Hra s hraničnými kombináciami

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod admin 06 Nov 2009 00:25

Diskusia k článku: Hra s hraničnými kombináciami

Prvou vecou, čo sa v pokri treba naučiť je, že netreba hrať príliš mnoho kombinácií, respektíve na začiatku hrať len silné kombinácie. Obmedzenie sa len na hru silných kombinácii nám prinesie minimalizáciu strát a často nám zaistí aj primeraný zisk. Marginálne kombinácie sú kombinácie, ktoré nám na flope neprinesú pravdepodobne najsilnejšiu kombináciu, ale relatívne silnú. Tieto kombinácie majú dosť outs na vylepšenie tejto kombinácie na najsilnejšiu, ktoré pridávajú budúcu hodnotu týmto kombináciam. Je preto na mieste niekedy hrať tieto hraničné kombinácie? Áno, v pozícii
Výhodná pozícia na hranie hraničných rúk je dealer, dealer + 1 a dealer + 2, pretože tieto pozície nám poskytnú informácie o počte hráčov vstupujúcich do hry a zníži sa počet možných raisov za nami. Navyše nám táto pozícia poskytne v prípade toho, že trafíme na flope niečo silné, možnosť určiť správnu stratégiu na vylákanie žetónov zo súperov. Tak isto nám umožnia blafovať v prípade, že súperov na flope nič netrafí. Áno, proti tight súperom

Hra proti tomuto typu súpera nám umožňuje znížiť nároky na silu našej kombinácie. Základom hry takýchto hráčov je hra len so silnými kombináciami a preto sa často stane, že ich flop netrafí a my budeme mať agresívnou hrou šancu na ukoristenie potu. V prípade, že nás tento súper po našej snahe o ukoristenie pot...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22241
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod ropman 06 Nov 2009 08:43

Áno, proti tight súperom
Hra proti tomuto typu súpera nám umožňuje znížiť nároky na silu našej kombinácie. Základom hry takýchto hráčov je hra len so silnými kombináciami a preto sa často stane, že ich flop netrafí a my budeme mať agresívnou hrou šancu na ukoristenie potu.


tight hrac je na flope castejsie lepsi ako loose, resp. ovela castejsie bude mat tptk alebo overpair takze toto absolutne nedava zmysel...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod buschle 06 Nov 2009 09:10

ropman napísal:tight hrac je na flope castejsie lepsi ako loose, resp. ovela castejsie bude mat tptk alebo overpair takze toto absolutne nedava zmysel...


lenze vo velkej casti pripadov to nevie :) a ochotne polozi .
napr mas T7s na BTN a tight hrac ti callne na blindoch 88 a pride bard Q35A,
tight hrac check/calne flop a check/foldne turn.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod 3flash3 06 Nov 2009 10:42

dobre rano,prave som si precital tento clanok,nejde sa k nemu vyjadrovat do podrobnosti,len sa xcem opytat jednu vec :
"Výhodná pozícia na hranie hraničných rúk je dealer, dealer + 1 a dealer + 2" ...to su ake pozicie??? terminy dealer +1,+2 to som este nepocul ani nevidel...to mi vychadza tak na SB a BB...nevim jak to xcel autor clanku napisat,ale asi to maju byt "late positions",ale taketo oznacenie mi pride dost divne...si to precita nejaky zacinaju hrac,pre ktorych je asi tento clanok urceny,tak nevim jak tomu bude chapat...ale ak sa zacali zauzivat nove terminy o ktorych neviem???ak hej rad sa poucim...dakujem za odpoved...have a nice day...
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod Proky 06 Nov 2009 10:49

Ja som to pochopil ako dealer +1 = CO a dealer +2 = Hijack (MP), ale aj tak je to blbe oznacenie
Obrázok používateľa
Proky
 
Príspevky: 575
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 13 krát/16 krát
Karma: 9

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod keso26 06 Nov 2009 11:41

..tiez mi to prislo cudne, ked som to cital :)
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod buschle 06 Nov 2009 12:55

jo flash ma pravdu , ide o urcite chybne oznacenie. +1 sa pouziva na oznacenie pozicie v smere hodinovych ruciek a nie opacne.
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod yegon 06 Nov 2009 12:59

imo ked si na dealer + 2 (teda BB) a vsetcia pred tebou foldnu mozes hrat any 2 cards
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod 3flash3 06 Nov 2009 13:06

yegon napísal:imo ked si na dealer + 2 (teda BB) a vsetcia pred tebou foldnu mozes hrat any 2 cards


ked si BB a vsetci pred tebou foldnu,tak si vyhral pot :) potom mozes hrat ozaj s cim xces :) len nevim s kym :DD
Obrázok používateľa
3flash3
 
Príspevky: 1502
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 53 krát/410 krát
Karma: 48

Re: Hra s hraničnými kombináciami

Odoslaťod ropman 06 Nov 2009 14:18

buschle napísal:
ropman napísal:tight hrac je na flope castejsie lepsi ako loose, resp. ovela castejsie bude mat tptk alebo overpair takze toto absolutne nedava zmysel...


lenze vo velkej casti pripadov to nevie :) a ochotne polozi .
napr mas T7s na BTN a tight hrac ti callne na blindoch 88 a pride bard Q35A,
tight hrac check/calne flop a check/foldne turn.


ja som tight hrac ale toto by som 3-betoval pf proti vela hracom a potom asi betol flop (ak by to predtym nezlozil)... ale v clanku to bolo asi myslene tak ze sa oplati hrat slabsie ruky proti hracom kt. vies uhrat na boarde, co je pochopitelne...
ropman
 
Príspevky: 109
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!