Silvia na "scene"

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Silvia na "scene"

Odoslaťod Sylvia111 16 Mar 2014 11:00

Neviem ani ako začať, ale najskôr sa predstavím volám sa Silvia mám 21 rokov. O poker sa zaujímam nejaké dva roky kde na P****Stars som začala hrávať "play money" stoly kde som sa dostala z 1000 na nejakých 74 000 000 :D poker beriem ako zábavu (odreagovanie) a chcela by som sa teraz niekde posunúť a viem, že moje schopnosti s "play money" stolov nebudú stačiť pri hre o reálne peniaze. Chcela by som začať hrávať micro limity a byť na týchto stoloch profitabilná a "zarobiť" každý deň nejaký ten dolár žiadne veľké ciele nemám.Viete mi poradiť ako začať?Aké knihy mám prejsť prípadne články, oplatí sa používať na micro limitoch aj nejaké progeami?Ďakujem za každú radu a pomoc.Ešte som zabudla medzi moju najobľúbenejšiu disciplínu patria cash gamem 6 max stoly tomu by som sa chcela aj venovať a hrávať v herni P****Stars software a veci okolo toho sa mi zdajú pre mňa najviac vyhovujúce.
Sylvia111
 
Príspevky: 3
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Silvia na "scene"

Odoslaťod Stanley VII 16 Mar 2014 11:15

Ahoj Silvia, vitaj na fóre :) Máš k dispozícii na začiatok aj nejaký kapitál, ktorý by si chcela do hry vložiť?
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Silvia na "scene"

Odoslaťod Sylvia111 16 Mar 2014 11:33

Určite áno chcem do toho investovať vlastné zdroje žiadne promo akcie bonusové veci moc nechcem riešiť. Na začiatok napríklad 100€ na môj bezpečný rozbeh, ale ako hovorím chcem si nechať poradiť od skúsenejších hráčov ja som v tomto nováčik... :pokerface:
Sylvia111
 
Príspevky: 3
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Silvia na "scene"

Odoslaťod Ceasears 16 Mar 2014 11:55

Ked pridas fotku, budes dostavat rychlejsie a kvalitnejsie odpovede :D
Obrázok používateľa
Ceasears
 
Príspevky: 323
Založený: Dec 2009
Poďakoval/li: 39 krát/52 krát
Karma: -1

Re: Silvia na "scene"

Odoslaťod Stanley VII 16 Mar 2014 11:58

Ak chceš hrať 6-max, hraj 6-max a ostatným formátom sa veľmi nevenuj, aby ťa nerozptyľovali, zbytočne by si potom miešala protichodné stratégie, lebo iné hry sa hrajú inak.

Hry o hracie peniaze sa naozaj hrajú inak ako o skutočné peniaze, preto nebuď prekvapená, ak na začiatku nejaké peniaze stratíš, treba to ale vnímať ako investíciu, ako školné. Nenechaj sa prvými neúspechmi odradiť. Keďže sa budeš učiť, je vhodné ísť sa účiť čo najlacnejšie, teda na stoly s najnižšími blindami. Na vyššie choď až keď budeš mať po odohraní niekoľkých tisíc rúk pocit, že to zvládneš.

NIKDY, NIKDY, NIKDY nechoď na stoly s vyššími blindami doháňať stratu, je to cesta do pekiel. Nie je to jeden človek, ktorého poznám, že si takto dlhšiu dobu kompenzoval straty, lebo vždy chcel skončiť session v pluse. Áno, keď prehráš $2, ľahšie ich vyhráš na stole, kde sa hrá o $4, lenže ľahšie tam aj ďalšie $4 prehráš. A potom stôl o $10 - áno, stratu dobehneš rýchlejšie, ale aj oveľa rýchlejšie zvýšiš. Nie je to nič iné ako ruletový systém zvyšovania stávok, ktorý končí častými maličkými výhrami a časom brutálnou stratou, ktorá pohltí niekoľkonásobne všetky tie malé výhry. Toto je veľmi dôležité, dodržuj bankroll manažment veľmi svedomite, je to rovnako dôležité ako dobrá hra, nikdy nehraj hry, na ktoré nemáš peniaze.

Čo sa týka softvéru, Holdem Manager aj PokerTracker majú skúšobné obdobia, vysjúšaj ich, kým ich máš zadarmo. Najprv sa chvíľku oťukaj bez neho na real money stoloch, povedzme 1-2 dni, nech ti zbytočne nebeží skúšobná doba, kým sa budeš musieť aj tak sústrediť na iné veci a potom sa môžeš začať venovať aj pomocnému softvéru.

Nezabudni sem potom z neho pridať nejaké odohrané hry, aby sme ti mohli v tvojom ďalšom raste, ku ktorému ti samozrejme držím palce, pomôcť :gl:

S nejakými vecami na úvahu môže k 6-maxu pomôcť aj tento návod od Ryana Fee: http://pokerspravy.eu/pravidla-strategi ... 6-max-nlh/
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Silvia na "scene"

Odoslaťod Sylvia111 16 Mar 2014 12:19

Ešte som zabudla môj obľúbený hráč je Viktor Blom o ňom mám snáď napozerané všetky videá články čo vyšli dosť inšpirujúce pre mňa, napríklad o ňom som čítala že nikdy nečítal žiaden článok ani knihu o stratégiách ale učil sa iba hrou a čo si pozeral základné pravidlá danej hry a dokonca nepoužíva ani žiaden spomínaný program :O: fotku možno pridám neskôr :oops: a jasne plánujem začať úplne od nuly na 0,01/0,02 a pravdepodobne tri stoly čo v pohode stíham,určite sa ozvem s mojimi úspechmi/neúspechmi ;)
Sylvia111
 
Príspevky: 3
Založený: Mar 2014
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!