Aky smartphone?

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod nelz0n 31 Júl 2011 13:58

Mal som HTC Hero a momentalne pouzivam HTC Desire Z,kedze som chcel hardwarovu QWERTY klavesnicu. S oboma telefonmi som bol uplne spokojny, teda nemozem suhlasit s kellermanom.

Momentalne by som zobral urcite Galaxy SII, je to najlepsi telefon na trhu, aj ked ho priamo porovnas s iPhonom. Inak za ten dat 720€ je ciste sialenstvo.

Iphone je velmi dobry telefon ale vadi mi na nom zopar veci
- displej je relativne maly
- to nadherne sklo sa poskriabe asi treti den a ked ti nahodou praskne, co nie je az take neobvykle, kedze telefony od prirody obcas padaju na zem, tak sa budes cudovat kolko po tebe v oficialnom servise chcu bubakov
- jailbreak nie je uplne prakticky, kazda nova verzie iOS sa musi jailbreakovat znova
- iTunes pre windows = utrpenie
- veta ze video "staci zkonvertovat" mi naznacuje, ze to dotycny este nerobil, konvertovat 720p videa do ipadu je trosku neefektivne

Hlavne klady oproti androidu
- lepsie hry
- baterka vydrzi dlhsie ako v absolutnej vacsine android telefonov
- je viacej cool :)
- jedna ucelena platforma, takze vsetko funguje ako ma

Hlavne klady androidu proti iphonu
- customizovatelne
- true multitasking
- vacsi vyber telefonov
- synchronizacia s google uctom, kontakty nastavenia aplikacie sa ukladaju do cloudu, takze ked stratis stary telefon, tak zoberies novy lognes sa a mas tam skoro vsetko ako predtym
- user interface poskytuje viac informacii, notifikacie lepsie vyriesene (od iOS 5 apple pridava tiez presne taku istu notifikacnu listu)
- moznost nastavit si pesnicku ako zvonenie :)
- nativna podpora roznych formatov, clovek nahra nieco na SD kartu a rovno si to moze pozriet
- USB !

Hlavny nedostatok oboch platforiem
- je nutne mat mobilny internet aby clovek ten telefon aj vyuzil

Ad android 3.0 vs iPad
ipad(1) mam uz rok a i ked by na android tablet bolo len 50 aplikacii(co bola pravda mozno v den uvedenia prveho modelu) tak by som si ho rad kupil a vymenil. Na tablete robim dokopy 3 veci - browsujem, citanm knihy, pozeram videa. Flash vseobecne nie je potrebny, ale stalo sa mi vela krat, ze by nebol na skodu. Multitasking na ipade je hrozny, push notifikacie nie su prakticke v spojeni s instant messagingom, chcel by som aby client naozaj bezal na pozadi. Videa na ipade sa musia konvertovat, pripadne pouzit 3rd party soft, no zatial som nenasiel taky, ktory funguje ako ma.
Obrázok používateľa
nelz0n
 
Príspevky: 525
Založený: Jan 2009
Poďakoval/li: 13 krát/21 krát
Karma: 9

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod A_Rimmer 31 Júl 2011 14:13

vlade napísal:neviem no, ja s ipadom nemam ziadny problem, vsetko okrem flashu funguje tak ako ma, android moze byt fajn, ale asi ta starsia verzia, ten novy (3.0) je nejaky zabagovany ze vraj a je tam 50 aplikacii. Apple ma to dotykove ovladanie uplne vymakane a iOS tiez, neexistuje aby sa tam nieco sekalo alebo bolo nekompatibilne. Ja som s ipadom spokojny (aj dcera :shock:) :)


Pridavam sa. :D Ipad2 je uplne nuts na surfovanie po nete v posteli alebo pri televizore, pozeranie posty, videii z youtube a hranie roznych hier na zabitie casu. Nie to vhodne na pozeranie napr. filmov stiahnutych z internetu (kvoli nutnej konverzii) alebo na prenasanie suborov (kvoli itunes, co je imo katastrofa). Ja uz ipad k PC radsej ani nepripajam. :)

Mam doma aj telefon s androidom (SE Experia arc) ale ta vydrz baterie je zas totalna katastrofa (nabija sa kazdy vecer :evil: ) a takisto android sa akoby len snazi podobat na iOS, ale nejak mu to moc nejde. :D Niektore aplikacie proste na tom androide z roznych dovodov nefunguju, co sa na iPade nemoze nikdy stat, tam ide vsetko hned na 100%, bez akychkolvek nastavovani. Vsetko slape, netreba vobec nicomu rozumiet. :D
Obrázok používateľa
A_Rimmer
 
Príspevky: 875
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 88 krát/131 krát
Karma: 23

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod matiapag 31 Júl 2011 14:26

myslim, ze som si uz vytvoril nazor na iOS a Android a je mi jasne, ze pre mna je android ako stvoreny :) odjakziva riesim technicke problemy s gadgetmi vsetkeho druhu, s PC som zazil asi uz vsetko, co sa dalo a bavi ma riesit taketo veci takze dokonalost a 100% kompatibilita v pripade iOS urcite nie je pre mna.

Btw, o Xperii arc som praveze cital, ze ma baterku celkom fajn a aj po nej som poskuloval ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod tucniak 31 Júl 2011 15:11

xperia praveze meh, ruky prec
Obrázok používateľa
tucniak
 
Príspevky: 3742
Založený: Mar 2008
Poďakoval/li: 139 krát/205 krát
Karma: 47

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod emkey7 31 Júl 2011 18:19

krsny mi dal htcecko do ruky nech mu tam dam manager a ze mu ani blesk nejde .....no tak som z toho v pici ze keby mi padne z neba tak ho predam na bazosi
emkey7
 
Príspevky: 124
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 0

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod matiapag 31 Júl 2011 18:41

emkey7 napísal:krsny mi dal htcecko do ruky nech mu tam dam manager a ze mu ani blesk nejde .....no tak som z toho v pici ze keby mi padne z neba tak ho predam na bazosi


No ano, ak usudzujes na zaklade jedneho telefonu, ktory si drzal v ruke, tak to ten postoj nie je velmi relevantny :)

Vcera mi na Ferrari odisla prevodovka, uz nikdy nechcem vidiet tie talianske sroty!
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod emkey7 31 Júl 2011 18:56

mas pravdu 8-) ale nesympaticky mi je a nemam moc moznost skusat ine to je len moj postrech ja by som bral ked si robis ciarky k tomu kto ti co radi(ale neee) ja by som bral ajfon
emkey7
 
Príspevky: 124
Založený: Júl 2009
Poďakoval/li: 10 krát/12 krát
Karma: 0

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod matiapag 31 Júl 2011 19:45

emkey7 napísal:ale nesympaticky mi je


No tak to je uz aj trochu lepsi dovod, no reason to buy, ked sa ti proste nepozdava :) A tak nejako to robim, nie vyslovene ciarky, ale proste nejako postupne si formujem na to nazor, iba potrebujem co najviac inych nazorov pocut ;)
Obrázok používateľa
matiapag
 
Príspevky: 2450
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 170 krát/132 krát
Karma: 28

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod rastik 31 Júl 2011 20:15

vlade napísal:Preto som si kupil nokiu e52 (vydrzi cca 20-25 dni pri mojom pouzivani)


ako to robis? ja mam E51 a nabijam kazde 2-3 dni......... hlavne ze som do nej kupil novu baterku za 25e :wall: telefon pouzivam minimalne....
rastik
 
Príspevky: 283
Založený: Apr 2008
Poďakoval/li: 5 krát/8 krát
Karma: 0

Re: Aky smartphone?

Odoslaťod vlade 31 Júl 2011 20:23

Neviem, asi v +1 zmenili baterku alebo co, neviem kolko to presne vydrzi teraz, mam ho uz relativne dlho, ale viac ako 2x do mesiaca ho urcite nenabijam. Na druhu stranu ja s tym telefonom skoro nic nerobim, obcas zdvihnem ked mi niekto zavola a obcas si precitam sms :)
vlade
 
Príspevky: 5717
Založený: Jan 2007
Poďakoval/li: 246 krát/175 krát
Karma: 34

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!