shortstack alebo fullstack strategia

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod tucniak 02 Okt 2009 10:31

77lucky77 napísal:.. ja si myslim, ze vela hracov sa pozera na poker a hru moc v uzkom pohlade, vidi jednu partiu, ale nevidi nikam dalej dopredu ..
vs
.. a nechapem, ze ked mi niekto hovori, ze som prehral ruku, ale bolo to EV+ rozhodnutie, z dlhodobeho hladiska,

u mna does not compute

dalej nerozumiem tvojej neustalej tuzbe vyhrat 2/3 alliny po sebe-poker nie je o tom, ale rozhodovat sa spravne, ked na to pride, mozes nevyhrat all in 1500 ruk a potom vyhras 6 za 300 ruk, no a?
v jednom 100bb spote ai vyhras viac ako svoje 2/3 sss ai po sebe

okrem toho,ked si sss REGULAR, bigstack regulari na teba akoze nebudu mat za 3 dni poznamky a oznacenie?stale ta budu nepoznat?
ver domu ze dobri regovia ta potrhaju ako papier, ide len a len o adjust

a je jasne, ze hry sa hraju inac na nl10 a na nl1000, je mi nejasne, preco sa nemame snazit najlepsiu liniu pre dany hand na danom limite a za danych okolnosti

inac, vies na ktorych streets robia hraci najvacsie chyby?:)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod dzejkej 02 Okt 2009 10:32

Fuu, isiel som odpisovat na ten post, ale je tam tolko chyb v uvazovani, ze by to zabralo asi den ... "stastny den", EV+ situacia je nanic, ked toho supera uz nestretneme, ... Verim, ze kolegovia sa k tomu vyjadria, ja som v piatok lenivy :).

K tomu shortstackovaniu. Dobry super Ta nedorovna s horsou rukou - dobry super pozna Tvoj range a bude od Teba stealovat blindy a vyhybat sa Ti, ked raisnes, pokial nebude mat ruku, ktora pri danych pot odds nebude proti Tvojmu range stratova. Ak pokladas za dobreho supera niekoho, kto si neuvedomi po 10 rukach, ze hras tight shortstacka a neprisposobi sa tomu, tak to dobry super nie je.

A shortstack strategia vie byt na nizkych limitoch ziskova, samozrejme, lenze winrate je maly a variance je velka. Ale ved uvidis sam ;).
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod mr_kaktus 02 Okt 2009 10:33

kdezto na NL100 ako shorstackovi ti doplatia A2 a tym padom si preflop lepsi


regular ti na NL100 zaplati 20BB PF s A2? :shock: :shock: :shock:
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod tucniak 02 Okt 2009 10:36

jasne, vsak je to len dvacka a on ma velky bankroll
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod Sunwu 02 Okt 2009 10:44

77lucky77 napísal:keby bola fullstack strategia taka super uspesna, tak preco stale ti isti hraci hravaju na rovnakych limitoch?


ved nehravaju
Obrázok používateľa
Sunwu
 
Príspevky: 860
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/13 krát
Karma: 6

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod 77lucky77 02 Okt 2009 11:00

tucniak napísal:
77lucky77 napísal:.. ja si myslim, ze vela hracov sa pozera na poker a hru moc v uzkom pohlade, vidi jednu partiu, ale nevidi nikam dalej dopredu ..
vs
.. a nechapem, ze ked mi niekto hovori, ze som prehral ruku, ale bolo to EV+ rozhodnutie, z dlhodobeho hladiska,

u mna does not compute

dalej nerozumiem tvojej neustalej tuzbe vyhrat 2/3 alliny po sebe-poker nie je o tom, ale rozhodovat sa spravne, ked na to pride, mozes nevyhrat all in 1500 ruk a potom vyhras 6 za 300 ruk, no a?
v jednom 100bb spote ai vyhras viac ako svoje 2/3 sss ai po sebe

okrem toho,ked si sss REGULAR, bigstack regulari na teba akoze nebudu mat za 3 dni poznamky a oznacenie?stale ta budu nepoznat?
ver domu ze dobri regovia ta potrhaju ako papier, ide len a len o adjust

a je jasne, ze hry sa hraju inac na nl10 a na nl1000, je mi nejasne, preco sa nemame snazit najlepsiu liniu pre dany hand na danom limite a za danych okolnosti

inac, vies na ktorych streets robia hraci najvacsie chyby?:)



CO JE NESPRAVNE NA ROZHODNUTI IST PREFLOP ALL IN S KARTAMI AKO AK ????? a podobnymi TOP10, ak je tam raise? ty si dokonaly urcite hrac a len dorovnas, nie? raise mozem dat s cimkolvek, aj s 27, ak ho pretocim do all in 20BB, tak 17 mi uz doplati s kartami ako K10 a podobne ... co spravis potom na flope s AK? ak tam bude 9 10 A? on pojde Cbet a ty ho dorovnas zase? alebo pushnes all in? bude mat 9 10 a si vymalovany, to je EV+ hra? prehral si .. cash games sa hraju uplne inac ako turnaje ... v turnaji sa to zahodit za urcitych okolnosti da, v cash games nezahodi ani jeden a skonci to v all ine ... pokial ten hrac ma dostaocny bankroll a to bolo cele na co som chcel poukazat, ze je jedno, ci hras SSS alebo fullstack ... ked vhodne spojis limity a tvoj bankroll, tak sa da byt pekne krasne ziskovy aj tam aj tam .. akurat pri SSS riskujes menej, len 20BB, zatial co pri 100BB riskujes ovela viac a chcem ta vidiet ako zahodis AK na takom flope, das mu aj oblicku ... alebo ho trafi run run a mas to to iste ... ale ked on da standardne raise 3BB a ty ho pretocis do all inu, tak 9 10 ti nezaplati, ak ano, tak tato situacia sa vyskytne castejsie predflopom, tych rovnakych kombinacii je tam menej a je to rozhodnutie EV+ .. a z matematickeho hladiska sa mu oplati dorovnavat sirsiu range ..
77lucky77
 
Príspevky: 7
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod 77lucky77 02 Okt 2009 11:01

mr_kaktus napísal:
kdezto na NL100 ako shorstackovi ti doplatia A2 a tym padom si preflop lepsi


regular ti na NL100 zaplati 20BB PF s A2? :shock: :shock: :shock:


ano, to som ale povedal priklad .. ma ovela sirsiu range na doplatenie a neriskuje moc .. pri spravnej a trpezlivej hre mozes byt dlhodobo velmi na SSS ziskovy si myslim
77lucky77
 
Príspevky: 7
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod dzejkej 02 Okt 2009 11:12

77lucky77 napísal:
mr_kaktus napísal:
kdezto na NL100 ako shorstackovi ti doplatia A2 a tym padom si preflop lepsi


regular ti na NL100 zaplati 20BB PF s A2? :shock: :shock: :shock:


ano, to som ale povedal priklad .. ma ovela sirsiu range na doplatenie a neriskuje moc .. pri spravnej a trpezlivej hre mozes byt dlhodobo velmi na SSS ziskovy si myslim


Nema sirsiu range.


Nevymyslaj si rozpravkovy svet, v ktorom regulari doplacaju s trashom. Bud to sem pises lebo chces o tom diskutovat a potom prosim AKCEPTUJ, co Ti sem pisu regulari alebo daj rovno vediet, ze si chces tvrdit svoje dokola a budes mat pokoj. Kazdy co i len mierne skuseny reg Ti tu napise, ze s A2 tight shortstackera dorovnavat nebude. Tak asi na tom nieco bude .. Nenazyvaj take fishky regularmi a nepouzivaj to potom ako argument ..

Nikto skuseny nerozmysla, ci riskuje vela alebo malo v absolutnych cislach, ale kolko riskuje relativne k potu a efektivnym stackom...
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod mr_kaktus 02 Okt 2009 11:34

ak ho pretocim do all in 20BB, tak 17 mi uz doplati s kartami ako K10 a podobne ...


vazne nechcem byt protivny ale toto regular NIKDY NIKDY NIKDY nespravi, resp. daj nejaky tip v ktorej herni takto hraju regulari a uz sa tam aj idem zaregistrovat

peace :Rose:
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod 77lucky77 02 Okt 2009 11:46

mr_kaktus napísal:ak ho pretocim do all in 20BB, tak 17 mi uz doplati s kartami ako K10 a podobne ...


vazne nechcem byt protivny ale toto regular NIKDY NIKDY NIKDY nespravi, resp. daj nejaky tip v ktorej herni takto hraju regulari a uz sa tam aj idem zaregistrovat

peace :Rose:


no jasne a regular caka potom len na AA, AK, KK, QQ, aby ma dorovnal? ako casto mu take karty asi tak chodia .. cize mne staci mu takto zobrat 4 raisy a mozem ist na iny stol
77lucky77
 
Príspevky: 7
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!