Ako dopadol 500 000 Skk Guaranteed turnaj?

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Re: moj postreh

Odoslaťod 7castle 22 Máj 2008 20:29

Vlade, zas nebol by som taky prisny, zbytocne su tu emocie pre nedorozumenie... Podla mna mal Jano nejaky technicky problem, nestastne to pokladal za cenzuru, a ty si mozno mohol nejako inak zareagovat... no ale to uz je jedno. Btw Jano vlade je admin, takze preto bol taky sebavedomy :-)

Jano, k bodu 4... mozes hodit nejake podrobnosti? S akymi rozhodnutiami si mal problem? Lebo co som zazil ja, bolo vsetko OK.

5 - cim vacsie stacky, tym lepsi turnaj podla mna... ale suhlasim, ze pre mimo BA to nie je dobre davat na 2 dni, preto je to co pises velmi dobry napad... hodit na druhy den nejaky doplnkovy turnaj.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Re: Re: moj postreh

Odoslaťod JanozMT 22 Máj 2008 22:29

7castle
20 000?? čo sa hrali na WPT?? Zajtra v Barcelone bude 10-15 000 žetonov a hraje sa to 4 dni! Niečo som už prešiel a videl, ale 16 hod hrat turnaj v kuse ešte nie!
K rozhodovaniu: malý "brept"- pri rozformovaní stola si dostal novú kartičku do ruky - NELOSOVALO SA-na otázku prečo- odpoveď: tak je to v poriadku. /...a ešte kde je to v poriadku , ak vieš, daj vedieť/
Veľký "brept": hráč A hrá all-in, na to hráč B vyloží svoje karty /AJ vo farbe- určite si to viacerí spomanú/ a konzultuje skoro s celým stolom či to má dorovnať?!!!!!!!!!!!!!!-- Rhys to posúdil následne: hráč B stále može hrať, následne može dostať penalizáciu?????!!!!!
- najmenej 3x som zažil obdobnú situáciu / dokonca oveľa menej provokujúcu/ osobne v ďaleko významnejších kasínach ako GR a pri podstatne vačších turnajoch a STÁLE platilo: okamžitý záhod kariet +penalizácia za nešportové správanie.
- za stolom si vyzeral ako veľmi dobrý hráč- tak uvažuj- Čo bude platná hráčovi B penalizácia hráča A ak on na základe napr. jeho reakcie, alebo "podpory" spoluhráčov zaplatí a vyhrá!! Hráč B vyletí A zdvojí žetóny a kľudne si počas 10 min. penalizácie pojde dať pivo!! VIDÍŠ TO TAKTO??!!

..... krupier nerozdal na "mrtvolu" ... 2 hráči calli BB tretí raise- v tom niekto zbadá zle rozdanie- Rozhodnutie- rozdať znova! SOMARINA ako traktor! Ak boli uskutočnené najmenej 2 akcie rozdanie platí!!!!- aj keby si bol 7x na BB... ale v GVegas je to asi ináč.... atď
HLAVNE nepísal som to preto, aby som niekoho zhodil, aj v mojom klube veľakrát sa urobí priam začiatočnícka chyba, ale ak nikto na ˇmu nepoukáže, tak ju nabudúce spravíme zasa.
JanozMT
 
Príspevky: 56
Založený: Dec 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Re: Re: moj postreh

Odoslaťod 7castle 23 Máj 2008 09:25

Je to fakt vtipne, ale vcera v noci som napisal dlhu reakciu, a nejak sa mi vymazala :-(

Takze strucne. Jano, pokial ide o ten stack, ja si fakt myslim, ze cim vacsi tym lepsi, ale uznavam, ze 400BB je extrem, 200BB je standard na deepstack freez aj na main eventoch vo svete.

To nelosovanie karticiek je blbe, nejak mi to nevadilo, lebo som nemal dovod mysliet si, ze Fredy to chce nejak ovplyvnit, ale suhlasim, ze to nie je v poriadku.

To otocene AJ je vazna vec, o tom som nevedel. Ja som toho este vela v zivote nezazil, ale nepochybujem, ze to ma byt jasny fold plus nasledna penalizacia. Dost dobre nechapem, preco to Rhys posudzuje takto. Inak ma napadlo, ze podobna situacia bola na kamosovom stole, ked isiel niekto AI, mali sa vyjadrit este 3, a hned na zaciatku posledny ohlasil, ze to aj tak dorovna, cim zasadne ovplyvnil hru. Kamos zavolal Rhysa alebo Fredyho (neviem), dali mu sice sitout na dalsie kolo, ale nechali ho zavolat tu ruku.

Je fakt, ze toto su vazne veci a na takomto turnaji by sa to nemalo stat. Keby sa to stalo pri mojom stole, urcite by som sa ohradil.

Tesi ma, ze som sa ti zdal dobrym hracom, uz len teda skoda, ze neviem, kto si ty... aj ked teda, vzhladom na meno, lokalitu i to ze si ma pamatas, mi to tak nejak vychadza na hraca, co skoncil nakoniec na 5. mieste :-)

Celkovo podla mna dobre ze si sa ozval, malo by to prispiet k zvysovaniu urovne v nasich kluboch. Mozno by bolo fajn, keby sa k tomu vyjadril napr. Dag.
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

pravidlá a etiketa

Odoslaťod roche01 23 Máj 2008 09:38

Páni, zaujímavé informácie. Priznám sa, že so živým pokrom mám len jednu skúsenosť a bol som z toho nervózny dostatočne, aj keď sme s manželkou neboli jediní, čo hrali live prvýkrát. Ale ako čítam, je viacero situácií, s ktorými sa človek môže v live pokri stretnúť a je dobré vedieť, čo sa môže, čo nie resp. na čo má hráč právo a pod.
Nepodujal by sa niekto z Vás napísať aspoň základné a následne aj nejaké detailnejšie princípy etiky, správania sa na stole a pod. ?Aby keď sa človek dostane na nejaký ten turnaj (možno už čoskoro v BB v Ceasars poker Klube), necítil sa tam úplne stratený, nevyrábal zbytočné prešľapy resp. neporušoval nevedomky pravidlá, etiku ...
Díky moc:)
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: pravidlá a etiketa

Odoslaťod vlade 23 Máj 2008 09:46

tie pravidla popisal Stanley v jeho blogu, pozri sem Pravidla turnaja

7castle: to fakt, ci si robis srandu? vymazala alebo sa ani nezapisala? Ked uz to hovoria dvaja tak na tom nieco bude :-|| a nepaci sa mi to... :(
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

Re: Re: pravidlá a etiketa

Odoslaťod roche01 23 Máj 2008 09:57

díky*THUMBS UP*
Obrázok používateľa
roche01
 
Príspevky: 643
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 7 krát/4 krát
Karma: 1

Re: Re: pravidlá a etiketa

Odoslaťod 7castle 23 Máj 2008 13:49

Vlade, nie, ja som to vymazal sam...

Teda napisal som to skoro cele, potom som sa chcel uistit ci dotycny skoncil na 5. mieste, tak som klikol na "zobrazit cely clanok", a tym padom mi to cele zmizlo a uz som to nevedel vratit...
7castle
 
Príspevky: 2912
Založený: Sep 2007
Poďakoval/li: 24 krát/148 krát
Karma: 43

Pravidlá

Odoslaťod TuKE 24 Máj 2008 14:14

Problémom pravidiel je to, že neexistujú žiadne univerzálne, ktoré platia všade, proste kluby si pravidlá prispôsobujú, buď ich prispôsobia floormani, ktorí majú nejaké skúsenosti z vonku (Rhys v Ceasare, Jano v All-ine) alebo sa stiahnu niekde nejaké a riadia sa podľa toho.

Taktiež je problém na strane krupiérov, zohnať 6-10 kvalitných krupiérov na väčší turnaj v texas holdeme je v BA naozaj problém a myslím, že zohnať v BA 10 krupiérov, ktorí by to dokázali robiť na patričnej úrovni a zhromaždiť ich v jednu hodinu na jednom mieste je nemožné.

Problém nie je miešanie, to sa môže naučiť aj šimpanz za kilo banánov, ale hlavným problémom je ich pasivita a neznalosť pravidiel.

Včera mi jedna teta krupiérka vytkla, že som príliš ufrflaný, ale hold, kto raz okúsi CCC vo Viedni, tak má pocit keď sa vráti sem, že tu hrá v Kocúrkove :-)
Obrázok používateľa
TuKE
 
Príspevky: 3548
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 13 krát/58 krát
Karma: 14

Re: Pravidlá

Odoslaťod w4444x 24 Máj 2008 14:47

by som jej dal pomiesat proti Tonymu geee :)
Obrázok používateľa
w4444x
 
Príspevky: 2473
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 9 krát/64 krát
Karma: 17

Predchádzajúca

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!