Otazky a odpovede od marriafa

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod Komedia 26 Apr 2010 23:50

dzejkej napísal:Hmm, ja som nepisal nic moc k veci, tak dam tomu jeden pokus, aby som mohol ist pokojne spat :-D.

Takze Ty limpujes SC, lebo ked v 6maxe bude mat niekto za Tebou svoju monster ruku, tak mas lepsie implied odds ako keby si raisoval a on Ta 3betol. Ano, ak by si vedel, ze niekto ma v tom momentalne AA, tak je fajne limp/callnut. Problem je, ze potom musis byt vestec. Ak pocitas za silnu ruku napr. JJ+, tak ked dostanes na UTG SC, iba v 9.6% pripadoch bude mat niekto JJ+. Ak pocitas KK+, tak v 4.4%.

Ty ale limpujes svoje implied odds ruky a hraci Ti to zacnu raisovat v pozicii so sirokym range a zrazu mas problem. Hrat OOP bez iniciativy, ked super ma predstavu o Tvojom range nebude ziskove, ani keby si naozaj velmi chcel. Zrazu zistis, ze aby taku uplnu predstavu nemal, tak by si mal limpovat napr. aj iny typ ruk (nejaky ten monster). Akosi potom zistis, ze si to robis tazsim Ty sam.

Na druhej strane ak raisujes vsetky ruky, ktore UTG otvaras a otvaras PP, zopar SC, dobre suited broadway ruky, offsuit AJ+, KQ, AK, tak si balancovany a triafaju Ta rozne typy flopov, mas iniciativu a hra sa to jednoduchsie. Hraci Ta nebudu izolovat raisom v pozicii ako keby si limpoval a 3betovanie UTG zrovna bezna vec nie je a uz vobec nie na nizkych stakes. Ruky, s ktorymi by raisovali, tak teraz casto foldnu alebo callnu a vela potov ziskas cbetom. Ano, ked bude mat super monster a Ty raisnes svoje SC, tak v tej situacii 100BB deep pravdepodobne foldnes a nezarobis nic, ale ani samotna hra OOP s SC i proti monster rukam nie je uzasne ziskova, lebo svoje 2pair a viac hitnes tak 5% casu a zvysok je draw, ktory hras OOP a giganticky profit na tom spravis jedine tak, ze bude hrat super velmi velmi zle.

Ak sa budes pokru venovat nadalej, tak pri takychto teoriach zistis, ze akosi Ta dobri hraci o peniaze oberaju a Ty zijes na tom, ze oberas velmi zlych hracov. Budes pekne v strede potravinoveho retazca s ak budes v herni s vela fishkami alebo dobre vyberat stoly, tak budes snad trosku ziskovy. Cim pojdes vyssie, tym sa zvysi kvalita hracov a pocet regularov a zrazu tieto veci zacnu byt znacne stratove.


Snád to uz z tohoto pochopí...GJ :good:
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 27 Apr 2010 09:17

michael,
uz zase to cucanie z prsta . kde som komu co radil?

okej, takze ak natrafim na nejaku partiu, kde jeden z tej trojice limpne SC na UTG , tak mu poslem odkaz od michaela zo slovenska, ze je luzer , dohodnute? :)


cely ten chaos okolo tohoto tu je jeden velky nezmysel. profit v pokri sa tvori niekde uplne inde a nie na tom, ci z pozicie UTG budes SC foldovat, limpovat , alebo raisovat. Kazdy takyto move je dobry, ak ma nejaky zamer a opodstatnenie.

Takisto, ako sa neda jednoznacne povedat, ze existuje jediny spravny move s AA pred flopom. A vy vsetci presne takuto chybu robite. Lebo takyto jediny najlepsi move jednoducho neexistuje
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 27 Apr 2010 09:21

tucniak napísal:
marriaf napísal:tucniak,
s monstrom ta 3betovat budu na kazdom limite a ty v podstate chces, aby si hral proti monster ruke
tak, ako pisem v predoslom poste


a ten monster maju vzdy?to odkedy?

inac to ze mam pozorovat random generator ako rozdava karty ma uprimne dojalo :poklona:
Pozeraj sa na hodiny, ako ubieha cas, to mas podobne potrebne :Bravo:


samozrejme, ze nemaju monster vzdy, ale proti stredne silnej ruke, sa hra s SC zle a casto foldnes aj lepsiu kombinaciu

sledovat random generator a pozorovat rozdiely medzi HU, SH, FR je velmi dobra a poucna vec a tvoje dojatie ma nezaujima
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod Chlpo1989 27 Apr 2010 09:35

marriaf napísal:
sledovat random generator je velmi dobra a poucna vec

Kolko pri nom stravis? Dalsich 8 hodin po tom, co dopozeras HSP a PAD? :lol3:
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 27 Apr 2010 09:38

dzejkej,
ano, ked ti super odhali limpovaci range, treba sa tomu prisposobit, ved o tom je kreativny poker

mne vyhovuje presne taka hra, ked super tapa v mojej rangi, preto castejsie ako bezny priemer limpujem aj AA, KK, aj za cenu zvysenych suckoutov

90% hracov hra monster ruky velmi zle, lebo vacsinou gaybetuju flop aj turn, lebo si myslia , ze od teba slowplayovanim tahaju value a citia sa bezpecne, ked necakaju, ze mozes mat na ruke trebars 47s a na flope je malo obrazkov. A potom push na rivri vyhodnotia ako bluff a calluju do nemoty.
O tom je moja filozofia hrania, ale nikomu ju nevnucujem. Kto chce hrat statisticky poker, nech kludne hra, ved ja netvrdim, ze je zly , alebo neziskovy.

Ale ak budu hrat vsetci pri stole ABC poker, dlhodobo nebude porazat nikto nikoho, len herna sa bude vytesovat z rakeu
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 27 Apr 2010 09:40

chlpo, priblizne 10-12 hodin denne
ale boli casy, ked som to sledoval 25 hodin denne
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod Riddlah 27 Apr 2010 09:43

:shock:

marriaf napísal:
mne vyhovuje presne taka hra, ked super tapa v mojej rangi, preto castejsie ako bezny priemer limpujem aj AA, KK, aj za cenu zvysenych suckoutov



odporucam knihu od Phila Hellmutha, play poker like pros , good start sir :)
Obrázok používateľa
Riddlah
 
Príspevky: 714
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 67 krát/9 krát
Karma: 3

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod dzejkej 27 Apr 2010 09:53

marriaf napísal:90% hracov hra monster ruky velmi zle, lebo vacsinou gaybetuju flop aj turn, lebo si myslia , ze od teba slowplayovanim tahaju value a citia sa bezpecne, ked necakaju, ze mozes mat na ruke trebars 47s a na flope je malo obrazkov. A potom push na rivri vyhodnotia ako bluff a calluju do nemoty.


Clovek by si myslel, ze sa moc nezamyslas nad tym, co citas. Ty limpujes SC, argumentujes tym, ze 90% hracov hra monster ruky zla a ze gaybetuju, blabla. Lenze takych zlych hracov obrat dokaze aj ozrata vinna muska. Ked mas proti sebe takeho experta, tak ten Ti odcalluje 1/2 stacku s FD, inokedy Ti neveriacky odcalluje s BP, neskor bude slowplayovat monster .. nad nimi nie je najmensi problem v long rune zarabat. Limpovat svoje SC, pre pripad, ze zly hrac pri 1 z 20 pripadov budu mat svoj monster a mas lepsie implied odds .. lol.

Sustredit sa mas na dobrych hracov. Ver tomu, ze oni nehraju podla Tvojich tvrdeni, ktore si mimochodom NECUCAS z prsta a su overene rozsiahlymi skusenostami a statistikami.

Ved sam spoznas casom, ked pojdes vyssie .. ak teda vobec zvladnes BRM a oberat svojim skillom fishky. Ja sa tesim, ked s takymi teoriami prides aj na vyssie stakes, pretoze taki hraci su predsa vzdy vitani.

marriaf napísal:Ale ak budu hrat vsetci pri stole ABC poker, dlhodobo nebude porazat nikto nikoho, len herna sa bude vytesovat z rakeu


Spravne. Treba, aby sadol za stol marriaf so svojim XYZ pokrom a potom vsetci budu zarabat na nom :ROFL: .
Obrázok používateľa
dzejkej
 
Príspevky: 6539
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 169 krát/302 krát
Karma: 60

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod mariaff 27 Apr 2010 10:14

dzejkej,
tak este raz od zaciatku.
Hravaju dobri hraci SC alebo nie?
Ak ich hravaju, tvrdis, ze ich vzdy raisuju? Ano alebo nie?
mariaff
 
Príspevky: 67
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: -20

Re: Otazky a odpovede od marriafa

Odoslaťod tomm 27 Apr 2010 10:29

Nikdy ich open nelimpuju.
tomm
 
Príspevky: 452
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 13 krát/10 krát
Karma: 3

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!