sng heads up

Ak si neviete rady s niečím ohľadom pokru, opýtajte sa

sng heads up

Odoslaťod Miro 23 Jún 2008 22:27

Pani,
mam na vas zopar otazok a zaroven potrebujem poradit. Asi pred styrmi mesiacmi som spravil do herne prvy deposit (90eur). Zacal som hravat sng heads up turnaje (povacsine 5+0,25 eur buy-in), pocas tych styroch mesiacov som odohral cca 300 hier. Moj bankroll sa pohyboval od 30 eur az po 220. Len problem je v tom, ze uz styri mesiace sa pravidelne vysplham priblizen po tuto hranicu a padnem spat dole. Styri dni dozadu som mal 220, aktualne len 100. Zaujimal by ma vas nazor na:

1) je cca 300 hier dostatocne velka vzorka aby sa z nej dali robit nejake zavery?
2) je mozne dlhodobo profitovat z heads-up sng-ciek, resp. poznate niekoho kto to uspesne hrava?
3) je v tomto druhu sng faktor "stastia" dolezitejsi ako napr. pri cash game?
Miro
 
Príspevky: 42
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

sng

Odoslaťod cstrike22 23 Jún 2008 22:30

1 - nie je
2 - je a poznam
3 - nie je z dlhodobeho hladiska je to vsetko o skille
cstrike22
 
Príspevky: 1212
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 4

xx

Odoslaťod cstrike22 23 Jún 2008 22:32

niektori ludia odohraju 300 SnG za tyzden takze reprezentativna vzorka to urcite nie je
cstrike22
 
Príspevky: 1212
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 4

Re: sng heads up

Odoslaťod vlade 23 Jún 2008 22:36

ja som volakedy heads up hraval, ale mal som tam problem nezaspat, bola to strasna nuda, hlavne ked proti mne hral nejaky dobry hrac.

natoc video hod do blogov, tak sa da lepsie zhodnotit ci robis nejake zavazne chyby alebo nie, takto je to tazko povedat, ale po 300 turnajoch zisk len 10% sa mi zda strasne strasne malo. Ale moze ta tesit ze nie si v strate, takych ludi je ovela viac.

Za 4 mesiace ked si odohral 300 hier, tak to mas +- 3 hry na den, ale za posledne 4 dni si padol z 220 na 100, to znamena ze si prehral 24 headsupov po sebe? Tam nieco nebude v poriadku...
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

SNG

Odoslaťod yegon 23 Jún 2008 22:40

1 - ani zdaleka, skus 2000+ :)
2 - Dario Minieri hra tusim HU SNG 2000$ a vyssie a je cca +700k$ a kopec dalsich
3 - myslim ze variance v SNG je vyssia nez na cash games - 50 buyinove pady nie su vynimocne a to by sa ti v cash nemalo stat. Na druhej strane je jednoduchsie sa naucit hrat SNG nez cash. Co sa tyka HU sng tak myslim ze tam je to cele o tom nesadat si k dobrym hracom a hrat len so zlymi pripadne neznamymi
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

profit v pokri

Odoslaťod trikoza 23 Jún 2008 22:44

profitovat z pokru je jednoduche - staci vzdy hrat s hracmi, ktori su slabsi ako ty (alebo aspon vacsinu casu)

je jedno ci hras cash, heads up, sng alebo mtt (aj ked pri sng a hlavne mtt sa to prejavi hlavne v dlhodobejsom horizonte)
Obrázok používateľa
trikoza
 
Príspevky: 1706
Založený: Nov 2007
Poďakoval/li: 31 krát/48 krát
Karma: 30

hned to blizsie vysvetlim

Odoslaťod Miro 23 Jún 2008 23:08

aby som to trochu upresnil, maximalna vyherna seria bola tusim 13 za sebou, no taktiez som ich prehral tusim 12 v rade. Mam taky pocit ze na vine som si tak trochu sam, pretoze:
- po kratkej nevyhernej serii to ide s mojou hrou kvalitativne urcite dolu (tilt), v tej chvili by som asi mal vypnut comp a ist to predychat. Len nejak neviem presne rozlisit tu hranicu kedy uz zacinam blbnut.
- po tych 12-stich som nahral nieco spat a tak som sa rozhodol (nasledne som zistil ze som spravil maximalnu sprostost) ze si zahram aj s buy-inom 10 eur. No a o chvilu som bol uz len na tych 100.
- s tym stastim som to spominal z dovodu ze mam dni ked tych sng-ciek 75% vyhram a na druhy den ich 75% prehram. (vychadza mi to ze bud som v robote a nehram alebo naopak)
- skratka som si nebol isty preco mi to jeden den ide a potom zase nie. Pravdepodobne chyba v kuse medzi stolickou a monitorom? :-)

to cstrike:
kolko sng-ciek povazujes za reprezentativnu vzorku?
Miro
 
Príspevky: 42
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/1 krát
Karma: 0

Re: hned to blizsie vysvetlim

Odoslaťod cstrike22 23 Jún 2008 23:10

ako pise yegon tak 2000+ by ti malo ukazat uz spolahlive vysledky podla mna a variacia by tam uz nemala hrat ziadnu vyraznu ulohu
cstrike22
 
Príspevky: 1212
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 4

Re: sng heads up

Odoslaťod TuKE 23 Jún 2008 23:12

Hm, ja keď sa nudím, tak hrávam SnG HSUP bez zvyšovania blindov (na Stars) 5+0,5 a myslím, že tam sa nedá prehrať viac ako 2 SnG po sebe :-).
Už ťahám nejakú sériu 8mich víťazstiev :-), ale hrávam to iba rekreačne, keď sa mi nechce sústrediť na normálnu hru :-).
Milujem tie zvraty, keď mi ostáva posledných 200 chipov, blindy sú stále 15/30 a týpkovi to otočím :-).
Blbé je, že pokiaľ natrafíš na uspávača hadov, tak môže ten hsup trvať aj 45 minút *TIRED*

Mám otázku č. 4:
Dá sa podľa vás zmysluplne hrať viac ako 1 hsup?
Teda, či niekto skúšal multitableovať hsupy? :-) Minule som skúšal hrať 2 naraz a nebolo to dobré.
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Re: sng heads up

Odoslaťod mysak(bon3fish) 23 Jún 2008 23:35

ja hravam obcas vice HU naraz. Musis se ale prizpusobit kazdeho hraci zvlast. Nehrat stejny styl.. Nekdy je to docela na bednu hrat 3HU oproti uplne odlisnym hracum :)
mysak(bon3fish)
 
Príspevky: 562
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Otázky začiatočníkov

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!