bankový účet/exekúcia

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

bankový účet/exekúcia

Odoslaťod Komedia 27 Feb 2012 11:34

snáď mi bude vedieť niekto odpovedať na nasledovnú vec :)

Rodinný známi mi "ide" nejaké slušnejšie peniaze... Momentálne zdedil €€ €€€ ktoré mu majú čochvíľa prísť. Kôli tomu si založil bankový účet, lebo peniaze musia prísť na účet s jeho menom. Lenže dotyčný má dlhy na sociálke/zdravotke proste rôzne exekúcie... Je velice pravdepodobné alebo naopak málo pravdepodobné,že mu na to banka nejakým spôsobom dôjde a zablokuje mu účet s peniazmi??? To by ma celkom mrzelo a nechce sa mi znova čakať kým by mu ten účet odblokovali...Preto sa radšej pýtam dopredu, ak je tu nejaký odborník na tieto veci aby mi poradil.Diky za info :)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod svatos21 27 Feb 2012 12:00

je velmi pravdepodobne ze exekutor o tom dedicstve vie a vie aj kde mu pridu peniaze a da prikaz na zablokovanie transakcii na ucte. cize na jeho mieste by som sledoval kedy pridu peniaze a okamzite ich vybral.
svatos21
 
Príspevky: 88
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 5 krát/5 krát
Karma: 0

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod ramzey 27 Feb 2012 12:01

Lol ale ved dlhy treba platit!
ramzey
 
Príspevky: 815
Založený: Júl 2010
Poďakoval/li: 111 krát/96 krát
Karma: 19

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod vlade 27 Feb 2012 13:01

Podla mna to funguje tak, ze akonahle si niekto kto je v exekucii otvori ucet, tak ten ucet sa zablokuje s tym ze je zname kolko je ten clovek dlzny, akonahle pridu na ten ucet peniaze, odrataju sa z dlhu (clovek ktory je dlznikom nema pravo s tym uctom narabat), ked je suma ktora na ucet pride vacsia ako je jeho dlh, tak sa odrata dlzna suma a ucet sa odblokuje.

Takto by to malo logicky fungovat, neviem aka je skutocnost, ale verim tomu ze je to takto nejako. Je este mozne ze by sa to nejako riesilo priamo v tom dedicskom konani, ale neviem fakt ako je to na Slovensku prepojene, podla toho ako su prepojene ostatne veci mi toto nepripada realne :)

Neviem aky je dosah exekutora na zahranicne ucty, to znamena ze dotycna osoba s dlhom by si zalozila ucet v rakusku napriklad a peniaze by si dal poslat tam.
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod pegas1975x 27 Feb 2012 14:00

V prvom rade aj keby si zalozil ucet a peniaze by mu tam prisli a podarilo sa mu ich vybrat tak sa o tom exekutor dozvie a "rodinny priatel" bude mat na krku este aj obvinenenie z trestneho cinu marenia uradneho rozhodnutia.Exekucia totiz znamena zakaz nakladania z majetkom aj na uctoch.A o tom bol ten clovek urcite oboznameny pisomne.
Neodporucam sa pokusat o vyber penazi.
Obrázok používateľa
pegas1975x
 
Príspevky: 1146
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 53 krát/21 krát
Karma: 7

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod Komedia 27 Feb 2012 16:04

Ano vlade máš pravdu tak to funguje ale Ide o to, že tieto exe. konania boli začaté dávno a spomínaný účet si vytvoril 2 mesiace dozadu. Skôr ma zaujímalo, že či si banka overuje zákazníkov niekde (neviem kde, či existuje nejaký register exe. konaní) alebo či musí exekútor najprv nájsť spomínaný účet a ten zablokovať (čo by bol ten najlepší prípad) kedže si myslím že by to tak rýchlo nevypátral a €€€ by sa mohli dať vybrať IMO.

pegas1975x napísal:V prvom rade aj keby si zalozil ucet a peniaze by mu tam prisli a podarilo sa mu ich vybrat tak sa o tom exekutor dozvie a "rodinny priatel" bude mat na krku este aj obvinenenie z trestneho cinu marenia uradneho rozhodnutia.Exekucia totiz znamena zakaz nakladania z majetkom aj na uctoch.A o tom bol ten clovek urcite oboznameny pisomne.
Neodporucam sa pokusat o vyber penazi.

To čo sa stane PO výbere €€€ ma moc nezaujíma, lebo ten človek si za tie veci môže sám svojou nezodpovednosťou ;)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod sudden 27 Feb 2012 16:31

podla mna to budu mat nejako osetrene aby exekutor vedel aj o novo zalozenych uctoch, nemyslim, ze zrovna exekutori by sa nechali tak lahko oje*** :)
Obrázok používateľa
sudden
 
Príspevky: 1001
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 196 krát/165 krát
Karma: 25

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod VNPK 27 Feb 2012 17:01

V CR existuje registr dluzniku, a pocitam, ze u vas to bude uplne stejny. Pokud jednou neco dluzis a i kdybys nakrasne zdedil kralovstvi a pul princezny k tomu, tak s tim nemuzes nakladat 8-)
Obrázok používateľa
VNPK
 
Príspevky: 158
Založený: Aug 2010
Poďakoval/li: 1 krát/20 krát
Karma: 3

Re: bankový účet/exekúcia

Odoslaťod Mentos 15 Feb 2019 22:05

Ak je to ešte akutálne, tak ti doporučujem prečítať si nasledujúci článok https://www.ammado.sk/news/s-exekutorom-sa-da-vybabrat-matky-prisli-ako-na-to/
Mentos
 
Príspevky: 1
Založený: Feb 2019
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!