Kreatívny betsizing I. - Exploitujeme fishky aj regulárov

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Kreatívny betsizing I. - Exploitujeme fishky aj regulárov

Odoslaťod admin 20 Sep 2012 07:00

Diskusia k článku: Kreatívny betsizing I. - Exploitujeme fishky aj regulárov

Kým fixed limit hráč majú všeobecne pri rozhodovaní len dve či tri možnosti (check/bet or raise/call/fold), vy ako no-limit hráč máte množstvo možností, ako vsadiť, od minbetu za 1bb, cez pot-size bet, až po veľkosť efektívnych stackov, čo môžu byť stovky bb. Napriek tomuto nespočetnému množstvu možností sa drvivá väčšina hráčov stále striktne pridržiava betovaniu v štandardných hodnotách od polovice potu, 2/3, 3/4 až po pot-size bet. Prečo však nezapojiť trochu kreativity a nevyužiť priestor, ktorý no-limit holdem ponúka?

Buďte kreatívny!
Samozrejme, "štandardné" betovanie má niečo do seba. Je to konieckoncov výsledok dlhodobého vývoja pokru (veľkú zásluhu na tom majú takisto aj preddefinované tlačidlá na urýchlenie betov v softwaroch väčšiny herní). Tieto „stredne veľké“ bety ponúkajú ideálny pomer risku a odmeny (risk/reward ratio) – tzn. budujú pot, ak máte silnú ruku, (pri správnom betovaní) zamedzujú súperovi nájsť dostatočné odds pre slabé a stredne silné draws a zároveň pri nich neriskujete veľkú časť svojho stacku.

Nevýhodou striktne konzervatívneho betsizingu však je to, že vám nedovoľuje vyžmýkať všetkú EV, ktorú môžete v niektorých konkrétnych spotoch získať, ak sa s betsizingom trochu pohráte. Schopnosť kreatívne variovať vaše bety je skvelý spôsob, ako zmiasť vašich súperov, stotožnených s...

Celý článok => Kreatívny betsizing I. - Exploitujeme fishky aj regulárov
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22173
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Kreatívny betsizing (I.) - Exploitujeme fishky aj regulárov

Odoslaťod pLAYERsvk 20 Sep 2012 18:24

jeeej :)

toto uz 2 roky pouzivam. Cim sa odlisujem od ostatnych sng regov a este som nikde nevidel na to clanok. :Bravo:
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3

Re: Kreatívny betsizing (I.) - Exploitujeme fishky aj regulárov

Odoslaťod poldinhoo 20 Sep 2012 18:31

no toto bude cisto cash game..ale ak by si mi mal zaujem a vedel mi poradit so SNG verziou bolo by to super :good:
Obrázok používateľa
poldinhoo
 
Príspevky: 1292
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 128 krát/61 krát
Karma: 21

Re: Kreatívny betsizing (I.) - Exploitujeme fishky aj regulárov

Odoslaťod pLAYERsvk 20 Sep 2012 18:34

uplne rovnaka logika pri betsizingu plati aj pre sng. ci uz preflop alebo postflop.
Obrázok používateľa
pLAYERsvk
 
Príspevky: 365
Založený: Feb 2011
Poďakoval/li: 32 krát/84 krát
Karma: 3


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!