7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod admin 08 Jún 2010 12:35

Diskusia k článku: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania SNGs II

V dnešnom diele nášho seriálu dokončíme časť venovanú jednotlivým spôsobom hrania SNGs, a dotkeme sa aj témy prechodu na vyššie limity. Tilovanie vs kaskádovanie Ak hráte veľa stolov naraz, musíte sa rozhodnúť, či ich chcete mať vedľa seba, tak aby sa neprekrývali (tilovať) alebo pod sebou, aby sa do veľkej miery prekrývali (kaskádovať).
Výhodou tilovania je, že vidíte v každej chvíly všetky stoly, čiže si môžete pohodlne odklikať „ľahké“ ruky a venovať viac času ťažkým. Potrebujete však veľký monitor, resp. spravidla dva, a aj tak máte stoly oveľa menšie, ako pri kaskádovaní.
Kaskádovanie má hlavnú výhodu v tom, že všetky stoly máte pohodlne veľké, avšak vždy vidíte akciu len na jednom, a ak máte zrazu zložitú ruku, ostatné stoly sa vám rýchlo zoradia, a po rozhodnutí na „ťažkom“ stole musíte urobiť veľa rozhodnutí vo veľmi krátkom čase. Dlhodobé skúsenosti hráčov hovoria, že do 12 stolov je lepšie tilovať, pri väčšom počte je dobré naučiť sa kaskádovať - do veľkej miery je to len otázka zvyku.
Okrem uvedených dvoch spôsobov samozrejme existujú aj iné, napr. pomocou AHK scriptu, ktorý som spomínal v članku venovanom softvéru si môžete všetky stoly rozložiť úplne...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22241
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod ComeCloserFishy 08 Jún 2010 16:59

Az teraz dakujem 7castle za dalsi vyborny clanok. Podla mna najlepsia ucelena seria clankov o SnG na slovenkych a ceskych weboch. Len tak dalej. A prajem co najmenej downswingov.
ComeCloserFishy
 
Príspevky: 5
Založený: Okt 2009
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod Paliking 08 Jún 2010 17:51

"2. Variancia. Nižší ROI na vyššom buy-ine neodvratne znamená takmer geometrický nárast variancie."

neviem teda presnu definiciu variancie, ale nieje nahodou v pokri vzdy rovnaka? je jedno co kto ako hra.... alebo nie?
Paliking
 
Príspevky: 79
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 1

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod ropman 08 Jún 2010 18:48

cim nizsie roi tym menej casto vyhravas, cim menej casto vyhravas tym je vecsia sanca ze viackrat za sebou prehras a to su tie swingy...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod HypAA 08 Jún 2010 19:35

cim ides vyssie tym su lepsi hraci ktori robia menej chyb, menej ti preplacaju horsie ruky.. cize sa viac prejavi variancia(zvysi sa oproti nizsiemu limitu) ale nemusime sa tu hadat o slovicka ze ano.. :)
Obrázok používateľa
HypAA
 
Príspevky: 199
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/5 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod Paliking 08 Jún 2010 19:52

vsak ja len tak medzi rečou :D
ale vzdy som si myslel ze sa variancia rovnako na tebe prejaví ked budes mat napr. v CG vyhernost 20bb/100hands, tak budes behat hore dole okolo tejto hodnoty a ked budes mat 1bb/100 hands tak tiez budes behat rovnako hore dole akurat to budes volat downswing lebo budes chvilu v minuse

ale je to jedno, co by dali deti v Afrike za taketo problemy ;)
Paliking
 
Príspevky: 79
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/3 krát
Karma: 1

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod elladan1 09 Jún 2010 15:57

ďalší výborný článok... k tomu tilovaniu vs. kaskádovaniu... ja v poslednej dobe zásadne už len kaskádujem, zo začiatku keď som hral 4 stoly tak bolo tilovanie určite výhodnejšie (z dôvodov ktoré sú spomenuté v článku), ale keď som skúšal tilovať viac stolov (zmestí sa mi max. 6 stolov) tak mi už robilo problémy sledovať všetky stoly. Tak som skúsil stoly kaskádovať a behom 3 dní som dokázal v pohode hrať 15 a viac stolov... Pri kaskádovaní je pre mňa veľkou výhodou že nemusím presúvať pohľad (a kurzor) po celej obrazovke a stôl pri ktorom som na rade mám vždy automaticky na vrchu. Takže sa vždy sústredím len na jeden stôl pri ktorom som na ťahu. A čo sa týka veľkosti stolov tak sú pre mňa pohodlnejšie malé stoly... sú jednoduchšie, zmestí sa ich viac do jednej "kaskády" a nemusím sa sústrediť na takú veľkú plochu...
Ešte k tomu hraniu v setoch vs. priebežne... to záleží hlavne na tom ako dlho plánujem hrať. Čiže ak si chcem dať len krátku session, tak si otvorím "naraz" čo najviac stolov(osobný rekord mám 19 stolov). Väčšinou hrám dva rôzne buy-iny, takže sa mi tie stoly otvoria rýchlo a takto dokážem hrať dokonca viac stolov ako pri priebežnom hraní (pretože nikdy sa nestane že by som sa dostal na všetkých stoloch ITM, čiže so zmenšujúcim sa počtom hráčov pri stoloch sa zmenšuje aj môj počet stolov.
Keď si chcem dať dlhšiu session tak si na začiatku otvorím naraz aspoň 6-8 stolov (aby som sa nenudil) a potom si pridávam ďalšie pomalšie. Má to za následok že pri tých prvých 6-8 končím približne naraz, potom to riešim tak že si ďalšie stoly pridávam priebežne podľa toho ako stíham.Takto hrávam väčšinou 12-16 stolov.
No trochu som sa rozpísal :) Len som sa chcel podeliť o svoje skúsenosti, ak to niekomu pomôže budem len rád :)
Obrázok používateľa
elladan1
 
Príspevky: 149
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 21 krát/13 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod TomMolivan 09 Jún 2010 16:54

Debate tilovanie vs. kaskádovanie som nikdy nerozumel... ja tilujem aj kaskádujem naraz a nemám najmenšie problémy.
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod elladan1 09 Jún 2010 19:40

ako to myslíš, že naraz? máš stoly vedľa seba vo viac vrstvách?
Obrázok používateľa
elladan1
 
Príspevky: 149
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 21 krát/13 krát
Karma: 0

Re: 7Castles Tuesday Guide to SNGs - Kapitola 6: Možnosti hrania

Odoslaťod TomMolivan 09 Jún 2010 19:52

Yup presne tak. Na starom 17-palcovom CRTčku som hrával 4 vrsty po 4 stoly a momentálne na LCD mávam 12 stolov a pod nimi 8-10
Obrázok používateľa
TomMolivan
 
Príspevky: 1503
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 167 krát/245 krát
Karma: 28

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!