Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod admin 13 Okt 2011 11:32

Diskusia k článku: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a riveri s As-Ad-(2s-xd ; 3s-xd) a s As-2s-(3d-4d ; 3d-xd) (začiatočníci – cash game)

V tejto časti si popíšeme hru s ďalšími veľmi silnými kartami. Zameriame sa hlavne na „low“ kombinácie a ukážeme si, ako ich správne vyhodnotiť. Popíšeme si „akčne“ priebeh hry s konkrétnou kartou od flopu až po river a zaradíme si určité typy kariet do kategórií, podľa ich sily. Základná chyba pri hraní omahy hi-low, je sústrediť všetko svoje úsilie k dotiahnutiu akejkoľvek „low“ kombinácie. Pri kartách typu As-Ad-(2s-xd ; 3s-xd) a As-2s-(3d-4d ; 3d-xd) je veľká šanca, že vaši súperi budú mať často horší („low“ aj „hi“) a ich snaha o výhru aspoň polovice banku, vám zvýši profit. Hra na turne a rivery s As-Ad-(2s-xd ; 3s-xd)
Hru s kartami typu A-A-2 a A-A-3 sme si už podrobne popísali v kapitole č.7, no tentokrát nám vstupuje do hry ďalší dôležitý element. Stáva sa ním „x“, ktoré v tomto prípade reprezentuje ľubovlnú kartu od „A (h,c)“ až po „K“. Ak by sme sa na to pozreli bližšie, mohli by sme si rozdeliť silu karty do troch ďalších podkategórií: 1. Strong – miesto „x“ dosadíme karty (4, 5, K, Q)
2. Medium – miesto „x“ dosadíme (6, 7, 8)
3. Soft – miesto „x“ dosadíme (9, 10, J, A) Je možno zarážajúce, že aj tak ideálna karta ako A-A-2, alebo A-A-3 môže byť ešte lepšia, alebo naopak slabšia. Ak však chceme poker považovať za niečo, čo by nás malo živiť, musíme si všetky aspekty hry rozobrať na...

Zobraziť celý článok
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22241
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod SpongeBob 14 Okt 2011 08:04

Nazdar ty ako hráč Omaha hi-lo by ma zaujímalo aký máš ROI pri turnajoch a cash game.Ja mám po odohratí asi 1000 turnajov pri tejto stratégie roi 77%.Ale pri cash game katastrofálny pri tej istej stratégie.Hrám pot a no limit.Presné štatistiky mám len k turnajom Omaha Hi Lo $8,505 $3,706 77% $4.94 330 7% 159/972 16% .Cash game asi 50 000 hand absolutne dole krivka.Ináč články :good:

Za tento príspevok od SpongeBob poďakovali :
AlfaZz
Obrázok používateľa
SpongeBob
 
Príspevky: 332
Založený: Feb 2007
Poďakoval/li: 0 krát/4 krát
Karma: 0

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod AlfaZz 14 Okt 2011 14:29

Ahoj, som rád, že sa ti články páčia. Čo sa týka môjho ROI nastáva jeden problém. Ja som v tomto smere v poslednom čase skôr "live" hráč, lebo na online nemám teraz dostatok času a nervov. :lol2: Čo sa ale týka "live omahy hi-low cash game", som momentálne asi na 80% návratnosti vrámci jednej session a moja krivka je dosť hore. Ak by som ale bral do úvahy online za posledné obdobie 6 mesiacov som na tom asi podobne ako ty. Sng a Mtt tam mi to ide super, ale cash game je momentálne moja krivka hodne rozkolísaná hore dole. Pre mňa nastal veľký problém pri Black Friday, kedy som mal na nemenovanej blokovanej herni slušny "hot run" a ROi som mal hodne ok. Presné čísla už bohužial nemám, lebo som to vtedy od jedu zlikvidoval :wall:. Ale dám to dokopy a pri ďalšom článku v pondelok ti to napíšem.
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod haman 14 Okt 2011 15:19

AlfaZz napísal:Ahoj, som rád, že sa ti články páčia. Čo sa ale týka "live omahy hi-low cash game"

Aj ja citam tvoje clanky, i ked tuto variantu pokru vobec nehram. Kde sa da hrat live omaha hi-low cg? :shock:

Za tento príspevok od haman poďakovali - 2:
AlfaZz, tomiG
haman
 
Príspevky: 2068
Založený: Apr 2010
Poďakoval/li: 853 krát/189 krát
Karma: 25

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod tomiG 14 Okt 2011 15:46

Velmi dobra otazka haman a este by som ju doplnil autor clanku pise vo spojom predoslom poste ze nehra on line ale live lebo on line je prenho casovo narocnejsii a nema na neho nervy nic v zlom ale akosi tomu nerozumiem :crazy:

Za tento príspevok od tomiG poďakovali :
AlfaZz
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod AlfaZz 14 Okt 2011 16:16

Ak sa nenahneváte na obe otázky zodpoviem naraz. Už dlhší čas hrávame cash game omahu hi-low v uzavretej skupine, takže ona otázka nestojí kde sa hrá, ale ako sa do nej dostať. :D Bližšie by som to nechcel rozoberať, keďže je to osobne, no ak mi dáš svoj súkromný mail, rad ti odpoviem. Čo sa týka toho, prečo píšem, že na omahu hi-low online nemám teraz čas, je skôr mojou vyťaženosťou vrámci iných pracovných, ale aj pokrových povinností. Ako som v jednom z mojich článkov písal, na online poker musí mať človek čistú hlavu a venovať tomu čas. To, ale neznamená, že za 5 rokov, čo omahu hi-low hrám, som nenazbieral skúsenosti o ktoré sa s vami chcem podeliť. Nepíšem to preto, aby som niekomu vnucoval môj štýl hry, alebo dával návod na nekonečný "hotrun", ale skôr túto zaujímavú hru prezentovať aj hráčom, ktorý ju nehrávajú a možno by chceli začať. Do budúcna bude táto séria obsahovať aj rady pre SNG, MTT, a to nielen online, ale aj live. Omaha hi-low je moja srdcová záležitosť a každý kto ma pozná by mi dal zapravdu :ROFL:. Venoval som jej dosť podstatnú časť môjho života a tak som rád, že som dostal šancu o nej písať. ;)
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod tomiG 14 Okt 2011 16:35

ok alfazz ale aj na hranie live musis mat predsa cistu hlavu je to mozno o nieco menej narocne na koncentraciu da sa obcas si na turnaji aj pospat :D ale je daleko casovo narocnejsia ako hra on line tak mi to nejako nedava zmysel inak obsah clanku je ok :good:
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod AlfaZz 14 Okt 2011 17:16

... aha .... chápem ako to myslíš ... sry, ale v poslednom čase moc nespím, takže mi to hneď nezaplo :lol2: ... odpoviem ti takto, ano aj na"live" potrebuješ samozrejme čistu hlavu, ale keď si medzi ľuďmi, s ktrými ti je dobre, tak do hry prichádza ešte ďalší prvok a to je uvolnenie a relax(samozrejme aj nejaky drink a hlavne face to face akcia). Čo pri online pokry aspoň pre mňa momentálne NIEJE. Som rád, že aspoň články sa ti páčia :D :D :D
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod AlfaZz 14 Okt 2011 17:20

Jo a ešte ma napadlo. Súbežne robím ešte aj články na tému Poker talizmany, povery a rituály. Prvý už je na stránke. Ak máte nejaké zaujímavé príbehy, či rituály , napíšte mi ich tu a ja ich vložím do článku. Díky :crazy:
Obrázok používateľa
AlfaZz
 
Príspevky: 702
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 200 krát/51 krát
Karma: 7

Re: Stratégia pre Omaha High-Low (8. časť): Hra na turne a river

Odoslaťod tomiG 14 Okt 2011 21:40

AlfaZz napísal:... aha .... chápem ako to myslíš ... sry, ale v poslednom čase moc nespím, takže mi to hneď nezaplo :lol2: ... odpoviem ti takto, ano aj na"live" potrebuješ samozrejme čistu hlavu, ale keď si medzi ľuďmi, s ktrými ti je dobre, tak do hry prichádza ešte ďalší prvok a to je uvolnenie a relax(samozrejme aj nejaky drink a hlavne face to face akcia). Čo pri online pokry aspoň pre mňa momentálne NIEJE. Som rád, že aspoň články sa ti páčia :D :D :D

a mate dealera na tie vase sesion?alebo si miesate sami?
tomiG
 
Príspevky: 565
Založený: Mar 2011
Poďakoval/li: 22 krát/42 krát
Karma: -3


Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!