NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Odoslaťod michael163 25 Nov 2011 01:59

iPoker - GBP0.20 NL - Holdem - 6 players
Hand converted by PokerTracker 3

27/23 wtsd 21(!) af 4.25 AFq 62 cbet flop 71 cbet turn 56 cbet river 100 flop AF 5 turn AF 5 235hands
2barelol 2krat overkartu na turne

pod handou uvadzam dva rozlicne pohlady na handu, jeden je moj a druhy chlpov, snazil som sa zrozumitelne vycucnut obkec k hande z ICQ snad to vyslo:) Vas prosim o volbu jednej z lajn teda

call flop, raise turn/float turn(barel river)
raise flop barel turn

SB: G20.00
BB: G36.94
UTG: G9.20
MP: G21.43
CO: G45.11
Hero (BTN): G20.20

SB posts SB G0.10, BB posts BB G0.20

Pre Flop: (G0.30) Hero has 7:spade: 6:spade:

UTG calls G0.20, fold, CO raises to G1.00, Hero calls G1.00, fold, BB calls G0.80, fold

Flop: (G3.30, 3 players) 5:club: 4:heart: 5:spade:
BB checks, CO bets G2.20, Hero calls G2.20, fold

Turn: (G7.70, 2 players) J:club:
CO checks, Hero bets G4.25, CO calls G4.25

River: (G16.20, 2 players) 4:spade:
CO checks, Hero bets G12.75, CO calls G12.75

1) 2barelomfloatom turn a river repujem silnu range a ocakavam ze super si je toho vedomy lebo nevyzera az na takeho dementa... takze si myslim ze dokazem vyfoldovat velku cast jeho range, o to vacsiu ked ma WTSD len 21. takze Ahi urcite vela PP´s minimalne po TT, OVP tam zrejme nema ked ne2bareluje a Jx je otazne ci foldne aj ked v hre som daval tomu slusnu sancu ze aj to moze zahodit, resp JQ foldne, max callne JK a JA a aj to je otazne, ine monstre tam po tejto lajne urcite nema.

*raisom na flope toho moc nerepujeme, taktiez ak callne 2barel flop raisu na riveri uz zrejme nebudeme 3barelovat lebo asi sa mu moc nebude chcet to Jx, OVP foldovat(assuming ze na river sa dostane iba s tymto)
na turne ale raisujem prakticky skoro vsetko lebo broadways tam bude barelovat velmi casto a myslim si ze z Jx ho dokazem raisom casto vyfoldovat. Ace na turne by imo bareloval a ja by som raisoval, a na checkcall by som to vzdal lebo by som vedel ze aj keby repujem pannu mariu tak nefoldne TP.



2)chlpova lajna - "toto je zrovna asi ten pripad, kedy kedy mame proti sebe barellujuceho supera a mame fajn ruku na agro hru na flope lebo ak to callneme, tak na turne mame uz o polovicu mensiu equity ako na flope.

*je sice pravda, ze on bude mat siroku range, ale ak pride nejaka overkarta a on nas ch/callne, alebo bude cbetovat a callne nas raise, tak sa spoliehame len na river a na nasich par outov, lebo nemame v podstate ziadnu FE

*no na tychto suchych boardoch sa mi nestava, ze by ludia callovali (samozrejme sa to snazim robit proti tym, co maju cbet 70+) a ak callnu, tak je vela turn kariet ktore su pre nich dost scary... pretoze si myslim, ze vacsinou na 554 budu callovat nejake 66-TT (mozno), OESD a nebudu s nimi platit turn...

proste raisujem ako semi-bluff na flope, kde som si takmer isty, ze mi vacsina raisova prejde a ak nie, tak mam kopec outov...

Je uz neskoro pls prepacit nejake chybycky resp kindawtf thinking :)
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Odoslaťod 3flash3 25 Nov 2011 09:12

fold or 3bet preflop
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Odoslaťod Horsey7 25 Nov 2011 09:56

versus tento oponent (pravdepodobne thinking reg) ma tvoja aktualna aj navrhovana line zopar problemov..ale najprv skus zodpovedat nasledovne

1. aky je tvoj perceived flat+float (flop) range?

2. aky je tvoj perceived flat (turn) a aky raise range?

3. aky je tvoj river valuebet range v suvislosti s aktualnou line?
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Odoslaťod mino_o 25 Nov 2011 13:33

Semibluffovat na nl20 je z mojho pohladu -EV. Regovia na tychto stakes nezahadzuju napr overpary/TPTG. Mozes sa snazit reprezentovat sety/FH kolko chces oni sa nadtym max zamyslia a kliknu call. Na tomto boarde nefoldne nic, keby tam bol aspon str8/flush tak mas co repovat
As played by som checkoval turn stym ze si beriem free kartu. Keby mal cbet turn 40% a menej tak to idem stealnut, ale z tychto statov mi vychadza, ze casto necbetuje turn a bombne river s nejakou TP type handou 4 value,

3bet pre je +EV vs isoraiser a mas pripadne poziciu a ruku schopnu nieco flopnut ak by callol.
Calloval by som tu AK/AQ napr co budu casto dominovat jeho broadwaye a dostanes zaplatene 3 streety.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Odoslaťod ___Mortylen___ 25 Nov 2011 14:18

+1 flash. Call tu zrejme ani nebude +EV. Otvarame sa squeezu od blindov, original limper moze gayback raisnut (patent pending) a ked uz sa dostaneme na flop, proti semi-rozomnemu hracovi sa nam nebude dobre hrat ani IP. Aby si sa dostal do +EV budes musiet vela semi-bluffovat ale aj hlupo a sprosto bluffovat sem tam. Bez betting leadu to nie je az take jednoduche.

a teraz +1 Horsey

co si myslis, ze repujes alebo srsly, co takto vobec hras? 55/44/AJ? V jeho range je kopa, kopa ruk, niektore z nich Ti jednoducho nefoldne (QQ+) a ostatne bude mat velky problem, lebo ved, co repujes?

+1 mino_o semibluffing moze byt niekedy hadzanie penazi na grill ak ozaj dobre nepoznas svojho supera. Mna raz vycalloval nit po 700rukach na AQxKxsss so A6 (co som myslel, ze ani nehra PF :D ) (cool story)

+++1 na coldcall AK/AQ. Vela dominujes, pozyvas do potu original limpera (ktory bude zrejme fish) a ak niekto squeezne, caka ho prekvapenie :)

A este, 235h, pls. Naco vykricnik za WTS21? To ma kolko 6/30? Keby tam mal 30 (9/30) tak to vari hras inak? A CBETr 100, to ma 1/1?

Ohladne toho semi-bluffu vidim to asi takto. Vyluckovali sme OESD + two overs + BFD a stale sa nam akosi nechce raisovat flop. Na turne po checku stabujeme, lebo ved showdown nevyhrame tak preco to neskusit ale nebetneme vela, lebo...? (btw, po jeho 2hom barreli foldujes? lebo odds uz nemas, ak odratas 6 a 7 ako outy) Hm, dostali sme call, ale ved to by nemal. Dosla 4 a board je double paired 5544 s J over. Showdown nevyhrame, tak podme to ukradnut, ale teraz dame bombu lebo jeho range je slaba, a takto by sme betovali, keby sme z tej jeho slabej range chceli value. To uz nemoze callovat, ved sme donho natlacili skoro cely stack.
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: NL20 - najlepšia semi bluff lajna

Odoslaťod lolofon 25 Nov 2011 15:51

Imho tiez 3b or fold pf.
Postflop je podla mna barrel na T uplne fajn, pretoze tam stale bude mat dost veci ako Ahis a slabe PPs, ktore foldne. Povedal by som, ze s nimi bude dost casto cbetovat, aj ked s tymi Ahi asi nie 100%. Na rivri uz ale podla mna FE nemame dostatocnu, ak ch/calloval na T s midpairom alebo Jx, tak absolutne nema dovod foldnut.
lolofon
 
Príspevky: 426
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 35 krát/14 krát
Karma: 5


Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!