Konik sedmy v live cash game

Priestor na diskusiu o odohraných rukách aj mimo blogu

Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod palo1973 17 Okt 2009 08:36

Prave som sa vratil z montesina,kde som hral bounty turnaj,som celkom spokojny so svojou hrou,ale zasa nic....
Mozno postnem jednu ruku z turnaja.

Sadol som si na cg 1/2,a po troch hodinach ked zlucili stoly som mal stack cca 900 euro z 350 tich.
Na buttone nachadzam tuto povestnu prazsku handu a po asi 4-roch limperoch raisujem na 18(neotvaram kastlik,raisujem ok? :D ).
Small blind call,BB ide all in s 34,madar na MP call,ja call.

Drzim teda K :spade: 7 :spade: a flop prichadza J-Q-5 2x spades.

Small blind,velmi dobry hrac betuje do potu 140 euro 92,madar rozmysla a rozmysla a dorovnava,je deep ako ja a hrava vela ruk a celkom to vie,hlavne viackrat zlozil pomerne silne ruky,mame spolu celkom zaujimavu historiu.
Mlademu este ostava cca 330 euro behind a ja som na rade,rozmyslam asi 3 minuty,davam ho na nieco ako JQ,JK,QK,JT,plus vela roznych draws ako KT.Zo svojho repertoara uz ukazal sqeuez z blindov,rr s OESD,rr s air na boarde ktory tight hrac nemohol trafit ako pf raisor.
Madar nieco trafil,ale neciti sa v tom pote prijemne.

Rozmyslam,ze ak to pushnem neexistuje vela ruk ktore ma dorovnaju,lebo obaja mi davaju pomerne velky kredit.
Jedina ruky co ma mozu dorovnat su JQ a 55,ale aj proti tym mam este nejake outs.
Moj kredit je naozaj dobry,ukazal som iba silne ruky,ani raz ma neprichytili pri blafe jedinym problemom je,ze som hru predtym prehral 600 eurovy pot,kde som reraisol madara s KK zo 17 na 51 a najtight hrac isiel all in za 200 a normalne som tusil,ze ma esa,ale minule ste ma zdrbali za fold kingov pf,tak som to dorovnal,lebo aj madar dorovnal s QQ a na river mu dosla tretia....
Preto si mozu mysliet,ze trosku tiltujem(a asi maju pravdu)
Druhym problemom je ze su dvaja,ale strach mam skor z mladeho.

Takze hero???
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod yegon 17 Okt 2009 09:23

v prvom rade wtf preflop???? mas tam tutovy 100% spot na squeeze imo - v pote je cez 100EUR a velke stacky limp/callovali nikdy nemaju silnu handu

raisni to na cca 180 aby foldli a flipni si so shortstackom s brutalnym overlay v pote

proti tomuto hovori ta hra predtym ked si prehral s KK ale pravdupovediac ta hovori uz aj proti tvojmu isoraisu takze ked ta nezastavila od toho tak ta nemala zastavit ani od dalsieho move-u :)

po flope myslim ze nemas vela fold equity, super nebude bluffovat ked jeden z hracov je allin takze bud betuje for value alebo for protection (ta cast range co betuje for protection by mohla foldnut)

v pote je tolko dead money A proti range 55,QJs,QJo si aj tak favorit (kupodivu) takze to tam mozes zvesela natlacit image/neimage
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod palo1973 17 Okt 2009 10:06

-wtf preflop suhlasim,mierny tilt asi ,a ten squeeze pf ja nepouzivam,som zvyknuty hrat z badenu pasivnejsie,ale toto boli hraci proti ktorym by to bolo ziskove
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod palo1973 17 Okt 2009 10:12

-yegon mozes mi pls vysvetlit ktore ruky tu betuje for value,ktore for protection,aky je medzi nimi rozdiel a preco ktore foldne,lebo ja viem z pokru len poslat do boja moje any2 s 8 BB a aj to nie moc dobre,lebo tento tyzden som niekolko stoviek dolarov down :fish:
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod yegon 17 Okt 2009 10:42

to je tazko rozlisit, v podstate kazdy bet for value je aj for protection len ten pomer value/protection sa meni podla sily tvojej handy - myslel som to skor tak ze su handy ako JT/QT ktore moze betovat s tym ze tazko moze ocakavat ze ho dorovnaju ine made handy - skor len draws

niektori hraci to volaju aj bet for information (ako donk 66 na 22Tr boarde LOL - tiez v podstate je to ochrana pred 6 outami overcard handy ako KQ v rukach pf raisera) - myslim ze v tomto pripade je to hlupost lebo ho mozes raisnut s draw a on foldne lepsiu ruku

tato handa je ale asi o inom a sice o tom ze mas mrte equity a vtedy sa da tazko spravit chyba :) (ak teda nefoldnes)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod palo1973 17 Okt 2009 10:54

-som rad,ze som chybu nespravil a som mu to tam poslal,dost dlho rozmyslal,stale opakoval,ze keby dal len 72 bet tak to easy foldne ale toto skoro musi dorovnat a ze vie ze je dobry,a ze mam len draw,ta ruka mu nedala pokoja este asi pol hodiny,nakoniec to foldol a madar instafoldol,aku handu by si mu daval?madar mal AJ,shorty pusher mal A5
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod yegon 17 Okt 2009 11:04

tak zrejme nieco ako KQ/QT - skor sa klonim ku QT, predpokladam ze s Jx by taky cirkus nerobil :)
Obrázok používateľa
yegon
 
Príspevky: 8010
Založený: Júl 2007
Poďakoval/li: 18 krát/900 krát
Karma: 73

Re: Konik sedmy v live cash game

Odoslaťod palo1973 17 Okt 2009 11:14

yegon napísal:tak zrejme nieco ako KQ/QT - skor sa klonim ku QT, predpokladam ze s Jx by taky cirkus nerobil :)


-no mal KQ a mna daval na JQ alebo FD ale to ma predsa NEMOHOL dorovnat ci ano?a este sa pytam ci som nemohol mat AQ kedze som pf raisoval,hoci z buttonu


-podla mna to bral prilis result oriented lebo na turn prisiel king a mne zaistil aj main pot a river blank
Obrázok používateľa
palo1973
 
Príspevky: 5199
Založený: Máj 2008
Poďakoval/li: 61 krát/219 krát
Karma: 27


Naspäť na Pokrové partie

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron
Prihlásenie

Zabudol som heslo

Nie ste zaregistrovaný? Registrácia tu!