Ako na limperov v SNG?

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod ropman 05 Aug 2009 16:49

velmi vela mojich vypadnuti na micro stakes sng (don a aj standartna struktura) spociva v tom ze raisnem limpujuceho hraca ktory ma nasledne callne s rukou s ktorou mal raisovat resp. pushovat all in a ja som vecsinou zdominovany. neviem ako mam prisposobit svoj range proti limperom na tychto limitoch, pretoze tu sa limpuje velmi casto a nemozem kazdy limp brat ako push, to by som skoro nikdy nic nezahral. co by ste poradili?

vecsinou ked je predomnou limper tak pushujem s rangom mierne zuzenym oproti tomu klasickemu otvaraciemu. neviem ci je to dobre.
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod palo1973 05 Aug 2009 17:21

-univerzalny recept neexistuje....

-ale skusim ti poradit ako to robim ja,dolezite je robit si poznamky typu limp-fold pri 200 a podobne,a hlavne limp s monsterom,pripadne limp-call s parom,s AQ atd

-v DoN su niektore limpy velmi podozrive,ak ma na bubble stack 1200 a limpne pri BB 400 tak je tam QQ+

-niekedy sa tomu nevyhnes,a jednoducho si nabehnes,ale ak si urobis poznamku,druhy raz si das pozor :evil:
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod vlade 05 Aug 2009 17:25

Mikrolimity moc nehram, ale pravdepodobne by som hral opatrne a neriesil nejake rozmyslanie superov, hral by som hlavne svoje karty, lacno by som skusal chytit set, alebo farbu, neskor by som skusal kradnut opatrnym hracom (ak sa tam je niekto taky).
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod ropman 05 Aug 2009 17:29

dakujem za reakcie, tyka sa to push/fold fazy takze tam nejake lacne videnie flopu a pod moc neni

dneska som si dal poznamku na jedneho hraca ze limpol s QQ a i tak som jeho dalsi limp reraisol... samozrejme ukazal KK... ale za toto si fakt mozem sam

na tych limpoch je prave hnusne to ze su pre mna absolutne necitatelne pokial nemam vyslovene read na toho cloveka...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod palo1973 05 Aug 2009 17:44

-zalezi aj od tvojho stacku,ak mas na bubble napr 800 a najdes AJ a mas tam limpera pri BB 200 Z UTG tak to uz tazko nepushnes,ak vsak mas este solidny stack tak treba vzdy pri podozrivych moves spozorniet

-nieco podobne su miniraisy,mam poznamky na par hracov,ze to robia casto,tak ich nevaham rr all in s hocijakou lepsou kartou,a casto zlozia,samozrejme ak ti niekto 5x za sebou pushne a odrasu limpne alebo miniraisne je to podozrive...
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod lolofon 05 Aug 2009 19:15

ropman napísal:na tych limpoch je prave hnusne to ze su pre mna absolutne necitatelne pokial nemam vyslovene read na toho cloveka...


Ak riesis len tie limpy v neskorej faze, podla mna moc dokladny read nepotrebujes, staci ti vediet ci je to aspon trochu rozmyslajuci hrac alebo total fish, ktorej nevadi, ze blindy su uz tretina jeho stacku a limpuje s blbostami... Aspon takto to robim ja...
lolofon
 
Príspevky: 426
Založený: Jún 2009
Poďakoval/li: 35 krát/14 krát
Karma: 5

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod barth3z 05 Aug 2009 20:10

su aj pripade ked limpuju v neskorej faze napr so 7BB a trafi co i len spodny par to tam posle, par takych exotov som uz videl limp&hit :fish: -> push
barth3z
 
Príspevky: 61
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod fidelko 05 Aug 2009 20:47

Ja osobne preferujem radsej all in so srotom v neskorej pozicii, ale bez limperov.
Ak vidim limperov,to radsej zahodim aj AJ,ani sa tak nebojim monsters,to na nizkych limitoch 5usd,co hram ja malokto takto maskuje,ale ti limperi sa casto tak zamiluju aj do priemernej limpnutej karty,ze nedokazu zlozit.
A ja nerad idem do hry aj povedzme ako 60/40 favorit,radsej bez boja blindy, ked sa da.
fidelko
 
Príspevky: 492
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 7 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod palo1973 05 Aug 2009 21:00

lolofon napísal:
ropman napísal:na tych limpoch je prave hnusne to ze su pre mna absolutne necitatelne pokial nemam vyslovene read na toho cloveka...


Ak riesis len tie limpy v neskorej faze, podla mna moc dokladny read nepotrebujes, staci ti vediet ci je to aspon trochu rozmyslajuci hrac alebo total fish, ktorej nevadi, ze blindy su uz tretina jeho stacku a limpuje s blbostami... Aspon takto to robim ja...


-no prave ak limpne fish za tretinu stacku,tak je to podozrive......

-skor fishky radi limpuju podla mojich skusenosti zo 6max DoN ked maju napr 2k stack,tak si limpnu 100-200 a na push zlozia,ale ak ma 1200 a limpne pri 400 to zavana monster hand
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Ako na limperov v SNG?

Odoslaťod roche01 06 Aug 2009 08:46

barth3z napísal:su aj pripade ked limpuju v neskorej faze napr so 7BB


aj horšie veci sa stávajú:
Včera SNG na Bodogu za 5USD, 5 hráčov ostávalo, blindy 600/300, ante asi 75, hráč UTG limp s 1000 chipsami, SB call (2000 chipov), ja na BB AJs (3500) push AI. Súper z UTG premýšľal, či tam pustiť tých zvyšných cca 400 či nie, až keď mu traja hráči pri stole na chat napísali, že musí, že je pot commited, tak s komentárom, že sa mu jeho ruka "NEPÁČI" ( :huh: :wtf: :sanka: :omg: ), ma dorovnal. Ukázal 5-4s :what:
Samozrejme, spároval 5ku :smola: :vyprask: , takže sa ešte o jedno kolo dlhšie udržal v turnaji (na BB následne vypadol s pocket 44, keď som tú partiu vyhral s QJs :kral: a chlapíka vyradil CL).
Takže tých limperov by som takisto nejako extrémne do hĺbky neanalyzoval (aspoň na nízkych limitoch). Hrať podľa svojho stacku - raisnúť, na príp. reraise limpera foldnúť (ak sa to matematicky dá), resp. podľa sily vlastnej ruky callovať. Ako shortstack to s "hrateľnou" rukou poslať tam a dúfať, že prípadný call limpera bude mať lepší záver pre Teba.
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Ďalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!