Tlaciaren - atrament vs laser

Zberný kôš správ, ktoré nemajú súvis s témami

Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod DevilMayCry 11 Dec 2010 11:19

Nazdaaaarek, potrebujem poradit.
Chcem segre kupit na vianoce tlaciaren ale nemam ani sajn co je lepsie. Ak mi viete niekto poradit tak tak nevahajte.

Info ktore moze zavazit:
- tlac stran za mesiac: max 50
- malo by ist o multifunkcne zariadenie
- nebolo by zle keby to tlacilo aj fotky

Thx za kazdu radu, tip.... :good:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod dostav1 11 Dec 2010 12:20

Nazdar keďže mám firmu kde predávam výpočtovú techniku tak by som ti radil kúpiť laserovú tlačiareň hlavne keď chceš tlačiť aj fotky je oproti atramentovej výhodnejšia. Toner je síce drahší ako atrament ale vydrží ti pri tlačení 50 strán za mesiac veľmi dlho pretože väčšinou vytlačíš z neho tak cca 2500 strán. Ide o to kolko chceš investovať do toho lebo multifunkčné farebne laserove zariadenie stojí od 200€. a atramentové od 50€. Ak by si chcel poradiť konkrétne napíš SS.
dostav1
 
Príspevky: 34
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 1 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod keso26 11 Dec 2010 12:31

..na prilezitostne tlacenie je lepsia atramentova. Ak teda nepotrebuje tlacit velke mnozstvo stran aspon 500+ mesacne. Tiez zalezi od toho, ci chce tlacit len nejake dokumenty (ciernobielo) alebo aj nieco farebne. Su samozrejme aj farebne laserovky, ale jednak su drahsie, naplne su kua drahe a ani zdaleka nedosahuju rozlisenie atramentovych tlaciarni. Takze z vyuzitia, ktore si napisal je lepsie kupit atramentovu.

Ak planuje tlacit aj fotky, tak to by som v nejakom velkom mnozstve nerobil, je to absolutne neekonomicke, velka spotreba toneru + drahy fotograficky papier (ak chces kvalitny a teda sa co najviac priblizit realnej fotke z fotolabu).

No a este jedno plus maju atramentove a to, ze sa daju kupit naplne s ktorych si cartridge mozes sam doma plnit a tym padom ta tlac vyjde super lacno. Jeden taky obchod je v Trnave (pobocku maju aj v Puchove a Povazskej Bystrici).

najskor sa kupi plniaca suprava: http://www.bluebird-eshop.sk/plniace-su ... f73f44e90d
a potom uz len naplne: http://www.bluebird-eshop.sk/nahradny-atrament-c-4.html
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod haman 11 Dec 2010 13:35

som za atramentovu multifunkciu. laserove skor kupuju firmy, ktore to denno denne vyuzivaju.
a fotky radim tlacit fo fotolaboch za par centov a netrapit sa s nimi doma.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod DevilMayCry 11 Dec 2010 19:19

diky hosi za nazory....vychadza mi to teda na atramentovu.....rozhodujem sa medzi canonom a hp....dnes mal v auparku canon dokonca aj taku miniprezentaciu takze som hned zobral prospekty a vyzera to tak ze to bude canon....este jedna vec ma zaujima...ako tlaci taka atramnetova tlaciaren cierno/biele dokumenty ? taha farbu len z cierneho cartridga alebo kombinuje a da sa to nejako nastavit?
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod keso26 11 Dec 2010 20:29

vo vlastnostiach tlaciarne (bud pred kazdou tlacou, alebo nastavis v predvolenych) si das tlac v odtienoch sedej (grayscale printing) a vtedy pouziva len cierny toner. Ak to nenastavis, tak miesa podla zo vsetkych.

Za tento príspevok od keso26 poďakovali :
DevilMayCry
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod DevilMayCry 11 Dec 2010 23:52

ok....kedze sa mi tato tema osvedcila tak potrebujem dalsiu radu.....vie mi niekto poradit nejaky e-shop s lyzami ??? hladam hladam ale nasiel som len par shopov kde som zatial nic nevybral.......
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod Chlpo1989 12 Dec 2010 00:14

DevilMayCry napísal:ok....kedze sa mi tato tema osvedcila tak potrebujem dalsiu radu.....vie mi niekto poradit nejaky e-shop s lyzami ??? hladam hladam ale nasiel som len par shopov kde som zatial nic nevybral.......

Ake lyze hladas?
Obrázok používateľa
Chlpo1989
 
Príspevky: 3629
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 37 krát/235 krát
Karma: 35

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod DevilMayCry 12 Dec 2010 01:06

Chlpo1989 napísal:Ake lyze hladas?


tieto by boli ideal: BLIZZARD XO IQ firebird

zatial som ich nasiel za primeranu cenu len v ceskych shoppoch....rozdiel oproti slovenskym shopom je dost velky (cca 40ecok) takze zatial to vyzera na objednavku z ciech......
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Tlaciaren - atrament vs laser

Odoslaťod DevilMayCry 12 Dec 2010 11:25

tak objednavam z cieh....doprava zadarmo....tak sa mi to paci :good:
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Ďalšia

Naspäť na Odveci

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!