[CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

[CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod yegon 23 Jún 2010 09:02

v NL50 diskusnej grupe planujeme rozobrat range na 3betovanie a cold callovanie z blindov proti late position stealom v cash games a chcel som to dat aj sem nech sa nazbiera viac nazorov a zdovodneni, tak postnite svoje range

situacia - hrame proti superom na ktorych mame 300+ ruk v databaze cize mame uz ake take statistiky
pre jednoduchost zredukujem situaciu na toto
super raisuje na BTN, SB fold a my sme na BB, stacky 100BB
nemame priamu historiu ani poznamky na supera, predpokladame ze bude hrat proti nam tak ako ukazuje jeho HUD, tym myslim ze nema zatial dovod adjustovat - rozsirovat 4b range a podobne

ake budu vase cold calling a 3betting range proti tymto typom superov
- VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 72, cbet flop 70, cbet turn 55
- VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 72, cbet flop 70, cbet turn 30
- VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 55, cbet flop 70, cbet turn 55
- VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 55, cbet flop 70, cbet turn 30

v zdovodneni range sa mozete rozpisat aj o svojich planoch po flope v pripade coldcallovania
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod Horsey7 23 Jún 2010 15:47

cize nepredpokladame, ze 4betuje light? BTN nas vnima ako std TAG-a cca 19/15-23/18 so std 3betom 5-8?
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod dzejkej 23 Jún 2010 15:59

Pri mojom momentalnom stave (rozumej unava a bolehlav) je nejake kompletne rozpisovanie a rozsiahla rozumna argumentacia nad moju uroven, ale tak aby som aspon rozbehol trosku nejaku diskusiu a skusil nieco malo vyblabotat k 3betovaniu.

Ak ma super vysoky f3bet, tak chceme 3betovat trash - idealne aspon nieco s removal efektom, aby bolo menej kombinacii ruk, ktore cez nas 4betne. Je vhodne zvolit ruky ako zle esa, kingov, offsuit broadways (QT, KT a podobne) a ak nam nic nechodi, tak kludne tam mozeme supnut aj nejaku totalnu hlupost a nebude to stratove.

Zo zaciatku by som proti takym hracom ani preflop monstre ne3betoval, pretoze nam tak casto folduje, ze viac value z nich dostaneme, ak callneme. Ked mu uz budeme robit dlhsie zle a zacne si to uvedomovat a zacne 4betovat viac, tak premium ruky do svojho range vlozime a vyberieme vsetok trash az na ten s dobrym removal efektom. Ak zacne callovat 3bety, tak sa vlastne zmeni na ten s nizsim f3bet a to je ina story :).

Ak nam niekto nerad folduje na BTN, tak valubetovaci range uz nemusi byt polarizovany a kludne tam mozu byt ruky ako AQ, AJ, KQ, TT a potom ruky ako napr. SC, s ktorymi vieme zobrat casto pot na scary flopoch ako Ahi, Khi a zaroven mame aj nejaku equity na barrelovanie.

Pokracovanie snad niekedy po slofiku :).

EDIT: Rada - mal by si davat specifickejsie otazky, lebo malokomu sa chce reagovat na nieco tak komplexne a preto sem ludia nepisu.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod mino_o 23 Jún 2010 16:58

Vsetky veci mozu byt ovplyvnene table dynamikou, ale tak vo vseobecnosti skusim. Beriem v uvahu nejaky normlany ATS cize tak 25-35%
Samozrejme vacsina 3bet range by bola ako bluff a na 4bet by som skladal. preflop stackovanie QQ+/AK mozno TT/JJ keby som vedel ze je tam unaho v rangi AQ.

-VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 72, cbet flop 70, cbet turn 55
-VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 72, cbet flop 70, cbet turn 30


3bet range by bola dost wide, obcas totalny trash, vacsina SC,QJo,T8s,JTo,Axo,K9s+,KTo+,QQ+
CC
Vela by som OOP necalloval, kedze vtom nevidim zatial nejak zmysel. Moja range by bola asi vsetky PP,ATo+,QJs,KQs
AK by som obcas 3betoval obcas callol, to iste pre ruky ako TT-JJ/QQ.
Pridal by som tam asi nejake suited esa raz za cas A3-A5s, A9s s umyslom c/r nejakych hitnutych draws.


- VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 55, cbet flop 70, cbet turn 55
- VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 55, cbet flop 70, cbet turn 30


3bet range
QJo+, KTs+, ATs+, JJ+ obcas nejake mensie SC(98s+), TT by bolo na hrane ale skor by to bol call.
CC
rovnaka ako hore.


Co sa tyka CC planov a fold to c/r statu tak by som obcas bluffoval na boardoch kde by som sa snazil preprezentovat sety a nejake draws(gambel), ktore by mi prili ze fakt nemoze velmi hitovat (sparovane, nejake velmi suche/drawy boardy). S hitnutym parom by som c/c flop a asi leadoval turn najma proti tomu 30%cbet turn, inak asi c/c turn.Pripadne c/r ak by sa otvorila nejaka draw/2pair. River by som plan nemal isiel by som podla pocitov :) a historie/velkosti betu
Naposledy upravil mino_o dňa 23 Jún 2010 18:49, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod yegon 23 Jún 2010 17:58

- kedze ide o std regulara tak predpokladame ze je positionally aware teda ATS okolo 35%
- nevieme s cim sa proti nam stackne pf ale kedze nemame history tak ocakavame QQ+/AK
- ako som napisal ziadna metagame/history teda neocakavame prilis casty 4bet, rozhodne nie na urovni ze by to nase 3b bluffy mohlo exploitovat - to uz by bolo po jeho adjuste a o tom teraz nehovorime - ide o situaciu kedy ho udrziavame v stave ze hra podla svojich stats

EDIT: Rada - mal by si davat specifickejsie otazky, lebo malokomu sa chce reagovat na nieco tak komplexne a preto sem ludia nepisu.


myslim ze aj takato diskusia moze byt prinosna

otazky:
nevidim zatial od nikoho ziadne rozlisenie nasej range v pripade ze ide o "one and done" hraca a agresivne barellujuceho supera - myslite tym ze nasa range pred flopom by mala byt proti obom rovnaka?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod mino_o 23 Jún 2010 18:42

To nie chcel som to tiez rozdelit, ale asi som uz zabudol pri toku myslienok :)
Urcite proti tomu double barellovaciemu hracovi by som calloval o nieco viac tight, sice dost vela jeho barellov bude air, lenze pozicna nevyhoda ma nuti skladat. Cize by som sa zameral hlavne na suited ruky
Obcasny call podla pocitu a stadia session by tam boli JTs+, KJs+
Vacsinou QJs+, KQs+, AJs+
Co sa tyka PP tak by som calloval 22-99 90% casu vsetky proti obom.

Plan ak by som hitol top par tak som ochotny platit 2 barelly a river budem riesit zas podla aktualneho boardu a vyvoja na stole pocas session. Skusal by som mozno obcasny donk kde by som mal v rangi air a midlepair+ ak by som zbadal ze obcas to nanho plati. S TPGK by som nechaval po river iniciativu jemu, draws by som asi c/r flop/turn.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod yegon 23 Jún 2010 23:40

Dnes sme to prebrali v NL50 grupe a dospeli sme k par veciam – tu su

VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 72, cbet flop 70, cbet turn 55

Ide o hráča, ktorý príliš často folduje na 3bet, túto skutočnosť chcem exploitovat tým, že ho budem 3bet bluffovať a value handy budem proti nemu flatcallovat preflop.

Jediná value z 3betu s AA proti takémuto hráčovi pochádza z prípadov keď callne AQ/KQs preflop a buď trafí flop ale spazzne a stackne sa ako bluff – to už ale predpokladá nejaký dôvod/history. To že môže mať KK a získali by sme celý jeho stack ak by sme 3betli je irelevantné, lebo tak isto by on získal náš stack ak by bola situácia opačná, čiže tým pre nás nevzniká dlhodobo žiaden profit.

Ďalšia vec je, že tento hráč často barrelluje, moja cold calling range by teda mala byť taká, aby som jednak mal dosť silnú c/r range a zároveň silnú bluffcatching range na flope. To môžem docieliť zaradením monstrov ako AA/KK/QQ, ktoré budem môct c/r na drawy flopoch for value alebo s nimi bez problemov bluffcatchovat 2-3 streets.

Je otázka či z calling range vypustiť 22-88, ktoré by sme proti tomuto typu hráča mohli hrať väčšinou len na set value lebo nám častým barrellovaním zabráni dostať sa na SD. Proti bežnému TAGovi s ATS 35% je call s malými pármi OOP stratová záležitosť čiže by sme ich mali foldnúť alebo 3betnúť. Proti tomuto typu hráča si tým ale nie som istý – často totiž dostaneme 2 barrelly aj z jeho air rúk, čiže fakt že má širokú range a nestackne sa často po flope nehrá až takú rolu a máme slušné implied odds aj z jeho bluffov. Okrem toho sety sú najlepšie bluffcatchery na svete.

Prikláňam sa teda skôr asi k názoru že proti takémuto hráčovi by sme mali tieto handy callovať a posliniť tým svoju bluffcatchinbg a check/raising range o sety.

Teda moja calling range proti tomuto súperovi bude

22-AA,AQs-A8s,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,98s,AQo-ATo,KJo+ (14,9%)

22-88 hráme čiste na set value, výnimočne môžeme s 77 a 88 bluffcatchovať ak máme overpair k boardu. Plán po flope je c/r draws + monsters a bluffcatchovat so stredne silnými rukami TP a lepšími – druhý pár budeme musieť na flope foldnúť – call flop, fold turn je proti tomuto hráčovi veľká chyba.

Podľa teórie by sme mali tohto hráča c/r na turne, aby sme získali viac value z jeho range ale tým si nie som úplne istý – hlavne z pohľadu jeho handreadingu, myslím, že na naozaj drawy boardoch budeme chcieť sety raisovať priamo na flope takže by sme tam mali raisovať aj nejaké draws. Predpokladám, že ak raisneme turn s FD alebo OESD tak sa tým commitneme a budeme musieť dorovnať prípadný shove – ale závisí na betsizingu. Nemal by to ale byť problém lebo v našej range budú aj sety a ruky ako AA/KK a vďaka jeho širokej turn betting range budeme mať slušnú fold equity.

70% cbet je dosť, čiže by som raisoval aj gutshoty ako bluff ale to pravdepodobne na flope.

Moja 3betting range bude zostavená takmer výlučne z bluffov

AKs,A8s-A2s,K9s-K2s,AKo,A9o-A2o (13%)

Proti tomuto hráčovi bude ziskový už samotný 3bet nezávisle na tom akú máme handu – musíme sa len obmedziť aby sme ho neprinútili adjustovať a mohli ho dlhodobo exploitovať týmto spôsobom. Z tohto pohľadu neviem či moja 3b range nie je príliš široká – odhadom tých 13% je možno trochu veľa a malo by sa odtiaľ niečo vypustiť.

V tej súvislosti ma napadá či je pre mňa výhodnejšie držať súpera v móde kedy je exploitovateľný týmto spôsobom alebo proste zo začiatku proti nemu 3betovať povedzme 50% rozvášniť ho a potom sa sám adjustnúť – asi to závisí od toho ako kompetentne očakávam že bude reagovať na túto situáciu, ale to je mimo zámeru tejto diskusie.

Snažil som sa nedávať tam do 3b range Qx hady lebo AQ je najpravdepodobnejšia handa, s ktorou súper dorovná 3bet + je možné KQ čo síce mierne ohrozuje Kx časť našej range ale to máme vybalancované prítomnosťou AK v range. Mám pocit, že TP s Qx na Qxx boarde bude najproblematickejšia časť našej range ak dostaneme action na flope preto som sa snažil túto handu vypustiť.

Jediná value handa je tu AK (padol aj návrh prehodiť QQ z cc do 3b range a trochu ju posilniť), adjustovanie z mojej strany by prišlo povedzme po troch 4betoch zo súperovej strany, alebo keď by som sa ja alebo on dostal do SD s nejakou blbosťou a mal by som pocit, že začína playbackovať – vtedy by som do 3b range zaradil QQ+ a v prípade ostrejších bojov aj JJ/AQ. To už ale mení typ hráča na takého čo ma nižší fold to 3bet.

Čo sa týka zloženie bluffovacej časti, rozhodli sme sa dať tam Ax/Kxs handy kvoli slušnej equity a blocker value. TP handy by sme hrali štýlom cbet flop a snažili by sme sa vytvoriť si read na súpera, jednak čo sa týka jeho caling range a postflop tendencii. Keďže predpokladám že jeho calling range bude niečo ako AQ/KQs/88-JJ tak boardy typu 78Tss alebo Q23r by som necbetoval ako bluff lebo nemyslim, že by sme mali fold equity.

VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 72, cbet flop 70, cbet turn 30

Tento hráč je pasívnejší (one and done) a umožní nám ľahšie sa dostať k showdownu so slabšími handami, takže oproti typu jedna by som pridal veci ako 55+/56s+/57s+ mohol použiť ako bluffcatchery keď trafím druhý pár alebo lepšie, calling range potom bude vyzerať

55+,AQs-A8s,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,65s,AQo-ATo,KTo+,QJo (17%)

22-44 som vypustil lebo nemáme implied odds z jeho doublebarrellovania a zároveň jeho range je príliš široká na to, aby sa dostatočne často stackol keď trafíme set.

3b range sa nemení lebo som z nej nič nepotreboval ukradnúť do calling range, teda

AKs,A8s-A2s,K9s-K2s,AKo,A9o-A2o (13%)

Plán po flope je c/r všetky silné ruky ako veľký overpair, sety, 2pair a draws už na flope a bluffcatchovať jednu street s handami ako 2nd pair a 2 streets s TPGK+ handami

Tiež by sme s nejakou TP type handou mohli otestovať možnosť OOP floatov, teda check/call flop a bet river po tom čo sa precheckuje turn – potrebujeme zistiť, či súper týmto spôsobom hrá TP handy for pot control alebo či je schopný dorovnať river v tomto scenári s horším než TP. Ak bude na túto line foldovať, tak môžeme týmto spôsobom hrať 8+ out draws. Gutshoty by som asi stále raisoval na flope.

VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 55, cbet flop 70, cbet turn 55
VPIP 23, PFR 18, fold to 3B 55, cbet flop 70, cbet turn 30


Tu mám rozporuplné pocity - na jednej strane chcem všetko čo sa dá 3betovať for value ale zase nechcem úplne ochudobniť moju bluffcatching range na flope, takže value 3b range by bola asi

JJ+,AJs+,KQs,AJo+,KQo (6,6%)

S tým, že pf sa stackujem štandardne s QQ+/AK. Otázka je či a koľko bluffov chcem mať v range – asi to závisí od jeho postflop hry v 3bet potoch, ak bude hrať straightforward a foldovať na cbety tak by som mohol do 3b range zaradit veci ako

J8s,T8s-T7s,96s+,86s+,75s+,65s alebo A2s-A7s

Ktoré dokážu trafiť slušnú equity ak by niečo trafil a nefoldol na cbet. Ak by sa bláznil a bluffraisoval po flope tak tieto karty nám umožnia rebluffovať v prípade že budeme mať draw, okrem toho proti takémuto agresívnemu blufferovi by sme mohli pridať ďalšie handy ako KT/KJ/AT s ktorými by sme sa mohli stackovať v prípade že trafíme TP – tieto veci ale opäť vyžadujú history.

Rozmýšľam či začať čiste s value range a tú použiť na zistenie postflop tendencii súpera a až potom pridávať bluff handy podľa readu alebo rovno zaradiť aj bluffovacie handy do 3b range. Skôr sa prikláňam k prvej možnosti.

Calling range by vychádzala z príkladov pre prvé dva typoy hráčov s tým, že by bola ochudobnená o handy, ktoré sme presunuli do value 3b range

Teda napríklad

TT-22,ATs-A8s,KJs-KTs,QTs+,J9s+,T8s+,98s,ATo,KJo (9,5%) proti 2barellerovi

a

TT-55,ATs-A7s,KJs-KTs,QTs+,J9s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,65s,ATo,KJo,QJo (11,2%) proti pasívnejšiemu súperovi

Disclaimer:
Vôbec si nie som istý frekvenciami, asi by bolo dobre prehnať to ešte pokerstovom, hlavne tie calling range proti agresívnym hráčom jednak pred flopom proti ich range a potom na flopoch, ktoré budú často cbetovať. Určite sa s tým ešte budem hrať toto je len podnet pre diskusiu.

Tak dajte vedieť čo si o tom myslíte a čo by ste zmenili a prečo.

Za tento príspevok od yegon poďakovali - 2:
Drobec37, lolofon
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod dzejkej 24 Jún 2010 07:27

Co sa tyka prveho supera, tak AK by som do 3betovacieho range moc netuzil zaradit. AK dominuje jednak jeho ruky, ktore bude betovat for value a taktiez bude na tych kartach vela barrelovat, takze nemam problem s tou rukou callnut. Tiez by som nezaradoval ziadne QQ do 3betovacieho range. Ako som pisal uz hore, tak proti nemu 3betujem trash a nepotrebujem nic posilnovat, pretoze on zo zaciatku moj range nepozna. Tiez by som kludne 3betoval viac, pretoze exploitovat ho 13% ruk a vyhravat tych par BB pocas celej session nepokladam za nic uzasne a radsej mu zo zaciatku robim vela zle, zoberiem kopu jeho stealov a este ma prestane mat rad, povie si, ze som nejaky prilis aggro a mozem z neho dostat este viac value - ci uz mi zacne callovat 3bety, 4betovat alebo mi prenecha podstatne viac blindov.

Zvysok precitam v praci na meetingu :D.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod Horsey7 24 Jún 2010 22:25

proti prvemu typu s vysokym f3b, fcb a tcb by som rozsiril 3bet range v zmysle ako pisal JK a teda vylucil z calling range ruky ako T8s/J9s/98s a radsej ich 3betoval..toto nebudu dostatocne silne ruky na bluffcatch a svoje draw tak casto netrafime, pricom on cbetuje dost vela..do 3b range by som kludne pridal ruky ako 56s+/Q8s+
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: [CG] - blind vs steal CC/3B ranges

Odoslaťod chytry 25 Jún 2010 18:25

fold to 3B 72 vs blinds?

Call range proti tymto AQ, AJ, KJ, KQ, QJs, 99 & 88, ATs .. obcas aj AK, KK a AA. Proti tomu co rad bareluje by som vynal spodok tohto rangu.
3bet s A2-ATo .. obcas nizsich K a Q a 22-77 + value range.
Ak by som mal read, ze sa stackuju light aj proti ostatnym tagom a bluff bareluju, tak mozem setminovat s nizsimi parmi.

Aka bude vasa donking range? Iba silne ruky, hlavne ak rad raisuje donky?
chytry
 
Príspevky: 27
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!