Pokerové turnaje, Díl 1 (recenzia)

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Pokerové turnaje, Díl 1 (recenzia)

Odoslaťod admin 19 Okt 2012 09:30

Diskusia k článku: Pokerové turnaje, Díl 1 (recenzia)

Traja skvelí online turnajoví hráči sa rozhodli napísať knihu o pokrových turnajoch. "Rizen", "PearlJammer" a "Apestyles" už vyhrali milióny dolárov. Do celého projektu ich nakopol spoluautor slávnej knihy "The Poker Mindset". A čím sa líši táto publikácia od ostatných? Celá kniha je založená na rozoberaní hands, čiže je založená na konkrétnych príkladoch.

A práve v tom je výnimočná. Teória a koncept hry sú základom úspechu. O tom už bolo napísaných množstvo kníh. Avšak ak už poznáte tieto základy, musíte ich vedieť preniesť do praxe. A kto vám ich lepšie vysvetlí ako hráči, ktorí vyhrali na online turnajoch milióny dolárov? Len v herni P****Stars vyhral Jon "Apestyles" Van Fleet $3,716,228, Eric "Rizen" Lynch $798,255 a Jon "PearlJammer" Turner dokonca $4,198,684.

Samotná knihy vznikla v roku 2008 a do Českého jazyka bola preložená len pred pár týždňami, čiže na CZ/SVK trhu to je novinka. Myšlienka o vytvorení knihy skrsla v hlave Matthew Hilgera, spoluautora svetoznámej knihy "The Poker Mindset", práve preto, že na podobnej báze vytvoril s Inaom Taylorom spomínanú knihu. Vytelefonoval si online profíkov a začali sa tvoriť základy. Ale späť ku knihe "Pokerové turnaje", ktorá nesie veľavravný podtitulok "Hra profesionálů v příkladech".

Celý článok => Pokerové turnaje, Díl 1 (recenzia)
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22241
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: PokerPortal predajňa kníh: Pokerové turnaje, Díl 1 (recenzia

Odoslaťod A_Rimmer 19 Okt 2012 12:26

Tuto knihu mam doma, su to vlastne iba popisane jednotlive handy, ako su zahrate a preco. Ale neviem teda, musim povedat, ze mam z toho minimalne zmiesane pocity. Presiel som zatial len nejakych 30 ruk (vsetko od PearJammera), ale niektore veci, co tam radi.... :crazy:

Napr. Limp v prvom leveli z CO v unopened s TT, pf call raisu s AJ s 13BB stackom, pf call s AA po raise a jednom calle (potom hra po flope proti 4 ludom... ) a par podobnych veci. Neviem no, nejak sa mi to nepacilo, teraz citam radsej Johnatana Littla, ten sa mi zda podstatne lepsi. :good:
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: PokerPortal predajňa kníh: Pokerové turnaje, Díl 1 (recenzia

Odoslaťod krys94 19 Okt 2012 13:56

Akurár to čítam ... A príde mi to veľmi dobre napísané a vysvetlené ...

A_Rimmer .. tie priklady su velmi logicke ked sa nad tym zamyslis

napr. (dufam ze myslis tento) Priklad 2: TT limp a za nim je CO,BU,SB a BB... prvy lvl (v celku pomala struktura 15-30min) .... vysvetluje tam že je to standratny raise... ale s velkou pravdepodobnostou by zobral iba blindy... takze eff stack je 150bb.. tak preco neskúsiť limpnuť a hrať proti 2 a 3 súperom ... Ak by raisol jedine co by ho tam callovalo/raisovalo(podla hraca) je silny broadway a mozno niektore pary (kedze nemaju odds na setmining a hraju OOP) kde by na flop isiel s miernou vyhodou a keby doslo na flop Q alebo K alebo A vedel by ze je porazeny s 90% pravdepodobnostou, v ostatnyhc pripadoch by to zobral c-betom ... Ale ked limpne dava sancu sa zapojit 2 alebo 3 hracom do hry ( casto iba SB a BB a hraje v pozici) kde ak trafi set na flope a oni dva pari alebo dobru draw.. tak mu to lepsie zaplatia ako ked vyhra 30 chipov na steale blindov.

to AA.. myslim ze to je priklad 20 ... MP s 40bb raisuje na tankmer 3,5bb vsetci fold az k PearlJammerovy na CO... ten ma 25bb.. vysvetluje ze takuto hru s velkymi stackmy ninkdy nedoporucuje ale s eff 20-25bb to obcas skusit mozte ... Cold call moze donutit nejakeho hraca na SB/BB s (15-20bb) o squeez a ked nie a dostaneme sa na flop, povodny raiser bude v 90% pripadoch c-beotvat .. cca 60-70% potu co predstavuej tak velke mnozstvo chipov ze po raise do allinu bude muset callnut s celou jeho range... samozrejme zalezi este aku range mu pridavame pred flopom...

Kazdopadne si myslim ze tie handu su dobre zahrate a pridava iny pohlad na hru ... Treba si uvedomit ze su to priklady s pomalsich struktur cca 15min az 1 hod blindy...

Za tento príspevok od krys94 poďakovali :
hegides
krys94
 
Príspevky: 68
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 3


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!