[CG] Callovanie 4betov

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

[CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod WolfiKxx 13 Sep 2013 23:04

to bude skor vseobecna otazka ako proti tomuto hrat celkom dost casto sa mi stane ze villain callne moj 4bet ked mam premium hands hra je easy
ale ak pride nizky flop a mam AK nikdy neviem co je best play... dost casto sa mi tieto flopy donkuju, vacsinou casu to foldnem lebo im davam do range hlavne JJ a QQ popripade ma chcu trapnut s KK AA, kedze AK je omnoho jednoduchsie shovnut este PF
AQ u niektorych je mozne... a popripade nejako SC ktore sa rozhodli 3betnut ale PF sa predsa rozhodnu pozriet flop...

takze ake su vase skusenosti s tymto movom ?

a ci vyuzivate callovanie 4betov niekedy a za akych podmienok...
vdaka za kazdu odpoved :)
Obrázok používateľa
WolfiKxx
 
Príspevky: 1285
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 165 krát/42 krát
Karma: 7

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod ___Mortylen___ 13 Sep 2013 23:32

Vsetko zalezi aky sizing pouzivas na svoj 4bet. Moj je 2x IP a 2x + 2/3bb OOP. Cize napriklad otvoris na CO 3bb dostanes 3bet na 10bb z BB moj 4bet sizing je 20bb.
Otvoris SB na 3bb dostanes 3bet na 9bb spravim to 20/21bb.

Zalezi na tom preto, lebo naprosta vacsina villainov nedokaze foldnut svoje suited 3bet ruky na taketo odds. Mne tam flatuju vsetko od vsetkych pockets az po T7s, A4s alebo QJo. Dost casto ma aj trapuju s AA/KK, ale to hlavne v late pos (blind wars). Ja osobne sa s donkami vo 4betoch stretavam minimalne ale nedaval by som im praveze velky kredit. Ja hram svoje 4bet poty relativne true OOP (tak sa snazim aj 4betovat) a dost bluffy IP (kde aj ovela viac 4betujem obv)

V zavislosti od textury boardu sa snazim pouzivat velmi maly sizing, nieco ako 1/3 potu uplne staci. Podla turnu bud betnem nieco ako 1/5 resp. 1/4 potu alebo rovno ship (vzdy to vyjde na PSB pri 100bb stackoch a tychto sizingoch)

Pri bluffovani si davaj pozor na middle boardy, napr. 973s, T82s, TJ5o atd. tie zvyknu triafat range 4bet flattera celkom dost. Naopak ja sa tesim uspechu na boardoch Axx, Kxx kde casto vyfoldujes uplne vsetko a nemaju tam velmi co mat for value pokial neslowplayuuju (sexy poslovencene slovicko)

Davaj si velky pozor najma s draws bez showdown equity ak budes mat take stastie a flopnes ich vo 4bet pote. Nieco ako 87s na Q93s kde mozes dostat check raise AI a nebudes moct pokracovat. Uvazuj o checkbaku IP, resp. check/raise OOP.

Ja osobne som za celu svoju karieru flatol mozno tak pat 4betov, aj to vs. min 4bets a deep, resp. deep vseobecne (3betnem KK 170bb deep a nie som si isty, ci mi callne 5bet s horsim takto deep)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod matiapag 14 Sep 2013 10:20

@ wolfi - ako pise morty, podla mna v 4bet+ spotoch sa neoplati vo vseobecnosti vela bluffovat, predsalen su to pomerne ojedinele situacie, ked sa v takom spote dostanes na flop a v takych situaciach sa nikto velmi casto nenachadza = najst tendencie supera je velmi casto iba hadanie.

@ morty - ten 4bet sizing tvoj je nejaky crazy, to nejako casto dostavas 5bet na uNL ci co :D co ja sa stretavam tak vacsina ludi mi 4betuje 3x moj 3Bet, ja som to upravil na 2,5x lebo nemam chut 4betovat light s vacsim sizingom, ale imo ked 4betnes 2x, tak to by napr. mna osobne maximalne provokovalo a zacal by som ti 5betovat mrte :D
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod ___Mortylen___ 14 Sep 2013 15:47

matiapag napísal:@ morty - ten 4bet sizing tvoj je nejaky crazy, to nejako casto dostavas 5bet na uNL ci co :D co ja sa stretavam tak vacsina ludi mi 4betuje 3x moj 3Bet, ja som to upravil na 2,5x lebo nemam chut 4betovat light s vacsim sizingom, ale imo ked 4betnes 2x, tak to by napr. mna osobne maximalne provokovalo a zacal by som ti 5betovat mrte :D


Mne vobec nepride crazy, praveze uplny standard, i ked uznavam, ze tak na NL100+ mozno. Reasoning za tym je nasledovny: chcem mat bluff 4beting range a zaroven chcem dat prilezitost hracom spravit chybu (napr. callovanim 4betu OOP). Takymto sizingom zabijem dve aj tri muchy jednou ranou. Davam incentive na flat ked mam value, davam si super risk/reward ratio na moje bluffy. A mne osobne nevadi, ked dostanem flat na 4bet ked bluffujem, nakolko mam plan postflop. Ak hrac 3bet bluffuje a to je jeho jediny plan (oh look, this idiot from eastern europe is opening 34% from CO, let's 3bet him, he has to fold!), s nieco viac ako min4betom preberiem iniciativu a jednoducho ho rebluffnem. Ak ma vzacnu kombinaciu ruk, s ktorou sa je ochotny stacknut PF, snapnem moju value cast range a foldnem zvysok.

to by napr. mna osobne maximalne provokovalo a zacal by som ti 5betovat mrte

toto mne osobne nedava velky zmysel. Cim mensi 4bet sizing volim, tym mas mensiu incentive na 5bet bluff, lebo mas nevyhodne risk/reward ratio. Naopak, proti hracom, co ma 4betuju na 3x mojho 3betu, sa musim pevne drzat stola aby som im tam nesupol A4s alebo 88 ako bluff lebo mi davaju velmi dobru cenu na moj 5bet bluff, takmer vzdy mam aspon 20%+ equity a spolu s nezanedbatelnou fold equity je to spot, ktory sa casto rozhodnem zobrat!
Ak si mal skor na mysli, ze by Ta to frustrovalo a chcel by si ma punishnut, tak to sa samozrejme deje, ale stylom "let's flat and outflop this monkey" ale kedze mam iniciativu, velmi casto aj poziciu a flop missnu tak v 2/3 pripadov a ja cbetujem tak 1/3 potu, well, do the math ;)

Samozrejme velmi atraktivny aspekt tohoto sizingu je aj balancing, kde mam moznost 4betovat vela ako bluff a tym padom exploitovat a zaroven nebyt exploitovany (tym, ze by som 4betoval iba premiums s umyslom sa stacknut). Narocky som ho ale nespomenul skor v texte, lebo ved balancing na NL10, ehm, jakbysmet :P ale imo napriklad uz na NL50/100 sa bez toho velmi nezaobides dnes...
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Odoslaťod matiapag 14 Sep 2013 16:20

No ja som to skor myslel tak, ze na nl10 predpokladat, ze proti mne stoji niekto s takym skillom ako mas ty je nie velmi dobre a ked niekto pouziva nestandardne maly sizing, tak su na to vacsinou 2 dovody - bluffuje a nechce vela strstit, alebo sa snazi indukovat bluff. Imo prva moznost sa deje tak v 90% pripadov, tak som to myslel :)

A mensi sizing sa na vyssich stakes pouziva asi preto, lebo tam castejsie bluffujes a lepsi risk to reward ratio sa ti v bluffoch vyplatí viac ako vacsi sizing s value rukami. Otazka je, ci aj na NL10 to plati a predsa len sa neoplati mat vacsi sizing, aby sme z value ruk vytiahli viac :)

Sent from my HTC One using Tapatalk 4
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod ___Mortylen___ 14 Sep 2013 16:39

Samozrejme it goes without saying, ze ak stojim proti potencionalnej rybe/velrybe, 4bet bluffy obmedzujem na minimum (for obvious reasons), ak mi teda neda 3bet na 5x mojho openu, to je potom velmi tazke to tam neclicknut naspat :angel:
Ak ma 3betne rybka a mam povedzme esicka, opytam sa, ci je vacsia sanca, ze mi odovzda stack pre/postflop alebo kombinovane ;) a zvolim sizing na zaklade toho, kolko si myslim, ze mi este zaplati (cize rovnako, ako funguje cenova politika na Slovensku, ohhh snappity snap!), cize kludne aj pot sized 4bet, obcas aj viac, vravim, zalezi.


Spoiler:
matiapag napísal:predpokladat, ze proti mne stoji niekto s takym skillom ako mas ty


Awwww :Rose:

Ak chces, aj Teba naucim, ako byt RB pro na NL10 alebo nizsie, it's easy as one-two-three! ;)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Odoslaťod matiapag 14 Sep 2013 17:46

Kukni si moj blog, viem velmi dobre, ako to funguje a ake uzasne vyhody to prinasa ;D

Sent from my HTC One using Tapatalk 4
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod WolfiKxx 15 Sep 2013 13:39

matiapag napísal:@ morty - ten 4bet sizing tvoj je nejaky crazy, to nejako casto dostavas 5bet na uNL ci co :D co ja sa stretavam tak vacsina ludi mi 4betuje 3x moj 3Bet, ja som to upravil na 2,5x lebo nemam chut 4betovat light s vacsim sizingom, ale imo ked 4betnes 2x, tak to by napr. mna osobne maximalne provokovalo a zacal by som ti 5betovat mrte :D


tak sizing je podla mna postacujuci ja niekedy dokonca 4betujem 19BB a je to uspesne samozrjeme proti vhodnemu superovi, to je jasne moc tych 4b bluffom nemam ale ked uz ma nejaky reg 3betuje tak zacinam zahrnat aj 4bet ako bluff presne s takymto sizingom a poslusne foldnu lebo predtym som im foldoval na 3bety tak si myslia ze som to akurat dostal a ja si tam veselo 4betnem Ax Kx
it works ale praveze ked uz sa mi nahodou stane ze mi to niekto callne tak mam pocit ako keby ma ownowali postflop predsa nechcem shovnut Ahi kedze moc velku FE uz nebudem mat ...

a diky chalani za diskusiu ;)
Obrázok používateľa
WolfiKxx
 
Príspevky: 1285
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 165 krát/42 krát
Karma: 7

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod Zeltzn 15 Sep 2013 13:58

call 4b IP je sranda, urcite je to dobra vec ako tiltovat villainov. Niektori budu pasivny a give-upnu a niektori ti daju nejake dalsie free BBs, lebo si budu nahovarat, preco by ne5betoval, ked ma AA. Urcite to stoji za pokus a mas dobru poznamku na villaina. Etc v niektorych spotoch nemusis mat 5betting range vs them, ak mas read.
Obrázok používateľa
Zeltzn
 
Príspevky: 1480
Založený: Dec 2010
Poďakoval/li: 175 krát/97 krát
Karma: 22

Re: [CG] Callovanie 4betov

Odoslaťod matiapag 15 Sep 2013 15:02

Ak je ale villain slaby a ty mas nanho poznamku a neviem co vsetko si tu popisal, tak ano, mozes callovat 4bet OOP lebo vies, ze mas edge a ze ho pravdepodobne vyownis. Myslim ale, ze aj ty sam prides na dalsich XY lepsich sposobov, ako vyownit takeho hraca, ako hrat OOP pot, ktory ma uz pred flopom velkost 40BB+ ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28


Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!