Nastavenie wi-fi routeru

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod DevilMayCry 08 Aug 2011 19:18

Nazdarek,
mam taky maly problem s wi-fi routerom. Kolega ho nechtiac resetoval a nedokazem ho akosi nastavit na povodny stav cize momentalne mam notas primo napichnuty na modem. Ide o asus wl-500w a net je chello. Mac adresa routeru je normalne regnuta v chelle ale ani za boha to neviem dat zase do poriadku. Presne takyto problem som mal ked som ho prvy krat nastavoval ale nakoniec ani neviem ako som to uhaluzil vypynanim restartovanim ale teraz ani za nic...... vie niekto poradit ?
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod eduard666 08 Aug 2011 20:51

nemusis tam najprv nahodit povodne konfiguracie?
eduard666
 
Príspevky: 126
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 5 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod seebet 08 Aug 2011 22:16

tiez som mal taky problem (router asus/net chello), vyriesilo sa to zadanim IP adries DNS serverov - aj v nastaveniach routru, aj na wifi karte v notebooku - musia byt rovnake a nemozes to mat nastavene na "automaticky", musis tam mat proste konkretne IP-cky
Obrázok používateľa
seebet
 
Príspevky: 2
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod haman 08 Aug 2011 23:34

1. nabuduce si sprav backup fungujucej konfiguracie.
2. resetni router do tovarenskych nastaveni (postup by mal byt v manuali).
3. spoj chello modem a WAN port rourta.
4. pozri vo web rozhrani status internetu, ci sa to spojilo, ci to pridelilo WAN a DNS IPcky.
5. Skus cez ping tool v routri pingnut nejaky vonkajsi server (napr. http://www.sme.sk - IP 85.248.70.105)
6a. ked to nepojde - chello asi odmieta MAC adresu tvojho routra, pripoj notebook k chelllo modemu - regni si v chelle notebook (neviem kolko MAC adries mas povolenych, toto je navod, ked mas len 1 povolenu) - v routri nastav clonovanie MAC adresy z notebooku na router - router sa potom bude tvarit pod MAC adresou notebooku a chello ho prijme.
6b. ked to pojde, tak pripoj notebook na LAN port routra a skus. ked ti neprideli lokalnu LAN adresu, mas vadny kabel alebo je nejaka ina zrada medzi routrom a notebookom.
7. ked prideli IP, skus pingnut router (default IP routra v navode). ak nepingnes, je nejaka ina zrada medzi routrom a notebookom.
8. otvor http://www.sme.sk v browseri. ak dostanes SME stranku, je to fajn. ak nie, pingni z notebooku http://www.sme.sk, ak nepojde, skus ten server pingnut cez IP adresu. (bod 5). ked pojde len cez IP, mas problem s DNS servermi na notebooku.
9. ak dostanes v bode 8 chello stranku na registraciu PC, tak bud pridaj dalsie PC do zoznamu povolenych (ked tvoj chello program umoznuje viac PC) - ak umoznuje len 1, tak musis spravit clonovanie MAC adresy (bod 6a.)
10. Ak ti pojde internet cez kabel, skus si nastavit wifi a napojit sa cez wifi.

nevypisal som vsetky alternativy, daj vediet na ktorom bode si stroskotal.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod DevilMayCry 09 Aug 2011 08:24

dikes chlapi, dnes to vyskusam a dam vediet jak to dopadlo ;)

btw. myslim ze je takmer vsetko nastavene ok a problem bude v dns lebo napr. skype funguje.....

seebet napísal:tiez som mal taky problem (router asus/net chello), vyriesilo sa to zadanim IP adries DNS serverov - aj v nastaveniach routru, aj na wifi karte v notebooku - musia byt rovnake a nemozes to mat nastavene na "automaticky", musis tam mat proste konkretne IP-cky


no a vies mi povedat ake ma chello ipcky dns ?
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod A_Rimmer 09 Aug 2011 09:37

haman napísal:


:wtf: To este taketo veci treba robit v roku 2011???? Ja mam doma t-com internet, tam som zadal meno a heslo, zasifroval wifi a vsetko bezi. :D Ze mi kazdy mesiac fakturuju stale vyssie sumy, to uz je ina vec. :o
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod seebet 09 Aug 2011 10:01

DevilMayCry napísal:no a vies mi povedat ake ma chello ipcky dns ?


vyskusaj 195.34.133.21 a 212.186.211.21

ale ono je to vlastne jedno aky DNS nastavis, mozes pouzit napr. Google Public DNS, http://code.google.com/speed/public-dns/
Obrázok používateľa
seebet
 
Príspevky: 2
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod haman 09 Aug 2011 13:00

A_Rimmer napísal:
haman napísal:


:wtf: To este taketo veci treba robit v roku 2011????

keby hned napisal, ze mu skype funguje, tak nemusim pisat 10 bodov ale len 2 ;)
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod DevilMayCry 09 Aug 2011 13:07

haman napísal:keby hned napisal, ze mu skype funguje, tak nemusim pisat 10 bodov ale len 2 ;)


no hej to mi vypadlo sry :fish:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Nastavenie wi-fi routeru

Odoslaťod DevilMayCry 09 Aug 2011 16:13

thx all uz to fici. Vsadil by som ale svoju prehnitu dusu za to ze som predtym nemal nastavene manulane dns ale automaticky. Vzera to tak ze som sa mylil....
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10


Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!