Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod s44vhl7l 25 Apr 2013 03:36

Uz ma to stve :(
Vo vsetkych som mal jasny signal na fold ale som....
Chcem na tom viac pracovat ale vzdy sa este najdu handy kde ma toto brzdi vtom byt winning.
Jasne ze obcas obdobnu handu vyhram ze super ukaze bluff alebo mi to dojde ci niekedy to zahodim no chcem
na tom viac popracovat a minimalizovat straty.

H1
Pre Flop: ($0.03) Hero is CO with A :diamond: K :heart:
2 folds, Hero raises to $0.07, 2 folds, BB calls $0.05

Flop: ($0.15) K :club: 5 :heart: 7 :spade: (2 players)
BB checks, Hero bets $0.15, BB calls $0.15

Turn: ($0.45) 5 :spade: (2 players)
BB checks, Hero bets $0.38, BB raises to $0.78, Hero calls $0.40
Jasne mi dal vediet ze mam foldnut. No ja magor....

River: ($2.01) 8 :club: (2 players)
BB bets $0.75 all in, Hero calls $0.75

Final Pot: $3.51
Hero shows A :diamond: K :heart: (two pairs, Kings and Fives)
BB shows 7 :diamond: 7 :heart: (a full house, Sevens full of Fives)

....................................................................................................................................................
H2

Pre Flop: ($0.03) Hero is MP with Q :diamond: J :diamond:
UTG calls $0.02, Hero raises to $0.12, CO calls $0.12, 3 folds, UTG calls $0.10

Flop: ($0.39) Q :heart: 4 :heart: 4 :club: (3 players)
UTG bets $0.04, Hero raises to $0.33, CO folds, UTG raises to $0.62, Hero raises to $0.91, UTG calls $0.29
Zas som mal foldnut.... Ked ta blba ryba tu mohla mat kludne ine slabsie Qx tak som sa presviedcal
ze stale mozem byt lepsi....

Turn: ($2.21) 9 :diamond: (2 players)
UTG checks, Hero bets $1.02 all in, UTG calls $1.02

River: ($4.25) T :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $4.25
UTG shows J :spade: 4 :spade: (three of a kind, Fours)
Hero mucks Q :diamond: J :diamond: (two pairs, Queens and Fours)
UTG wins $4.04

...........................................................................................................................................
H3

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with 4 :heart: 3 :heart:
UTG calls $0.02, MP calls $0.02, 1 fold, Hero calls $0.02, 1 fold, BB checks

Flop: ($0.09) 5 :heart: 6 :heart: 5 :diamond: (4 players)
BB checks, UTG checks, MP bets $0.23, Hero raises to $0.58, BB folds, UTG folds, MP raises to $3, Hero raises to $3.22 all in, MP calls $0.22

Turn: ($6.53) 2 :club: (2 players - 1 is all in)

River: ($6.53) 5 :spade: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $6.53
MP shows 6 :diamond: K :diamond: (a full house, Fives full of Sixes)
Hero mucks 4 :heart: 3 :heart: (a straight, Two to Six)
MP wins $6.21

................................................................................................................................................
H4

Pre Flop: ($0.03) Hero is BTN with J :diamond: J :heart:
UTG calls $0.02, MP calls $0.02, 1 fold, Hero raises to $0.12, 1 fold, BB calls $0.10, UTG calls $0.10, MP calls $0.10

Flop: ($0.49) 2 :diamond: 2 :club: T :heart: (4 players)
BB checks, UTG checks, MP checks, Hero bets $0.35, BB calls $0.35, UTG raises to $0.70, MP folds, Hero raises to $2.82 all in, BB calls $0.52 all in, UTG calls $2.12

Turn: ($7.00) A :diamond: (3 players - 2 are all in)

River: ($7.00) 7 :club: (3 players - 2 are all in)

Final Pot: $7.00
BB mucks J :club: T :club: (two pairs, Tens and Twos)
UTG shows A :heart: 2 :heart: (a full house, Twos full of Aces)
Hero mucks J :diamond: J :heart: (two pairs, Jacks and Twos)
UTG wins $3.70
UTG wins $2.95
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod haman 25 Apr 2013 05:42

na tychto limitoch je minraise alebo check/minraise = 2pary+. ak to nezvladas na flope, tak na turne na velky bet urcite easy fold.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod Akynos 25 Apr 2013 09:51

Okrem H1 ktora je zahrana dajme tomu klasicky aj ked nemame staty tak tie zvysne 3 su podla mna uplne tragicke z tvojej strany ..... H2 ryba donkne a ty klasicky raisnes to je OK ale co myslis ze ti tam bude 3betovat? FD? horsie Qx? uz tu by som to zlozil a ked to nedokazes tak len call miesto tvojho 4betu a fold na jeho turn bet .... H3 uz ten limp z btn je celkom zle mas super kartu aj poziciu a nechas ostatnych s nejakym ich limpnutym trashom zadarmo pozriet flop a potom ked hrac overbetne takmer 3 nasobok potu na sparovanom flope si rozhodnuty ze tebe to doskace a budes lepsi - ja by som tu len callol a na jeho dalsi overbet na turne pravdepobodne polozil ak by to neprislo .... H4 raise preflop ok aj bet flop ok ale po naslednej akcii sa tam zase bez rozmyslania vysypes do 2 hracov tu by ma zaujimalo nad cim si rozmyslal? ze maju obidvaja Tx? nejake KT alebo AT?
Akynos
 
Príspevky: 54
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 1 krát/9 krát
Karma: 0

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod s44vhl7l 26 Apr 2013 05:36

Akynos napísal:Okrem H1 ktora je zahrana dajme tomu klasicky aj ked nemame staty tak tie zvysne 3 su podla mna uplne tragicke z tvojej strany ..... H2 ryba donkne a ty klasicky raisnes to je OK ale co myslis ze ti tam bude 3betovat? FD? horsie Qx? uz tu by som to zlozil a ked to nedokazes tak len call miesto tvojho 4betu a fold na jeho turn bet .... H3 uz ten limp z btn je celkom zle mas super kartu aj poziciu a nechas ostatnych s nejakym ich limpnutym trashom zadarmo pozriet flop a potom ked hrac overbetne takmer 3 nasobok potu na sparovanom flope si rozhodnuty ze tebe to doskace a budes lepsi - ja by som tu len callol a na jeho dalsi overbet na turne pravdepobodne polozil ak by to neprislo .... H4 raise preflop ok aj bet flop ok ale po naslednej akcii sa tam zase bez rozmyslania vysypes do 2 hracov tu by ma zaujimalo nad cim si rozmyslal? ze maju obidvaja Tx? nejake KT alebo AT?


Suhlasim zo vsetkym co si napisal okrem H3 lebo si myslim ze preflop je to lepsie completnut a hrat multiway.
To ako som to zahral po flope je uz samozrejme ina pesnicka....
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod Azuritko 26 Apr 2013 08:54

Vsade.pri kazdej otazke a kazdom hande napises.ze si uvedomujes svoju.chybu... pokial si chybu. uvedomis neni problem ju vyriesit... jednoducho klikni na tlacitko fold a basta :)
Ani AA nie je nuts ja osobne sa skusam s takymito handami staknut pf :) lebo hodbe loose hracov ti.dorovna kludne oppen raise aj s picovinami... ale AI ti necallne pokial nie som privelmi deep 4bet= Stack of... jeden skusenejsi hrac ktory je nieco ako mojim osobny poradcom skoro coachom :D som sa naucil ze na micros je.jedina.cesta nitovat a hrat priamo ciaro (mas bet, nemas x/f) samozrejme ze raz za.cas.z line mozes odbocit ked to sitiuacia dvoluje.. ale nie casto.. cim hras viac nity tym jednoduchsie rozhodnutia a mozes pohode prihodit viac stolov... tieto micros inak ako nitovanim neporazis :)

.
Sorry za gramatiku piseem z mobilu
Obrázok používateľa
Azuritko
 
Príspevky: 71
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 29 krát/3 krát
Karma: 0

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod ferkan 26 Apr 2013 13:52

nitovanie je urcite najjednoduchsia a safe cesta, ale vacsi winrate by sa urcite dal dosiahnut hranim nieco ako 30/25 kedze hraci su tragicki post flop.
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod tucniak 26 Apr 2013 15:03

dal, ale to vyzaduje aby tragicky nebol hero (nemyslim teraz osobne)
nejaky coach na dc tak daval nl5 challange a mal redline aj blueline positive to chce ale silny handreading na ryby:)

ad topic:

1. vygoogli si Baluga theorem

2. zamyslaj sa nad tym, ci je board wet alebo dry, ci je ryba pasivna alebo agresivna.
Tento rozdiel napr v druhej ruke moze robit rozdiel toho ci si to zahral dobre alebo zle
prip. kolko donkuje, kolko donkfolduje, teraz ale donkuje multiway atd...

Za tento príspevok od tucniak poďakovali :
s44vhl7l
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod Horsey7 26 Apr 2013 15:45

tucniak napísal:nejaky coach na dc tak daval nl5 challange a mal redline aj blueline positive to chce ale silny handreading na ryby:)


netreba ani chodit daleko, tvoje a Branove grafy z pred 3 rokov boli podobne :)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod s44vhl7l 26 Apr 2013 15:57

Azuritko. Ja som nikdy nebol Nit ;)
Praveze sa musim sem tam krotit aby som nemal svoju range prilis siroku :D
Dakujem vam za rady :)
Obrázok používateľa
s44vhl7l
 
Príspevky: 210
Založený: Jan 2011
Poďakoval/li: 55 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Ako sa naucit disciplinovanemu foldovaniu?

Odoslaťod Azuritko 26 Apr 2013 16:02

To je pekne ze nie si nit ... ale post flop hra ti este nejde (ani) mne koniec koncov) :D
Preto je NIT najjednoduchsia, sice nie najrychlejsia ... ale najistejsia cesta beatnu tieto najnizsie limity

Za tento príspevok od Azuritko poďakovali :
s44vhl7l
Obrázok používateľa
Azuritko
 
Príspevky: 71
Založený: Jan 2013
Poďakoval/li: 29 krát/3 krát
Karma: 0


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!