, aby sa nam to oplatilo. No zaroven toto su ruky, ktore mi pride, ze maju aj dobru postflop value.

Co s tym ak necalluje 4bet s nicim?

Co taktiez v situacii, ze uz 4bet aj vie callovat a robi tak s 99-QQ, AQ+ napr.?


velmi siroka tema a vela otazok a dnes uz som jeden roman napisal takze len v skratke par bodov

JJ sa neda bluff4betovat, ked 4betnes musis dorovnat push (100BB stacky)
hrat JJ OOP v 3betnutom pote proti neznamemu superovi bude zrejme -EV (100BB stacky) ak mas nejaku predstavu o superovej 3betting frekvencii a jeho hre po flope tak je to hratelne, stavil by som hlavne na to ze ludia v 3bet potoch nebarrelluju a ak bluffuju tak maximalne cbetnu flop a ak dorovnas budu pokracovat len so silnymi rukami
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73


Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!