Otazky a odpovede od marriafa

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 26 Apr 2010 21:33

Tom,
akurat, ze toto vsetko by si mohol pisat, az keby sme spolu odohrali par tisic ruk, takto varis len z vody

normalne sa cudujem, co jedna nevinna otazka od chlpa sposobila
ja som pisal o svojej otvaracej rangi a nie o nejakych odporucaniach, ako ma hrat poker cely svet

poker je tak variabilna hra, ze v reali ani nenajdes 2 hracov, co by vo vsetkych situaciach otvarali ruky uplne totozne a pritom nemusi byt ani jeden z nich horsi hrac

limpovat SC z UTG som videl uz mnokrat aj spickovych hracov, a som zvedavy, ci by ste toto iste pisali aj na ich adresu



riddlah,
uzavrime to raz a navzdy, nechcem svoju totoznost prezradit a bodka
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 26 Apr 2010 21:49

riddlah,
uz som to vysvetloval v chlpovom blogu , preco limp a nie raise

mam range ruk, u ktorych som ochotny zaplatit za pozretie flopu 3-4 BB, ale 9BB uz nie a keby ma niekto reraisoval, tak by som foldoval a chipy by sli von oknom

malokto raisne monster ruku oproti limperovi rovno na 8-9BB a keby to pri stole niekto robil , tak by som prisposobil tomu svoju range
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod Riddlah 26 Apr 2010 21:59

ked ty limpnes z utg a niekto ta raisen, a ty dorovnas tak budes vacsinou casu OOP v pote bez iniciatvy, co sa ti bude hrat zle, tvoje dream flopy su drawy, ktore sa zasa budu hrat zle OOP

ovela castejsie sa ti stane, ze ked raisnes z UTG 76s tak ziskas pot na flopecbetom, zatial co by ta niekto mal iso raisnut a ty na flope to zahodis
ci sa ty nestane, ze tvoje premium handy nezostanu nepreplatene ?

ako keby ze ta niekto 3betne
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod nelz0n 26 Apr 2010 22:05

ok nechajme to tak uz tak, nebudem ti viac prispievat do tejto kurioznej temy

ty si busto, mozes sa prirovnavat aj k durrrrovi v kreativite, ale podstata hry je premyslanie a ucenie, ani jedno ti nejde

ale ked chces novy bankroll, tak urob komentovane video, ti dam 25$ za to, budes mat aspon na novy roll ... posli sukromnu spravu ked to budes mat hotove

PS horsey ta vystihol dokonale tak to postnem este raz, skus sa nad tym zamysliet
takych ako ty tu zopar bolo, dristali tu piate cez deviate, nikdy nic nepodlozili argumentami, nikdy nedali ziadne relevantne data (vysledky, graf), rovnaky pribeh s nedodrziavanim BRM, rovnaky smolny pad a prehra "vsetkeho" za 2 sessions, rovnako nikdy nepocuvali a nerozmyslali nad argumentami ostatnych, rovnako nikdy neboli prinosom pre nikoho a rovnako tak ako prisli tak aj odisli a nikto o nich nikdy nepocul
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod tucniak 26 Apr 2010 22:10

teba asi paranoicky 3betuju kazdu druhu ruku ked raisujes UTG mi to pripada...
na nl25 sa to stava bezne vsetci su tam hrozne hyperaktivni v 3betovani a 4betovani light co si pamatam.
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 26 Apr 2010 22:26

nelzon,
vdaka za ponuku, ale tvojich 25 usd nepotrebujem

k durrrovi sa neprirovnavam , zase si cucas z prsta, asi to bude fakt lepsie, ak tu prispievat nebudes, lebo to vyzera tak, ze nerozumies slovenskemu textu


riddlah,
skus este inymi slovami, nejako sa neviem vysomarit z tvojho textu

aj keby som raisol a niekto ma callne, tiez som OOP

na vhodnom flope predsa mozes ako prvy cbetnut aj limpovanu, nielen otvaranu ruku

cela strategia spociva v tom, ze ty chces narazit na monster a nie na stredne silnu ruku, lebo tu sa ti nepodari tak casto vystackovat

a s monstrom by ta super skoro zakazdym 3betoval, kedze nahana value
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 26 Apr 2010 22:30

tucniak,
s monstrom ta 3betovat budu na kazdom limite a ty v podstate chces, aby si hral proti monster ruke
tak, ako pisem v predoslom poste
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod michael163 26 Apr 2010 22:35

marriaf

antonius,ivey,durrr... ked mi ukazes od aspon jedneho z nich ako niekomu radi ze mas v 6maxe openlimpovat SC tak ho budem zalovat :D a v skutocnosti neviem naco ti toto je :huh:
Obrázok používateľa
michael163
 
Príspevky: 689
Založený: Jan 2010
Poďakoval/li: 63 krát/62 krát
Karma: 15

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod dzejkej 26 Apr 2010 23:19

Hmm, ja som nepisal nic moc k veci, tak dam tomu jeden pokus, aby som mohol ist pokojne spat :-D.

Takze Ty limpujes SC, lebo ked v 6maxe bude mat niekto za Tebou svoju monster ruku, tak mas lepsie implied odds ako keby si raisoval a on Ta 3betol. Ano, ak by si vedel, ze niekto ma v tom momentalne AA, tak je fajne limp/callnut. Problem je, ze potom musis byt vestec. Ak pocitas za silnu ruku napr. JJ+, tak ked dostanes na UTG SC, iba v 9.6% pripadoch bude mat niekto JJ+. Ak pocitas KK+, tak v 4.4%.

Ty ale limpujes svoje implied odds ruky a hraci Ti to zacnu raisovat v pozicii so sirokym range a zrazu mas problem. Hrat OOP bez iniciativy, ked super ma predstavu o Tvojom range nebude ziskove, ani keby si naozaj velmi chcel. Zrazu zistis, ze aby taku uplnu predstavu nemal, tak by si mal limpovat napr. aj iny typ ruk (nejaky ten monster). Akosi potom zistis, ze si to robis tazsim Ty sam.

Na druhej strane ak raisujes vsetky ruky, ktore UTG otvaras a otvaras PP, zopar SC, dobre suited broadway ruky, offsuit AJ+, KQ, AK, tak si balancovany a triafaju Ta rozne typy flopov, mas iniciativu a hra sa to jednoduchsie. Hraci Ta nebudu izolovat raisom v pozicii ako keby si limpoval a 3betovanie UTG zrovna bezna vec nie je a uz vobec nie na nizkych stakes. Ruky, s ktorymi by raisovali, tak teraz casto foldnu alebo callnu a vela potov ziskas cbetom. Ano, ked bude mat super monster a Ty raisnes svoje SC, tak v tej situacii 100BB deep pravdepodobne foldnes a nezarobis nic, ale ani samotna hra OOP s SC i proti monster rukam nie je uzasne ziskova, lebo svoje 2pair a viac hitnes tak 5% casu a zvysok je draw, ktory hras OOP a giganticky profit na tom spravis jedine tak, ze bude hrat super velmi velmi zle.

Ak sa budes pokru venovat nadalej, tak pri takychto teoriach zistis, ze akosi Ta dobri hraci o peniaze oberaju a Ty zijes na tom, ze oberas velmi zlych hracov. Budes pekne v strede potravinoveho retazca s ak budes v herni s vela fishkami alebo dobre vyberat stoly, tak budes snad trosku ziskovy. Cim pojdes vyssie, tym sa zvysi kvalita hracov a pocet regularov a zrazu tieto veci zacnu byt znacne stratove.

Za tento príspevok od dzejkej poďakovali :
speksSVK
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod tucniak 26 Apr 2010 23:47

marriaf napísal:tucniak,
s monstrom ta 3betovat budu na kazdom limite a ty v podstate chces, aby si hral proti monster ruke
tak, ako pisem v predoslom poste


a ten monster maju vzdy?to odkedy?

inac to ze mam pozorovat random generator ako rozdava karty ma uprimne dojalo :poklona:
Pozeraj sa na hodiny, ako ubieha cas, to mas podobne potrebne :Bravo:
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!