C-bet sizing

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

C-bet sizing

Odoslaťod brano172 17 Nov 2009 16:14

Caute, citam jednu fajn knihu a dostal som sa k casti, ktora mi nie je celkom jasna.

Situacia: Sme preflop raiser, super nas calluje (povedzme, ze v pozicii). Pride flop a musime sa rozhodnut, aky velky c-bet zvolit.

On board textures where the preflop caller's expected c-bet calling range has a lot of equity in the pot we should bet bigger with our whole range.


Mohol by mi to niekto strucne vysvetlit? Dakujem :)
brano172
 
Príspevky: 161
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 3

Re: C-bet sizing

Odoslaťod yegon 17 Nov 2009 16:30

na boarde kde su draws mas betovat viac
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: C-bet sizing

Odoslaťod tucniak 17 Nov 2009 16:32

no ked si myslis, ze supera board dobre triafa jeho calling range ma zrejme dobru equity- napr na flushdrawy boarde, mal by si betovat pomerne vela relativne k potu, ci uz mas bluff(air) alebo zrovna top set.
aspon tak to chapem ja, ak je on z tvojho pohladu inklinovany ku callu-pretoze ma pomerne dobru equity vs tvoja range, betujes viac, pretoze pri 1/2 potu mu napr davas lepsie odds(tej jeho range)

pride mi to ale ako troska izolovane vysvetlenie, zavisi odsupera, ja by som napr na 789 s flushdraw proti kompetentnemu aggro superovi uvazoval napr necbetovat JJ, nakolko raise dostanem velmi tazko a voci jeho rangu ktory je zo setov, str8ts, strdraws, flusdhdraws a overs som dost dobre nepekne na tom

na druhej strane tak heavy board nebudes cbetovat s bluffom uz urcite takze to mozes ponat ako balance-v podstate necbetnutim JJ na takom boarde..tu sa vynara otazka ze s airom asi nepojdes c/c ale to premyslim az v nabuducom dieli..
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: C-bet sizing

Odoslaťod brano172 17 Nov 2009 16:49

Dakujem za odpovede. Akoze mne aj doslo, ze zhrnute jednou vetou to znamena to, co pise yegon. Len mi nebolo celkom jasne, preco je to zdovodnene takto. Znelo mi to tak, ze treba tlacit vela penazi do potu, ked ma super callne iba s niecim lepsim. Dakujem tucniakovi za rozsiahle vysvetlenie.

Takze aby som si to zhrnul, tym range with lot of equity sa nemysli len nuts, ale aj range kde je vela draws. Ak si myslim, ze ma s takymto range bude callovat, treba betovat vela for value/protection.
brano172
 
Príspevky: 161
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 3

Re: C-bet sizing

Odoslaťod yegon 17 Nov 2009 18:04

kedze doporucuju cbetovat rovnako s celou range tak zrejme dovodom je balancovanie - samozrejme to vyzaduje istu mozgovu kapacitu u supera ak vieme ze je to drooler a velkost nasho betu ho nijako nepoznamena tak nie je problem bluffovat malym cbetom a valubetovat velkym cbetom hlavne v tychto pripadoch o akych sa tu pise kedy superova range je neelasticka teda jeho calling range sa nemeni v zavislosti od velkosti nasho betu - rozumej nikdy nefoldne flushdraw / vzdy foldne nesparovane undercards

inak v tomto zmysle sa hovori aj ze na suchych boardoch typu K25r staci cbetovat menej - opat ale su vynimky ak napriklad cbetujem air z CO proti regovi ktory ma pf dorovnal na SB tak je mi jasne ze Kx nema skoro nikdy a vacsina jeho ruk bude pozostavat z parov a SC pricom 56s/78s/66-JJ mi dorovnaju jeden bet a foldnu na turne (ak nemam speci read o inom spravani supera) - v takomto pripade ked viem ze budem skoro vzdy barrellovat turn tak je vyhodne betovat na flope vela pretoze tym viac zarobime na nasich bluffoch a reg callne flop s 88 ci betneme 1/2 potu alebo 4/5 potu
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: C-bet sizing

Odoslaťod ropman 17 Nov 2009 18:14

snad to zalezi od ruky, ked niekto stealuje s niecim ako 78s a netrafi na drawy boarde tak nema vyznam davat velky c-bet lebo aj ked dostane call a super ma len FD alebo OESD tak aj tak je skoro vzdy pozadu... ale ked mam par alebo vysoke karty tak to dava zmysel do istej miesty. ono to vzdy zalezi hlavne od superov ci dokazu citat betting patterns, ak ano tak proste musim vzdy dat taky bet ako by som dal normalne keby som trafil, inak hned vedia ci som trafil alebo nie. resp. necbetnut vobec ...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: C-bet sizing

Odoslaťod brano172 17 Nov 2009 19:09

Treba rozlisovat c-betting range a betsize. V otazke nejde o to, aky range c-betovat (vid tvoj priklad, ci c-betovat 78s), ale kolko betovat, ked sa uz pre c-bet rozhodnem. To, ze s celym range treba volit rovnaky betsizing je mi jasne, ide o to, ci a ako prisposobovat betsizing texture flopu.
brano172
 
Príspevky: 161
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 3

Re: C-bet sizing

Odoslaťod tucniak 17 Nov 2009 20:47

magicka vedomost ktoru som niekde vycital-betsizing nielenze prisposobujeme texture, ale aj superovi :)

cize neucime sa ze na Axxr cbetujeme tolko, ale na Axx v situacii Btn vs blind proti tomuto superovi na takomto type boardu to bude tolko-tolko teoria asi

z tohto dovodu do nita na 27Tr mozem cbetnut nejake nutne minimum ked som OOP a on si klika svojich 10 stolov, kukne, netrafil, foldne..
do nejakeho uz semipremyslajuceho rega mozem potrebovat cbetnut viac, nakolko ma moze rad floatovat a to zase z roznch dovodov, napr aby prenho float bluff bol drahsi co vyuzijem, ak tu ruku mam, pripadne aby sa mi vhodne karty vhodne 2nd barelovali-lebo pot bude vacsi a moj 2nd barrel tiiez
samozrejme vsetko ma svoj abuse ale v zasade treba zistit na akej urovni mysli dany konkretny super a posadit sa o lavicku vyssie.
do niektorych loose fishiek ktore maju f cbet<15 sa niekedy neoplati cbetovat vobec ani suche boardy(ak, tak A high ale to je for value:) ), na druhej strane ked trafime betneme pot a on ma na haku, dostaneme call:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47


Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!