Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Diskusia k článkom, krátkym správam a o všetkom zaujímavom, čo ste sa niekde dozvedeli

Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod admin 05 Apr 2013 10:00

Diskusia k článku: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

V prvej časti série o zrode Viktor „Isildur1“ Bloma a jeho vstupe na online pokrovú scénu sme boli svedkami jeho skromných začiatkov, hrania o centy v home games, rýchlej cesty hore na $530 SnG turnaje s 1.8m SEK bankrollom. Tiež sme sa dozvedeli, ako sa mu podarilo prehrať roll, ktorý patril jeho kamarátovi. Aká bude budúcnosť Bloma ako pokrového hráča, skončí alebo bude pokračovať?
2. časť – Znova busto
Neprehrám to. Dokážem to. Musím hneď vyhrať!

Toto sú moje myšlienky. Tento krát som v hlbokej diere. Zastúpil som na $109 SnG, ale bad run pokračuje. Musí to byť zlá karma z $310 stolov, ktorá ma prenasleduje. Úplne som vyčistil svoj účet. WP. Vstanem, som zničený a neviem čo robiť, ale pokračujem v búchaní päsťami do stien. Nikdy som nebol tak .... TILT.

Trochu som sa upokojil a zmenil som svoje Party body za peniaze, ktoré som nazbieral počas hrania. Zvyčajne to nie je veľa, ale teraz som hral tak moc, že môžem premeniť až $300. Stále mám šancu vyhrať peniaze späť! Klesol som opäť levelmi na $55, $33 a $22 speed SnG turnaje. Toto je môj najlepší formát a odohral som ich veľa aj na vyšších stakes. V tomto type turnajov sa mi vždy darilo, takže moje jediná myšlienka je, že musím pokračovať v grindení. Nemôžem...

Celý článok => Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Za tento príspevok od admin poďakovali :
nabokow
Obrázok používateľa
admin
 
Príspevky: 22143
Založený: Sep 2008
Poďakoval/li: 132 krát/177 krát
Karma: 12

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod krys94 05 Apr 2013 11:47

SUPER SERIA! :D

Prosim vas vedeli by ste mi poskytnut link na cely ten clanok v ang ? Nevydrzim cakat do prekladu :D
krys94
 
Príspevky: 68
Založený: Júl 2012
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 3

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod ondoko 05 Apr 2013 12:02

krys94 napísal:SUPER SERIA! :D

Prosim vas vedeli by ste mi poskytnut link na cely ten clanok v ang ? Nevydrzim cakat do prekladu :D


Spoiler:
http://www.highstakesdb.com/3739-the-making-of-viktor-isildur1-blom-part-1.aspx prva cast a dole je preklik na druhu
ondoko
 
Príspevky: 408
Založený: Aug 2011
Poďakoval/li: 26 krát/63 krát
Karma: 5

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod Magnus 05 Apr 2013 17:29

...neprehrám to. Dokážem to. Musím hneď vyhrať!...
...vstanem, som zničený a neviem čo robiť, ale pokračujem v búchaní päsťami do stien...
...takže moja jediná myšlienka je, že musím pokračovať v grindení. Nemôžem prehrať...
...v tomto momente sa už nemôžem vzdať. Chcem tie peniaze strašne naspäť, ale pokračujem v prehrávaní...
...všetko toto si uvedomujem, ale mám pocit, že moje starosti a výčitky sú dostačujúce...
...moji rodičia mi dávali $840 (WAAU) každý mesiac na stravu, nájom atď. Nemôžu s tým snáď prestať, nie?...
...vždy som si myslel, že sa dokážem živiť hraním pokru, ale že budem hrať nízke stakes ako $55, $33 a $22?...
...stále myslím na to, že by som sa dokázal živiť hraním pokru. Na čo mi je vzdelanie?...
...konverzáciu ukončila slovami: Žiadny poker! – Samozrejme, že nie, mami... :lol2:

Tak toto bolo ako citat blog totalne vymleteho gamblera :shock: V 15 rokoch tocit stavky o tisice dolarov a dohadovat splatkove kalendare... Neviem, ci je spravne nazyvat niekoho takeho "hviezda". Bozechran, aby sa nim niekto mlady teraz inspiroval a povie si: aaa, vsak predrbat desattisice je normalne, raz sme hore, raz sme dole,nie?

Za tento príspevok od Magnus poďakovali :
HaPpY LuMpY
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod Stanley VII 05 Apr 2013 18:27

Zatiaľ musím súhlasiť s Magnusom, bankroll manažment mu teda zrejme veľa nehovoril, ja som v tomto určite viac konzervatívnejší. Požičiavať si na hru a ešte aj vtedy hrať SNG s bankrollom do 10 buy-inov je už fakt gamblerstvo. Ale ktovie, možno sa neskôr dočítame, že najprv si musel zažiť toto, aby konečne dostal rozum a potom to už vyzeralo inak. Neviem, ja Isildura nejako veľmi nesledujem, veľa toho o ňom neviem, ale nechám sa prekvapiť, či o ňom teda zistím, že je gambler, ktorý mal štastie (áno, určite niečo vie, ale pri takom prístupe k bankroll manažmentu musí mať šťastie aj najlepší hráč na svete), alebo človek, ktorý sa v pokri najprv hľadal, hral ako gambler a videl, kam to vedie a preto to začal hrať s bezpečnejším prístupom k peniazom.

Som zvedavý, ale podľa toho čo o sebe po týchto dvoch článkoch sám písal sa ani on rozhodne nevidel v tom čase ako "legenda", ale skôr ako gambler...

Nechcel by som byť teda v roli jeho rodičov. Keď mňa videli hrať moji rodičia poker, tak som videl, že im nieje všetko jedno a to som si nikdy nič nepožičal a šiel som z free money a vyhrával som. Mali obavy, teraz už je to našťastie inak. Ale keby mne vlastný syn zavolá, že prehral peniaze na nájom a ešte aj peniaze od kamoša...nie, mne dúfam nikdy nič také syn volať nebude. Koniec koncov, zatiaľ mám len dcéru :D
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod mino_o 05 Apr 2013 19:09

No hlavne si treba uvedomit ze to bola ina doba. Vtedy take veci ako BM boli inak postavene. Nedavno som cital na 2+2 strategicky thread, ktory napisal mid stakes top regular niekedy "back in the days" a pisal tam veci ako ze na nl400+ uz treba naozaj byt nit s bankrollom a je potrebnych aj 15-20bi apod... Takisto top winner na HS SNG tento rok mrgr3333n ci tak nejak ma nick nikdy nehral micro/low stakes. Co som cital ze on sa nechal staknut 40k, ktore prehral a ze potom znova a nejak sa uchytil. A ozrejmil to ze "ja hram HS SNG" A samozrejme su to myslienky 15 rocneho chlapca, co si veril, ze ma edge natych hrach a nedari sa mu.

Kecy otom ze isildur je len gambler co ma stastie su fakt najvacsi lol. Ma odohratych desiatky mozno aj statisice ruk proti ludom ako sauce,galfond,durrr,hastings,dang duo a zvysku top HS regov. Co su hraci, ktori by ho urcite zniclii, keby nic nevedel a len gambloval natej vzorke co proti nim ma. Ked si precitam hocijaky post od sauca na runitonce kym tam este prispieval tak mi ostava rozum stat a usta dokoran jak neskutocne chape tej hre.
A nie nerailujem nejak pravidelne HS ani niesom fanboy. Len mi pride usmevna niekoho predstava, ze sa udrzis v top HS hrach ako lucky gamler...
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod Stanley VII 05 Apr 2013 19:42

Netvrdím, že teraz je gambler, určite to hrať vie a tisíckrát lepšie než ja, to rozhodne :) Isildur v roku 2005 (alebo aký rok) určite nieje Isildur v roku 2013. Ako si písal aj ty, to boli pocity 15-ročného chlapca (možno už aj viac), ktorému sa nedarí. Tam ešte stále nemal 18? Ked už mal vlastný účet v herni a nechcel sa vrátiť k rodine, býval sám a uvažoval, že pôjde do práce? Koľko mal rokov cca v dobe písania záveru druhej časti?

Ale aby som teda tie moje pocity špecifikoval, Isildur v tom roku, kedy písal tieto svoje pocity na mňa pôsobil ako gambler, čo o sebe vlastne napísal aj sám, že sa tak cítil... :)

A je tiež fakt, že aj poker je iný v roku 2013 a iný bol v roku 2005 a čo je pravdou dnes nemuselo byť pravdou vtedy a naopak, takže ťažko pozerať na poker roku 2005 dnešnými okuliarmi :)
Obrázok používateľa
Stanley VII
 
Príspevky: 2079
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 97 krát/218 krát
Karma: 30

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod Magnus 05 Apr 2013 19:56

Isildur v 15 rokoch = gambler, Isildur teraz = gambler
Ak mi niekto povie, ze v poslednom HU vyhral tych 1,7mil. (ked bol nezavisle na sile handy VZDY v AI) svojimi pokrovymi schopnostami, tak sa mu :lol2:
Magnus
 
Príspevky: 559
Založený: Okt 2011
Poďakoval/li: 4 krát/75 krát
Karma: -4

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod mino_o 05 Apr 2013 20:09

jj v dobe ked na nl10k je na nanonoka cakacka akoby to bol scout326, tak na nosebleed prezijes stotisice ruk ako gambler so stastim.
Obrázok používateľa
mino_o
 
Príspevky: 360
Založený: Nov 2009
Poďakoval/li: 11 krát/28 krát
Karma: 7

Re: Zrod hviezdy: Viktor „Isildur1“ Blom (2. časť)

Odoslaťod buschle 05 Apr 2013 21:16

Magnus napísal:....

zacinam sa na pp stracat v tych urovniach levelovania

Za tento príspevok od buschle poďakovali :
haman
Obrázok používateľa
buschle
 
Príspevky: 3094
Založený: Jún 2007
Poďakoval/li: 47 krát/133 krát
Karma: 23

Ďalšia

Naspäť na Novinky a zaujímavosti

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!