EV krivka v cash game

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

EV krivka v cash game

Odoslaťod Paliking 27 Jún 2010 20:42

zravím vás, chcel by som sa vas spýtať ako ste na tom s EV krivkov v CG v porovnani s vyhrou.
je to len mala nahoda ze za poslednych ani nie 200 000 hands som 35 BI pod EV krivkou?
mohli by ste sem šmariť nejake obrazky len na porovnanie?

tu je moj :
Prílohy
EVkrivka.jpg
EVkrivka.jpg (92.18 ) Zobrazená 4583 krát
Paliking
 
Príspevky: 79
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 1

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod josipjs 27 Jún 2010 22:15

IMO zvikaj si :) neverim ze sa da in a longrun bezat rovnako ako je EV, vzdy budes pod EV a ot sa tam este nerataju setupy :) ale malo by sa to postupne vyrovnat nech to neni az 35BI tak prajem pevne nervy
+ ked runujes zle napr na NL50 ale potm za s lepsie naNL100 tak ti to az tak nebude vadit :ň
Obrázok používateľa
josipjs
 
Príspevky: 544
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 34 krát/3 krát
Karma: -8

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod Chlpo1989 27 Jún 2010 22:26

josipjs napísal: neverim ze sa da in a longrun bezat rovnako ako je EV, vzdy budes pod EV a ot sa tam este nerataju setupy

Preco by bol vzdy pod EV? Preco sa tam nerataju setupy? Praveze setupy ti robia rozdiel EV, nie? Idem allin s 90% equity a prehram, tak v grafe bude equity ako + 90% z potu a ja budem mat stratu 1BI. Alebo sa mylim?

josipjs napísal: ale malo by sa to postupne vyrovnat nech to neni az 35BI tak prajem pevne nervy

Nie malo by, ale urcite sa to vyrovna. Je to len otazkou objemu. Ja som mal teraz rozdiel na 22k rukach okolo 8BI.
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod yegon 27 Jún 2010 22:55

Chlpo1989 napísal:Nie malo by, ale urcite sa to vyrovna. Je to len otazkou objemu. Ja som mal teraz rozdiel na 22k rukach okolo 8BI.


preco by sa to malo vyrovnat? karty si pamataju ze doteraz chodili v prospech superov tak teraz to zmenia?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod josipjs 27 Jún 2010 22:58

Chlpo1989 napísal:
josipjs napísal: neverim ze sa da in a longrun bezat rovnako ako je EV, vzdy budes pod EV a ot sa tam este nerataju setupy

Preco by bol vzdy pod EV? Preco sa tam nerataju setupy? Praveze setupy ti robia rozdiel EV, nie? Idem allin s 90% equity a prehram, tak v grafe bude equity ako + 90% z potu a ja budem mat stratu 1BI. Alebo sa mylim?

to neni setup ale bad beat , setup je napr set over set KK do AA str8 flus vs royal flush atd
a je vacsi apravdepodbnost ze bdue pod EV pretoze vacsinou to tam posle s niecim lepsim (hlavne na micro) a na vyssich stakes by som sa uz EV linou netrapil , to treba evaluate svoje handy a pozret ze ci runujes do top of the range (co tiez neuvidis na Ev grafoch)


josipjs napísal: ale malo by sa to postupne vyrovnat nech to neni az 35BI tak prajem pevne nervy

Nie malo by, ale urcite sa to vyrovna. Je to len otazkou objemu. Ja som mal teraz rozdiel na 22k rukach okolo 8BI.


podla mna nikdy v zivote nebudes bezat na viac ako 20k+-1BI od EV krivky a ak hej tak mas iba hotrun(stastie)
+ variacia nema pamet , teoreticky mozes byt vkuse 100BI pod Ev a stale ti to moze ist dole , videl som aj take grafy (SSS :D )

EDIT: Yegon am predbehol :)
Obrázok používateľa
josipjs
 
Príspevky: 544
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 34 krát/3 krát
Karma: -8

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod Chlpo1989 27 Jún 2010 23:13

Uz som tu mal rozpisany sloh, ale neuvedomil som si rozdiel medzi setup a bad beat. Moja chyba. Beriem vsetko spat :)

Za tento príspevok od Chlpo1989 poďakovali :
josipjs
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod dzejkej 27 Jún 2010 23:27

EV sa Ti nemusi vyrovnat nikdy pocas Tvojho zivota. To mas ako hod mincou - obe strany by mali teoreticky padnut rovnako casto, len Ti nikto nezaruci, ze v case t nepadne jedna strana znacne castejsie ako druha a ze sa dozijes casu tx, kedy to bude fer :). Taktiez mozes prehrat pocas svojej pokrovej kariery nespravodlivo viac AI situacii :).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod Paliking 28 Jún 2010 00:02

no tak teraz ste ma zmiatli, no praveze ako hovoris ze je to ako s hodom mincou.....a tou keby hadzes do konca zivota tak je ten pocet priblizne rovnaky
tak preco by taka nemohla byt aj moja EV krivka? :-)
Paliking
 
Príspevky: 79
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 1

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod dzejkej 28 Jún 2010 00:11

Paliking napísal:a tou keby hadzes do konca zivota tak je ten pocet priblizne rovnaky
tak preco by taka nemohla byt aj moja EV krivka? :-)


No ale Tvoj profit je "priblizne rovnaky" ako Tvoja EV krivka :). Ten rozdiel v buy-inoch je pomerne maly, aj ked sa Ti to nemusi zdat. Nikto Ti nezaruci, ze v urcitom bode sa profit a EV stretnu a budu sa do konca zivota drzat za rucicku :). Moze sa stat, ze budes budes profitom pod EV a moze sa kludne aj stat, ze o najblizsich par 100tisic ruk budes zrazu profitom vela nad EV.
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: EV krivka v cash game

Odoslaťod marjan556 28 Jún 2010 00:18

Paliking napísal:no tak teraz ste ma zmiatli, no praveze ako hovoris ze je to ako s hodom mincou.....a tou keby hadzes do konca zivota tak je ten pocet priblizne rovnaky
tak preco by taka nemohla byt aj moja EV krivka? :-)


Pretoze EV v NLHE ovplyvnuje ovela viac premennych ako len ci padne strana A alebo strana B a tym padom moze byt ta variance ovela brutalnejsia. Cele je to len o sample size, 50k hand heater / downer je relativne bezny, od miliona ruk hore uz vacsinou bude EV a winnings +- rovnake.
Naposledy upravil marjan556 dňa 28 Jún 2010 00:21, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
marjan556
 
Príspevky: 292
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 23 krát/30 krát
Karma: 6

Ďalšia

Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!