Skrill vs NETELLER

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod klco 07 Jan 2012 09:20

A nemozem si peniaze v USD z mojho MB uctu poslat na moj normalny ucet zalozeny v slovenskej banke a rovno ekd to dojde do banky v dollaroch tak sama banka mi to pripise na ucet v eurach ? bez poplatkov ?
klco
 
Príspevky: 49
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 3 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod Stanley VII 07 Jan 2012 11:44

To máš tak, že ak si pošleš do svojho eurového bankového účtu $ a potom by si chcel poslať z toho eurového účtu niekde zase $, tak síce to bolo všetko "bez poplatkov", ako máš napísané aj na každej zmenárni, ale v každej zmenárni a banke môžeš tiež vidieť kurz nákup a kurz predaj, ktorý je mierne upravený od stredového kurzu. Takže ak je kurz E/USD napr. 1.3, tak banka ti dá za 1 euro $1.27 a ak ti má dať 1 euro ona, vezme si od teba $1.33. Samozrejme bez poplatku :D Takže daj banke $1,300, dostaneš nie $1,000 ale 977 eur a zmeň si ich naspäť na $, dostaneš $1240 - a máš bez poplatkov o $60 menej.

Tie čísla vyššie boli len taký príklad, nie presné, ale blízke realite. Rovnako je to nielen s bankou ale s každým prevodom, kde sa ti menia meny. Teda takmer každým prevodom. Jedinou výnimkou býva ak máš v herni napr. USD a sadneš v nej k E stolu, vtedy použíjú naozaj rovnaký kurz pri prisadnutí ako pri odsadnutí a peniaze sa nestratia (ak ich samozrejme neprehráš :D ).

Inak len pre zaujímavosť, ak si niekto posiela peniaze z dolárového MB na účet v banke, MB vždy posiela na Slovensko peniaze v eurách. VŽDY. Je jedno akú máte MB menu. On má na Slovensku bankový účet v eurách a tak najprv preráta posielanú sumu na eurá a pošle eurá. Aby ste neboli prekvapení, keď si zriadite USD bankový účet na SVK a pošlete si naň USD z MB. Monezbookers najprv zmení na E, ktoré vám pošle na váš účet a tam ich vaša banka zmení z E zase na USD, takže vás môže trafiť šľak :)

Najlepšie je teda čo najmenej meniť meny a doláre čo najviac držať ako doláre, eurá ako eurá. Až kým naozaj výslovne nieje pre hráča potrebné doláre použiť ako eurá, alebo naopak. Meniť ich len pri skladovaní alebo presunoch je strašné plytvanie. Preto je najlepšie mať jednu peňaženku v USD, druhú v eurách a používať tú, ktorej menu zrovna potrebujeme.
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod klco 07 Jan 2012 19:12

Aha super diki za vysvetlenie :)

A este posledna otazocka :D Neoplati sa vlasntne vyberat a vkladat peniaze do herne len cez VISU ? napriklad mam ucet v CSOB alebo napr. v TatraBanke kde mi poskytuju debitnu kartu z Visa ... Neoplatia sa vkladat a vyberat peniaze cez nu ? a nezakladat si tieto ucty ?
klco
 
Príspevky: 49
Založený: Sep 2011
Poďakoval/li: 3 krát/2 krát
Karma: 0

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod Stanley VII 07 Jan 2012 21:23

Veľa ľudí to robí aj kartou ako píšeš, ale môj pohľad na vec je taký, že jeden z najlepších spôsobov predchádzania gamblerstvu je mať jasne stanovené, ktoré peniaze sú bankroll na poker a ktoré peniaze sú osobné. Ak používaš kartu, ktorú máš k bežnému účtu, kde máš peniaze na život, tak sa ti miešajú pokrové peniaze s osobnými a robí to bordel. Ale to je vec každého. Ja to mám radšej oddelené a je jasno čo je čo. Internetová peňaženka to oddelenie veľmi dobre umožňuje.

Druhá vec je, že bankomatové karty sa často používajú na nekalú činnosť. Po ukradnutí kariet sa môže stať, že niekto založí účet na rovnaké meno ako je na karte, ktorú ukradol, vloží peniaze do herne a len tak ich prehrá, alebo ich prehrá cielene, to už je jedno. Pointa je v tom, že keď sa na to príde, herňa musí peniaze vlastníkovi karty vrátiť, alebo musí len niekedy, detaily neviem. Aj môj známy má obchod s istými internetovými účtami a hovoril mi, že kradnuté kreditky a platby s nimi sú vážne dosť problém, lebo niekedy je platba kradnutou kreditkou a on potom musí peniaze vracať. Preto ak človek v herni začína a platí kreditkou, niektoré herne povoľujú len menší vklad, prípadne ani nedovolia hrať, kým neprebehne verifikácia. Tú treba tak či tak raz v herni absolvovať, ale ja osobne mám pocit, že s MB mám menej problémov pri verifikáciach v herniach ako majú ľudia, čo používajú karty. Jednak aj preto, že ak niekto vloží cez MB, tak čierny Peter v prípade kradnutej karty ostane v rukách MB a nie herne. Takže herne to asi vidia radšej (možno len môj subjektívny pocit). Obvykle sú aj výbery z herní na Moneybookers rýchlejšie než výbery na kartu.

Ale sto ľudí, sto chutí, možno niekto používa zase len kartu a nemenil by. A nikde nieje napísané, že nemôžeš mať dva bankové účty, z ktorých jeden je len na poker a máš tým pádom aj tie peniaze oddelené. Určite by som ale odporučil si oddeliť tie osobné peniaze od pokrových.
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod tucniak 07 Jan 2012 22:06

visa ma crossborder fee 1-2% navyse nad stredovy kurz pri zmene meny takze zaplatis tak ci tak :)
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod mino_o 06 Dec 2012 13:59

Aka je najlepsia moznot vyberu penazi z netelleru? Dal som si tam overit bank acc a idem vyberat a zrazu poplatok 10$ + nejaky fx poplatok 13,91$ ako platit za vyber 24$ LOL
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod tucniak 09 Dec 2012 14:32

tiez to prave studujem a je to asi fuk, ak si vyberies up to 750e cez kartu (4e poplatok) tak to vypada dobre, problem je ze aj tam si uctuju 2.95% markup na kurz ak som dobre pochopil...
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod haman 15 Jan 2014 18:43

Stanley pls update tejto temy ak sa nieco zmenilo od tvojho postu z roku 2012. ;)
Moj roll uz je skoro 3KEUR a nepotesilo by ma, keby moju mensiu hernu zavreli, takze idem asi riesit penazenku.
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod Stanley VII 16 Jan 2014 21:19

Skrill aj Neteller som porovnával aj tento rok pri zvyšovaní maximálneho poplatku za prevod na iné Skrill účty. Článok som dnes prebehol, aby som sa uistil, že všetky info sú stále aktuálne a aktuálne sú :) . Pozrieť si ho môžeš na tomto odkaze:

http://www.pokerportal.info/spravodajstvo ... osti/4640/
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Skrill vs NETELLER

Odoslaťod TomMolivan 16 Jan 2014 21:53

by ma zaujímalo, o koľko sa znížilo množstvo prevodov na Skrille od toho zvýšenia, ja napr. som odvtedy spravil doslova dva prevody, používam to už len prakticky na pohyb peňazí medzi herňami a bankovým účtom a ani tam nedržím moc peňazí
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Predchádzajúca

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!