CSPT live turnaj KK

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

CSPT live turnaj KK

Odoslaťod yegon 11 Júl 2009 13:52

15.000 stacky
blindy 25/50
plny stol 9 hracov desiata ruka turnaja

UTG otvara na 150
ja UTG+2 drzim KK a reraisujem na 600
HJ pre mna neznamy cesky hrac (hovorili mu Omar) rereraise na 1800
UTG fold
ja ?? a co je moj plan na flop a turn ak dorovnam?
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod elesgal 11 Júl 2009 15:04

Neviem aki hraci tam hravaju tie turnaje, ale ked taki ako tych 10 co bolo z KE :) tak aj ked to bol 4bet tak jednoznacny all in preflop. Nemozeme vidiet za kazdym 4betom (hlavne nie live) AA. A ked uz sme tak paranoicki tak fold preflop :D Podla mna call je zla volba, nevieme kde sme a co urobit napriklad na nizkom flope ak super pokracuje v agresivite. Keby ste boli viac deep, mozno by sa dal uvazovat aj 5bet.
elesgal
 
Príspevky: 68
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod keso26 11 Júl 2009 15:20

podla mna je najlepsi plan ASAP dostat ruku do AI aj ked sme 300bb deep, kedze v turnaji ide predovsetkym o budovanie stacku a mame druhu najlepsiu ruku. Za 5bet hovori aj to , ze sme OOP. V pozicii by som pravdepodobne uvazoval nad call ako trap, pricom viem ruku ukontrolovat ak sa objavi napr. eso, iny neprijemny drawy board, alebo sa board po ceste nejak zopsuje.

Cize ja by som 5betol s tym, ze ak foldne, tak sme ziskali slusny pot cca 40BB a za druhe rozhodnut sa bude musiet omar ci pushne alebo foldne. Jediny problem by som videl v tom, ze by v pozicii len volal a na flope sa objavi eso, to je ale zriedkava situacia.
Obrázok používateľa
keso26
 
Príspevky: 4853
Založený: Mar 2007
Poďakoval/li: 58 krát/90 krát
Karma: 26

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod Ivo 11 Júl 2009 15:30

Toto mi pripomína jeden turnaj tak 1,5 roka dozadu.
Hneď prvá ruka , freezeout: bl.25/50 . Ja LP držím QQ.
MP raise nejakých 300, ja rr 1000, MP all in, ja turbujem mozog a na koniec call. Keď otočil KK a nič už nedošlo, povedal, že kvíny sa nezahadzujú. Mal som 90% neblahého tušáka, že drží KK,AA. Povedal som mu niečo ako: "Ale zahadzujú sa" a už ma tam nebolo.
Inak som ho nepoznal, ale dnes by som to zahodil.
Yegon, keď spomínaš plán, tak pred flopom s tou tvojou rukou neviem o žiadnom inom pláne ako call, alebo AI. Závisí od turnaja, konkrétnej situácie, prostredia, nejakých tells, ak sa dá vôbec o tom hovoriť v 9 ruke. Ja by som to nezavolal. Hrozí tam síce, že drží AA, ale na flope by sa to zrejme aj tak dostalo do AI, okrem situácie, že by prišlo A a on by to poslal. Na akom inom flope by si bol ochotný zahodiť KK?
Ivo
 
Príspevky: 420
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 18 krát/11 krát
Karma: 2

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod tommyKE 11 Júl 2009 15:38

Pri takomto turnaji by som isiel urcite all in. Ideme proti AA, AK, QQ, JJ. Na vaznejsom turnaji (EPT a pod) len call a uvidel by som ako suverenne bude borec hrat po flope.

elesgal: velmi nechapem co tymi 10 KE hracmi myslis. Akoze su palkovia? Myslim ze Maros, profesor, Marek uz celkom na roznych turnajoch nie len v KE ukazali ze su borci. Sam si z KE a take napises
tommyKE
 
Príspevky: 215
Založený: Júl 2008
Poďakoval/li: 3 krát/4 krát
Karma: -6

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod elesgal 11 Júl 2009 15:56

Tommy, tym som myslel ze velmi tazko by si medzi nimi nasiel nejakeho nita, takze KK urcite all in preflop :D btw profesor je schopny 4betnut aj 45s imho
elesgal
 
Príspevky: 68
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod yegon 11 Júl 2009 16:31

tommyKE napísal:Ideme proti AA, AK, QQ, JJ.


neviem ale myslim ze na toto potrebujem sakra read aby som mohol ocakavat od hraca ze po akcii UTG raise, UTG+2 reraise bude 4betovat QQ/AK nieto este JJ. Z mojej limitovanej turnajovej skusenosti skor vyplyva ze v live turnajoch sa ovela menej bluff 4betuje.

Je mi jasne ze moj problem casto je ze ostatnych hracov beriem tak ako by hrali rovnako ako ja teda v tomto pripade fold JJ, fold AK, asi s tazkym srdcom call s QQ.

Rozmyslal som ci Omar vie co je to pozicia a aky silny je moj reraise? ak to nevie a bude hrat takto AK,JJ,QQ pri tychto stackoch tak by som mohol ist allin. Myslim ale ze taka hra by od neho bola sebevrazedna, predstavte si ze ste v jeho situacii s QQ/JJ alebo AK, reraisnete, UTG foldne a UTG+2 znova reraisne - podla mna musite vsetko okrem AA foldnut. Tym padom vas reraise je bluff lebo dostanete action len od lepsej ruky. Problem je ze ja po tak kratkej dobe na stole neviem ci si to super uvedomuje. Ak si to uvedomuje tak jeho range je AA/KK a proti tomu nemam dobre vyhliadky

teraz je otazka aky kredit dat superovi ked nanho nemam read, ci budem predpokladat ze je ochotny ist pred flopom v tejto situacii ked moja range je ultra silna allin pred flopom s AK/QQ+ alebo ci jeho range obsahuje cold4bet bluffy ktore na moj reraise foldne

este jedna poznamka

Hand 0: 42.809% { QQ+, AKs, AKo }
Hand 1: 57.191% { KK }

ak jeho range je naozaj takato siroka tak je to stale flip, nemam ziaden problem flipovat v neskorsich fazach turnaja za 30-50BB stacky ale nemyslim ze je to najrozumnejsia strategia na zaciatku s 300BB
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod elesgal 11 Júl 2009 16:55

ok, tak co si urobil? zahodil alebo zavolal? Ja som este v zivom pokri nikdy nezahodil KK preflop...
elesgal
 
Príspevky: 68
Založený: Feb 2008
Poďakoval/li: 0 krát/0 krát
Karma: 0

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod janobendik 11 Júl 2009 18:45

ak sa hral turnaj z 10K chips, tak pri re-raise 1600, s KK jednoznačné allin. Nie je hanba prehrat KK preflop. Dovody- prehravaš len 1ruku a ruky typu AK , QQ,JJ, 56s, 9Ts.....ktoré ta na flope možu hravo porazit, normálny hráč položí :)
janobendik
 
Príspevky: 362
Založený: Feb 2009
Poďakoval/li: 2 krát/46 krát
Karma: -2

Re: CSPT live turnaj KK

Odoslaťod yegon 11 Júl 2009 18:57

ak by sme mali 100-150BB nevaham ist allin ale predsa len za 300BB mi to prislo prehnane optimisticke, tiez nic nenaznacovalo ze moze mat ruku ako 9Ts, pred nim bol raise z najsilnejsej pozicie a reraise a on re-reraisoval a ja som nemal ziadne info ze by to bol maniak

myslim ze som mohol foldnut pf - v turnaji ako je tento kde je dostatok prilezitosti nachipovat sa v jednoznacnejsich situaciach kde moja sanca na vyhru je vacsia (sety, postupky atd) a riziko mensie nemusim riskovat vypadnutie hned na zaciatku hlavne ked po folde mi ostane 280BB stack

kedze som v sebe nenazbieral mentalnu silu foldnut KK tak som dorovnal, flop nieco nizke a suche ako 24Tr ja check, super bet 3000 ja call, turn blank (povedzme 4) ja check, super bet 7000 ja fold

v neskorsom priebehu hry som u neho nespozoroval nejake maniakalne tendencie, tento spot sa vyskytol este raz asi o hodinu neskor kde akcia bola velmi podobna pred flopom na flope cbetol, super ho reraisol allin s KK a on dorovnal s AA. Videl som ho raz reraisovat (podla mojho nazoru) light s AJs inak hral pomerne solidne - ale to su vsetko informacie ktore som v tom case nemal k dispozicii
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Ďalšia

Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!