Parlament prelomil Kiskovo veto: Zákon o hazardných hrách ide do platnosti!

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Parlament prelomil Kiskovo veto: Zákon o hazardných hrách ide do platnosti!

Odoslaťod admin 30 Jan 2019 08:45

Diskusia k článku: Parlament prelomil Kiskovo veto: Zákon o hazardných hrách ide do platnosti!

Počas vianočných sviatkov sa nedostala správa o Kiskovom vete príliš na oči verejnosti. No teraz je všetko inak. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NRSR) včera zavelili: Zákon platí! Kto ako hlasoval? A pohne sa online pokrová scéna konečne k lepšiemu?


Ako sme vás informovali začiatkom decembra, NRSR schválila novelu zákona o hazardných hrách v druhom a treťom čítaní, čo v preklade znamenalo, že od 1.3.2019 mal byť v Slovenskej republike liberálnejší trh s online hazardom. No v čase keď sme všetci prežívali dni plné pokoja (a stresov pri tlačeniciach v obchodoch pri vianočných nákupoch), sa prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska rozhodol zákon vetovať. Učinil tak v piatok 21.12.2018.

Predpokladalo sa, že poslanci budú chcieť zakomponovať Kiskove pripomienky do novely, čo by znamenalo, že legislatívny proces by sa natiahol a musel by ísť znovu do prvého čítania. Keby nad tým parlament uvažoval takto, tak by sa prvé čitanie uskutočnilo najskôr na marcovej schôdzi (nie aktuálnej január - február). Druhé a tretie čítanie by tak prišlo na rad niekedy počas apríla a zákon by vstúpil v platnosť najskôr niekedy od júna. Dokonca v horšom prípade sa dalo očakávať, že sa to natiahne až tak, že zákon vstúpi v...

Celý článok => Parlament prelomil Kiskovo veto: Zákon o hazardných hrách ide do platnosti!
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22169
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Parlament prelomil Kiskovo veto: Zákon o hazardných hrách id

Odoslaťod DevilMayCry 30 Jan 2019 11:51

Ak som dobre čítal tak žiadať o licenciu budú môcť od 1.3.2019, prvé vydané licencie by mohli byť na svete niekedy po 1.6.2019, 1.7.2019. Tak som zvedavý, či niekto požiada. Pokerhviezdy nemá dôvod žiadať o nejakú licenciu keďže tu bez problémov pôsobí aj ďalej. A naozaj netuším aké príjmy mali napr. 777poker alebo večierokpoker zo slovenských hráčov a teda, či sa im oplatí vysoliť tých 5mega za licenciu na 10 rokov (+ platiť dane??). V tomto som skôr skeptický. V Čechách je predsa ten zákon voľnejší ako u nás (alebo sa mýlim?) a pozrite sa ako dlho trvalo pre večierokpoker vybaviť licenciu.
Obrázok používateľa
DevilMayCry
 
Príspevky: 2111
Založený: Aug 2007
Poďakoval/li: 59 krát/107 krát
Karma: 10

Re: Parlament prelomil Kiskovo veto: Zákon o hazardných hrách id

Odoslaťod pokercivava 31 Jan 2019 14:32

Nikto nepožiada o licenciu veď z akého dôvodu by to herne robili za tie pálky čo musia zaplatiť pre tých pár hráčov čo hrajú by sa im to nevyplatilo ani za 20 rokov to radšej mali úplne zakázať online herne bolo by to lepšie riešenie ako to to. By ma zaujímalo čo mi hráči budeme mať z fičiek čo vyzbierame pre štát ak sa najde nejaká naivná online herňa ktorá požiada o licenciu bude sa nám to zaratávať do dôchodku? alebo si to zas rozdelia na koncoročných odmenách predstavený ?
pokercivava
 
Príspevky: 1
Založený: Jan 2019
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!