shortstack alebo fullstack strategia

Všetko, čo sa týka Texas Holdem cash games

shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod 77lucky77 02 Okt 2009 07:40

...
Naposledy upravil 77lucky77 dňa 02 Okt 2009 13:54, celkovo upravené 1 krát.
77lucky77
 
Príspevky: 7
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod ferkan 02 Okt 2009 08:15

shortstack strategy je :bad: :bad: Ako nevravim ze sa nou neda vyhravat ale musis ju mat poriadne zmaknutu a urcite to nieje len o pushovani TOP10. Stretavam na stoloch pomerne vela profesionalnych shortstackov a videl som iba jedneho winning shortstacka, ostatni boli vacsinou even a ti horsi v minuse.
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod palo1973 02 Okt 2009 08:45

-no ferkan ja poznam osobne dvoch,ktori su so sss vysoko ziskovy,hraju ovela viac stolov ako normalne zvladne hrac s bss a spolu s rb su to na nl 50 velmi zaujimave cisla uz par mesiacov po sebe,ALE ma to s pokrom malo spolocne..........
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod TexasHoldi 02 Okt 2009 09:00

Myslim ze hrat ako shortstack, moze vyhovovat skor horsim hracom...hlavne co sa tyka v hre po flope :fish: Ked to tam vzdy nasypes vsetko pred flopom, tak vela z pokru mat asi nebudes...a ani s vyhrou moc nerataj :) Zakladom je hrat limit ktory si mozes dovolit, videl som ako hral Dag CG 2/5 s hracom co bol uplne rozklepany...ten hrac tam nasypal 75% z BI s 2 parmi aby to nakoniec zahodil kedze na river sa skompletizoval FD...Dag mu ukazal bluf a toho chalana uplne zalial pot :lol2:
TexasHoldi
 
Príspevky: 94
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 3

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod ferkan 02 Okt 2009 09:03

no vsak nevravim ze sa tym neda vyhravat, najma na malych limitoch do NL100 kde sa ludia nevedia prisposobit... Vyssie a na tazsich herniach bude uspesny podla mna 1 zo 100 shortstackov.
Tam to uz treba mat trosku premyslenejsie... minule som cital ze nejaky high stakes pro hrava SSS a je zato docela nenavideny -ale ziskovy (http://www.highstakesnews.com/2009/08/1 ... -48-hours/)
S pokrom to samozrejme nema nist spolocne, su to neuveritelne zli post flop hraci.
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod tucniak 02 Okt 2009 09:05

dal som si namahu precitat cely svoj post a, uprimne, neviem ani, kde zacat.
z mojho pohladu:
- je dobre, ze si skromny
- rozoberat ruky ako top pair vs 2 pair je dobre na akomkolvek limite, chces sa ucit hrat hru, ci to sa da az od nl1000?to bude drahe ucenie
- ano, je to o bankrolle a moznosti prehrat tie peniaze, hrat so 'zbytocnymi' peniazmi, preto treba hrat hry, na ktore si rolled, aj live, scared money sucks ;)
V suvislosti s tym neviem, aky mas problem s tym, ze ti superi platia aj 'ked to nemozu dat'-toto im fakt nemusis hovorit, ved na tom v longrune zarabas, ako svina, ked ti s fdraw bude platit, tak si trafis ruku a betuj pot alebo aj viac, preco sa na toto stazujes??Ak taki hraci nebudu, mozeme vsetci prestat hrat
- to iste overbet bluff na rivri-ked vies, ze nejaky tvoj super ma casto taketo tendencie, ak si well rolled tak bluffcatchujes a indukujes bluffy od rana do vecera-opat, kde je problem??
-pasaz o full stacku na nl 25 , hrani pokru, vyhravani malo ale prehravani vela na badbeaty ktore dostaneme 'NAJCASTEJSIE PROTI REGULAROM', tak toto som nepobral uz uplne vobec. Ty sa v zasade snazis porovnavat hrusky s jablkami, nejaky 7bb pf raise na nl25 a 20bb pf push na nl100-podla mna tvoja logika porovnavat to cez $$$ je trosku zvratena, v zasade preto, ze poker je hra postavena na blindoch


aby som to este doplnil-porovnavanie cez $$$-musis si porovnat hourly rate, fakt neviem, aka bude pri 20 stoloch SSS a nejakom winrate, kolko sa tam da dlhodobo dat, 1bb/100? a aky ti na tolko stolov treba roll,
alebo pri 6 stoloc nl25 za 12bb/100?
tiez nechapem preco ma byt po prehratom alline tazsie vyhrat nieco 'spat, lebo sa zase zapletieme do allinu', a to preto, lebo na nl25 su najma fishes? taktiez som mimo z toho, preco mam fish vyhanat z potu, moja uloha je trafit ruku a betovat co najviac, aby tam ale rybka ostala, nie?

ako vyber si co chces ale podla mna to mas trosku pomiesane a pozeras sa na to zle. A este, vela sa basni o hyperuspesnosti sss, su vsak aj counter strategie a priemerne dobry regular(nie dokonaly), sa ti rad vyhne alebo ta outlevelne-napr nikdy nebude callovat tvoj ai, pripadne si zuzi openraising range, aby si ta mohol dovolit volat.
Nikdy som sa SSS hlboko nevenoval, ale ja som za fullstack poker. uz menej som za 200+bb poker, lebo som lama;)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod Horsey7 02 Okt 2009 09:11

77lucky77 napísal:..mate najvyssi par a super ma proti vam flush draw, este sa budu tocit dalsie 2 karty, pozrie sa alebo sa nepozrie, aku stavku dat, aby super zahodil? matematicky to date spravne, super by mal zahodit, ale on dorovna, turn nic, zase stavite vela a river mu pride, rozmyslate kde sa stala chyba..


77lucky77 napísal:online poker je cisto o matematike a kde ziskat lepsiu EV+ ako pri vyssich limitoch a shortstack strategii?


som prekvapeny, ze spominas pojmy ako EV+ a zaroven sa pytas kde sa stala chyba v spote, kde si hral EV+ :)

nie som expert na shortstack, ale tato strategia ma minimalne jednu obrovsku nevyhodu - tvoja hra bude neuveritelne nevybalancovana, tj. regulari ta budu trhat na kusy a hrat proti zlym hracom menej ako 100bb stack je imo EV-, nakolko ti za chyby nebudu adekvatne platit

v kazdom pripade good luck
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod mr_kaktus 02 Okt 2009 09:55

na velmi podobny post co sem napisal jeden typek cca pred mesiacom som reagoval sirsie ale teraz sa mi nechce a pozeram ze vacsinu z toho co som chcel povedat povedal tucniak.
precitaj si nieco od sklanskeho - aspon mne to velmi pomohlo - nemyslim teraz na hru ale aj na take vseobecne filozoficke pochopenie o co v tom pokri vlastne ide. teraz to vyznie trochu ezotericky ale pokial sa vnutorne stotoznis s tym ze poker nie je o vyhravani ale o robeni spravnych rozhodnuti uplne prestanes riesit veci ako badbeaty.
co sa tyka SSS mne to pripada dost nuda a hlavne je to ovela viac strojova (rozumej mechanicka) hra ako BSS. nehovoriac o tom ze aspon v mojom pripade by moje ego neznieslo pomyslenie ak by som aj bol winning SSS player aby som vedel ze sa jednoducho nemozem porovnavat s BSS playermi na danom limite :) nakolko cela moja hra sa konci najneskor na flope :)
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod ___Mortylen___ 02 Okt 2009 10:00

Shorstacky k smrti nenavidim. Na nizsich limitoch ich je uber vela a zasadne to meni dynamiku hry (ked hram cash, tak iba full ring). V 6max sa proti nim hra ovela lepsie z viacerych dovodov. Prave kvoli shorstackom experimentujem s deep stack hrami (200BB buyin) pretoze min buyin je tam taky semi-deep a hand values sa pri 300BB+ stackoch normalizuju a turn a river hra vyrazne nabera na vyzname. Ide mi o to, ze ziadny rozumny winning player sa nebude zatazovat short stack strategiami, ani keby mal jumpnut o dva levely vyssie (ako to ty vysvetlujes v nominalnych velicinach namiesto relativnej interpretacie). Ale pokial o sebe vies, ze si fish (a Tvoj post to naznacuje), tak ma isty zmysel sa na to pozriet, lebo na rozdiel od turn a river hry sa da preflop a vynimocne flop hra celkom dobre naucit. Ale vzhladom k tomu, ze na skutocny poker (=deepstacked cash game) sa to skutocne podoba malo, je to docela lame. To si rovno mozes zaobstarat bota, co To bude robit za Teba na 20+ stoloch lowstakes.
Tymto pozdravujem legendarneho bota AKjump zo siete 888 pacific poker lowstakes NL shorstacker pushbot a vsetkych idiotov, co mu do chatu nadavali ;)
Obrázok používateľa
___Mortylen___
 
Príspevky: 1347
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 179 krát/139 krát
Karma: 27

Re: shortstack alebo fullstack strategia

Odoslaťod 77lucky77 02 Okt 2009 10:15

mno vidim, ze sa dost ludi zapojilo, to ma tesi :)

TexasHoldi napísal:videl som ako hral Dag CG 2/5 s hracom co bol uplne rozklepany...ten hrac tam nasypal 75% z BI s 2 parmi aby to nakoniec zahodil kedze na river sa skompletizoval FD...Dag mu ukazal bluf a toho chalana uplne zalial pot :lol2:


presne o tomto som hovoril .. ze sice citis, ze si lepsi, myslis si to, vies to, ale NEMOZES TO TAM DAT, lebo CO AK ma nieco lepsie, tvoj bankroll ti to nedovoli


tucniak napísal:- rozoberat ruky ako top pair vs 2 pair je dobre na akomkolvek limite, chces sa ucit hrat hru, ci to sa da az od nl1000?to bude drahe ucenie


ano bolo by to drahe ucenie, ale tymto som chcel povedat, ze inac hraci hraju na NL25 a inac na NL100, inac na NL1000 .. to, co by hrac dorovnal s prihladnutim na svoj bankroll na NL25, by ten isty hrac na NL1000 zahodil aj s topankami .. ja si myslim, ze vela hracov sa pozera na poker a hru moc v uzkom pohlade, vidi jednu partiu, ale nevidi nikam dalej dopredu .. poker je komplexna hra a neda sa brat, ze na NL25 ti niekto nieco dorovna a cudovat sa tomu, ze preco, ze ako sa to dalo zahrat inac .. tuto istu partiu presne tak isto uz nikdy nezahra proti tomu istemu hracovi, jednoducho v pokri je tolko moznych kombinacii, ze sanca, ze presne taka ista hra proti tomu istemu hracovi sa bude opakovat je asi taka ako vyhrat LOTO .. a nechapem, ze ked mi niekto hovori, ze som prehral ruku, ale bolo to EV+ rozhodnutie, z dlhodobeho hladiska, ked ta ruka sa uz nikdy nebude opakovat proti tomu istemu hracovi ..

tucniak napísal: V suvislosti s tym neviem, aky mas problem s tym, ze ti superi platia aj 'ked to nemozu dat'-toto im fakt nemusis hovorit, ved na tom v longrune zarabas, ako svina, ked ti s fdraw bude platit, tak si trafis ruku a betuj pot alebo aj viac, preco sa na toto stazujes??Ak taki hraci nebudu, mozeme vsetci prestat hrat
- to iste overbet bluff na rivri-ked vies, ze nejaky tvoj super ma casto taketo tendencie, ak si well rolled tak bluffcatchujes a indukujes bluffy od rana do vecera-opat, kde je problem??
-pasaz o full stacku na nl 25 , hrani pokru, vyhravani malo ale prehravani vela na badbeaty ktore dostaneme 'NAJCASTEJSIE PROTI REGULAROM', tak toto som nepobral uz uplne vobec. Ty sa v zasade snazis porovnavat hrusky s jablkami, nejaky 7bb pf raise na nl25 a 20bb pf push na nl100-podla mna tvoja logika porovnavat to cez $$$ je trosku zvratena, v zasade preto, ze poker je hra postavena na blindoch


ano aj nie .. uz som pisal hore, ze pokial sa proti tebe postavi niekto komu je uplne jedno a ma stastny den, tak nemas sancu vyhrat ani ked co budes robit ..

tucniak napísal:tiez nechapem preco ma byt po prehratom alline tazsie vyhrat nieco 'spat, lebo sa zase zapletieme do allinu', a to preto, lebo na nl25 su najma fishes? taktiez som mimo z toho, preco mam fish vyhanat z potu, moja uloha je trafit ruku a betovat co najviac, aby tam ale rybka ostala, nie?


no preco asi by to malo byt tazsie? lebo 100BB je tazsie vyhrat ako 20BB nie? je to viac penazi na danom limite

tucniak napísal:ako vyber si co chces ale podla mna to mas trosku pomiesane a pozeras sa na to zle. A este, vela sa basni o hyperuspesnosti sss, su vsak aj counter strategie a priemerne dobry regular(nie dokonaly), sa ti rad vyhne alebo ta outlevelne-napr nikdy nebude callovat tvoj ai, pripadne si zuzi openraising range, aby si ta mohol dovolit volat.
Nikdy som sa SSS hlboko nevenoval, ale ja som za fullstack poker. uz menej som za 200+bb poker, lebo som lama;)


nevyhne sa mi :) pretoze ja pri tom stole sediet dlho nebudem a dorovna ma s horsou rukou (matematicky to spravit moze), cize som EV+ ... o tom som pisal, ze 20BB moze dorovnat aj s priemernymi kartami, ale 100BB by uz musel mat nieco extra slusne na preflop all in a ked ja budem trpezlivo cakat na dobre karty, s ktorymi to tam budem preflop pushovat, tak z dlhodobeho hladiska budem v pluse

ja viem, ze ALL IN je vzdy hop alebo trop, ale ked plati, ze AK je lepsie ako AQ, tak mas v podstate jedno, ci sa dostanes do all in AK vs AQ predflopom alebo po flope na flope ako A85 :gl:

ja som sa vcera pozeral ako hrali shortstaci pri stole, kde boli aj regulari .. bol tam jeden taky, ktory mal 20BB, vyhral all in a pokracoval dalej (davaju to tam s priemernymi rukami - to je prva chyba) a druha velka chyba, neisiel prec od stola, ale pokracoval proti tomu istemu regularovi, ktory si ho pockal a v dalsej hre ho dal dole .. zacinal s 20USD, mal 40USD a regular vyuzil svoj BIG stack, aby mu zobral vsetko ... cize hra SSS je podla mna o trpezlivosti a vediet v spravny cas pri vyhre odist od stola .. zdvojnasobit a ist prec na iny stol ... jedine tak ma sancu byt tato strategia EV+ z dlhodobeho hladiska ..

keby bola fullstack strategia taka super uspesna, tak preco stale ti isti hraci hravaju na rovnakych limitoch? a nejdu vyssie? asi nebude take jednoduche vyhrat 2-3 a viac all inov plneho stacku po sebe, a proti komu ten all in mozu vyhrat? jedine proti podobnemu a to je regular, ktory mu nemoze doplatit all in 100BB na karty ako A2, aj ked to sa stava tiez, ale je to vacsinou vynimka na hociakych limitoch ... kdezto na NL100 ako shorstackovi ti doplatia A2 a tym padom si preflop lepsi
77lucky77
 
Príspevky: 7
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Cash games - Texas Holdem

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!