Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Diskusia k herni DOXXbet poker

Re: Májová privátna liga na DOXXbete o $600 a vecné ceny

Odoslaťod foxx draw 01 Jún 2015 11:31

Tak mně to je celkem jedno, ale asi by bylo lepší ten rake race nezohledňovat. Protože ti co rakují, mají obrovskou výhodu a dostat se na ty peněžní odměny je pro ostatní o dost náročnější.

Jinak jsem se zase umístil na 3. místě a klidně se vzdám odměny v podobě trička, protože jedno už mám (jestli ho chcete poslat někomu jinému). Každopádně dolary připsat mně. :-)
foxx draw
 
Príspevky: 3
Založený: Apr 2013
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Májová privátna liga na DOXXbete o $600 a vecné ceny

Odoslaťod Stanley VII 01 Jún 2015 18:29

Ďakujem za spätnú väzbu ratikejt, samozrejme aj ostatným, čo sa zapojili :)

Risenecko to vystihol – aby bolo možné robiť akcie, herňa potrebuje cítiť aj spätnú väzbu v podobe nejakej rake, z ktorej môže potom aspoň časť akcie prefinancovať. Na nejaké bonusové body zase nebolo treba narakovať extrémne veľa - aspoň na 5 bodov sa dalo určite dosiahnuť aj hraním turnajov:

- prvú 1/2 mája stačilo na 5 bodov narakovať $11 rake na Ongame alebo 5.5e na Enete. Na 10 bodov $97 rake na Ongame alebo 48.5e na Enete.
- druhú 1/2 mája na 5 bodov $29 rake na Ongame alebo 14.5e rake na Enete alebo na 10 bodov $175 rake na Ongame alebo 87.5e na Enete.

V druhej polovici bolo treba zabrať trochu viac, ale stačilo urobiť rake 5.5 eura v prvej polovici mája a bolo možné mať 5 bodov, to nieje zas také strašné. Dostať 10 bodov bolo samozrejme už ťažšie, na druhú stranu ak sa ti zdalo, že pri bonusových bodoch mali cash games hráči výhodu, v získavaní bodov v turnajoch mali výhodu turnajoví hráči – veď je to ich doména :) A výhodu budú mať aj pri boji o kus z $500 prize poolu finálového freerollu.

Konečný vplyv bonusu za preteky tentokrát o niečo zvýšilo aj neodohranie 1. ligového turnaja. Keby sa odohral, bolo by v tabuľke viac bodov za turnaje - síce by sa počítali iba tri výsledky, ale bolo by za ne priemerne viac bodov. Refreshingovi sa v máji ale nedarilo iba v pretekoch ale aj v turnajoch a ligu by vyhral, aj keby sa neprihliadalo na bonusy za preteky. Dva vyhrané turnaje z 3 je úspech :)

Ak je táto liga ako Celebrity liga, môže byť celebritou ktokoľvek sa tak rozhodne :) Liga je prístupná všetkým hráčom a je iba škoda, že sa do nej zapojilo tak málo hráčov. Ceny boli myslím si celkom fajn a hlavne pri tak nízkej účasti znamenali dosť dobrú pridanú hodnotu. Trochu nám priniesol problémy aj presun na Enet, takže v júni zrejme pôjdeme naspäť na Ongame.

Škoda, že sa do ligy zapojilo tak málo hráčov, pritom sa dalo získať peniaze na vstup do jej turnajov aj zadarmo, ale veľa ľuďom sa zrejme nechcelo zakladať si účty alebo neviem, prečo nehrali. Ak ste niekto čo čítate rozmýšľali, že si zahráte, ale nakoniec ste sa nezapojili, čím to bolo? Možno to nabudúce upravíme tak, aby ste sa zapojili, len sa treba ozvať ;)

Chcem ešte všetkých poprosiť o kontrolu výsledkov tabuľky, reklamácie sa prijímajú zajtra do polnoci, potom budú výsledky považované za konečné a v stredu ráno pošleme DOXXbetu zoznam hráčov s ich odmenami. Skontrolujte si hlavne preteky, lebo na stránke DOXXbetu sú v rebríčku pretekov usernames a výsledky turnajov sa udeľovali podľa nickov na Enete, tak či máte pridelené body za preteky správne...
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Májová privátna liga na DOXXbete o $600 a vecné ceny

Odoslaťod ratikejt 01 Jún 2015 21:51

Dobrý večer,

som potešený že sa k hodnoteniu ligy samotnými hráčmi vyjadril aj niekto z organizačnej štruktúry turnaja. Samozrejme súhlasím s Vašim tvrdením že bonusové body mohol získať každý, či už MTT, SNG alebo CG hráč. Bohužiaľ ak sa zameriame na rýchlosť a obtiažnosť akou tieto body mohli/môžu byť získané jednotlivými kategóriami hráčov, vidím stále značný rozdiel medzi low stakes CG hráčom a low stakes SNG, resp. MTT hráčom (vychádzam z aktuálnej ponuky herní pre jednotlivé kategórie, ako aj z obľúbenosti jednotlivých herných disciplín. Sám si žiadny turnaj, SNG ani cash games nezahrám :D. Rýchlosť rake-ovania, získavania bodov do ligovej tabuľky je teda na low stakes podľa mňa aktuálne výrazne naklonená na stranu CG hráča. Zároveň neuvažujem o mid stakes ani high stakes hráčoch pre ktorých je hranie danej ligy vo všeobecnosti "mrhaním času, resp. schopností"). Každý low stakes CG hráč ktorý z dlhodobého hľadiska poráža svoje stakes dokáže bez väčších problémov získať 2*10 bonusových bodov a následne má 4 pokusy, aby sa aspoň raz umiestnil na top pozícii v turnaji a výhra je doma, minimálne pódium :Bravo: :wall: . Na druhej strane low stakes SNG, resp. MTT hráč MOŽNO získa 2*5 bonusových bodov a po počiatočnej eufórii zistí, že tieto body sú mu, ehmmm, slušne napísane k ničomu nakoľko skoro každý low stakes CG hráč má minimálne ten istý počet bodov, resp. dvakrát toľko. Následne teda SNG, resp. MTT hráčovi ostáva vyhrať 2 turnaje a v jednom sa umiestniť veľmi slušne. To podľa mňa dokáže buď Phil Ivey alebo ďalším Ideálnym príkladom je hráč refreshing, ktorý si dokázal zabezpečiť 20 bonusových bodov z rake-u, nakoľko sa venuje CG a zároveň dokázal 2 turnaje vyhrať a v treťom sa veľmi slušne umiestniť ako CG hráč. Totožné počiatočné podmienky pre všetkých :D

v získavaní bodov v turnajoch mali výhodu turnajoví hráči – veď je to ich doména - Bohužiaľ, aj keď to pre niekoho možno bude znieť prekvapivo, ale na vzorke 3 turnajov sa vo väčšine prípadov naozaj neprejaví rozdiel v skilloch natoľko, aby MTT hráč ukázal svoje prednosti oproti CG hráčovi a získaval viacej bodov. Z vyššie uvedeného dôvodu sa teda neoplatí vyjadrovať k tomu, kto si zaslúžil vyhrať či nevyhrať ligu na základe 3 MTT konfrontácií keď faktor šťastia a variancie je pri danej vzorke nezanedbateľne veľký. Nakoľko sa liga odohrala formátom MTT tak samozrejme chápem zvýhodnenie/znevýhodnenie jednotlivých typov hráčov, bohužiaľ spôsob akým k tomu došlo presahuje moje chápanie. :lol2:

Podľa môjho subjektívneho názoru je dôvodom nízkej účasti hráčov samotná štruktúra turnaja. Každý hráč musí v ideálnom prípade investovať len 9 Eur (buy iny, rebuy a addon. Možnosť zahrať si turnaj zadarmo nebudem uvažovať, nakoľko získať buy in takýmto spôsobom nemôžu všetci a rebuy, resp. addon je na serióznej úrovni hrania MTT turnajov samozrejmosťou) a v konečnom dôsledku si môže zahrať o pricepool "100" Eur. Pri aktuálnej ponuke herní dokáže každý hráč isto nájsť veľa spôsobov ako optimálnejšie investovať svoj bankroll. MTT a SNG hráčov môže navyše odrádzať možnosť získavania bonusových bodov do tabuľky prostredníctvom rake-u.

Prajem Vám veľa síl pri organizácii ďalších podujatí/akcií pre návštevníkov pokerportalu. Dúfam že vaše turnaje/ligy budú obľúbene a bude sa ich zúčastňovať čoraz viac hráčov. Ja osobne (MTT hráč) sa už z najväčšou pravdepodobnosťou ďalších líg nezúčastním, nakoľko aktuálne hodnotenie ligy považujem sa zvýhodňovanie istých typov hráčov a s tým sa nedokážem stotožniť.
ratikejt
 
Príspevky: 15
Založený: Jan 2012
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Odoslaťod Stanley VII 05 Jún 2015 08:49

V júni budeme mať v lige menšie zmeny, kvalifikácie nebudú len v sobotu ale zadarmo sa bude dať kvalifikovať aj v pondelok, utorok a stredu. Vraciame sa z Enetu späť na Ongame a tento mesiac bude stačiť na 10 bonusových bodov umiestnenie v TOP40 pretekov, takže bude stačiť narakovať minimum :)

Viac info: http://www.pokerportal.info/spravodajstvo ... vecne-ceny

ratikejt napísal:Každý low stakes CG hráč ktorý z dlhodobého hľadiska poráža svoje stakes dokáže bez väčších problémov získať 2*10 bonusových bodov...

- maximum bodov bolo minulý mesiac 10 bodov za rakerace spolu, rovnako je to aj v júni, počíta sa iba lepší výsledok z oboch častí pretekov

ratikejt napísal:... na vzorke 3 turnajov sa vo väčšine prípadov naozaj neprejaví rozdiel v skilloch natoľko, aby MTT hráč ukázal svoje prednosti oproti CG hráčovi a získaval viacej bodov. Z vyššie uvedeného dôvodu sa teda neoplatí vyjadrovať k tomu, kto si zaslúžil vyhrať či nevyhrať ligu na základe 3 MTT konfrontácií keď faktor šťastia a variancie je pri danej vzorke nezanedbateľne veľký.


Nejako sa ten víťaz ligy určiť musí a nemôžeme čakať 10,000 turnajov aby sa eliminoval faktor šťastia úplne :) Neviem si veľmi predstaviť spravodlivejšie udelenie prvého miesta v lige ako víťazovi 2 z 3 turnajov. Cítiš to tak, že by mal podľa "spravodlivosti" vyhrať májovú ligu niekto iný? :)

Dlhodobo si každý užijeme rovnako smoly ako šťastia a ťažko použiť iný "spravodlivý" meter ako výsledky, keď sú aj k dispozícii len 3, viac ich proste nebolo. Spravodlivosť bude zrejme vždy relatívna...
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Odoslaťod Stanley VII 05 Jún 2015 08:57

ratikejt napísal:Podľa môjho subjektívneho názoru je dôvodom nízkej účasti hráčov samotná štruktúra turnaja. Každý hráč musí v ideálnom prípade investovať len 9 Eur (buy iny, rebuy a addon. Možnosť zahrať si turnaj zadarmo nebudem uvažovať, nakoľko získať buy in takýmto spôsobom nemôžu všetci a rebuy, resp. addon je na serióznej úrovni hrania MTT turnajov samozrejmosťou) a v konečnom dôsledku si môže zahrať o pricepool "100" Eur. Pri aktuálnej ponuke herní dokáže každý hráč isto nájsť veľa spôsobov ako optimálnejšie investovať svoj bankroll.


Je pravda, že je mnoho dobrých turnajov organizovaných rôznymi herňami, záleží aké si dá človek kritéria pre dobrý turnaj, ale mne sa tieto turnaje zdajú tiež celkom fajn.

Keď úplne zanedbáme možnosť kvalifikovať sa do turnajov zadarmo a zabudneme aj na to, že sa jedná o ligu a je možné vyhrať ďalšie ceny a budeme tieto turnaje vnímať ako úplne samostatné turnaje, sú to v podstate takmer SNG turnaje (podľa nízkeho počtu hráčov) s pridanou vecnou cenou v hodnote 30-40% prize poolu + párkrát sa dotoval aj samotný prize pool. Navyše sa neplatí žiadny poplatok a každý jeden cent buy-inov ide do prize poolu, inými slovami 100% rakeback na ligové turnaje :) Mne sa to zdá celkom fajn použitie bankrollu. Možno by sme mali tie turnaje nejako lepšie odkomunikovať?

Mohla by podľa niekoho z vás urobiť nejaká konkrétna zmena v turnajoch (keď teda zanedbáme ligovú tabuľku) ligové turnaje zaujímavejšími pre viac hráčov? Napríklad znížiť buy-in alebo zvýšiť garanciu? Alebo nejaké iné úpravy?
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Májová privátna liga na DOXXbete o $600 a vecné ceny

Odoslaťod Boocker 05 Jún 2015 12:27

Zapojim sa do diskusie ako hrac ktory hrava ligu pravidelne uz asi 4ty mesiac. Mne osobne sa najviac pacila myslim ze marcova liga kde bolo 12 ligovych turnajoch mesacne. 12 turnajov to uz je celkom priatelne ale 4 je dost variacne. Samozrejme nikdo nepochybuje o tom ze refreshing je zasluzeny vitaz ligy tohto mesiaca. Myslim ze ratikejta skor stve ze ho sekol luk vdaka bodom z pretekov. Ale pravidla boli jasne a kazdy mal rovnaku sancu ziskat tam tie body tiez. Myslim ze tento mesiac je to good a kazdy ma pomerne "lahku" sancu ziskat 10 bodov.
Dalsia vec ku ktorej sa chcem vyjadrit je Enet. Ja osobne som sa velmi potesil ked som zistil ze ideme spat na ongame. Enet bol jednoducho hrozny , nefunguju tam stats, nejde tam nastavit ani miesto na stole, ziadni avatari nic. U U***et teraz pochopim ze sa snazia robit soft pre ryby a vyzera to aspon pekne ale ten Enet chapem preco tam nechce nikdo hrat.
Ani regs ani ryby :)
Este napisem nazor na tvoju otazku preco to nechce hravat viac ludi. Podla mna nedelnajsi turnaj moze byt pre niektorych aj dost narocny na br. 3+3+3 . Myslim ze vacsina hracov co sa chce umiestnit ide vzdy plne rebuye a turnaj ho tak vyjde na 9e. To je pre nejaku rybu co si chce pinkat 1$ turnaje docela dost. Mne sa pacilo ze v marcovej lige boli tyzdene 3 turnaje , jeden za 1$+1+1 , dalsi 2$.. a treti 3 $ . Tam sa dalo stretnut aj vela ryb napriklad taky kladina :fish: by si urcite rad pinknul 1 $ turnajik a odpalil by to tam na J2s 100bbd . Ale 3e alebo az 9 je prenho vela :D
Uvidime tento mesiac kde je moznosti kvalifikovat sa viac.
Inak zamna este poviem ze pre mna je tato liga number one. A to hravam asi vsetky. A velke dik pokerportal vedeniu za tuto +EV ligu pre nas vsetkych a takisto stanleymu ktory sa nam o vsetko stara.
PS. Prestavky na normal ongame turnajoch MTT funguju vzdy na x.55 len tato liga je nejak zle nastavena Na enete to bolo tiez zle
Boocker
 
Príspevky: 14
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Odoslaťod refreshing 05 Jún 2015 17:39

zdar

ja sa len kratko vyjadrim :D vdaka ze si myslite, ze som zasluzeny vitaz :D ale ja som len mala rybycka co ma vela stastia :D :fish: :fish: :fish: :fish:

a teraz k turnajom
za mna osobne musim napisat, ze ak by sa turnaje konali 12x do mesiaca, ligy sa urcite neucastnim.
to iste plati, ak by sa BI znizil na 1E, kto nema na BI moze si kludne pinkat kvaldy a tak to dostat zadarmo, myslim ze tento mesiac ich je viac ako dost.

na jednej strane je pravda ze sa ligy neucastnia rybky, na druhej strane je moj nazor ten, ze ak niekto da do turnaja 3+3+3E snazi sa hrat co najlepsie a to ho nuti mozno si co to aj pozriet a nastudovat . A to by malo byt primarne kedze to robite pod znackou Pokerportalu co je aj vyukova stranka. :dzejkej: :dzejkej: :dzejkej:

GL pri stoloch
refreshing
 
Príspevky: 30
Založený: Jan 2012
Poďakoval/li: 1 krát/2 krát
Karma: -1

Re: Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Odoslaťod ratikejt 11 Jún 2015 14:48

Dobrý deň,

Stanley VII napísal:Nejako sa ten víťaz ligy určiť musí a nemôžeme čakať 10,000 turnajov aby sa eliminoval faktor šťastia úplne :) Neviem si veľmi predstaviť spravodlivejšie udelenie prvého miesta v lige ako víťazovi 2 z 3 turnajov. Cítiš to tak, že by mal podľa "spravodlivosti" vyhrať májovú ligu niekto iný? :)


Samozrejme že sa víťaz musí vždy nejako určiť ale ja osobne si myslím že ste už usporiadali veľa líg ktoré boli viac user friendly. Ako sa vyjadril napr. aj hráč/užívateľ boocker, varianta ligy s 12 turnajmi je isto menej variačná ako s 4. Nikto ich nežiada odohrať 10 000 ale 4 sa mi pozdáva dosť málo. Myslím si že nie malé percento hráčov si radšej zahraje napr. spomínaných 12 turnajov s Buy inom, rebuyom a addonom za 1 Euro/Dolar ako 4 turnaje s Buy inom, rebuyom a addonom za 3 Eura/Dolar. Variant a možností je veľa ale chápem že Vy na základe prieskumov isto viete čo je najlepšie pre Vás a pre Vašich klientov, tzn. nás hráčov.

Dovolím si nevyjadrovať sa k mojím pocitom v súvislosti s témou spravodlivosti obsadenia najlepších miest v poslednej ukončenej lige. Zúčastnil som sa všetkých troch uskutočnených turnajov minulej ligy a videl som ako pracuje "spravodlivosť" na tak malej vzorke :lol2: :lol2: :D

Boocker napísal: Myslim ze ratikejta skor stve ze ho sekol luk vdaka bodom z pretekov.

Bohužiaľ s Vami absolútne nesúhlasím a naozaj mi nevadí že ma hráč luk "sekol" na základe takto nastavenej ligy. Problém by nastal ak by sa ma pokúšal "seknúť" alebo by to dokonca dokázal v iných oblastiach reálneho života :D .Ale to už nie je predmetom tejto diskusie. Ceny boli zaujímave ale primárny dôvod mojej účasti v lige bol iný :)

refreshing napísal:
za mna osobne musim napisat, ze ak by sa turnaje konali 12x do mesiaca, ligy sa urcite neucastnim.
to iste plati, ak by sa BI znizil na 1E, kto nema na BI moze si kludne pinkat kvaldy a tak to dostat zadarmo, myslim ze tento mesiac ich je viac ako dost.


Možno by bolo zaujímave skúsiť usporiadať, odohrať "ligu" ktorá by sa skladala len s 2 turnajov napr. s buy inom, rebuyom a adonnom po 5-10 Eur/dolárov. Samozrejme usporiadať k tomu prijateľný počet kvalifikácií počas týždňa, napr. 10 :ROFL: :wall:
A samozrejme nezabudnúť na body z rake-u :good:

Na druhej strane ak si Vy pán refreshing myslíte že hráč ktorý nemá na BI 3 Eura tak si môže "pinkať" kvalifikácie ktorých je podľa Vás viac ako dosť, tak ja si myslím že ten hráč ktorý si "pinká" kvalifikácie na turnaj s BInom 3 Eura uvíta namiesto jedného turnaja s BInom 3Eura uskutočnenie 3 turnajov napr. s BInom 1 Euro (ktoré by sa mohli uskutočniť napr. v čase konania samotnej kvalifikácie). Nielen BIny by boli viac prijateľnejšie pre širšie spektrum hráčov ale aj možnosť zvýšenia pravdepodobnosti na lepšie celkové umiestnenie v lige by hráčov mohla podnietiť k registrácii sa do turnajov. A netreba zabúdať na možnosť vyhrať peniaze nie v 3 turnajoch ale namiesto toho napr. v 12 turnajoch. Samozrejme by nastali komplikácie s pricepoolmi jednotlivých turnajov+ ďalšie náležitosti. Subjektívny názor :(

Prajem príjemný zvyšok dňa :gl:
ratikejt
 
Príspevky: 15
Založený: Jan 2012
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Odoslaťod lubos44 13 Jún 2015 20:41

v prvom kole som bol na prvom mieste mam narok na flasu ked ano treba poslat adresu
lubos44
 
Príspevky: 24
Založený: Okt 2010
Poďakoval/li: 0 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Privátna júnová liga na DOXXbete o $550 a vecné ceny

Odoslaťod Stanley VII 13 Jún 2015 22:14

Áno, každý víťaz nedeľného turnaja má nárok na darčekové balenie Jacka Danielsa, môžeš poslať adresu už teraz, posielať ich budeme naraz po skončení ligy :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na DOXXbet poker

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!