CG QQ AI PF?

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod Horsey7 28 Júl 2009 19:49

no ja som teda big nit, ale QQ vs 2x 20/18/3b6 z BTN nepolozim nikdy v zivote..ak by bol UTG 14/10 a CO by 3betoval 3% ruk tak je to pohodovy fold
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod ferkan 29 Júl 2009 07:59

V takychto spotoch docela pomaha holdem manager :) Treba sa pozriet aky range ma UTG, a ako casto MP alebo CO 3betuju z ich momentalnej pozicie. Ako defaultne bez hlbsich readov proti standartnym TAGom bez sklonov k masivnemu 3betovaniu fold nieje nejaka chyba. Obcas moze byt nezne EV- obcas nezne EV+ to tam pushnut ale v globale to nieje nic strasne to foldnut ak sa ti nepacia swingy grafy :)
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

horsey

Odoslaťod scorpiorado 29 Júl 2009 09:28

súhlasím so všetkým čo hovoríš, lem mi nejde do hlavy či mám ten istý poker stove. teda neviem či 22 33 44 55 66 su v otvaracom range 20/18 / na UTG. to si mu ti priradil ten range alebo ti to dal tvoj poker stove v 18% range. predpokladam, že na UTG neotvara viac ako 12% a CO netrojbetuje viac ako 3% utg reise. napriek tomu stale by AI malo by EV+
scorpiorado
 
Príspevky: 183
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod macccho 29 Júl 2009 09:51

Horsey7 napísal:
elesgal napísal:rozumny UTG musi otvarat silnu ruku, rozumny CO to vie a tak neverim ze 3betuje smetie ...


UTG ktory otvara 18% ruk ma v UTG opening range aj JQs, 22 a pod., 3betor v pozicii ma v range TT, KQ a pod.

QQ je pohodka squeeze OOP a call/squeeze IP

v priklade som dal player 1 UTG 12% a player 2 CO 3b 6% opening/3beting ranges

Príloha qq.jpg už nie je dostupná.


//mensi edit


6% je vysoky 3bet proti utg open mne to vyslo nejak takto:
toto je moja realna range na mieste utg a co a hram priblizne 21/18 a uz to pre nas nevychadza az tak dobre
pravdu povediac tato situacia je dost problematicka a uplne jednoznacna linia neexistuje
Prílohy
utg_co_QQ.JPG
utg_co_QQ.JPG (24.62 ) Zobrazená 2229 krát
Obrázok používateľa
macccho
 
Príspevky: 180
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: horsey

Odoslaťod Horsey7 29 Júl 2009 10:47

scorpiorado napísal:teda neviem či 22 33 44 55 66 su v otvaracom range 20/18 / na UTG. to si mu ti priradil ten range alebo ti to dal tvoj poker stove v 18% range. predpokladam, že na UTG neotvara viac ako 12% a CO netrojbetuje viac ako 3% utg reise. napriek tomu stale by AI malo by EV+


pokerstove automaticky nepriradi tieto nizke pary, pridal som ich tam nakolko v 6max hrach je any pair z akejkolvek pozicie standard open

tiez nikto nehovori o AIPF, squeeze/4bet je tu standardna akcia vs uvedene ranges a ak to niekto pushne, stale mozes foldnut ak mas read, history, whatever, ze stojis len proti AA/KK
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod ferkan 29 Júl 2009 11:20

neni lepsie squeezovat ked to xces foldnut na push s niecim ako A5, K7 alebo pod ? V podstate devalvujes QQ na bluff
ferkan
 
Príspevky: 901
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 5 krát/28 krát
Karma: 6

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod mr_kaktus 29 Júl 2009 11:33

no tak z toho co tu zatial bolo napisane mi asi najlepsie vychadza nenafukovat zbytocne pot PF cize call 3bet na BTN a hrat to na flope s tym ze na nebezpecnom flope alebo po nejakej bujarej akcii easy fold :) nie?

len ma napada potom dalsia vec :) co ak flop pride nizky povedzme 752r je 3way, UTG check, 3betor (CO) cbet, hero? ak len callnem vobec neviem ci stojim proti airu typu AK AQ, co asi nebude velmi casto nakolko CO je solid alebo proti nizsiemu PP 99 - JJ a este stale neviem ci nema UTG nejaky monster ktory chce c/r. ale aby som to zjednodusil co ak BTN call a UTG fold a turn pride blank povedzme 6 a CO opatovne betne. na takom boarde to moze podla mna kludne spravit s nizsim PP ale moze ma kludne mat aj pobiteho. ak callnem zase turn tak som commitnuty a river musim doplatit ak turn raisnem vacsinou vytlacim vsetky horsie karty a len lepsie pojdu so mnou :)

asi zacnem radsej hravat canastu :D
Obrázok používateľa
mr_kaktus
 
Príspevky: 1168
Založený: Aug 2008
Poďakoval/li: 67 krát/61 krát
Karma: 26

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod macccho 29 Júl 2009 12:05

mr_kaktus napísal:no tak z toho co tu zatial bolo napisane mi asi najlepsie vychadza nenafukovat zbytocne pot PF cize call 3bet na BTN a hrat to na flope s tym ze na nebezpecnom flope alebo po nejakej bujarej akcii easy fold :) nie?

len ma napada potom dalsia vec :) co ak flop pride nizky povedzme 752r je 3way, UTG check, 3betor (CO) cbet, hero? ak len callnem vobec neviem ci stojim proti airu typu AK AQ, co asi nebude velmi casto nakolko CO je solid alebo proti nizsiemu PP 99 - JJ a este stale neviem ci nema UTG nejaky monster ktory chce c/r. ale aby som to zjednodusil co ak BTN call a UTG fold a turn pride blank povedzme 6 a CO opatovne betne. na takom boarde to moze podla mna kludne spravit s nizsim PP ale moze ma kludne mat aj pobiteho. ak callnem zase turn tak som commitnuty a river musim doplatit ak turn raisnem vacsinou vytlacim vsetky horsie karty a len lepsie pojdu so mnou :)

asi zacnem radsej hravat canastu :D

call pf je dobra volba jednak je to scary aspon co sa s tym ja stretavam a na druhu stranu mas poziciu cize nepotrebujes nutne PF vytvarat huge pot.
podla toho co si napisal tak silne pochybujem ze by regular nieco take spravil s 99-JJ v tom pripade si urcite pobity jedine ze by si mal nanho read ze taketo nieco robi v 3betnutom 3way pote ked ma za sebou este jedneho rega ktory ho moze trapovat s QQ+ to by musel byt sebevrah ;)


edit: uprava textu
Naposledy upravil macccho dňa 29 Júl 2009 13:10, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
macccho
 
Príspevky: 180
Založený: Jún 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CG QQ AI PF?

Odoslaťod Horsey7 29 Júl 2009 12:31

ferkan napísal:neni lepsie squeezovat ked to xces foldnut na push s niecim ako A5, K7 alebo pod ? V podstate devalvujes QQ na bluff


good point :)
Obrázok používateľa
Horsey7
 
Príspevky: 2703
Založený: Nov 2008
Poďakoval/li: 38 krát/68 krát
Karma: 27

horsey

Odoslaťod scorpiorado 29 Júl 2009 14:29

V danej hre chýbaju výšky stacku, čo asi dosť určuje ako správne hrať tie QQ. Pochopitelne 200 deep nie je asi najvhodnejšie shipnuť all IN :) a na druhej strane pri menej ako 100 bb tam tebou spominaný 4 bet už nemá veľký význam.
co však možno stojí za debatu je prave rozobrať či otvarať UTG aj s 22, 33, 44. ja viem, že 6 max je o setoch ( opať nám tu chýbaju stacky súperov ) ale ak otváraš z UTG 22,33,44 málokedy dostaneš dostatočne zaplatený set keď ho chytíš. pokračovať s tebou budú len sety ( a teda vyššie ) silné draws alebo hotove streights resp flushs lebo predstavuješ AA KK QQ popr TT. Stack dostaneš len od ľudí čo chytia two pairs a to nie je tak často a aj to nemôže byť na boarde AKQ.
scorpiorado
 
Príspevky: 183
Založený: Okt 2007
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 1

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!