Zdravotne poistenie - help

Čo sa inde nehodí, no stále je to diskusia o pokri

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod mmcanny 20 Jan 2011 14:23

Komedia napísal:Aj ked nemám riadnu zamestnanecku zmluvu? iba dohodu o vykonani prace ???


takto.. prijem, ktory mas na zaklade dohody o vykonani prace (DVP) nezaklada povinnost verejneho zdravotneho poistenia.. to ale neznamena, ze mozes byt zdravotne nepoisteny.. popri vykonavani prace na dohodu si evidovany na urade prace? ide o to, ze niekto za Teba to zdravotne poistenie musi platit.. pokial si na urade prace, alebo si de facto student a podobne, plati za Teba stat.. pokial nie, tak by si mal byt v zdravotnej poistovni evidovany ako osoba dobrovolne nezamestnana a tym padom by si mal platit minimalny odvod = 46,06€..

DVP sa Ti takisto nezapocitava ku dochodku, cize zamestnavatel (ten s kym mas podpisanu DVP) za Teba plati len urazove a nemocenske poistenie (toto ide do socialnej poistovne)..
mmcanny
 
Príspevky: 78
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 55 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod Komedia 20 Jan 2011 14:30

na urade prace niesom.zamestnavatel mi zdravotku neplati. čize musim platit spomínaných 46,06 hej ? soc. poistenie treba platit ? ci co s tym.citim sa jak dement :D mám 22 a neviem o tychto veciach totalne nic
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod Accident 20 Jan 2011 14:35

trikoza napísal:inak ma niekto skusenosti so sukromnymi zdravotnymi centrami? oplati sa tam pomer cena/vykon?

myslim ze vzhladom k tvojmu veku a tvojim problemom: "k lekarom prakticky nechodim.." je chodit do sukromnych centier zbytocne, nie?

Za tento príspevok od Accident poďakovali :
mmcanny
Accident
 
Príspevky: 43
Založený: Aug 2009
Poďakoval/li: 2 krát/1 krát
Karma: 0

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod mmcanny 20 Jan 2011 14:39

Komedia napísal:na urade prace niesom.zamestnavatel mi zdravotku neplati. čize musim platit spomínaných 46,06 hej ? soc. poistenie treba platit ? ci co s tym.citim sa jak dement :D mám 22 a neviem o tychto veciach totalne nic


ano.. v tom pripade by si tych 46,06 platit podla vsetkeho mal.. mozno by vsak nebolo od veci informovat sa vo svojej zdravotnej poistovni.. zavisi od toho ako Ty eviduju.. aku mas zdravotnu poistovnu?

socialne poistenie si podla mna v takomto pripade platit nemusis, ale tu som si nie uplne isty, kedze to nie je parketa zdravotnej poistovne..
mmcanny
 
Príspevky: 78
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 55 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod Komedia 20 Jan 2011 14:42

mmcanny napísal:
Komedia napísal:na urade prace niesom.zamestnavatel mi zdravotku neplati. čize musim platit spomínaných 46,06 hej ? soc. poistenie treba platit ? ci co s tym.citim sa jak dement :D mám 22 a neviem o tychto veciach totalne nic


ano.. v tom pripade by si tych 46,06 platit podla vsetkeho mal.. mozno by vsak nebolo od veci informovat sa vo svojej zdravotnej poistovni.. zavisi od toho ako Ty eviduju.. aku mas zdravotnu poistovnu?

socialne poistenie si podla mna v takomto pripade platit nemusis, ale tu som si nie uplne isty, kedze to nie je parketa zdravotnej poistovne..


Bol som Apollo ale to preslo pod Doveru ci co..Ani mi nikto nedal vediet zrazu som zistil ze som ina poistovna uz :D Takže tak...Diky za rady :)
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod mmcanny 20 Jan 2011 14:46

Komedia napísal:
mmcanny napísal:
Komedia napísal:na urade prace niesom.zamestnavatel mi zdravotku neplati. čize musim platit spomínaných 46,06 hej ? soc. poistenie treba platit ? ci co s tym.citim sa jak dement :D mám 22 a neviem o tychto veciach totalne nic


ano.. v tom pripade by si tych 46,06 platit podla vsetkeho mal.. mozno by vsak nebolo od veci informovat sa vo svojej zdravotnej poistovni.. zavisi od toho ako Ty eviduju.. aku mas zdravotnu poistovnu?

socialne poistenie si podla mna v takomto pripade platit nemusis, ale tu som si nie uplne isty, kedze to nie je parketa zdravotnej poistovne..


Bol som Apollo ale to preslo pod Doveru ci co..Ani mi nikto nedal vediet zrazu som zistil ze som ina poistovna uz :D Takže tak...Diky za rady :)


tak to si nas.. =) ak chces, posli mi IČP, co mas na preukaze a pozriem sa Ti na to..
mmcanny
 
Príspevky: 78
Založený: Sep 2009
Poďakoval/li: 55 krát/5 krát
Karma: 1

Re: Zdravotne poistenie - help

Odoslaťod Komedia 20 Jan 2011 14:55

poslem ti spravu tu na pp

Za tento príspevok od Komedia poďakovali :
mmcanny
Obrázok používateľa
Komedia
 
Príspevky: 917
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 47 krát/38 krát
Karma: 24

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!